» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
43 / 182
»»

Mato989 ::

hopsy je izjavil:

jabe je izjavil:

hopsy je izjavil:

Ena newbovsko vprasanje. Ce zasluzis z rednim delom cca. 1000e in se cca 700-1000e prek normiranca katero doh. lestvico naj gledam v kateri razred se uvrsti za placevanje dohodnine. Trenutno se naj bi placevalo v tromesecjih 40e davka od dohodka, saj je predviden doh 600e. Lahko podjetnik sam ročno izracuna 4% od dohodka in se placa prilagojeno vsoto oz. ce so kaksne omejitve glede tega?

tole je ok? https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...


Če plačuješ 40EUR/3mesece, pomeni da si napisal da boš izdal računov za 3000EUR. 600EUR bo "dobička". To boš plačeval celo leto in ob bilanci drugo leto, se bo naredil obračun in boš doplacal ali dobil povrnjeno, odvisno v katero smer si narobe napovedal. Vedno pa bo na koncu za plačati 4% od vsote izdanih računov.

Vse to je ločeno od osnovne službe. Tam imaš vse enako, kot če popoldanca ne bi imel.



Samo da preverim ali sem prav razumel. Torej dohodninske lestvice veljajo za navadni s.p in d.o.oje in se katere druge oblike podjetij za normiranega pac ne in se lahko zasluzi do ~50k/leto, davka pa je vedno 4%?


DA
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miha 333 ::

jabe je izjavil:

erkgheoruugh je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Vlada je podaljšala ukrep UTD za sp do konca junija.


Kakšni so pa pogoji?


Malo dvigujem, da se ne izgubi. :D

Še vedno bazira na primerjavi 2020 napram 2019, ali je kaj novega?

Pogoji so očitno isti, ukrep se samo podaljša: https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...



sentiš je izjavil:

Bistveno zmanjšan obseg opravljanja dejavnosti pomeni:

Vsaj 20% upad prihodkov upravičenca v obdobju od januar do junij 2020 v primerjavi s prihodki od januar do junij 2019 in
rast prihodkov v obdobju od julij do december 2020 ni večja kot 20% glede na prihodke v obdobju od julij do december 2019.


Je to še vedno aktualen pogoj za mesečni temeljni dohodek od marca do maja?

Ko se gleda pogoj glede upada prihodkov glede na leto 2019, se to gleda za vsak mesec posebej ali prihodki celotnega leta skupaj?

To mislim, da je veljalo za lanski spomladanski MTD. Za tega od oktobra 2020 do konca junija 2021 pa je pogoj 20% zmanjšanje prihodkov v celem letu 2020 glede na leto 2019.

jabe ::

Odlično, hvala. Samo še na obrazec počakam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

tony1 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Ali je full-time remote delo za EU naročnika lahko problem pri FURS? Imam offer za 40h/teden remote za tuje EU podjetje, pa je verjetno najbolj optimalna rešitev odprtje normiranega spja in postati atipični DDV zavezanec?

Ali je imel že kdo kakšne probleme s FURS? Ali me ne bi moralo v takšnem primeru tuje podjetje redno zaposliti, ker sem ekonomsko odvisna oseba in vsebuje elemente delovnega razmerja?


Da, to je lahko problem z vidika FURS. Zato je pomembno, kako se pogodbeno uredi razmerje, pa tudi, kako se to razmerje nato izvršuje v praksi. Če rabiš pomoč, sporoči (ZS).


Tega problema ni, to smo tle gor ugotovili že pred nekaj leti. Takšne prakse FURS do danes tudi imel. (Mislim, da je nekdo celo nalepil odgovor of FURSa, kjer so povedali, da v pogodbi s firmo iz tujine ne bodo iskali znakov delovnega razmerja.)

Jasno je, da je najbolje v pogodbo s tujim "delodajalcem" napisati, da pogodba ni delovno razmerje in da "delojemalcu" ne pripada nobena pravica, ki bi mu pripadala v delovnem razmerju.

Takšna pogodba tudi nima tipičnih lastnosti slovenskega goljufivega s.p.ja, v njej ne piše, da s.p. dela v prostorih naročnika, z naročnikovimi delovnimi sredstvi in po navodilih naročnikovega nadrejenega.

Skratka, strah je odveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

uvodV?? ::

No je pa res, da tudi odventiki morajo preživet :))

tony1 ::

Še tole sem pozabil: v mojo pogodbo iz s.p. časov je Slovenska firma napisala celo, da "sem upravičen tudi do uporabe naročnikovih službenih vozil".

lexy23_ ::

Je kdo že naredil obračun akontacije za normirance za 2020? Jaz sem plačeval vseh pet stvari tudi med lockdownom pa se vse cifre ne izidejo. Recimo prispevki za zdravstveno varstvo, 141 x 12 = cca 1700, v breme je pa 1950.

uvodV?? ::

lexy23_ je izjavil:

Je kdo že naredil obračun akontacije za normirance za 2020? Jaz sem plačeval vseh pet stvari tudi med lockdownom pa se vse cifre ne izidejo. Recimo prispevki za zdravstveno varstvo, 141 x 12 = cca 1700, v breme je pa 1950.

Preveri koliko bi moral plačat in koliko si (ti garantiram da ni bil obračunan 12x enak znesek, saj so se ti lani po obdelanem obracunu prispevki najvrjeteneje spremenili).
Kakorkoli, vse lahko preveriš, če ne veš kako pa razmisli o računovodji?

tony1 ::

Če imaš samo to vprašanje pokliči svojo davčno kontrolorko. Dacarji imajo prav zabavno afiniteto do ljudi, ki bi radi poštimali svoje davke, in ti bodo z veseljem pomagali. Vsaj prvič ali drugič.

lexy23_ ::

uvodV?? je izjavil:

lexy23_ je izjavil:

Je kdo že naredil obračun akontacije za normirance za 2020? Jaz sem plačeval vseh pet stvari tudi med lockdownom pa se vse cifre ne izidejo. Recimo prispevki za zdravstveno varstvo, 141 x 12 = cca 1700, v breme je pa 1950.

Preveri koliko bi moral plačat in koliko si (ti garantiram da ni bil obračunan 12x enak znesek, saj so se ti lani po obdelanem obracunu prispevki najvrjeteneje spremenili).
Kakorkoli, vse lahko preveriš, če ne veš kako pa razmisli o računovodji?


Prva dva meseca par evrov manj, samo sem poenostavil z to formulo. Prejšnja leta se je vsakič izšlo, letos pa je z temi knjižbami do 2022 in čiščenjem malo zmešnjave. Bom pogledal vsakega posebej v excelu, hvala.

ali3n ::

Meni je kontrolor rekel, da naj na eDavkih (kartica) gledam letošnje podatke (so kumulativni) in ne za 2020 (kjer je zmešnjava; tudi meni je kazalo da sem premalo plačeval).
Najboljš da pokličeš.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

lexy23_ ::

ali3n je izjavil:

Meni je kontrolor rekel, da naj na eDavkih (kartica) gledam letošnje podatke (so kumulativni) in ne za 2020 (kjer je zmešnjava; tudi meni je kazalo da sem premalo plačeval).
Najboljš da pokličeš.


Super, hvala za odgovor.

slloty ::

Kako je s popoldanskim v kolikor se menja delo s pogodbo za nedol. cas in je vmes premor (iskanje drugega)? Je potrebno takoj oddat kaksno vlogo za klasicen s.p. oz. kaj drugega? Ce sem prav razumel popoldanski ne more obstajati brez rednega dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

Ales ::

Tako je, popoldanski s.p. ne moreš biti brez druge redne službe. "Premora" ni, si zaposlen ali nisi...

slloty ::

To me zanima, ve kdo kako se ravna v tem primeru?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

pingme ::

slloty je izjavil:

To me zanima, ve kdo kako se ravna v tem primeru?


Imaš dve možnosti:
1) zapreš popoldanski s.p. in si na zavodu
2) preoblikuješ popoldanski s.p. v običajnega (M12 + M1 glej https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog...

Kaj želiš oz. kaj ti bolj odgovarja, se moraš pa sam odločiti.
Ali ti v točki 2 karkoli "pripada" (polovični prispevki, samozaposlitev, ...) pa žal ne vem.

chort ::

Enkrat davno je bil na nekem forumu prispevek (drugo vprašanje je, koliko je temu za zaupat...), da se je nekomu uspelo za čas iskanja nove zaposlitve dogovorit, da je plačeval stari "popoldanski" pavšal. Morda je za poklicat na FURS in vprašat, moje izkušnje z njimi so zelo pozitivne. Verjetno v teh časih nisi edini s tem problemom.
Edit - našel prispevek:
https://www.davkoplacevalci.com/davcni-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

poweroff ::

To se meni bere kot neko nerealno mutenje. Poglej tudi zadnje vprašanje na linku.
sudo poweroff

Izak ::

pingme je izjavil:

ali3n je izjavil:

Naj bi bilo tako (obrazec DDD_DDD):
- prejeto pomoč (pazi - ne od države plačanih prispevkov) prišteješ k brutto prihodku (1 oz. 1.1)
- prejeto pomoč (pazi - ne od države plačanih prispevkov) vpišeš kot zmanjšanje (2.8)

Povedano drugače - prejeto pomoč seveda prijaviš, a se ne upošteva pri odmeri dohodnine.
Ostalo pa kot normalno.

Disclaimer: nisem davčni svetovalec...


Ne drži. Pod 1.1 prišteješ tudi prispevke, ki ti jih je plačala država!
...


Zakaj se nekje omenja 1. nekje pa 1.1. točka? Normiranci vse prihodke vpišemo pod točko 1?

pingme ::

Izak je izjavil:

pingme je izjavil:

ali3n je izjavil:

Naj bi bilo tako (obrazec DDD_DDD):
- prejeto pomoč (pazi - ne od države plačanih prispevkov) prišteješ k brutto prihodku (1 oz. 1.1)
- prejeto pomoč (pazi - ne od države plačanih prispevkov) vpišeš kot zmanjšanje (2.8)

Povedano drugače - prejeto pomoč seveda prijaviš, a se ne upošteva pri odmeri dohodnine.
Ostalo pa kot normalno.

Disclaimer: nisem davčni svetovalec...


Ne drži. Pod 1.1 prišteješ tudi prispevke, ki ti jih je plačala država!
...


Zakaj se nekje omenja 1. nekje pa 1.1. točka? Normiranci vse prihodke vpišemo pod točko 1?


Ja, pod 1. vpišeš vse skupaj (jaz sem prej tudi narobe napisal, da je 1.1., ker sem ponovil za drugim, pred seboj pa nisem imel obrazca).

Kleemen ::

MTD problem. :D Sem upravičen do MTD pomoči, dobivam vsak mesec in na eDavkih sem imel do Aprila avtomatsko izbrano za vse mesece Februar, Marec in April. Na vseh izbranih mesecih sem imel za nakazilo vpisan še star osebni račun od Abanke, sedaj pa sem izvedel, da bodo od 31.3.2021 vsa nakazila na star trr od Abanke zavrnjena in ne bodo več preusmejena na novega. Pisal sem na Novo KBM so rekli naj se dogovorim s Fursom za spremembo trrja. Pisal sem na Furs in zaradi praznikov še ni odgovora. Pod eDavki pa se tudi ne da več popraviti trrja ker je 31.3. že mimo. Nakazila pa bodo izvedena 10.4. kot vsak mesec. Predvidevam, da nas je kar nekaj takih ki smo imeli na eDavkih avtomatsko vpisan še star trr od Abanke in bomo sedaj imeli nakazila zavrnejena. Na Fursu pa lahko brez problema rečejo da je bila naša napaka ker nismo vpisali novega trrja in lahko ostanemo en mesec brez dohodka.

HappyPills ::

Ne, mislim da vas ni prav veliko takih lol. Pač boš dobil MTD skupaj z nasljednim mesecom. Zadeve pa imej up to date a ne.

Kleemen ::

Torej ste vsi ročno spremenili trr pred oddajo vloge za MTD? Ker drugače so kar avtomatsko vpisali star trr. No nima veze.. Torej v tem primeru dobim MTD za Marec skupaj z MTD za April v začetku Maja? Javim še točno ko dobim odgovor iz Fursa, če bo komu v pomoč.

uvodV?? ::

Kleemen je izjavil:

Torej ste vsi ročno spremenili trr pred oddajo vloge za MTD? Ker drugače so kar avtomatsko vpisali star trr. No nima veze.. Torej v tem primeru dobim MTD za Marec skupaj z MTD za April v začetku Maja? Javim še točno ko dobim odgovor iz Fursa, če bo komu v pomoč.


Fak, no offence ampak zapri že.

Kleemen ::

Koga?

jabe ::

Kleemen je izjavil:

Torej ste vsi ročno spremenili trr pred oddajo vloge za MTD?


Da. Oziroma, ker je šlo za tuj račun, smo ga prijavili na FURS. Tebi to ne bo treba, ker je slovenski račun, so tudi namesto tebe že drugi naredili. Potem pa preko edavkov mobilnega appa samo izberes pravega na drop-down meniju. Jaz ne vem. En v sosednji temi jamra, da ga nobeden nič ne opozori da mu je vozniška potekla, tukaj tudi, a moram vse sam.

Kje imate mame, da pričakujete da njeno vlogo prevzema država? Če že odrasti nimate namena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

velikBrokoli ::

Če presežem 50.000 eur prihodkov pri normiranem spju v zadnjih 12 mesecih, potem moram postati zavezanec za DDV.

Recimo, da sem v zadnjih 12 mesecih imel 60.000 eur prihodkov in nisem bil zavezanec za DDV. Ali potem plačam državi DDV iz lastnega žepa za vseh 60.000 ali samo za presežek, torej za tistih dodatnih 10.000 eur? Npr. 22% od 10.000 eur, torej 2.200 eur? :)

Zgodovina sprememb…

chort ::

A imaš 60k€ obdavčljivega prometa? Komu prodajaš, fizičnim osebam / podjetjem, kje se nahajajo, v Slo, EU, zunaj EU?
Če vse prodajaš v SLO oz končnim uporabnikom si načeloma v davčnem prekršku, zato je pametno poklicat direktno na FURS in njih vprašat za nasvet. Moje izkušnje z njimi so izključno pozitivne.

BigWhale ::

velikBrokoli je izjavil:

Recimo, da sem v zadnjih 12 mesecih imel 60.000 eur prihodkov in nisem bil zavezanec za DDV. Ali potem plačam državi DDV iz lastnega žepa za vseh 60.000 ali samo za presežek, torej za tistih dodatnih 10.000 eur? Npr. 22% od 10.000 eur, torej 2.200 eur? :)


Stvar ni tko enostavna. Kot zavezanec za DDV bi moral izdati racune z DDVjem. Ce so tvoji prejemniki fizicne osebe pol po mojem ni take panike. Ce so tvoji prejemniki zavezanci za DDV potem pa nimam pojma kaj se nardi. Ce gres v samo obdavcitev je v prvem primeru stvar lahko hitro urejena, v drugem primeru se pa stvari zakomplicirajo.

Najbolje, da poklices kaksno davcno svetovanje/racunovodstvo ali pa FURS.

velikBrokoli ::

Še nimam toliko prometa, ampak bi se rad pred presežkom pozanimal, kako najlažje to izvesti. Recimo, da izdam mesečno račun za 5.000 eur podjetju (fizičnim osebam ne bom izdajal). To pomeni, da bom po 12 mesecih imel 60.000 eur obdavčljivega prometa, drži?

Za prodajo v EU razumem, da je potrebno takoj postati atipični davčni zavezanec, ne glede na promet.

Tudi mi ni jasno, ali se v promet šteje prodaja v SLO in npr. v tretje države. Npr., če v 12 mesecih naredim 30.000 eur za ZDA firmo, pa še 30.000 eur za Slovensko firmo. Ali je to potem OK, ali moram postati davčni zavezanec? Na internetu nisem našel dobrega odgovora, upam, da je imel tukaj že kdo izkušnje s tem.

Predvidevam, da bi bilo najbolj simple, da bi že od začetka ob ustanovitvi sp postal ddv zavezanec. Nisem pa 100%, da bom presegel to mejo, opreme pa tudi ne rabim, da bi nekaj na silo kupoval brez DDV.

BigWhale je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Recimo, da sem v zadnjih 12 mesecih imel 60.000 eur prihodkov in nisem bil zavezanec za DDV. Ali potem plačam državi DDV iz lastnega žepa za vseh 60.000 ali samo za presežek, torej za tistih dodatnih 10.000 eur? Npr. 22% od 10.000 eur, torej 2.200 eur? :)


Stvar ni tko enostavna. Kot zavezanec za DDV bi moral izdati racune z DDVjem. Ce so tvoji prejemniki fizicne osebe pol po mojem ni take panike. Ce so tvoji prejemniki zavezanci za DDV potem pa nimam pojma kaj se nardi. Ce gres v samo obdavcitev je v prvem primeru stvar lahko hitro urejena, v drugem primeru se pa stvari zakomplicirajo.

Najbolje, da poklices kaksno davcno svetovanje/racunovodstvo ali pa FURS.


Potem bi verjetno moral, pred izdajo računa, ki bi presegel mejo 50.000 eur v zadnjih 12 mesecih, postati zavezanec za DDV, naslednji račun pa izdati z DDVjem. Skrbi me, da je potem potrebno še za tistih prejšnjih 50.000 eur plačati DDV iz lastnega žepa.

Zgodovina sprememb…

LapD ::

Če narediš 30k v ZDA in 30k v Slo ne rabiš postati zavezanec.
web&motion designer

BigWhale ::

Zavezanec postanes en mesec prej preden presezes teh 50.000 in se ne sekiras kdaj tocno bo to. Za nazaj ne rabis placevati ampak, ce presezes si v prekrsku.

velikBrokoli ::

OK, makes sense :) hvala za odgovore!

Okapi ::

DDV začneš obračunavati na računih, ko si čez mejo, tudi če še nisi uradno zavezanec za DDV.

https://www.svetovanje.si/svetovanje/bl...

M-XXXX ::

Eno vprašanje: od lani imam cca 600€ v plusu zaradi preplačila davka.


Kako ta denar "pobotam"?
Če pripravim plačilni nalog mi naredi dodaten znesek, kar pomeni da če tisto plačam mi je država še vedno dolžna isti znesek.

chort ::

M-XXXX je izjavil:

Eno vprašanje: od lani imam cca 600€ v plusu zaradi preplačila davka.


Kako ta denar "pobotam"?
Če pripravim plačilni nalog mi naredi dodaten znesek, kar pomeni da če tisto plačam mi je država še vedno dolžna isti znesek.

Mislim, da se ne da izvesti pobota - znesek preplačila ti po mojih informacijah v vsakem primeru nakažejo, ti pa plačaš kar je cesarjevega.

Beli_Zajcek ::

M-XXXX je izjavil:

Eno vprašanje: od lani imam cca 600€ v plusu zaradi preplačila davka.


Kako ta denar "pobotam"?
Če pripravim plačilni nalog mi naredi dodaten znesek, kar pomeni da če tisto plačam mi je država še vedno dolžna isti znesek.



Zaprosi za vračilo preveč plačanega davka.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Sem klical na Furs.

Ker je bila zapadlost dolgov in vračilo denarja s strani fursa datumsko kasneje bi naredili avtomatski pobot.
Ker pa je zapadlost mojega dolga le par dni preden bi dobil nakazano s strani Fursa so oni že pripravili plačilni nalog za vračilo meni, kar pomeni, da moram moj dolg plačat, furs pa vrne meni mojega.

Upam, da sem jasno napisal in da bo komu pomagalo :)

Kleemen ::

Kleemen je izjavil:

Torej ste vsi ročno spremenili trr pred oddajo vloge za MTD? Ker drugače so kar avtomatsko vpisali star trr. No nima veze.. Torej v tem primeru dobim MTD za Marec skupaj z MTD za April v začetku Maja? Javim še točno ko dobim odgovor iz Fursa, če bo komu v pomoč.


Samo če bo komu v pomoč.. Potem sem pisal na Furs in so rekli da trr ni pomemben in tudi če sem naredil napako ga potem sami spremenijo in nakažejo na drugi veljaven trr. Tako da sem dobil 10.4. normalno nakazilo na nov trr, tudi če sem vpisal starega. Za naprej pa sem vpisal nov trr.

Za naprej čez poletje pa bodo očitno spet podaljšali MTD oz. ga za nekatere celo še povečali, glede na to da so že sedaj dali predlog.

V novem interventnem zakonu bo zapisanih tudi nekaj ukrepov za vse gospodarske panoge. V drugo polovico leta se bo denimo podaljšal ukrep mesečnega temeljnega dohodka za samozaposlene, pri čemer se bo za tiste, ki so utrpeli večjo škodo, izplačani znesek zvišal na 1250 evrov oz. 1500 evrov. Trenutno je mesečni temeljni dohodek za vse upravičence določen v višini 1100 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

zelod483 ::

Vprašanje:

če nekdo, ki je že aprila presegel 300k€ (normiran s.p.) dohodka, a lahko do konca leta še vseeno posluje kot normiranec (in služi še naprej do konca leta), ali mora v navadni s.p. že med letom?

Recimo pa še, da je to leto res odlično in proda svoj glavni produkt (sw) za 1M eur firmi v USA. Izda račun za 1m EUR. A lahko davek (20% nad 80k) plača takoj, zapre s.p. in adijomare na havaje? Ali pa mora držati s.p. odprt še v 2022? In pa, ali je lahko kakšen problem zaradi višine zneska na izdanem računu?

Ales ::

Recimo, hipotetično, da je nekdo nekje imel 300k priliva v letošnjem letu, pa to ne nekdo, ki se je na forum prijavil danes...

...tak bi že zdavnaj nekaj od tega denarja namenil za kvalitetnega davčnega svetovalca. Se ti ne zdi?

user4683 ::

zelod483 je izjavil:

Vprašanje:

če nekdo, ki je že aprila presegel 300k€ (normiran s.p.) dohodka, a lahko do konca leta še vseeno posluje kot normiranec (in služi še naprej do konca leta), ali mora v navadni s.p. že med letom?

Recimo pa še, da je to leto res odlično in proda svoj glavni produkt (sw) za 1M eur firmi v USA. Izda račun za 1m EUR. A lahko davek (20% nad 80k) plača takoj, zapre s.p. in adijomare na havaje? Ali pa mora držati s.p. odprt še v 2022? In pa, ali je lahko kakšen problem zaradi višine zneska na izdanem računu?

Iz prve roke (sicer ni šlo za prodajo ampak je bila situacija bolj kompleksna, finančno in logistično pa je izpadlo precej podobno)... To lahko povsem legalno narediš, na "navadni" s.p. moraš šele z naslednjim letom, oziroma lahko že prej zapreš in čau. Če seveda zadaj ni kakšnih drugih shady poslov. Ena ura z dobrim davčnim svetovalcem o vseh detajlih vseeno ne bi bila slaba :)

velikBrokoli ::

Ali so prihodki/zaslužek/finančni podatki pri normiranih spjih javni? Ali lahko preko Ajpesa ugotovim, koliko ima normiranec prometa na letni ravni? Kako to pridobijo na biziju in raznih agregatorjih? :)

pingme ::

velikBrokoli je izjavil:

Ali so prihodki/zaslužek/finančni podatki pri normiranih spjih javni? Ali lahko preko Ajpesa ugotovim, koliko ima normiranec prometa na letni ravni? Kako to pridobijo na biziju in raznih agregatorjih? :)


Normiranec ne oddaja letnih poročil na Ajpes, torej ne - prihodki niso javni.

slott ::

Eno vprasanje. Lahko naredi tako da v popoldanskem sp doda dodatno dejavnost oz. se jo doda ko bi bil namen prodaje kripto nalozbe, ce seveda bi bil dobicek, placa pa se potem 4% enako kot za drugo dejavnost ali se obracuna drugacen %?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

CoreySteel ::

Se sliši malo too good to be true, a? Ker je :P Žal ne gre tako.
Twitter: @CoreySteel_

5erson ::

Normiran s.p. plača davek od prodaje celega zneska, ne samo od dobička.

user4683 ::

To seveda ni res. Dobiček od trgovanja se šteje k prihodkom spja - normiranega ali navadnega.

Ne moreš pa seveda po X letih trgovanja sedaj za nazaj dodati dejavnosti in računati na to, da ti bodo samo sedaj ob izplačilu gledali končni dobiček in na podlagi tega izračunali davek.

Ales ::

user4683 je izjavil:

To seveda ni res. Dobiček od trgovanja se šteje k prihodkom spja - normiranega ali navadnega. ...

Kaj točno ni res pri tem, da normiran s.p. plača davek od celotnih prihodkov, ne od dobička?

slott ::

Kaj je potem bolj optimalno glede davka, ni ga problem placat ce bo profit samo koko, kaksno razlago bi bilo fajn najt?

Pa se tole newbovsko vprasanje. Se kaj spreminja koncno letno 4% placilo akontacije ce se prijavi neposredne stroske povezane z dejavnostjo, bencin ipd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()
««
43 / 182
»»