» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
37 / 184
»»

borut_p ::

Da moras biti davcni zavezanec in da se akontacija obracunava od 40k€ naprej

showsover ::

Ena od razlag je tu.

w0mbat ::

še vedno nič novic glede 50k meje? nič šlo naprej nkamor?

jest10 ::

Pa kdaj bodo uspeli spacati prijavo za pomoč

Recordman ::

x3ca je izjavil:


Še eno vprašanje, kaj se spremeni ko dosežeš prag 50k? Sem atipični zavezanec, poslujem s tujino.

V znesek 50k za obvezni vstop v sistem DDV se stejejo samo prihodki, za katere bi kot polni zavezanec obracunaval DDV. Opravljene storitve za tujino (EU), kjer uporabis obrnjeno davcno obveznost (reverse charge), se torej NE upostevajo.

Oz. po domace: dokler ne dosezes 50k s prodajo v Sloveniji, se ne spremeni nicesar.

showsover je izjavil:

Ena od razlag je tu.

To je razlaga, dasiravno ne najboljsa in rahlo zavajujoca (glej moj prejsnji odgovor), neke vrste faq za atipicne zavezance. Ki pa ne omenja prednosti tega statusa, ker prednosti ni, vsaj jaz jih ne poznam. So zgolj obveznosti.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

w0mbat je izjavil:

še vedno nič novic glede 50k meje? nič šlo naprej nkamor?



Glede DDV ja ti je že nekdo odgovoril, pa vendar greš lahko tudi čez brez tega, če opravljaš samo neobdavčeno dejavnost, npr. oddjaja stanovanj, dolgoročno. V takem primeru, daš vlogo in napišeš, da imaš le tako dejavnost in ti zavrnejo registracijo za ddv.

Je pa še to, nad 50.000 prometa pa do 100.000 moraš biti vsaj 5 mesecv v letu prijavjen na tem s.p. ju.

w0mbat ::

mat xxl je izjavil:

w0mbat je izjavil:

še vedno nič novic glede 50k meje? nič šlo naprej nkamor?



Glede DDV ja ti je že nekdo odgovoril, pa vendar greš lahko tudi čez brez tega, če opravljaš samo neobdavčeno dejavnost, npr. oddjaja stanovanj, dolgoročno. V takem primeru, daš vlogo in napišeš, da imaš le tako dejavnost in ti zavrnejo registracijo za ddv.

Je pa še to, nad 50.000 prometa pa do 100.000 moraš biti vsaj 5 mesecv v letu prijavjen na tem s.p. ju.

govorim o novem predlogu 50k limita za normiranca in 8% davka...

poweroff ::

Švica seveda ni v EU. Ima pa z EU sklenjene določene sporazume, in če posluješ s Švico, moraš biti registriran za DDV.
sudo poweroff

showsover ::

Recordman je izjavil:

Ki pa ne omenja prednosti tega statusa, ker prednosti ni, vsaj jaz jih ne poznam. So zgolj obveznosti.

Ja, prednosti so glede (morebitnega) poslovanja s Slovenijo.

error7891 ::

poweroff je izjavil:

Švica seveda ni v EU. Ima pa z EU sklenjene določene sporazume, in če posluješ s Švico, moraš biti registriran za DDV.


Imaš kakšen kredibilen vir za to trditev? Ker močno dvomim da je to res.

Okapi ::

Jaz tudi dvomim, ker Švica AFAIK nima sklenjenega sporazuma o "obrnjeni davčni obveznosti".

FrEaKmAn ::

Poslujem s Švico in lahko s 100% trdim, da ne rabiš biti DDV zavezanec. Ta odgovor se dobil od računovodstva

Davčni zavezanec se mora registrirati za davek na dodano vrednost, če v obdobju
zadnjih 12 mesecev preseže ali je verjetno, da bo presegel 50.000,00 EUR obdavčljivega prometa. Ker
opravljanje storitev davčnim zavezancem v Švici, ni obdavčljivi promet v Republiki Sloveniji,
identifikacija za davek na dodano vrednost ni obvezna. Kot obdavčljivi promet, se v vašem primeru
šteje opravljanje storitev davčnim zavezancem v Republiki Sloveniji. Če boste v obdobju 12 mesecev
presegli 50.000,00 EUR, se boste morali identificirati za namene davka na dodano vrednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FrEaKmAn ()

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Jaz tudi dvomim, ker Švica AFAIK nima sklenjenega sporazuma o "obrnjeni davčni obveznosti".

Posloval sem s Švico in sem šel vprašat na FURS. Tako so mi rekli na info okencu... lahko da so me nategnili,... ampak tako so rekli.
sudo poweroff

krneki ::

Verjetno je šlo za poslovanje s fizičnimi osebami iz Švice.

borut_p ::

poweroff je izjavil:

Okapi je izjavil:

Jaz tudi dvomim, ker Švica AFAIK nima sklenjenega sporazuma o "obrnjeni davčni obveznosti".

Posloval sem s Švico in sem šel vprašat na FURS. Tako so mi rekli na info okencu... lahko da so me nategnili,... ampak tako so rekli.


Jaz sem iz sp izstavil račun firmi v Švici ... ni bilo davka - obrnjena davčna stopnja

Preveri - article 44, directive 2006/112/es
pri nas pa 1 tč. 25 čl zddv-1

Okapi ::

A lahko prosim postrežeš s citatom, kjer piše, da to velja tudi za Švico?

borut_p ::

Okapi je izjavil:

A lahko prosim postrežeš s citatom, kjer piše, da to velja tudi za Švico?


v mojem primeru sem dobil navodila firme iz švice oz stranke. Sicer spodnji link ni "uradna razlaga", je pa razlaga švicarske svetovalne firme.

https://www.vatconsulting.ch/publikatio...

Če nimaš prijavljene davčne številke v švici in zagotavljaš storitev, potem gre za obrnjeno davčno stopnjo. Davčni zakon švice.

Okapi ::

Pa si atipicni zavezanec za DDV in oddas VIES? Ker o tem se pogovarjamo.

borut_p ::

jaz ne. ampak glede na to, da se tukaj sledi CH zakonodajo nima veze kakšen zavezanec si. jaz sem davčni zavezanec in sem izstavil račun brez ddv. ker ga mora plačati moja stranka v CH.

Okapi ::

Ja, ampak tu se pogovarjamo o naši zakonodaji, ne o švicarski. A moraš biti (atipicni) zavezanec za DDV, če poslujes s Švico.

Da ne obracunavas DDV pri izvozu izven EU je jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

poweroff ::

krneki je izjavil:

Verjetno je šlo za poslovanje s fizičnimi osebami iz Švice.

Ne. Z mednarodno organizacijo s sedežem v Švici.
sudo poweroff

krneki ::

Potem so te pa nategnili :)

poweroff ::

Čisto možno. Je bil pa to uraden odgovor zaposlenega na FURS - sem šel tja vprašat.
sudo poweroff

luli ::

poweroff je izjavil:

Čisto možno. Je bil pa to uraden odgovor zaposlenega na FURS - sem šel tja vprašat.

To je redna praksa. Če pa hočeš, da ti odgovor podajo pisno pa rečejo, da tega ne delajo.
Drugače pa sedaj sprašujem samo preko maila. Ti odgovori so po navadi podkrepljeni s členi zakonov in do sedaj sem se na njih lahko vedno zanesel in glej ga zlomka, v pisni obliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Čisto možno. Je bil pa to uraden odgovor zaposlenega na FURS - sem šel tja vprašat.

In si potem oddal VIES, rekapitulacijsko poročilo? Ker kot atipični zavezanec za DDV moraš o prometu s tujino poročati Fursu.

poweroff ::

Ne, sem drugače rešil... davčno manj ugodno zame sicer, ampak OK.

Sem pa spraseval že par let nazaj nekaj glede oddaje dohodnine. Davčni kontrolor mi je povedal eno stvar (mislim da celo po mailu), ko sem prosil še za uraden odgovor (drug oddelek), pa povsem nasprotno.

Takrat žal nisem zadeve prijavil, da interno raziščejo...
sudo poweroff

w0mbat ::

hejla podjetniki... Nič novic glede 2021 50k meje? Pa te so bebavi res celi.. Take odločitve zadnjo sekundo, smo že Novembra, kako naj človek planira. Kdaj se bo kaj zvedlo? Al ne bo nič zgleda od teh novih pravil za normiranca.

Groot ::

w0mbat je izjavil:

hejla podjetniki... Nič novic glede 2021 50k meje? Pa te so bebavi res celi.. Take odločitve zadnjo sekundo, smo že Novembra, kako naj človek planira. Kdaj se bo kaj zvedlo? Al ne bo nič zgleda od teh novih pravil za normiranca.


A je res težko razumet da je šlo zgolj za en predlog delovne skupine in nikakor ne že za kakršenkoli konkreten zakonski predlog? Pot do konkretnega predloga zakona je še dolga, če se bo sploh kdaj uresničila.

Upam si trditi s 100% gotovostjo, da letos nekih sprememb še ne bo, sploh glede na dejstvo, da so trenutno vsi skoncentrirani zgolj na vse možne korona zakone.

LapD ::

Sej Simič je to trobil že dve leti nazaj pa se do sedaj ni še nič zgodilo, oziroma ni bilo še niti blizu obravnavi na vladi. In tudi sedaj se ne bo, sploh v trenutni korona situacije ne.
web&motion designer

ChawaSi ::

Pozdravljeni,
sem normiranec, do zdaj sem imel prihodke pod 50.000, se približam tej meji, kaj moram narediti, verjetno se prijaviti za DDV na eDavki, pa še ko dobim potrditev od Dursa še račune za naprej popraviti : da nisem več nezavezanec za DDV, pa če je prej bil znesek 1000.00 zdaj bo 1220.00 (programiranje in svetovanje) če izdajam račun za firme katere so zaveanci za DDV? Kako je če izdajam račun fizični osebi skozi Vezano Knjigo Računov, verjetno moram dodati še DDV?
Kakšne so obveznisti kar se DDV tiče, a moram kaj poročat Dursu na mesečnom nivoju, če kupujem kaj na s.p.?
A moram še kakšno dodatno evidencijo imeti, ker sem do zdaj imel par excelov: ker sem imel vse račune, osnovna sredstva, pomoč družinskega člana?

Lep pozdrav,
Dejan

Miha 333 ::

Pazi, da bodo računi imeli predpisano vsebino (določeno v ZDDV-1), posebej mora biti zapisana osnova, stopnja DDV in znesek DDV. DDV moraš pri domačih kupcih obračunati praviloma vedno, so sicer neke izjeme glede na dejavnost. Preštudiraj ZDDV-1 in Pravilnik o izvajanju ZDDV. Če ne obračunaš DDV kjer bi ga moral, je prekršek!

Pri prejetih računih DDV odbijaš.

Oddajati moraš DDV-O (mesečno ali trimesečno, odvisno od prometa, to ti določijo). V primeru prodaje v EU DDV zavezancem brez DDV še rekapitulacijsko poročilo. Pri navbavi iz EU ali tujine brez DDV moraš narediti samoobdavčitev. Ter seveda DDV pravočasno tudi plačati, sicer po ca. 5 dneh sledi izvršba (tu niso tako popustljivi kot npr. pri prispevkih). Pri poslovanju s tujino pazi na pravilne klavzule (je ene 20 različnih).

Potem so še razne malenkosti kot npr. če odbijaš DDV pri osn. sredstvih, moraš to osn. sredstvo imeti v uporabi najmanj 5 let, sicer moraš odbitek popravljati in še par drugih stvari.

Pa posebna pravila, če v EU prodajaš elektronske storitve, ... Če nimaš časa slediti vsemu temu, svetujem, da najameš računovodjo. Ker pri DDV napakah kazni niso majhne, saj gre za oškodovanje proračuna RS.

Za izračunavanje odbitkov je pametno imeti nek namenski program, ker kmalu ni več enostavno. Npr. Račun za december, prejet v januarju, gre v strošek za december, odbitek DDV pa v januar.

ChawaSi ::

Miha 333 je izjavil:

Pazi, da bodo računi imeli predpisano vsebino (določeno v ZDDV-1), posebej mora biti zapisana osnova, stopnja DDV in znesek DDV. DDV moraš pri domačih kupcih obračunati praviloma vedno, so sicer neke izjeme glede na dejavnost. Preštudiraj ZDDV-1 in Pravilnik o izvajanju ZDDV. Če ne obračunaš DDV kjer bi ga moral, je prekršek!

Pri prejetih računih DDV odbijaš.

Oddajati moraš DDV-O (mesečno ali trimesečno, odvisno od prometa, to ti določijo). V primeru prodaje v EU DDV zavezancem brez DDV še rekapitulacijsko poročilo. Pri navbavi iz EU ali tujine brez DDV moraš narediti samoobdavčitev. Ter seveda DDV pravočasno tudi plačati, sicer po ca. 5 dneh sledi izvršba (tu niso tako popustljivi kot npr. pri prispevkih). Pri poslovanju s tujino pazi na pravilne klavzule (je ene 20 različnih).

Potem so še razne malenkosti kot npr. če odbijaš DDV pri osn. sredstvih, moraš to osn. sredstvo imeti v uporabi najmanj 5 let, sicer moraš odbitek popravljati in še par drugih stvari.

Pa posebna pravila, če v EU prodajaš elektronske storitve, ... Če nimaš časa slediti vsemu temu, svetujem, da najameš računovodjo. Ker pri DDV napakah kazni niso majhne, saj gre za oškodovanje proračuna RS.

Za izračunavanje odbitkov je pametno imeti nek namenski program, ker kmalu ni več enostavno. Npr. Račun za december, prejet v januarju, gre v strošek za december, odbitek DDV pa v januar.


Hvala Miha :)

M-XXXX ::

Kot normiran SP potrebuješ karkoli oddajat fursu (mesečni prejemki ali kaj podobnega) ali je zgolj letni obračun?
lp Matej

sandmat ::

si zavezanec za DDV?

M-XXXX ::

Ne nisem.

logik ::

w0mbat je izjavil:

hejla podjetniki... Nič novic glede 2021 50k meje? Pa te so bebavi res celi.. Take odločitve zadnjo sekundo, smo že Novembra, kako naj človek planira. Kdaj se bo kaj zvedlo? Al ne bo nič zgleda od teh novih pravil za normiranca.


Včeraj so imele Finance internetvju s finančnim ministrom. Eno od vprašanj:

Tako rekoč vsaka vlada je želela vpeljati nekatere spremembe pri normiranih espejih. Tudi vi razmišljate o tem. Veliko je pripomb k Simičevemu predlogu, da bi se meja za vstop v sistem znižala s sto na 50 tisoč evrov prihodkov na leto. Po koalicijski pogodbi naj bi sicer bilo prav nasprotno – meja za vstop bi se morala zvišati. Kaj menite o sistemu normirancev in tudi o ideji, da bi ti lahko delali samo za enega naročnika brez obveznosti redne zaposlitve?

Ne morem se opredeliti, ali je znižanje za vstop v sistem normirancev potrebno ali ne. Predlagano je tudi zvišanje davka. Na ministrstvu teh predlogov nismo imeli. Je pa dejstvo, da gre za zdaj za eno najugodnejših davčnih obravnav v svetu.
Če gledamo ceno delovne sile in povežemo to s tem, ali bi lahko normiranci delali samo za enega ali ne, je zakon o dohodnini jasen. Določa merila, kdaj je nekdo espe in kdaj ima njegovo delo značilnosti odvisnega delovnega razmerja in ga je treba zaposliti. To je, če dela samo za enega, če dela na njegovih strojih, če je njegov vodja nekdo iz podjetja, za katero dela. In to je po mojem mnenju treba še vedno jasno ločiti od nekoga, ki je podjetnik, torej dela samostojno, je sam svoj šef, dela ponavadi na svojem računalniku, v lastnih prostorih.

tony1 ::

Razumen človek bi moral reči, da naj trenutna ureditev ostane, poviša pa se naj obdavčitev, pa zaradi mene če za 100% (tj. na 8%).

Zakaj moramo imeti v tej državi nabolj bukove ravno za ministre? :|

Mato989 ::

tony1 je izjavil:

Razumen človek bi moral reči, da naj trenutna ureditev ostane, poviša pa se naj obdavčitev, pa zaradi mene če za 100% (tj. na 8%).

Zakaj moramo imeti v tej državi nabolj bukove ravno za ministre? :|


No ja.... Jaz bi raje mel 50k in 4% kot popoldanc namesto 100k in 8%...

100k itak pase samo elitnezem povprecen slovenec na spju ne zasluzi niti blizu 50k kaj sele 100k tako da ima vec od nizje obdavcitve....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Problem je, ker espeji so zelo različni.
Če si programer (ali pa pisatelj, recimo), delaš doma in tako nimaš praktično nobenih dejanskih stroškov, se da s 50k evrov prometa lepo živeti. Poleg tega večina takih te meje niti ne doseže.

Ampak espe je llahko tudi mizar, ki mora kupiti material, da naredi pohištvo. In takemu se hitro zgodi, da ima recimo 80k prometa, ampak je za to moral kupiti za 40k evrov materiala. Še vedno se mu splača biti normiranec, ampak ga razlika med prihodkom in dobičkom bistveno drugačna kot pri programerju ali pisatelju.

Podobno recimo velja za odvetnika, ki mora imeti najeto pisarno in plačevati tajnico. Ali za zdravnika, ki mora imeti ordinacijo in plačevati medicinsko sestro.

Skratka, nekdo ima lahko 5% dejanskih stroškov, in je zanj 80% normiranih stroškov bajno ugodno. Nekdo drug ima pa morda 50% dejanskih stroškov, in se mu sicer še vedno splača biti normiranec, ampak je to zanj bistveno manj ugodno.

Metati vse espeje v isti koš, in jih obdavčiti na enak način, je sicer preprosto, kar se FURSa tiče, ampak zelo nepošteno, kar se učinkov na samostojnega podjetnika tiča. Pošteno bi bilo narediti vsaj 2 ali 3 različne variante.

tony1 ::

Mato989 je izjavil:

tony1 je izjavil:

Razumen človek bi moral reči, da naj trenutna ureditev ostane, poviša pa se naj obdavčitev, pa zaradi mene če za 100% (tj. na 8%).

Zakaj moramo imeti v tej državi nabolj bukove ravno za ministre? :|


No ja.... Jaz bi raje mel 50k in 4% kot popoldanc namesto 100k in 8%...

100k itak pase samo elitnezem povprecen slovenec na spju ne zasluzi niti blizu 50k kaj sele 100k tako da ima vec od nizje obdavcitve....


Za debato sprememb zakonov ne more biti argument elitizem, pač pa, kaj bo izboljšalo delovanje gospodarstva in po možnosti ne prineslo nič manj davka v proračun. A ni bolje pobrati x% davka od 100k kot od 50k? Je tako pobran denar za državo kaj manj vreden?

Če že hočejo naši nespametni vladarji udariti po arbitrarno določenih prebogatih podjetnikih, naj si vsaj izmislijo vatle, ki ne bodo škodljivi kar vse povprek (tj. tako za s.p.je, kot za državni proračun).

Glavna fora normiranca je v enostavnosti računovodenja, in to omejevati še bolj nima (koristnega) smisla.

barakus ::

Pri normirancih je prednost tudi bistveno, bistveno lažje računovodstvo. Če si one man band imaš lahko 100k prometa pa tudi če ti je od tega 80% stroškov in ti ostane samo 20% se ti splača biti normiranec, ker ne rabiš plačevat računovodje (ki itak naredi vse napol, ker pač ne gre zanjo) in hkrati se ne rabiš ukvarjat s potnimi nalogi in podobnimi papirji. Svoj čas fokusiraš tam, kjer ustvarjaš dodano vrednost. Že tako je preveč birokracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

CoreySteel ::

Sploh ne vem koliko stanje računovodja. Koliko se to plačuje na mesec cca?
Twitter: @CoreySteel_

Okapi ::

Odvisno od tega, koliko računov izdaš in sprejmeš. Od par deset evrov na mesec naprej. Če si dovolj velik, imaš enega za to zaposlenega, se pravi te stane okoli 2000 evrov na mesec.

Okapi ::

barakus je izjavil:

Pri normirancih je prednost tudi bistveno, bistveno lažje računovodstvo. Če si one man band imaš lahko 100k prometa pa tudi če ti je od tega 80% stroškov in ti ostane samo 20% se ti splača biti normiranec, ker ne rabiš plačevat računovodje
Splača ali pa ne. Vsak si mora pač sam preračunati, koliko dela ali denarja ga stane računovodstvo.

Če imaš že brez računovodstva 80% stroškov, pomeni, da jih imaš z računovostvom še več, in se ti verjetno splača uveljavljati dejanske stroške. Poleg tega ti dober računovodja hitro najde kakšnih 10-20% stroškov, za katere sploh ne veš, da jih imaš.;)

Tako da, čisto od oka povedano, in glede na izkušnje iz časov, ko normiranih espejev še ni bilo, če imaš nekje okoli 50% osnovnih materialnih stroškov, brez katerih ne moreš delati, se ti splača uveljavljati dejanske stroške, ker skupaj z "režijo" in ostalimi zadevami hitro prideš na 80+% dejanskih stroškov.

Včasih si novembra na hitro preračunal, kakšno je stanje, koliko bo dobička, koliko davka, in si kupil kakšen kos ali dva nove opreme, četudi je nisi nujno potreboval. Pač v smislu, bolje zapravit za nov prenosnik, kot plačati več davka. Pa darila za "poslovne partnerje", par večerij na račun reprezentance...;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

barakus ::

Ja okej, če imaš rad mutne posle in rad zapravljaš potem lahko še vedno to počneš tudi zdaj. Jaz sem pa super vesel, da obstaja opcija, da mi tega ni potrebno početi in se lahko posvetim moji osnovni dejavnosti.

Mato989 ::

tony1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

tony1 je izjavil:

Razumen človek bi moral reči, da naj trenutna ureditev ostane, poviša pa se naj obdavčitev, pa zaradi mene če za 100% (tj. na 8%).

Zakaj moramo imeti v tej državi nabolj bukove ravno za ministre? :|


No ja.... Jaz bi raje mel 50k in 4% kot popoldanc namesto 100k in 8%...

100k itak pase samo elitnezem povprecen slovenec na spju ne zasluzi niti blizu 50k kaj sele 100k tako da ima vec od nizje obdavcitve....


Za debato sprememb zakonov ne more biti argument elitizem, pač pa, kaj bo izboljšalo delovanje gospodarstva in po možnosti ne prineslo nič manj davka v proračun. A ni bolje pobrati x% davka od 100k kot od 50k? Je tako pobran denar za državo kaj manj vreden?

Če že hočejo naši nespametni vladarji udariti po arbitrarno določenih prebogatih podjetnikih, naj si vsaj izmislijo vatle, ki ne bodo škodljivi kar vse povprek (tj. tako za s.p.je, kot za državni proračun).

Glavna fora normiranca je v enostavnosti računovodenja, in to omejevati še bolj nima (koristnega) smisla.


Po tej logiki ki jo postavljas v vprasanju je potem najbolje naredit neomejene normirance pa je... Ker zmeraj je bolje x% od neomejeno kot od 50 ali 100k kajne.

Bistvo pa je da vecina spjev ne doseze 50k letno... 50k letno pomeni dobre 4.000€ mesecno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Kot rečeno, 4000 EUR je veliko, če sediš za svojo domačo mizo in nekaj tipkaš na računalniku.

Kaj pa, če moraš kupit za 2000 EUR materiala, da lahko narediš eno spalnico za 4000 EUR na mesec? In plačuješ še 500 EUR na mesec za vse stroške, ki jih imaš z mizarsko delavnico.

V obeh primerih dosežeš 50.000 EUR na leto, ampak v prvem primeru imaš odlično neto plačo (ko odšteješ prispevke in davek), v drugem primeru si pa mogoče komaj malo čez minimalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

sandmat ::

Okapi je izjavil:

Kot rečeno, 4000 EUR je veliko, če sediš za svojo domačo mizo in nekaj tipkaš na računalniku.

Kaj pa, če moraš kupit za 2000 EUR materiala, da lahko narediš eno spalnico za 4000 EUR na mesec? In plačuješ še 500 EUR na mesec za vse stroške, ki jih imaš z mizarsko delavnico.

V obeh primerih dosežeš 50.000 EUR na leto, ampak v prvem primeru imaš odlično neto plačo (ko odšteješ prispevke in davek), v drugem primeru si pa mogoče komaj malo čez minimalca.

Zakaj pri zdravi pameti bi to počel kot normiranec? :D

w0mbat ::

hola folk. Prispevki so rok 15-i , kateri je nedelja. Bo kašn problem če plačam v ponedeljek 16ga? Za dan dva zamude je problem?

jest10 ::

Prispevki so do 20.
««
37 / 184
»»