» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
36 / 182
»»

Mato989 ::

Kleemen je izjavil:

Mato989 je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Če je upravičen do pomoči mu pač ta tudi pripada.
Zdaj pa kako je s smiselnostjo teh ukrepov itd. To je pa druga zgodba.


Ni problem to da je upravičen do pomoči, problem je to da išče način kako bo sfriziral podatke da bo upravičen do pomoči... če bi on samo delal kot da nič ni in bi padel v pomoč, ker mu bi jo odobrili potem noben ne bi tega izpostavljal, ampak tip mahinira da bi jo dobil, namesto da bi za 2.000 šel oddelal nekaj drugega če tako rabi 2 jurija, on bo seveda raje ležal za ta denar namesto da bi šel kot sp k nekomu nekaj nardit, ker več kot očitno dela ki ga dela običajno nima dovolj čeprav pravi da ga je dovolj


Pri meni je trenutno upad 40-45% tako da tudi če bi lahko še naprej delal (kar ne morem, glede na to da poroke niso več dovoljene in smo tako ali tako izven sezone) bi težko prišel čez in bi mi v vsakem primeru pripadala pomoč. Kaj drugega pa tudi težko delam, sploh za večje denarje. Dogodki so prepovedani že od marca, poroke sem dal čez kar je bilo, ostala fotkanja pa so po 100-200eur kar ni omembe vredno in ne more presežt meje. Tako da za letos je dovolj za preživet, kaj bo drugo leto pa se vidi.



Ko sp lahko pocnes tudi kaj drugega ne govorim samo o slikanju lahko se spravis fizicarit za denat in ne rabis pomoci kajne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kleemen ::

Ne delam vedno samo kot fotograf, ostalo me ne zanima. Tudi med sezono se dela vsak dan 12-15 ur dnevno, tako da kaj drugega niti ne bi mogu delat. Za 3-4 mesece na leto pa se mi ne splača iskat drugega dela ker te niti noben ne vzame za tako kratek čas. Tako da ena dejavnost vrh glave. :)

Mato989 ::

Kleemen je izjavil:

Ne delam vedno samo kot fotograf, ostalo me ne zanima. Tudi med sezono se dela vsak dan 12-15 ur dnevno, tako da kaj drugega niti ne bi mogu delat. Za 3-4 mesece na leto pa se mi ne splača iskat drugega dela ker te niti noben ne vzame za tako kratek čas. Tako da ena dejavnost vrh glave. :)


Jaz poznam marsikoga ki bi te vzel obirat sadje pred 3 tedni recimo samo ti noces delat raje crpas pomoc, te bodo veseli 1 mesec recimo vec te ne rabijo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kleemen ::

Saj sem napisal da med poročno sezono ni časa. Razen če veš za koga ki rabi nekoga samo od Decembra do Marca.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Jaz poznam marsikoga ki bi te vzel obirat sadje pred 3 tedni recimo samo ti noces delat raje crpas pomoc, te bodo veseli 1 mesec recimo vec te ne rabijo
Zakaj si se potem sam tolikokrat pritoževal nad tem, kako malo zaslužiš? Bi si uredil še obiranje sadja pa bi takoj bolje zaslužil.

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz poznam marsikoga ki bi te vzel obirat sadje pred 3 tedni recimo samo ti noces delat raje crpas pomoc, te bodo veseli 1 mesec recimo vec te ne rabijo
Zakaj si se potem sam tolikokrat pritoževal nad tem, kako malo zaslužiš? Bi si uredil še obiranje sadja pa bi takoj bolje zaslužil.


Jaz sem bil zaseden 40 ur tedensko celo leto ce bi mel 4 mesece fraj bi ze delal kje dodatno

Kleemen je izjavil:

Saj sem napisal da med poročno sezono ni časa. Razen če veš za koga ki rabi nekoga samo od Decembra do Marca.



V spar pojdi nalagat police... Kolega preko spja hodi to dodatno delat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Kleemen ::

Potem si deloholik, če gledaš samo na delo. Meni je prosti čas bolj pomemben, glavno pa je da imam za normalno živet, zato raje delam med sezono več brez dopusta in potem čez zimo nič. Ali nevem zakaj bi moral vsak dan delat, sej ni to point življenja. :|

CoreySteel ::

Tam enkrat marca, aprila je bil nek odlog plačila prispevkov, ane? Če prav vidim, celo trije mesci z rokom plačila 31.3.2022?
Jaz sem jih vseeno plačal, ampak zdaj je v ekartici prišlo kar do "avtomatskega čiščenja". Vse te prispevke, ki sem jih sproti plačeval, izgledajo kot nek presežek in se je za ta mesec poplačalo akontacijo in nekaj prispevkov.

Zdaj ne vem, ali naj vseeno plačujem normalno naprej, ali res upoštevam ta odlog do marca 2022? Mislil sem, da če plačam, da bo pač štelo kot plačano, ampak očitno ne? Ali lahko to kako sforsiram? :D Kako ste vi reševal to?
Twitter: @CoreySteel_

Mato989 ::

Kleemen je izjavil:

Potem si deloholik, če gledaš samo na delo. Meni je prosti čas bolj pomemben, glavno pa je da imam za normalno živet, zato raje delam med sezono več brez dopusta in potem čez zimo nič. Ali nevem zakaj bi moral vsak dan delat, sej ni to point življenja. :|


Ja zdaj ali mas preslabo tarifo da rabis pomoc ali pa premalo delas... Samo 2 opciji sta, ce si poleti tolko vec delal da mas pol fraj odlicno, pol predvidevam da mas dovolj kesa da pomoci ne rabis, ce pa ne pa si ebo od zgoraj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LapD ::

CoreySteel je izjavil:

Tam enkrat marca, aprila je bil nek odlog plačila prispevkov, ane? Če prav vidim, celo trije mesci z rokom plačila 31.3.2022?
Jaz sem jih vseeno plačal, ampak zdaj je v ekartici prišlo kar do "avtomatskega čiščenja". Vse te prispevke, ki sem jih sproti plačeval, izgledajo kot nek presežek in se je za ta mesec poplačalo akontacijo in nekaj prispevkov.

Zdaj ne vem, ali naj vseeno plačujem normalno naprej, ali res upoštevam ta odlog do marca 2022? Mislil sem, da če plačam, da bo pač štelo kot plačano, ampak očitno ne? Ali lahko to kako sforsiram? :D Kako ste vi reševal to?


Mah s temi odloženimi prispevki je bilo nekaj zmede, nekje sem celo rebral, da moraš FURSu javit, da si jih plačal, da potem oni to ročno zabeležijo. Dobro da si me spomnil, moram računovodkinjo malo pocukat.

Zavezanci lahko prispevke, katerih plačilo je bilo odloženo do 31. 3. 2022, do izteka roka za plačilo poravnajo v enem znesku ali v obrokih, ki si jih določijo sami. Zavezance, ki bodo obveznosti iz naslova prispevkov za socialno varnost za mesec marec, april in maj 2020, katerih plačilo je bilo odloženo do 31. 3. 2022, plačali pred 31. 3. 2022, FURS prosi, da jih o tem obvestijo - in sicer tako, da izpolnijo in posredujejo vlogo za izravnavo/pobot. FURS bo na podlagi prejete vloge zavezanca s plačilom izravnal terjatve iz naslova prispevkov za socialno varnost za mesec marec, april, maj 2020 in tako zagotovil pravilni vrstni red zapiranja terjatev.


Ta vloga za izravnavo je menda na edavkih.
web&motion designer

CoreySteel ::

Thx! :)
Twitter: @CoreySteel_

vrtn4r ::

Pustite Kleemena no, saj poleg glavnega posla prodaja tudi nogavice na slo-tech.

Kleemen ::

Mato989 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Potem si deloholik, če gledaš samo na delo. Meni je prosti čas bolj pomemben, glavno pa je da imam za normalno živet, zato raje delam med sezono več brez dopusta in potem čez zimo nič. Ali nevem zakaj bi moral vsak dan delat, sej ni to point življenja. :|


Ja zdaj ali mas preslabo tarifo da rabis pomoc ali pa premalo delas... Samo 2 opciji sta, ce si poleti tolko vec delal da mas pol fraj odlicno, pol predvidevam da mas dovolj kesa da pomoci ne rabis, ce pa ne pa si ebo od zgoraj


Mam dovolj, ampak logično manj kot lani, kot 90% spjev, tako da sem upravičen do pomoči. Kje je problem?

logik ::

Peti protikoronski paket je sprejet. Čistopis sicer še ni objavljen, ampak tole je že znano:

"Samozaposleni, družbeniki, ki so poslovodne osebe, in kmetje so upravičeni do izredne pomoči v obliki mesečnega temeljnega dohodka (UTD), če so bili registrirani za opravljanje dejavnosti najmanj od 1. septembra letos in ne morejo opravljati dejavnosti ali jo opravljajo v precej manjšem obsegu. Ocena upada prihodka glede na lansko leto (ali mesečne, če lani ni posloval), mora biti več kot 20 odstotkov (ne več 10 odstotkov in ne 30 odstotkov, kot je bilo zapisano v predlogu zakona). To je tudi glavna sprememba glede na dosedanje pogoje za upravičenost do UTD.
UTD znaša 1.100 evrov na mesec (od tega 400 evrov za socialne prispevke), in sicer ga bo mogoče prejeti za oktober, november in december. Za samozaposlene v kulturi, ki jim država plačuje prispevke, znaša 700 evrov (saj jim prispevke država že plača). Tisti, ki niso v zavarovanje vključeni za celotni mesec ali za polni zavarovalni čas, so upravičeni do sorazmernega dela pomoči. UTD je oproščen vseh davkov in prispevkov."

https://www.finance.si/8966998/Potrjeni...

HappyPills ::

20 waw. Radodarno

martincek1 ::

Tole se bo podaljšalo še krepko v drugo leto..
In 20% pomeni, da se bo priklopilo še precej več pijavk..

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Vec kot ocitno je bolje odpret sp in crpat pomoc in pol zapret kot pa bit brezposeln torej...

Vprasanje je ce lahko odpres sp in crpas 1.100 pol pa zapres pa se prispevke mas nizje od 400... Pa delovna mi tece recimo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Groot ::

Mato989 je izjavil:

Vec kot ocitno je bolje odpret sp in crpat pomoc in pol zapret kot pa bit brezposeln torej...

Vprasanje je ce lahko odpres sp in crpas 1.100 pol pa zapres pa se prispevke mas nizje od 400... Pa delovna mi tece recimo


No no tako hitro pa tudi ne bo šlo. Pomoč za novo odprte s.p.-je ne pride v poštev. Peti protikoronski zakon namreč jasno določa:

Upravičenec do izredne pomoči v obliki mesečnega temeljnega dohodka je oseba, ki je bila registrirana za opravljanje dejavnosti najmanj od 1. septembra 2020 do uveljavitve tega zakona in dejavnosti zaradi posledic epidemije COVID-19 ne more opravljati ali jo opravlja v bistveno zmanjšanem obsegu tudi po zaključku epidemije COVID-19,...

Mato989 ::

Ja saj vem ampak prikaz stanja v slo je to... Spjevci bi morali imati varovalko da dobijo to pomoc samo ce jim letni prihodek pade pod neko absolutno vrednost ki pomeni 12x minimalac in regres maksimalni in prispevki... Ne pa da hipoteticno lahko dobi to nekdo ki je mel 50k prihodkov zdaj jih pa ima 38k... Tak naj kar lepo prezivi brez denarja drzavljanov
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Kako se ugotovijo posledice epidemije COVID-19? Recimo, ene pogodbe se normalno iztečejo... Priložnosti pa je manj, ker podjetja klestijo variabilne stroške? Če država misliti častiti te razne prispevke in še malo doda zraven... F*ck, malo je tole v konfliktu z mojimi teoretičnimi vrednotami (ne glede vrste prihodka ampak višine), ampak pecunia non olet.

M-XXXX ::

Mato989 je izjavil:

Ja saj vem ampak prikaz stanja v slo je to... Spjevci bi morali imati varovalko da dobijo to pomoc samo ce jim letni prihodek pade pod neko absolutno vrednost ki pomeni 12x minimalac in regres maksimalni in prispevki... Ne pa da hipoteticno lahko dobi to nekdo ki je mel 50k prihodkov zdaj jih pa ima 38k... Tak naj kar lepo prezivi brez denarja drzavljanov

Aha, SP ki recimo (dam zgolj primer) dela v gradbeništvu, dobi recimo 12 000€ prihodkov, od tega gre 10 000€ za material, 2k je pa za delo.
In izpadeš?

HappyPills ::

Sej že skoz pravim pač bi dali vsem ali pa nobenemu. Tako pa spet razdvajajo in kaj je fer in kaj ni. To ali pa lahko bi tudi razmislili kaj bolj smiselnega npr. bolniška za spje.
Trenutno lahko zboliš za covid te priklopjo na ventilator in prideš ven pa nevem če bo že dost časa minil, da ti začne tečt.

Ales ::

M-XXXX je izjavil:

Aha, SP ki recimo (dam zgolj primer) dela v gradbeništvu, dobi recimo 12 000€ prihodkov, od tega gre 10 000€ za material, 2k je pa za delo.
In izpadeš?
Tega tvojega primera ne razumem sploh. Kakšno situacijo bi rad prikazal?

martincek1 ::

Mato989 je izjavil:

Ja saj vem ampak prikaz stanja v slo je to... Spjevci bi morali imati varovalko da dobijo to pomoc samo ce jim letni prihodek pade pod neko absolutno vrednost ki pomeni 12x minimalac in regres maksimalni in prispevki... Ne pa da hipoteticno lahko dobi to nekdo ki je mel 50k prihodkov zdaj jih pa ima 38k... Tak naj kar lepo prezivi brez denarja drzavljanov


Vsak sam bi se moral obnašat odgovorno in ne izigravat sistema. Ker nek normiranc, ki je imel 50k prihodka, je lahko imel 25k odhodkov in tu ni možno kar tko potegnit neko črto.

jabe ::

tudi če. na slabšem je bistveno bolj in oškodovan zaradi prepovedi dela tisti s 50k€. paše tale "odškodnina" samo tistim, ki jim to pokriva dejanske mesečne prihodke in so na enakem če dela ali pa ne. tisti s 50k€ bi veliko raje delali.

showsover ::

Drži, tudi sam bi raje podpisal kakšne fine pogodbe in delal, to so strašno neprimerljive številke, če si atipični (!) ddv zavezanec.
Mislim, zagotovo nisem vsak dan mlajši, cilji (in potrebe tudi) so pa kar visoki, nekateri bi morda celo rekli nerealni.
Ah no, saj morda bo, samo gledam na lockdown scenariji in očitno klestenje variabilnih stroškov firm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

M-XXXX ::

Ales je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Aha, SP ki recimo (dam zgolj primer) dela v gradbeništvu, dobi recimo 12 000€ prihodkov, od tega gre 10 000€ za material, 2k je pa za delo.
In izpadeš?
Tega tvojega primera ne razumem sploh. Kakšno situacijo bi rad prikazal?

Da pri SP-ju neka številka pri prihodku kaj veliko ne pove. Da nekdo ki je naredil 5000€ prometa lahko več zasluži kot nekdo, ki je naredil 50 000€ prometa.

Ales ::

A, ok, razumem. Ja, se čisto strinjam! Pri pogojih za pridobitev te pomoči se da marsikaj upravičeno kritizirati.

Groot ::

M-XXXX je izjavil:

Ales je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Aha, SP ki recimo (dam zgolj primer) dela v gradbeništvu, dobi recimo 12 000€ prihodkov, od tega gre 10 000€ za material, 2k je pa za delo.
In izpadeš?
Tega tvojega primera ne razumem sploh. Kakšno situacijo bi rad prikazal?

Da pri SP-ju neka številka pri prihodku kaj veliko ne pove. Da nekdo ki je naredil 5000€ prometa lahko več zasluži kot nekdo, ki je naredil 50 000€ prometa.


Exactly, sama višina prihodkov pri s.p. (še posebej pri normirancih) ne pove prav ničesar. Sploh v primeru raznih gradbenih in podobnih dejavnosti je dodane vrednosti praviloma zelo zelo malo in ima lahko tudi nekdo s 100k prihodka praktično minimalne neto prihodke.

Zato pa je dejansko določitev upravičenosti na način, kot je to določeno sedaj, praktično edini možen način, saj neto (končnega) dobička normiranega s.p. niti ni mogoče določiti.

tomazic89 ::

Jaz, ce bi imel celo zimo frej, bi sel delat na kaksno smucisce, koco... Ko nimas smene, pa turne smuci/splitboard in gas na sneg.

LapD ::

Razumem poanto zgoraj, ampak zakaj bi nekdo ki ima 50k prometa in pri tem 40k stroškov sploh bil normiranec, ko je pa za njega veliko bolj ugodno ugotavljat dejanske stroške?
web&motion designer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

Mato989 ::

LapD je izjavil:

Razumem poanto zgoraj, ampak zakaj bi nekdo ki ima 50k prometa in pri tem 40k stroškov sploh bil normiranec, ko je pa za njega veliko bolj ugodno ugotavljat dejanske stroške?


Sumim da je to bil bolj primer zakaj je tako podeljevanje pomoci neumno premisljeno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

Absolutno. Lahko bi vsaj dodali še kak pogoj npr. Moraš imeti odprt sp še pol leta al pa kej. Vsaj to. Čeprav jst bi vseeno raj, da se lotijo problema bolniških.

Mato989 ::

HappyPills je izjavil:

Absolutno. Lahko bi vsaj dodali še kak pogoj npr. Moraš imeti odprt sp še pol leta al pa kej. Vsaj to. Čeprav jst bi vseeno raj, da se lotijo problema bolniških.


Ma jaz se bolj sprasujem zakaj bi to spji sploh dobili... Čar spjevca je v tem da lahko dela skoraj vse... Kot primer vsi ki ne morjo delat nekaj naj grejo polnit police v spara ker rabijo take ali pa kaj drugeha kjer jih rabijo... To bo moralo bit bistvo privatnika manj davkev in manj pomoci od drzave ne pa manj davkov in enaka pomoc ali celo vec... Ko se. Jaz zaradi korone zgubil siht bi bil zlo vesel 1.100 prihodka namesto tega sem dobil mnogo manj pa se delovna mi ni tekla
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

Ja pol pa sp odpri. Evo rešitve. Sej tole ni zadnji paket. No sir, ker marca bo še en lockdown.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Jaz zaradi korone zgubil siht bi bil zlo vesel 1.100 prihodka namesto tega sem dobil mnogo manj pa se delovna mi ni tekla

Če si služil več kot minimalca, zdaj kar lepo preživi brez pomoči državljanov.

Ma jaz se bolj sprasujem zakaj bi to spji sploh dobili... Čar spjevca je v tem da lahko dela skoraj vse... Kot primer vsi ki ne morjo delat nekaj naj grejo polnit police v spara ker rabijo take ali pa kaj drugeha kjer jih rabijo
Komot odpreš s.p. in greš polnit police v spara. Ampak ne, ti raje sediš doma in se zažiraš v prihodke vseh nas ostalih, ki moramo delati za take kot si ti.

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz zaradi korone zgubil siht bi bil zlo vesel 1.100 prihodka namesto tega sem dobil mnogo manj pa se delovna mi ni tekla

Če si služil več kot minimalca, zdaj kar lepo preživi brez pomoči državljanov.

Ma jaz se bolj sprasujem zakaj bi to spji sploh dobili... Čar spjevca je v tem da lahko dela skoraj vse... Kot primer vsi ki ne morjo delat nekaj naj grejo polnit police v spara ker rabijo take ali pa kaj drugeha kjer jih rabijo
Komot odpreš s.p. in greš polnit police v spara. Ampak ne, ti raje sediš doma in se zažiraš v prihodke vseh nas ostalih, ki moramo delati za take kot si ti.


Jaz sem zaposlen hvala za skrb bi pa sel drugace ja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

M-XXXX ::

Še eno vprašanje:
Na eVEM točki je bil izpolnjen tudi obrazec: oddaja davčnih podatkov za samostojnega podjetnika.
Ali to pomeni, da vseeno rabim izpolnit in oddat obrazec DR-03 za furs (Prijava za vpis dejavnosti fizične osebe v davčni register) ali ne?

Hvala

DePalmo ::

Danes sem se odločil malo urediti eKartico ker imam preplačilo akontacije dohodnine za dva meseca iz prve epidemije. In bolj kot berem, manj mi je jasno ...

Če gledam FURSov Q&A, najden tukaj, piše:
6. Katerih obrokov akontacij DDPO in DohDej se ne plačuje?
ZIUZEOP zavezance za DDPO in DohDej razbremenjuje plačevanja obrokov akontacij za čas trajanja interventnih ukrepov. Zavezanci za DDPO in DohDej obrokov, ki dospejo v plačilo v obdobju po uveljavitve zakona do 31. 5. 2020, ne plačujejo. Obroki akontacije DDPO in DohDej dospejo v plačilo na zadnji dan obdobja, na katerega se nanašajo. Upoštevajoč, da je ZIUZEOP začel veljati v mesecu aprilu, se ukrep iz 62. člena ZIUZEOP nanaša na obroka akontacije za meseca april in maj. Če epidemija ne bo preklicana do 15. 5. 2020, pa ukrep zajame tudi junijski obrok. Za obroke akontacij, ki bodo dospeli v plačilo po 31. 5. 2020 (torej obroki akontacije DDPO in DohDej za junij in naprej) oziroma po 30. 6. 2020, če pandemija v roku ne bo preklicana (torej julij in naprej), zavezanci lahko vložijo vlogo za spremembo akontacije DDPO oziroma DohDej.

In nato še:
9. Ali je mogoče kljub ukrepom plačati aprilski in majski obrok akontacije?
ZIUZEOP določa, da se navedena obroka akontacije DDPO in DohDej ne plačata. FURS v knjigovodski evidenci nima podlage za vzpostavite bremenitve, zato bi morebitno plačilo obrokov akontacije DDPO in DohDej za april in maj predstavljalo nerazporejeno plačilo. V skladu z dogovorom z zavezancem lahko se takšno plačilo ne vrača in lahko pokrije naslednji obrok akontacije, ki dospe v plačilo.

Torej če to prav berem, teh dveh obrokov akontacije ni potrebno plačati? Plača kdo, država? Smo oproščeni plačila? A ni bilo tako da sta bila tista dva meseca samo odložena do leta 2022? Zakaj tukaj govorijo da jih ni potrebno plačati?

Sprašujem zato, ker je okoli tega prava zmeda. Takrat mi je kazalo preplačilo za vse prispevke, ampak se je do sedaj porihtalo samo od sebe, mi ni bilo potrebno oddajat nobenega obrazca kot se je takrat na veliko govorilo o tem. Akontacija dohodnine se pa noče zrihtat ...

Torej, kar me zanima:
- a akontacije dohodnine res ni treba plačat?
- če jo je treba, kateri obrazec je potrebno oddat da mi bojo tole poštimal?

Pa še eno vprašanje. Večkrat sem zasledil da vprašaj svojega kontrolorja. Kako izveš kdo je tvoj kontrolor?

Predlog da naj kličem na FURS bom jemal z rezervo. Enkrat sem jih že klical in sem bil konkretno napizdjen ker sem imel taka "osnovna" vprašanja, zato se jih sedaj izogibam.

sandmat ::

tudi jaz imam preplačilo. Operater na fursu mi je predlagal, da 2 meseca zdaj ne plačam. Poračun bo itak marca.

HappyPills ::

Lahko pa zahtevaš tudi vračilo. Jaz sem to naredil septembra in so mi nakazali preplačano.

error7891 ::

Za izdajo računa za opravljeno storitev (programiranje) za Švicarsko podjetje ne rabim biti atipični davčni zavezanec, ne? Ker trenutno sem zgolj navadni normiranec.
Hvala za odgovor.

w0mbat ::

mene zanima kdaj začne novo leto veljat. če je nakazilo 2 januarja to spada pod drugo leto?

LapD ::

Nakazilo je lahk tud februarja alpa decembra naslednje leto ... važno je kaj piše na izdanem računu pri "datum opravljene storitve".
web&motion designer

srus ::

error7891 je izjavil:

Za izdajo računa za opravljeno storitev (programiranje) za Švicarsko podjetje ne rabim biti atipični davčni zavezanec, ne? Ker trenutno sem zgolj navadni normiranec.
Hvala za odgovor.


Pokliči FURS klicni center za DDV na 08 200 1002. Tam so meni vse lepo razložili.

DePalmo ::

OK, bom pač pustil preplačilo in če dobim nazaj, toliko bolje. Če ne, bom pač na 0.

error7891 je izjavil:

Za izdajo računa za opravljeno storitev (programiranje) za Švicarsko podjetje ne rabim biti atipični davčni zavezanec, ne? Ker trenutno sem zgolj navadni normiranec.
Hvala za odgovor.

Jaz programiram za Nizozemsko podjetje in sem atipični DDV zavezanec. In kolikor vem, Švica je v EU, torej boš tudi ti moral postat.

pingme ::

DePalmo je izjavil:


In kolikor vem, Švica je v EU


😂😂😂

error7891 ::

Sem se pozanimal, in za Švico velja enako kot za ostale tretje države kot npr. ZDA ali Rusijo. Ne rabim postati atipični davčni zavezanec kar pomeni, da bo še naprej vse potekalo čisto enostavno brez poročanja karkoli glede DDV.

showsover ::

Pa biti atipični ddv zavezanec ima prednosti.

x3ca ::

showsover je izjavil:

Pa biti atipični ddv zavezanec ima prednosti.


Kakšne že?

Še eno vprašanje, kaj se spremeni ko dosežeš prag 50k? Sem atipični zavezanec, poslujem s tujino.
««
36 / 182
»»