» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
4 / 182
»»

[SkA] ::

Ugotoviš, da je problem, ko se v matični firmi skregaš ali gre kaj narobe. Dokler vsi veselo služijo in delajo, običajno ni problemov, ko se pa situacija obrne in gredo zadeve na nož, imajo pa lepo osnovo za odpoved ali tožbo.

Če si v dobrih odnosih, soglasje ne bo problem. Če nisi, potem itak raje dvakrat premisli, če se hočeš še pravno izpostavljati. Razen seveda, če delaš popoldan nekaj čisto tretjega, potem sploh ni težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

tony1 ::

Torej, kljub temu, da se ne znaš obnašati, ti gre čestitati, da si našel primer iz naše sodne prakse in ne kakšne sodbe vrhovnega sodišča zvezne države Kalifornije. ;)

blblb ::

Da, popoldan se dela cisto drugacno delo kot redno... tako da to ne bo problem :)

lp, blblb

Mare3 ::

Mene pa zanima če je še vedno isti sklic za plačilo davka od dobička in sicer SI 19 davčna št.-40002. S tem sklicem sem namreč plačeval do sedaj sem pa nekje zasledil drugačnega 80002 oz 80004. V čem je razlika ker trr je enak?

Miha 333 ::

Mare3 je izjavil:

Mene pa zanima če je še vedno isti sklic za plačilo davka od dobička in sicer SI 19 davčna št.-40002. S tem sklicem sem namreč plačeval do sedaj sem pa nekje zasledil drugačnega 80002 oz 80004. V čem je razlika ker trr je enak?

Velika razlika, 40002 je za akontacijo dohodnine za s.p., 80004 je za davek od dohodka pravnih oseb (d.o.o., ...)

Mare3 ::

Najlepša hvala za razlago.

CoreySteel ::

Živjo fantje.

Bom kar v tej temi vprašal, glede na to, da sem vse o s.p.-ju itak izvedel s prebiranjem Slotecha :D
Za EU bom opravljal freelance storitve, zato sem odprl normirani s.p., zdaj pa bi moral oddati še "Zahtevek za izdajo identifikacijske številke za DDV (DDV-P2)". Zatakne se mi pri enem od korakov, kjer naj bi pripel tudi prilogo o dokazilu, da bom posloval z EU (pogodba, predpogodba, poslovni načrt ipd). Glede na to, da nič od tega nimam, ima kdo izkušnje, če je zahteva odobrena kljub temu da oddam zahtevek brez priloge? Ali pa kakšna druga ideja?

Hvala!
Twitter: @CoreySteel_

Invictus ::

Napiši razlog za kaj rabiš davčno številko.

Za to zadostujejo 3 stavki. Ne rabiš pogodbe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

CoreySteel je izjavil:

Glede na to, da nič od tega nimam, ima kdo izkušnje, če je zahteva odobrena kljub temu da oddam zahtevek brez priloge?

Valda da je FURS-u v interesu, da ti izdajo ID za DDV, tudi če obstaj možnost, da pa mogoče v naslednjih par letih ne bi nič delal izven Slovenije. Boš pa verjetno kaj kupoval na firmo iz tujine oz. EU in tukaj spet imajo interes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

CoreySteel ::

Invictus je izjavil:

Napiši razlog za kaj rabiš davčno številko.

Za to zadostujejo 3 stavki. Ne rabiš pogodbe.

Sem nekako upal, da boš ti odgovoril :D
Fora je, da lahko pripneš le prilogo v obliki TIFF ali PDF, se pravi računajo, da boš nekaj "skeniral". Da bi v wordu napisal tri stavke, shranil kot pdf in nato poslal se mi zdi malo češko, a očitno bom točno to tudi moral naredit :)

Hvala obema.
Twitter: @CoreySteel_

Invictus ::

Saj lahko oddaš docx, xslx. Saj ne težijo za specifičen format...

Oddaj se seznam računov, če jih kaj imaš. Ne vem zakaj to rabiš, ampak sam sem moral to priložiti za zadnjih 12 mesecev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CoreySteel ::

Delam vse preko e-VEM in preverjeno ne moreš oddati nič drugega kot TIFF in PDF.


"Pripeti dokument ni pravega tipa. Vaš dokument je tipa xlsm, dovoljeni tipi dokumentov pa so tif, tiff, pdf."
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Če nimaš rad težav potem oddajaj stvari v PDF - a res hočeš imeti probleme ker ti referent ne bo znal nazaj sestaviti dokumenta ki ga starejši/novejši word ne zna prebrati pravilno?
The truth is rarely pure and never simple.

CoreySteel ::

Saj ni bilo nikoli vprašanje, ali bi oddal wordov dokument ali ne. Tudi če bi ga hotel ga ne moreš, kot lahko vidiš zgoraj.

V originalu me je zanimalo, če ima kdo izkušnje s tem, da je oddal zahtevo brez priloge in je bila vloga vseeno odobrena.
Če pa ne, pa ideja, kaj bi v prilogi lahko napisal. Seveda bi oddal kot PDF, ker drugače ne gre. No... TIFF :))

Če pa koga še zanima, tako je besedilo pri tretjem koraku - "Izbira prilog".
K vlogi P2 pripnite prilogo (dokazilo, da nameravate opravljati dejavnost: pogodba ali predpogodba, poslovni načrt, listine o nabavah za namene opravljanja dejavnosti, ipd.).
Twitter: @CoreySteel_

Invictus ::

Na eDavkih brez problema oddaš Word, Excel dokument.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

CoreySteel je izjavil:


V originalu me je zanimalo, če ima kdo izkušnje s tem, da je oddal zahtevo brez priloge in je bila vloga vseeno odobrena.
Če pa ne, pa ideja, kaj bi v prilogi lahko napisal. Seveda bi oddal kot PDF, ker drugače ne gre. No... TIFF :))

Če pa koga še zanima, tako je besedilo pri tretjem koraku - "Izbira prilog".
K vlogi P2 pripnite prilogo (dokazilo, da nameravate opravljati dejavnost: pogodba ali predpogodba, poslovni načrt, listine o nabavah za namene opravljanja dejavnosti, ipd.).


Ja, sem oddal obrazložitev (par napisanih odstavkov, brez pogodbe) in je bilo dovolj.
The truth is rarely pure and never simple.

Okapi ::

Saj v bistu je bolje biti kar navaden zavezanec za DDV, če posluješ s firmami (tujimi in domačimi). Ker lahko potem dobiš nazaj DDV za vso službeno opremo (računalnik, tiskalnik, telefon ...). Vsak mesec ti vzame 15 minut časa, da pošlješ obračun, prihraniš pa lahko kar nekaj €€€.

[SkA] ::

Ni pa za pozabit, da pri "daljših" plačilnih rokih lahko padeš v situacijo, ko boš moral ta DDV potem tudi založiti. Sploh prvo leto ali pa če s tujino posluješ, kjer si avtomatsko vezan na mesečni obračun DDVja.

Invictus ::

Zato pač ne posluješ v Sloveniji.

Za tujino je višina DDV na računu 0% ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Dejansko. Če posluješ s tujino, sploh ni problema. Strankam na računu napišeš, da "DDV ni obračunan po 1. odstavku 25. člena ZDDV-1 - obrnjena davčna obveznost. (angleško: VAT reverse charge under Article 44 of VAT Directive 2006/112/ES.)."

Ko pri nas kupiš računalnik, tiskalnik, toner, papir ... pa dobiš 22% nazaj. Se kar pozna.

Invictus ::

Samo ne pozabit, da je amortizacijska doba za DDV 5 let. Če zapreš s.p. prej, moraš doplačati razliko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

M.B. ::

Jaz sem na edavkih ta DDV-P2 obrazec brez kakršnihkoli obrazložitev oddal, pa sem dobil številko, ker sem moral zaradi presežka 50k prihodkov. Pa niso nič komplicirali. Res pa je da ni bil prostovoljni zahtevek za DDV. Drugače ga nebi rabo, ker poslujem izven EU. Kjer mam DDV 0.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

CoreySteel ::

Mavrik je izjavil:

CoreySteel je izjavil:


V originalu me je zanimalo, če ima kdo izkušnje s tem, da je oddal zahtevo brez priloge in je bila vloga vseeno odobrena.
Če pa ne, pa ideja, kaj bi v prilogi lahko napisal. Seveda bi oddal kot PDF, ker drugače ne gre. No... TIFF :))

Če pa koga še zanima, tako je besedilo pri tretjem koraku - "Izbira prilog".
K vlogi P2 pripnite prilogo (dokazilo, da nameravate opravljati dejavnost: pogodba ali predpogodba, poslovni načrt, listine o nabavah za namene opravljanja dejavnosti, ipd.).


Ja, sem oddal obrazložitev (par napisanih odstavkov, brez pogodbe) in je bilo dovolj.

Kul, hvala Mavrik. Očitno bom nekaj spesnil pa da vidimo :)
Twitter: @CoreySteel_

CoreySteel ::

M.B. je izjavil:

Jaz sem na edavkih ta DDV-P2 obrazec brez kakršnihkoli obrazložitev oddal, pa sem dobil številko, ker sem moral zaradi presežka 50k prihodkov. Pa niso nič komplicirali. Res pa je da ni bil prostovoljni zahtevek za DDV. Drugače ga nebi rabo, ker poslujem izven EU. Kjer mam DDV 0.

Ja ti si "navaden" zavezanec, jaz pa zgolj atipični :)
Twitter: @CoreySteel_

krho ::

DDV za tujino(EU) še zdaleč ni 0%.
Mislim da je od lanskega januarja če prodajaš končnemu kupcu v tujino (EU) storitev obračuna DDV kot je v kupčevi državi.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Invictus ::

Seveda je, če izdajaš pravni osebi, o čemer tudi teče debata. Če slučajno nisi opazil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Če prodajaš fizičnim osebam, velja kupčev DDV, ko presežeš neko vsoto prodane robe. Pred tem uporabljaš svoj DDV. Če prodajaš pravnim osebam, pa ni DDVja (samo poročati moraš, koliko si komu "izvozil").

M.B. ::

Pri meni je Tujina izven EU.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Kinetic ::

CoreySteel je izjavil:

Živjo fantje.

Bom kar v tej temi vprašal, glede na to, da sem vse o s.p.-ju itak izvedel s prebiranjem Slotecha :D
Za EU bom opravljal freelance storitve, zato sem odprl normirani s.p., zdaj pa bi moral oddati še "Zahtevek za izdajo identifikacijske številke za DDV (DDV-P2)". Zatakne se mi pri enem od korakov, kjer naj bi pripel tudi prilogo o dokazilu, da bom posloval z EU (pogodba, predpogodba, poslovni načrt ipd). Glede na to, da nič od tega nimam, ima kdo izkušnje, če je zahteva odobrena kljub temu da oddam zahtevek brez priloge? Ali pa kakšna druga ideja?

Hvala!


Ti samo napiši v enem dopisu točno kako in kaj boš delal in kako imaš zadeve zagotovljene in ne bo nobenega problema!
Je pa res potem potrebno vsak mesec biti dosleden pa če se ne spoznaš na dvostavno računovodstvo boš moral nekoga dobiti ki ti bo vodil papirje.

Invictus ::

Kako dvostavno računovodstvo za normiran s.p.? Tam računovodstva sploh ni. No, razen da imaš seznam izdanih računov da boš konec leta prijavil dohodek...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kinetic ::

Invictus je izjavil:

Kako dvostavno računovodstvo za normiran s.p.? Tam računovodstva sploh ni. No, razen da imaš seznam izdanih računov da boš konec leta prijavil dohodek...


Če si davčni zavezanec ane?

Invictus ::

Fuck no, a bi kdo že prebral kaj na netu, ne pa bluzil in trosil gostilniških debat?

NE, NE, in še enkrat NE.

Očitno sploh nimaš pojma, kaj dvostavno knjigovodstvo, oz. sploh knjigovodstvo je...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Kinetic je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kako dvostavno računovodstvo za normiran s.p.? Tam računovodstva sploh ni. No, razen da imaš seznam izdanih računov da boš konec leta prijavil dohodek...


Če si davčni zavezanec ane?


nič bolj kot, če si leteča opica. Dvostavno knjigovodstvo nima ničesar z davčnim statusom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

CoreySteel ::

Evo toliko se javim da povem, da je bila moja vloga zavrnjena, ker ta ni popolna. Kot piše v pismu, moram v roku osmih dneh dopolniti vlogo s konkretnimi dokazili (pogodba, predpogodbe, izdani računi,...). Kako bom to storil ne vem, sploh zdaj ko je še prišlo nekaj vmes.

Ena stvar me sicer zmoti pri tem... kako da fak naj priložim izdane račune, če jih ne morem izdat dokler nimam VAT cifre?!
Twitter: @CoreySteel_

Invictus ::

Pokliči na FURS, pa ti bo ena prijazna gospa vse povedala.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CoreySteel ::

Evo sporočam, da je bila moja vloga končno potrjena :)
Govoril s tremi različnimi svetovalkami. Vloge so mi zavračali, ker da otok Man, kamor bom ponujal storitve, ni v EU. Pa seveda povem, da je to res, ampak da kar se tega tiče spada pod UK in da to tudi piše v UL, pa mi odgovori: "Tega pa jest ne bi vedla." Kar je najbolj žalostno, pa tega niso vedeli niti njeni nadrejeni. Pa to, da so mi narobe povedali, kaj naj oddam za dokazilo, pa so potem rekli, da se očitno "nismo razumeli", čeprav sem dvakrat vprašal, če je to res (sicer ne ena in ista oseba).

So pa zelo prijazni, to pa nimam kaj rečt. Malo nesposobni, ampak prijazni.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Kaj boš pa tam na kratko ponujal ? storitve pralnic morda .... ?

CoreySteel ::

Nope :)
A ima IoM tako slab sloves? :D
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Zakaj slab, morda dober v tej smeri.

MadMen ::

Glede na to da je CoreySteel bil(ali pa še vedno je)promotor Poker Starsa in to podjeje je imelo tam sedež( ali pa še vedno ima) je vrjetno to kaj povezano s tem.

CoreySteel ::

(y)
Twitter: @CoreySteel_

Invictus ::

CoreySteel je izjavil:

Nope :)
A ima IoM tako slab sloves? :D

Če ti do zdahj ni jasno kaj je IoM, potem je nekaj narobe s tvojim poreverjanjem stranke ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CoreySteel ::

Huh?
Twitter: @CoreySteel_

Dajarra ::

Pozdravljeni.

Novembra sem zaprl s.p. , ki je bil oproščen x% prispevkov v prvem letu.
Sedaj s.p. zopet odpiram, tokrat bom storil preko e-vem točke in imam nekaj vprašanj - sem normiranec.

1. V kateri fazi določim, da sem normiranec?
2. Ker drugič odpiram s.p., ali sem še upravičen do x% znižanja prispevkov, v drugem letu delovanja recimo?
3. Kaj se zgodi, če mi firma nakaže na TRR znesek jutri, s.p. pa odprem šele čez en teden?
4. Se moram sam manualno še odjavit iz zdr. zavarovanja ali se to stori avtomatsko, ko začnem plačevati prispevke?
5. Kje določim, da bi plačeval mesečno dohodnino, določen znesek?

Hvala za pomoč.

Mavrik ::

3. Kaj se zgodi, če mi firma nakaže na TRR znesek jutri, s.p. pa odprem šele čez en teden?


Vprašanje je kdaj si izdal račun in kdaj trdiš da si opravil storitev. Če firma ni obstajala v tistem trenutku tak račun pač ni ok.
The truth is rarely pure and never simple.

sandmat ::

Dajarra je izjavil:


1. V kateri fazi določim, da sem normiranec?

Takoj pri odprtju. Navedeš tudi približno pričakovan zaslužek v tekočem letu, glede na katerega boš plačeval akontacijo dohodnine

Dajarra je izjavil:


2. Ker drugič odpiram s.p., ali sem še upravičen do x% znižanja prispevkov, v drugem letu delovanja recimo?

Mislim, da celo res dobiš znižane prispevke (moram preverit)

Dajarra je izjavil:


3. Kaj se zgodi, če mi firma nakaže na TRR znesek jutri, s.p. pa odprem šele čez en teden?

Kam pa ti bo nakazala, če brez pričetega postopka ne moreš odpreti računa za S.P. (niti ne moreš osebnega računa deklarirati za poslovanje)? TRRja nimaš (osebnega moraš deklarirat za poslovanje na banki).

Dajarra je izjavil:


4. Se moram sam manualno še odjavit iz zdr. zavarovanja ali se to stori avtomatsko, ko začnem plačevati prispevke?

Kdo trenutno plačuje? Če delodajalec, te bodo oni odjavili v 8 dneh od prenehanja delovnega razmerja.

Dajarra je izjavil:


5. Kje določim, da bi plačeval mesečno dohodnino, določen znesek?


Glej točko 1.

Dajarra ::

Sem preveril. Ne pripadajo mi več zmanjšani stroški, ker sem vmes zaprl s.p.

poweroff ::

Eno verjetno precej trapasto vprašanje...

Sem normirani s.p. in oddajam Silvester Finneus obrazec in v Prilogi V - izračun akontacije od dohodnine je če prav razumem treba vpisati dve številki:
- Točka 1.: Prihodki, ugotovljeni po računovodskih predpisih: to je v bistvu seštevek vseh izdanih računov
- Točka 25: Obračunana predhodna akontacija: tole naj bi videl v kartici zavezanca?

In to je to?

Potem mi pod točko 26 izračuna koliko moram doplačati in koliko bo letos znašal trimesečni obrok akontacije dohodnine (točka 30).

Ali nekaj delam povsem narobe?
sudo poweroff

Sheteentz ::

Podobni vprašanji:

1. Marca lani sem dobil na poslovni račun vrnjeno preplačano dohodnino za 2015. Se ta znesek v izračunu dohodnine za 2016 kam prišteje, odšteje?

2. Če prav razumem, znesek Točke 25 dobim tako, da v Kartici zavezanca v tabeli Knjižbe po izbranih kontih, znesek Obračuna davka od dohodka iz dejavnosti AXX množim z 12.

McHusch ::

poweroff je izjavil:

Eno verjetno precej trapasto vprašanje...

Sem normirani s.p. in oddajam Silvester Finneus obrazec in v Prilogi V - izračun akontacije od dohodnine je če prav razumem treba vpisati dve številki:
- Točka 1.: Prihodki, ugotovljeni po računovodskih predpisih: to je v bistvu seštevek vseh izdanih računov
- Točka 25: Obračunana predhodna akontacija: tole naj bi videl v kartici zavezanca?

In to je to?

Potem mi pod točko 26 izračuna koliko moram doplačati in koliko bo letos znašal trimesečni obrok akontacije dohodnine (točka 30).

Ali nekaj delam povsem narobe?


Prav delaš.

Obračunano akontacijo sešteješ sam (poglej v ebanko ali na kartico zavezanca) in jo vpišeš notri. pazi le, da seštevaš tiste za davčno leto 2016 (torej plačane od februarja 2016 - januarja 2017). Prihodki so seštevek izdanih računov. Doplačilo je 0,04 * prihodki - akontacija.

Iz tega ti SF naračuna novo akontacijo, lepo plačaš in je.

Sheteentz je izjavil:

Podobni vprašanji:

1. Marca lani sem dobil na poslovni račun vrnjeno preplačano dohodnino za 2015. Se ta znesek v izračunu dohodnine za 2016 kam prišteje, odšteje?

2. Če prav razumem, znesek Točke 25 dobim tako, da v Kartici zavezanca v tabeli Knjižbe po izbranih kontih, znesek Obračuna davka od dohodka iz dejavnosti AXX množim z 12.


1. Ne, ker ni prihodek.

2. Da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()
««
4 / 182
»»