» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
52 / 187
»»

srus ::

V NKBM ebanki sem se naročil na eračun od FURS za mesečno plačilo prispevkov. Vsak mesec sem eračun dobil 16. v mesecu in ga plačal 20.

Ta mesec eračun še ni prispel. Morda veste za kaj gre? Je problem na FURS, na NKBM, bi moral kaj obnoviti, ponovno naročiti?

jabe ::

Na Sparkasse je prišel. Se pravi, FURS je normalno pošiljal eracune.

dejanslo ::

Jaz sem ga dobil šele danes (NKBM).
There`s More Than One Way To Do It

delavec44 ::

Na Sparkasse ga še nimam.

ali3n ::

Na NLB ga še ni.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

delavec44 ::

Evo, prišel danes. 1 dan pred rokom plačila...

DePalmo ::

Zakaj si ne zrihtate trajnikov? Tudi meni je bila všeč ideja eRačunov dokler je nisem probal v praksi, nato sem pa hitro prešaltal na trajnike in od takrat imam mir. Okoli 20. pogledam če so bili plačani (in so, brez izjeme) in si izvozim potrdila o plačilu. Raje sproti kot pa za vse nazaj v primeru če spet menjam banko.

srus ::

Meni eračun še vedno ni prišel. Glede na to, da mi FURS začne avtomatsko zaračunavati zamudne obresti prvo sekundo po preteku roka plačila, sem kar sam izvršil plačila.

5erson ::

Delavska Hranilnica že od 15. tam.
Trajnik je super, če nimaš otrok in nege...

FireSnake ::

OK, jaz sem zdaj zadevo odprl (jutri bo).

Zdaj imam pa par vprašanj:
- zdaj so mi rekli, da lahko grem odpreti račun (nimam še N26 business, še čakam v vrsti), kje je najceneje? NKBM?
- rekla mi je, da naj spremljam e-davke, da bom tam videl za mesec nazaj, kaj je za plačati
- kako izstavim račun (zelo pomembno)?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

martincek1 ::

DePalmo je izjavil:

Zakaj si ne zrihtate trajnikov? Tudi meni je bila všeč ideja eRačunov dokler je nisem probal v praksi, nato sem pa hitro prešaltal na trajnike in od takrat imam mir. Okoli 20. pogledam če so bili plačani (in so, brez izjeme) in si izvozim potrdila o plačilu. Raje sproti kot pa za vse nazaj v primeru če spet menjam banko.


Vseeno moraš preverit, če je bilo plačano, tko da si mogoče prihranil en klik napram eRačunu.

jest10 ::

FireSnake je izjavil:


- zdaj so mi rekli, da lahko grem odpreti račun (nimam še N26 business, še čakam v vrsti), kje je najceneje? NKBM?


NLB.
Osnovni račun(ne paket, samo račun) za osebno-poslovno rabo.

maticb492 ::

NLB je ponavadi ena izmed daleč najdražjih, čeprav zadnja leta so se itak vse podražile.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Ales ::

maticb492 je izjavil:

NLB je ponavadi ena izmed daleč najdražjih, čeprav zadnja leta so se itak vse podražile.

Ko nekdo predlaga konkreten račun in nekdo drug odgovori z "ponavadi", to ponavadi (heh) pomeni, da ni pogledal dejanske ponudbe... ;)

maticb492 ::

Sem, po ceniku je mesečni strošek enako kot ga imam jaz na DH, s tem da so prilivi/odlivi vsi dražji (razlika sicer tam 8-10 centov)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Ales ::

maticb492 je izjavil:

Sem, po ceniku je mesečni strošek enako kot ga imam jaz na DH, s tem da so prilivi/odlivi vsi dražji (razlika sicer tam 8-10 centov)

Enak strošek imaš pri DH za oba računa skup, osebni in poslovni, kot je za ta deljeni osebno/poslovni pri NLB? Da ne bo izpadlo, da jaz nisem preveril... ker nisem. :D

maticb492 ::

Ales je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Sem, po ceniku je mesečni strošek enako kot ga imam jaz na DH, s tem da so prilivi/odlivi vsi dražji (razlika sicer tam 8-10 centov)

Enak strošek imaš pri DH za oba računa skup, osebni in poslovni, kot je za ta deljeni osebno/poslovni pri NLB? Da ne bo izpadlo, da jaz nisem preveril... ker nisem. :D


oboje je nekaj med 5,7€? Drugače pa ja, en račun za oboje.

Saj pravim itak se je DH tudi podražil. Zdaj so mi dodali še 0,06€ prilivne provizije, tako da je verjetno vseeno, jaz če bi zdaj odpiral bi izbral tisto banko, kateri app mi je najbolj všeč.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

jest10 ::

Se pravi gledaš narobe. NLB je 2,89€

DePalmo ::

5erson je izjavil:

Delavska Hranilnica že od 15. tam.
Trajnik je super, če nimaš otrok in nege...

Normiran s.p. pa nega?

martincek1 je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Zakaj si ne zrihtate trajnikov? Tudi meni je bila všeč ideja eRačunov dokler je nisem probal v praksi, nato sem pa hitro prešaltal na trajnike in od takrat imam mir. Okoli 20. pogledam če so bili plačani (in so, brez izjeme) in si izvozim potrdila o plačilu. Raje sproti kot pa za vse nazaj v primeru če spet menjam banko.


Vseeno moraš preverit, če je bilo plačano, tko da si mogoče prihranil en klik napram eRačunu.

Prve tri ali štiri mesece sem res, sedaj pa pač pogledam enkrat ko me je volja in ne nujno vsak mesec. Ker neboš verjel, dejansko je plačano, za razliko od prejetja eRačuna. Ali pa slučajno začasno ukinejo eRačune kot so pred covidom in sem to videl prepozno. Ali pa pač gledaš spletno banko dnevno od 15. do 20. ... in imaš zgoraj primer kjer eRačun še vedno ni prispel, rok plačila je pa danes.
Hvala za tako storitev, zame je vredna manj kot nič ker prinaša samo skrbi, rešitev pa bolj malo.

BorutF ::

A se da placevanje prispevkov urediti kot trajnik.

Jaz dobim "Za ta račun storitev ni možna."(racun financne uprave), ko sem si ga poskusal urediti.

jabe ::

Seveda...

DePalmo ::

Jaz imam vse štiri prispevke in akontacijo dohodnine, brez problema. In nevem zakaj bi to omejevali, saj trajnik je le avtomatizirano plačilo. Si prepričan da delaš vse prav?

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

OK, jaz sem zdaj zadevo odprl (jutri bo).

Zdaj imam pa par vprašanj:
- zdaj so mi rekli, da lahko grem odpreti račun (nimam še N26 business, še čakam v vrsti), kje je najceneje? NKBM?
- rekla mi je, da naj spremljam e-davke, da bom tam videl za mesec nazaj, kaj je za plačati
- kako izstavim račun (zelo pomembno)?


Niti tega nihče ne ve, kako izstavite račun? 8-O

Edit: sem skapiral, da lahko to naredim preko UJP portala.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

DePalmo ::

Odvisno. Jaz imam odprt račun na invoicely.com ker imam 99.9% mednarodnega poslovanja, tistih 0.1% se pa sprijazne z ENG računom. Dokler nebom preveč len in končno razvil svojega portala, obstoječi mi ne dišijo pa sem probal že nekaj.

Tako da izberi kar tebi ustreza in go for it.

Ales ::

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

OK, jaz sem zdaj zadevo odprl (jutri bo).

Zdaj imam pa par vprašanj:
- zdaj so mi rekli, da lahko grem odpreti račun (nimam še N26 business, še čakam v vrsti), kje je najceneje? NKBM?
- rekla mi je, da naj spremljam e-davke, da bom tam videl za mesec nazaj, kaj je za plačati
- kako izstavim račun (zelo pomembno)?


Niti tega nihče ne ve, kako izstavite račun? 8-O

Edit: sem skapiral, da lahko to naredim preko UJP portala.

Za pošiljanje e-računov je to eden od načinov, ja, do ne vem koliko njih letno je zastonj.

Sicer pa račun lahko 1) napišeš v emacsu, sprintaš in narediš avionček iz njega. Naprimer. Ali pa 2) s kulijem narišeš na prtičku. Morda 3) pošiljaš kot podpisano priponko v e-mailu. Pa še kaj bi se našlo... tudi 4) z vodenkami naslikaš na risalni papir in narediš razstavo, tega res še nisem poskusil... :D

Verjetno večina ni razumela, da sprašuješ po e-računih, ker nisi napisal tega, in se jim/nam je zdelo čudno, da sprašuješ nekaj tako očitnega.

dejanslo ::

Torej eRačun za prispevke zamuja pogosto? Jaz ga imam šele 3 mesece in je sedaj prvič zamujal. Pred tem sem tudi jaz imel nastavljeno periodično plačilo..
Ko je nekdo vprašal za poceni account.. jaz uporabljam za s.p. revolut business brezplačno.
There`s More Than One Way To Do It

FireSnake ::

Ales je izjavil:

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

OK, jaz sem zdaj zadevo odprl (jutri bo).

Zdaj imam pa par vprašanj:
- zdaj so mi rekli, da lahko grem odpreti račun (nimam še N26 business, še čakam v vrsti), kje je najceneje? NKBM?
- rekla mi je, da naj spremljam e-davke, da bom tam videl za mesec nazaj, kaj je za plačati
- kako izstavim račun (zelo pomembno)?


Niti tega nihče ne ve, kako izstavite račun? 8-O

Edit: sem skapiral, da lahko to naredim preko UJP portala.

Za pošiljanje e-računov je to eden od načinov, ja, do ne vem koliko njih letno je zastonj.

Sicer pa račun lahko 1) napišeš v emacsu, sprintaš in narediš avionček iz njega. Naprimer. Ali pa 2) s kulijem narišeš na prtičku. Morda 3) pošiljaš kot podpisano priponko v e-mailu. Pa še kaj bi se našlo... tudi 4) z vodenkami naslikaš na risalni papir in narediš razstavo, tega res še nisem poskusil... :D

Verjetno večina ni razumela, da sprašuješ po e-računih, ker nisi napisal tega, in se jim/nam je zdelo čudno, da sprašuješ nekaj tako očitnega.


To jaz zdaj prvič delam in sem malo izgubljen.
Danes bi moralo biti že "odprto".

Zdaj sem skapiral, da pri računu gre le za obliko. Jaz sem mislil, da se preko UJP portala avtomatično pošlje že na FURS.
Kje jaz sploh vidim podatke o SPju (matična, ...)?

Ker jaz bom izdajal samo 2 računa letno (sicer za malo večji znesek, ampak to je to).
Več, kot to, poleg službe, ne mislim delat :))

Zdaj sem šel gledat na edavke.
Tip zavezanca: Fizična oseba z dejavnostjo

Je to normirani SP?

Edit:
je, ja:
Normiranstvo DA (od 20.1.2022)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Zdaj me pa še samo to zanima: kje vidim to, kar moram dati cesarju?
Zavarovanja, dajatve, ...
Koliko sem bral v tej temi, se to na e-davkih vidi.

OK, edino, kje najdem matično številko?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

sandmat ::

na ajpesu

delavec44 ::

FireSnake je izjavil:

Zdaj me pa še samo to zanima: kje vidim to, kar moram dati cesarju?
Zavarovanja, dajatve, ...
Koliko sem bral v tej temi, se to na e-davkih vidi.

OK, edino, kje najdem matično številko?


Pejt na SPOT točko pa ti bojo vse brezplačno razložili. Še eno lepo brošuro dobiš pa na obveščanja se lahko prijaviš. Trotlzihr.
FURS pa pošlje navodila še po navadni pošti v mesecu po odprtju.

FireSnake ::

sandmat je izjavil:

na ajpesu


Hvala.
Delavec, hvala :-)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

normiranc ::

A kdo ve katere obrazce moram izpolniti za FURS po registraciji SP? Tu piše samo za https://www.fu.gov.si/poslovni_dogodki_... DR-03, na davčnem vodniku je pa navedeno da rabim 2 obrazca https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope..., če sem normiranec.

delavec44 ::

Samo DR-03 rabiš. Izpolniš elektronsko na evem (spot). Tam ti tudi predizpolni veliko zadev, tako da je takoj fertik. Norminarstvo prijaviš na njem.

Ta 2. link je verjetno če bi posebej to delal na fursu ali po 8 dneh od registracije.

tecton ::

Pozdravljeni, je kdo tu normiran sp, ki je presegel oziroma ima namen preseci 300k eur v dveh zaporednih letih?
Ideja da preidem na navaden sp, se mi niti malo ne dopade, saj prakticno nimam stroskov. Kako ste drugi "ukrepali" v taksnih primerih?

maticb492 ::

tecton je izjavil:

Pozdravljeni, je kdo tu normiran sp, ki je presegel oziroma ima namen preseci 300k eur v dveh zaporednih letih?
Ideja da preidem na navaden sp, se mi niti malo ne dopade, saj prakticno nimam stroskov. Kako ste drugi "ukrepali" v taksnih primerih?



Manj zasluži, dopust vzami :D Če stranki zaupaš reči naj ti nakažejo X mescev kasneje.

Druge rešitve ni, ker je 300k z POVEZANIMI osebami, tako da če ti mama o dpre SP in tja nakažeš, ter te dobijo oz. dokažejo, dobiš še kazen.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

velikBrokoli ::

D.o.o. odpres ali pa ostanes na 300k max.. ni druge

poweroff ::

Ne razumem v čem je problem. Najameš računovodski servis, ki bo skrbel za računovodstvo in se ti s tem ne bo treba ukvarjati.

Aja, problem je tipično slovenceljsko jokanje, ker ti je od razmeroma visokih prihodkih s.p.-ja še vseeno težko odriniti par 10 EUR na mesec za računovodstvo...

Tough life, ni kaj... :))
sudo poweroff

hamez66 ::

Tipično slovenceljsko jokanje je ravno tvoje jokanje, Matthai, in sicer zato, ker računovodstvo ni edina stvar, niti ni bistvena stvar, ki se spremeni med prehodom iz normiranca v navadnega.

poweroff ::

Ne, ni.

Ampak poanta je, da če ti gre dobro in mesečno zaslužiš konkretno nad povprečjem v državi, ti verjetno ne bo problem odriniti par deset EUR več za dodatne stroške.

Razen, če si malenkosten stiskač.

Mimogrede, taki so po navadi najbolj glasni, ko se je pa treba pririniti h koritu za tako ali drugačno državno pomoč.
sudo poweroff

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Ne razumem v čem je problem. Najameš računovodski servis, ki bo skrbel za računovodstvo in se ti s tem ne bo treba ukvarjati.

Aja, problem je tipično slovenceljsko jokanje, ker ti je od razmeroma visokih prihodkih s.p.-ja še vseeno težko odriniti par 10 EUR na mesec za računovodstvo...

Tough life, ni kaj... :))

Da ne razumeš, je precej očitno.:))

Če praktično nimaš stroškov, boš pri 150+ jurjih letno plačal zelo veliko dohodnine oziroma davka na dobiček. Nima to nič skupnega s tem, kdo ti vodi računovodstvo, oziroma koliko ga plačaš. Problem je, ker se odrečeš se 80.000 evrom stroškov, ki ti znižajo osnovo za plačilo davka.

Moraš zaslužit krepko čez 150.000, da ti po polačilu davka še vedno ostane več. Pri normirancih, ko so "one-man-bend", praktično brez stroškov, je običajno bolje, da pač manj delaš.

maticb492 je izjavil:

tecton je izjavil:

Pozdravljeni, je kdo tu normiran sp, ki je presegel oziroma ima namen preseci 300k eur v dveh zaporednih letih?
Ideja da preidem na navaden sp, se mi niti malo ne dopade, saj prakticno nimam stroskov. Kako ste drugi "ukrepali" v taksnih primerih?



Manj zasluži, dopust vzami :D Če stranki zaupaš reči naj ti nakažejo X mescev kasneje.
Prenašanje dela zaslužka na kasnejša leta je davčna utaja, ker se ne šteje, kdaj si dobil plačilo ali izdal račun, ampak kdaj si opravil delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tecton ::

Thx Okapi in ostali za odgovore, je ocitno bom res moral biti malo vec na dopustu, druge ni.
Prav tako druge opcije ne vidi moj racunovodja :/

Matthai zate pa no comment, sem misli da ste invalidi malo bolj prijazni :(

maticb492 ::

Okapi je izjavil:

Prenašanje dela zaslužka na kasnejša leta je davčna utaja, ker se ne šteje, kdaj si dobil plačilo ali izdal račun, ampak kdaj si opravil delo.


Seveda je, ampak to je težje dokazati kot pa da je mama odprla SP in so ji nakazali 5 jurjev za tebe.

Kot že napisano zgoraj, legalno gledano nimaš druge opcije, kot da vzameš dopust oz. ne greš čez. Drugače imaš pa miljon ilegalnih opcij.


Also sladki problemi, upam da bom jaz imel enkrat iste probleme hehe.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

tecton je izjavil:

Pozdravljeni, je kdo tu normiran sp, ki je presegel oziroma ima namen preseci 300k eur v dveh zaporednih letih?
Ideja da preidem na navaden sp, se mi niti malo ne dopade, saj prakticno nimam stroskov. Kako ste drugi "ukrepali" v taksnih primerih?


Ali pa najdeš nekoga ki ima s.p. in preko nejga izstavljaš račune in mu daš 20% =)

Poznam primere
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Ne, ni.

Ampak poanta je, da če ti gre dobro in mesečno zaslužiš konkretno nad povprečjem v državi, ti verjetno ne bo problem odriniti par deset EUR več za dodatne stroške.

Razen, če si malenkosten stiskač.

Mimogrede, taki so po navadi najbolj glasni, ko se je pa treba pririniti h koritu za tako ali drugačno državno pomoč.
Daj malo razmisli, preden napišeš.;((

Kor rečeno, ni stvar v strošku za računovodjo. Problem je, da če se ustaviš pri 150 jurjih in ostaneš normiranec, ti po plačilu davka ostane več, kot če zaslužiš 200.000 evrov, nisi normiranec, stroškov pa nimaš za več kot par deset jurjev.

velikBrokoli ::

Mato989 je izjavil:

tecton je izjavil:

Pozdravljeni, je kdo tu normiran sp, ki je presegel oziroma ima namen preseci 300k eur v dveh zaporednih letih?
Ideja da preidem na navaden sp, se mi niti malo ne dopade, saj prakticno nimam stroskov. Kako ste drugi "ukrepali" v taksnih primerih?


Ali pa najdeš nekoga ki ima s.p. in preko nejga izstavljaš račune in mu daš 20% =)

Poznam primere


Ja, samo to ni legalna rešitev. Klasična slovenska mentaliteta, bog pomagaj.

Ne vem zakaj ne bi d.o.o. odprl. Tam si lahko izplačaš neko OK plačo, maksimiziraš razne stroške, regres, itd, denar pa hraniš v firmi in ga vlagaš naprej v razne delnice in podobno.

user4683 ::

Tudi doo bo precej "drag", je pa verjetno najboljsa opcija, ce se ne mislis preslit kam drugam, ali pa znizati prihodkov. :)

V doo dobicke parkiras v neke investicije (delnice, zlato, nepremicnine,... po lastnwm okusu), cez 20 let pa ta doo zapres (0% davka na kapitalski dobicek). Se pred tem, pa seveda placas 19% davek na dobicek od teh investicij.

Matthai ne razume, da pri storitvah brez nekih dejanskih stroskov, ti z normirancem pri 150k prometa na koncu v zeupu ostane cca 110k, pri 151k pa pri navadnem 80k.

velikBrokoli ::

Odvisno kakšne imaš tudi plane, če pričakuješ, da ti bodo dohodki skozi leta krepko zrasli, se sigurno splača. Drugače pa bolje, da ostaneš na sp pri 150k/leto..

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Moraš zaslužit krepko čez 150.000, da ti po polačilu davka še vedno ostane več. Pri normirancih, ko so "one-man-bend", praktično brez stroškov, je običajno bolje, da pač manj delaš.

Se opravičujem, ampak sem razumel, da bo zaslužil 300.000 na leto.

Kakorkoli, to dejansko so sladki problemi. Kaj ni tako, da mu pri 150k na leto ostane več kot 10k čistega na mesec? Ob takih številkah jokat je nekoliko... neprimerno. To sem hotel reči.

Ampak mislim, da je zadeva jasna. Take it or leave it.

Ali pač delaš manj (no, lahko tudi isto, pa si znižaš urno postavko). Ali pa si postaviš cilj, da boš dosegel 300k na leto in se bo zadeva spet izplačala.

Večini ljudi sicer nekaj pomeni tudi prosti čas in dopust, in z 10k mesečno verjetno odločitev ni težka. Ampak vsak se mora sam odločit.
sudo poweroff

velikBrokoli ::

Pa kdo tukaj sploh joka? Zakaj se ti sploh oglašaš Matthai, tip je prišel in vprašal, če se je že kdo spopadal s takšno situacijo in vprašal za napotke. Wtf je narobe s tabo, zakaj moraš sedaj tukaj moralizirati?

tecton ::

Thx za odgovore, upam da morda vlada kaj ukrepa (volitve so blizu :), drugace pa bo potrebno razmisliti o hrvaski/bosni, Snezic press https://siol.net/posel-danes/novice/zak...

Matthai, tole je sicer offtopic, ampak bom zagrabil naj bo, 10k mesecno za programerje/IT-jevce ki poslujejo z tujino, danes ni nic vec kaj takega, in po mojem mnenju bodo podstavke sle se samo gor (kot vsi ostali stroski).
««
52 / 187
»»