» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
22 / 182
»»

DePalmo ::

Ker je pač Furs sem se trudil biti še bolj prijazen kot ponavadi, tako da nevem kaj je bil razlog. Je pa učinkovalo, sedaj jih ne sprašujem nič. Še dobro da imam preprosto poslovanje.

gamecube ::

zdravo

Kje bi dobil SLOVENSKI TEČAJ USD V EUR in ne EUR v USD! Na uradni strani je samo Eur v Usd , jaz pa rabim USD TO EUR Banke Slovenije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecube ()

BigWhale ::

gamecube ::

BigWhale je izjavil:

Eh?
https://www.bsi.si/statistika/devizni-t...

aja to samo delim dolarje z prodajnim tečajem in dobim ven evre. Sm vseeno upal na to : 1 USD = 0.9196 EUR

Joj kako se nisem prej spomnil delit, ampak I SWEAR ko sem šel gor na njihovo stran mi ni kazalo prodajni, thanks

XLapsus ::

Shintaro zberi se malo, pa ne odpiraj vsak dan novega racuna.

gamecube ::

sem že vse rešil samo še to me je zanimalo. Vprašanj nimam več. Fajn poslujte vsi pa hvala za pomoč

BigWhale ::

Emm, tko NE dobis nakupnega tecaja. Na linku, ki sem ga dal imas nakupni in prodajni tecaj, ne vem kaj tle zdej ni jasno?

gamecube ::

BigWhale je izjavil:

Emm, tko NE dobis nakupnega tecaja. Na linku, ki sem ga dal imas nakupni in prodajni tecaj, ne vem kaj tle zdej ni jasno?


ne me strašit

Primer : 5000 USD : deljeno (prodajni USD) 1,089 = 4.591 € po tečaju banke slovenije.
Primer 2 : 5000 USD x 0.915 USD (oz. trenutni tečaj) = 4.575€

Oboje pride ista cifra ven, torej kaj me strašiš ?

Mogoče narobe razumel, jaz bom dolarje prodajal za nakupit EVRE oziroma morem napisat na računih zneske v EUR po tečaju Banke Slovenije.

Da je bolj enostavno, jaz sem iskal nekje tečaj banke v Sloveniji v obliki : 1 USD = 0.915 EUR, ampak ugotavljam da ne rabim tega , saj samo deliš USD z prodajnim tečajem


Če sem napisal neumnost in vse sfalil, ne se mi smejat, nisem nek finančni profesionalec, pa tudi začetnik z s.p.jem.

Ales ::

Daj nehaj trolat no.

BigWhale ::

Recimo, da ti verjamem, da ne trolas.

Torej, ponavadi se uporablja dva razlicna tecaja, enega za odkup in enega za prodajo tujih valut. Zato, ne mores kar izracunati druge stevilke, ce imas prvo.

gamecube ::

BigWhale je izjavil:

Recimo, da ti verjamem, da ne trolas.

Torej, ponavadi se uporablja dva razlicna tecaja, enega za odkup in enega za prodajo tujih valut. Zato, ne mores kar izracunati druge stevilke, ce imas prvo.

jaz to seveda razumem od samega začetka. Če jaz dolarje prodam za evre, gledam po prodajnem tečaju kateri je lahko v formatu 0.91 al pa 1.09 , meni je lažji usd to eur. Nakupni USD me ne zanima. Sem kaj sfalil spet?

Zanimivo kaj se je znašlo v poštnem nabiralniku, prvi dan delovanja, so že zvedli na bankah in poslali reklamo da odprem tam račun


a mi bodo poslale vse banke to?

Trenutno sm na Intesa in ni šans da menjam to je najboljša banka v slo daleč najboljša, da ne govorimo o najboljši aplikaciji za mobilno.
Brezveze se trudijo ker banke na menjam niti če bi mi dali 1.000EUR ugodnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecube ()

BigWhale ::

gamecube je izjavil:

jaz to seveda razumem od samega začetka. Če jaz dolarje prodam za evre, gledam po prodajnem tečaju kateri je lahko v formatu 0.91 al pa 1.09 , meni je lažji usd to eur. Nakupni USD me ne zanima. Sem kaj sfalil spet?


Oh ja... Vse si falil. Vse. :))

Ce ti prodajas dolarje, moras gledati nakupni tecaj USD, ker banka od tebe kupuje. In na strani od BS ti lepo pise: "X enot nacionalne valute za 1 evro." Se pravi, ce prodajas: 100 USD/1,0883 = ~91,88 EUR. Ce pa ti kupujes USD, gledas pa prodajni tecaj, ker ti banka prodaja dolarje: 1,0851*100 EUR = ~108,51 USD.

To ni format 0.91 ali pa 1.09 :D Tecaj je vedno v 'format' kolk valute dobim za en evro.

- ko ti prodajas, delis znesek, ki ga prodajas z nakupnim tecajem
- ko ti kupujes, mnozis znesek, ki ga kupujes s prodajnim tecajem

jype10 ::

BigWhale je izjavil:

Recimo, da ti verjamem, da ne trolas.
Zakaj bi šintaru verjel, da ne trola?

LapD ::

Ima kdo izkušnje z normirancem in otroškim dodatkom? Konkretno me zanima, ali pri izračunu kot prihodek upoštevajo znesek, ki ga plačaš pri dohodnini (4% prihodkov) ali se še kaj odbije, prišteje (prispevki)? Upoštevajo potem še ves denar ki ga imaš na poslovnem računu ali samo tistega na osebnem?

In pa še na splošno: je kakšna razlika kateri od staršev prijavi ta dodatek ali v vsakem primeru seštejejo premoženje od obeh in je višina v obeh primerih enaka?
web&motion designer

gamecube ::

BigWhale je izjavil:

gamecube je izjavil:

jaz to seveda razumem od samega začetka. Če jaz dolarje prodam za evre, gledam po prodajnem tečaju kateri je lahko v formatu 0.91 al pa 1.09 , meni je lažji usd to eur. Nakupni USD me ne zanima. Sem kaj sfalil spet?


Oh ja... Vse si falil. Vse. :))

Ce ti prodajas dolarje, moras gledati nakupni tecaj USD, ker banka od tebe kupuje. In na strani od BS ti lepo pise: "X enot nacionalne valute za 1 evro." Se pravi, ce prodajas: 100 USD/1,0883 = ~91,88 EUR. Ce pa ti kupujes USD, gledas pa prodajni tecaj, ker ti banka prodaja dolarje: 1,0851*100 EUR = ~108,51 USD.

To ni format 0.91 ali pa 1.09 :D Tecaj je vedno v 'format' kolk valute dobim za en evro.

- ko ti prodajas, delis znesek, ki ga prodajas z nakupnim tecajem
- ko ti kupujes, mnozis znesek, ki ga kupujes s prodajnim tecajem

ojej še dobro da berem ta forum.. Hvala..

On topic : za menjavo računa na poslovni sem mogel delat dobesedno prevale po zraku ... upam da je res nujno to. Vsekakor sem hotel vse prihodke na poslovnemu, ker tako hočem.

klemenSLO ::

LapD je izjavil:

Ima kdo izkušnje z normirancem in otroškim dodatkom? Konkretno me zanima, ali pri izračunu kot prihodek upoštevajo znesek, ki ga plačaš pri dohodnini (4% prihodkov) ali se še kaj odbije, prišteje (prispevki)? Upoštevajo potem še ves denar ki ga imaš na poslovnem računu ali samo tistega na osebnem?

In pa še na splošno: je kakšna razlika kateri od staršev prijavi ta dodatek ali v vsakem primeru seštejejo premoženje od obeh in je višina v obeh primerih enaka?


Kolikor vem se otroških olajšav NE upošteva če si normiranec....

"Pri navadnem s.p. je davčno osnovo možno zniževati z uveljavljanjem olajšav, medtem ko normiranci tega ne morejo početi."
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

gamecube ::

klemenSLO je izjavil:

LapD je izjavil:

Ima kdo izkušnje z normirancem in otroškim dodatkom? Konkretno me zanima, ali pri izračunu kot prihodek upoštevajo znesek, ki ga plačaš pri dohodnini (4% prihodkov) ali se še kaj odbije, prišteje (prispevki)? Upoštevajo potem še ves denar ki ga imaš na poslovnem računu ali samo tistega na osebnem?

In pa še na splošno: je kakšna razlika kateri od staršev prijavi ta dodatek ali v vsakem primeru seštejejo premoženje od obeh in je višina v obeh primerih enaka?


Kolikor vem se otroških olajšav NE upošteva če si normiranec....

"Pri navadnem s.p. je davčno osnovo možno zniževati z uveljavljanjem olajšav, medtem ko normiranci tega ne morejo početi."

točno to sem bral včeraj, pa saj je kar jasno da ni olajšav

CoreySteel ::

Sprašuje o otroškem DODATKU, ne olajšavah. To ni isto.

LapD je izjavil:

Ima kdo izkušnje z normirancem in otroškim dodatkom? Konkretno me zanima, ali pri izračunu kot prihodek upoštevajo znesek, ki ga plačaš pri dohodnini (4% prihodkov) ali se še kaj odbije, prišteje (prispevki)? Upoštevajo potem še ves denar ki ga imaš na poslovnem računu ali samo tistega na osebnem?

In pa še na splošno: je kakšna razlika kateri od staršev prijavi ta dodatek ali v vsakem primeru seštejejo premoženje od obeh in je višina v obeh primerih enaka?


Meni so šteli prihodke minus 80% stroškov in dohodnino, ter nekaj kar sem dobil oz socialnega zavarovanja. Vzeli so stanje le na osebnem računu, na poslovnem ne. Nobene razlike kdo prijavi, enako je.
Twitter: @CoreySteel_

LapD ::

Tako je, spraševal sem o dodatku, za olajšave je jasno da jih ni. Hvala CoreySteel za kratek in jedrnat odgovor :)
web&motion designer

gamecube ::

jutri mam za nakupit/plačat eno izdajo (UK). Je 10$ od tega moram plačat DDV slovenski.
Je rekla rač. da ji pošljem račun ko plačam, mi pa ni jasno kdaj in kako/kam plačam ta ddv?
A to mi bo poslala ona komu plačat?
Za prejemke pa nimam ddvja. So oproščeni DDV. Za plačila pa mam DDV.
Še nekaj, zakaj moram plačat njihov VAT + SLO DDV? A ni to like, WTF dvojni ddv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecube ()

BigWhale ::

Naredi nam, in predvsem sebi, uslugo in stopi v nek racunovodski servis in jih vprasaj o tem.

Cez pol leta ti ne bomo mogli pomagati, ko bos spraseval a se splaca dati vlogo za sodno varstvo al ne, za placilo globe.

gamecube ::

BigWhale je izjavil:

Naredi nam, in predvsem sebi, uslugo in stopi v nek racunovodski servis in jih vprasaj o tem.

Cez pol leta ti ne bomo mogli pomagati, ko bos spraseval a se splaca dati vlogo za sodno varstvo al ne, za placilo globe.

vikend je, jutri pošljem računovodkinji prvi račun k bo z DDV... Tako da mi bo ona razložila v ponedeljek. Brez skrbi, sem jaz nesposoben vodit s.p., je pa moja računovodkinja sposobna in draga (je to ekipa velika firma rač. )

Ne bo nobene globe zato ker računovodkinja ma vse pod kontrolo, jaz nimam razen računov nobenega dela (in plačevat kar je za plačat).

To bo lavfalo kot švicarska urica, blokade moj račun ne bo videl v njegovem življenju.
Me niti ne briga da so neke nore cifre, samo da mi teče delovna doba...

ciki57 ::

Imam vprašanje glede obračuna akontacije dohodnine za normirane SP. Kaj narediti, če ti je prejšnje leto neka firma po pomoti nakazala nek znesek? Sicer je bil še isti dan vrnjen vendar ima FURS verjetno podatke o nakazilu. Se bo njihov izračun dohodnine zato razlikoval od mojega, če tega zneska ne upoštevam?

MadMicka ::

Ne bo, ker ti vneseš v njihovo bazo, koliko si prejel v celem letu. Če pa delajo kontrolo, pa zadevo pojasniš.

mat xxl ::

Ali ve, kdo za sigurno naslednjo situacijo ?

Normiran s.p. 100% samo oproščena dejavnost, se pravi ni zahteve, da bi moral nad 50.000 eur biti zavezan za s.p. , saj bi me zavrnili, ker je vsa dejavnost izključno oproščena.

Sedaj pa bistvo, 31.12.2019 mi je nekdo vplačal najemnino za jan feb in marec 2020 in s tem sem čez mejo 50 k.

Torej če grem eno leto čez mejni znesek, kako je potem v naslednjem letu oziroma, kdaj nastopi zahteva, da si vsaj mislim, da 5 mesecev zaposlen na tem s.p. ju ?

qob4o2 ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem se po zaključenem študiju redno zaposlil in zaradi dodatnih priložnosti izven podjetja ob delu razmišljam o odprtju normiranega popoldanskega s.p. Prav tako sem se seznanil z drugima dvema opcijama - avtorsko in podjemno pogodbo, ki se uporabljata v takšnih primerih. Večino informacij v zvezi s tem sem našel na spletu, bi pa rad pridobil še mnenje s strani obstoječih podjetnikov, preden opravim nadaljnje korake proti formalnim postopkom. Iz vidika delodajalcev s katerimi bi sodeloval jim je takšna oblika najbolj ustrezna, saj nimajo komplikacij glede davka (pričakovana postavka z vključenim davkom je po upam, da pravilnih preračunih v primerjavi z normiranim popoldanskim s.p. nerealna).

Preden se obrnem na računovodstvo, bi rad razčistil vsaj nekaj osnovnih zadev, da se lahko bolje pripravim na tamkajšnji pogovor. Imam naslednja vprašanja:

  • Za prvo leto delovanja predvidevam vsaj 3000 EUR prihodkov. Poleg mesečnih prispevkov (okrog 70 EUR) se plača še davek, ki po preračunu znaša 4 %. Torej v kolikor ostanem na 3000 EUR prihodkov, od tega plačam 120 EUR davka. To drži?

  • Akontacija dohodnine: glede na to, da gre za normiran s.p. je obdavčitev cedularna. Prihodki (3000 EUR) iz naslova s.p. torej ne spadajo v dohodninsko lestvico poleg plače iz redne zaposlitve. Drži?

  • Na osnovi prejšnjih dveh trditev/vprašanj me zanima ali sem pozabil še kakšno zadevo, ki jo je potrebno plačati. V nasprotnem primeru bi za delovanje podjetja ob predvidenem prihodku plačal 966,96 EUR prispevkov in davka, kar rezultira v čisti izplen 2033,04 EUR. Je tako?

  • Kdaj se mi najbolj izplača ustanoviti s.p.? Delo na prvem projektu se predvidoma prične s prihodnjim mesecem, ampak imam že sedaj dovolj časa in bi se tega lahko po dogovoru lotil prej. Verjetno se iz vidika prispevka za PIZ potem to najbolj izplača po 15.3., saj je v tem primeru polovičen?

  • Zasledil sem, da zaradi odprtja s.p. prenehajo nekatere pravice do olajšav pri dohodnini. Prav tako naj bi se to upoštevalo pri preračunu pokojnine. Žal nisem uspel poiskati nič na to temo, verjetno iščem z napačnimi ključnimi besedami - prosim za usmeritev, kjer bi lahko prebral več o tem.

  • Za namene poslovanja nameravam odpreti poslovni račun v tujini - N26 Business. Ali moram po prijavi na FURS storiti še kaj? Kolikor sem bral naj bi sicer bilo potrebno javiti številko poslovnega računa na AJPES, vendar zaradi tuje številke to ni nujno (torej naj bi veljalo samo za bančne račune odprte v Sloveniji). V povezavi s tem se mi ni uspelo nič izobraziti, zato bi prosil za kakšen komentar na to.

  • Kako je z vpisom dejavnosti in dodatnimi prispevki za to? Zasledil sem, da naj bi bilo za določene dejavnosti potrebno plačevati "obrtniški prispevek". Kako je s prispevkom za AJPES?

  • V prihodnosti nameravam sodelovati tudi s tujimi podjetji. Če sem pravilno razumel je za izdajanje računov podjetjem v EU potrebno postati atipični davčni zavezanec, pri čemer se na računu priglasi obrnjeno davčno obveznost. Prav tako sem prebral, da za države izven EU to ne velja - zanima me kako se v tem primeru izda račun za podjetje v ZDA? Tako kot za lokalna podjetja - brez DDV?




Kakršnakoli pomoč v povezavi z vprašanji je seveda dobrodošla in se vam zanjo že v naprej zahvaljujem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qob4o2 ()

Ice-Heki ::

qob4o2 je izjavil:

Za prvo leto delovanja predvidevam vsaj 3000 EUR prihodkov. Poleg mesečnih prispevkov (okrog 70 EUR) se plača še davek, ki po preračunu znaša 4 %. Torej v kolikor ostanem na 3000 EUR prihodkov, od tega plačam 120 EUR davka. To drži?

Drži.

qob4o2 je izjavil:

Akontacija dohodnine: glede na to, da gre za normiran s.p. je obdavčitev cedularna. Prihodki (3000 EUR) iz naslova s.p. torej ne spadajo v dohodninsko lestvico poleg plače iz redne zaposlitve. Drži?

Drži.

qob4o2 je izjavil:

Na osnovi prejšnjih dveh trditev/vprašanj me zanima ali sem pozabil še kakšno zadevo, ki jo je potrebno plačati. V nasprotnem primeru bi za delovanje podjetja ob predvidenem prihodku plačal 966,96 EUR prispevkov in davka, kar rezultira v čisti izplen 2033,04 EUR. Je tako?

Drži, izračun je pravilen.

qob4o2 je izjavil:

Zasledil sem, da zaradi odprtja s.p. prenehajo nekatere pravice do olajšav pri dohodnini. Prav tako naj bi se to upoštevalo pri preračunu pokojnine. Žal nisem uspel poiskati nič na to temo, verjetno iščem z napačnimi ključnimi besedami - prosim za usmeritev, kjer bi lahko prebral več o tem.

Od kje ti ta informacija? Daš linke, kjer si to zasledil?

qob4o2 je izjavil:

Za namene poslovanja nameravam odpreti poslovni račun v tujini - N26 Business. Ali moram po prijavi na FURS storiti še kaj? Kolikor sem bral naj bi sicer bilo potrebno javiti številko poslovnega računa na AJPES, vendar zaradi tuje številke to ni nujno (torej naj bi veljalo samo za bančne račune odprte v Sloveniji). V povezavi s tem se mi ni uspelo nič izobraziti, zato bi prosil za kakšen komentar na to.

Prijaviš na FURS in to je to.

qob4o2 je izjavil:

Kako je z vpisom dejavnosti in dodatnimi prispevki za to? Zasledil sem, da naj bi bilo za določene dejavnosti potrebno plačevati "obrtniški prispevek". Kako je s prispevkom za AJPES?

Povej, za katere dejavnosti bi registriral s.p., pa bomo pogledali, kaj je zanje značilno. Za npr. poslovno svetovanje ne rabiš biti član ničesar.

qob4o2 je izjavil:

Kdaj se mi najbolj izplača ustanoviti s.p.? Delo na prvem projektu se predvidoma prične s prihodnjim mesecem, ampak imam že sedaj dovolj časa in bi se tega lahko po dogovoru lotil prej. Verjetno se iz vidika prispevka za PIZ potem to najbolj izplača po 15.3., saj je v tem primeru polovičen


Po pravilih ne moreš delati na projektu, dokler ne odpreš s.p. >:D

Vsekakor izračunaj, kaj se ti najbolj izplača. Meni osebno je najlepše, če se začne s 1. v mesecu, ker so potem vse stvari jasne. Upoštevaj še to, da je mogoče malce nerealno, da npr. v ponedeljek, 9. marca 2020, odpreš s.p. in isti dan izstaviš račun za 1.000 EUR. Se ti ne zdi? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ice-Heki ()

klemenSLO ::

Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

qob4o2 ::

Ice-Heki je izjavil:

qob4o2 je izjavil:

Zasledil sem, da zaradi odprtja s.p. prenehajo nekatere pravice do olajšav pri dohodnini. Prav tako naj bi se to upoštevalo pri preračunu pokojnine. Žal nisem uspel poiskati nič na to temo, verjetno iščem z napačnimi ključnimi besedami - prosim za usmeritev, kjer bi lahko prebral več o tem.

Od kje ti ta informacija? Daš linke, kjer si to zasledil?

Glede tega ne najdem več teme, nisem pa prepričan, da je bilo prav za normiran popoldanski s.p., možno da za kakšno drugo varianto.

Ice-Heki je izjavil:

qob4o2 je izjavil:

Kako je z vpisom dejavnosti in dodatnimi prispevki za to? Zasledil sem, da naj bi bilo za določene dejavnosti potrebno plačevati "obrtniški prispevek". Kako je s prispevkom za AJPES?

Povej, za katere dejavnosti bi registriral s.p., pa bomo pogledali, kaj je zanje značilno. Za npr. poslovno svetovanje ne rabiš biti član ničesar.

J62.010 Računalniško programiranje
J62.020 Svetovanje o računalniških napravah in programih
J62.030 Upravljanje računalniških naprav in sistemov

Glede dela na projektu/izstavljanja računa je razumljivo.

Hvala za pomoč!

LapD ::

Danes sem se pri pripravi obračuna naučil še nekaj in sicer, da so davčno priznani odhodki za normiranca navzgor omejeni pri 40.000 eur ... sem živel v prepričanju, da če imaš navaden s.p. (ne popoldanski), da je ta omejitev pri 80.000 eur, je pa to očitno samo če imaš zaposleno vsaj še eno osebo vsaj za 5 mesecev v letu. Berem razne članke in zakon na to temo, pa še kar najdem različne informacije. Ima kdo konkretno izkušnjo s tem?
web&motion designer

sandmat ::

tole mi liči na mešanje plačevanja prispevkov popoldanc vs polni sp. Pri popoldancu lahko zaposliš nekoga vsaj za 6 mesecev (lahko tudi sebe v bistvu in si polni sp) in padeš pod drugi pogoj.

Mitjaa24 ::

@LapD, enako mene zanima, tako da če kdo kaj ve prosim za več info...

marska83 ::

80k je če si plačuješ polne prispevke pri SP-ju.

Ko oddajaš poročilo ti pa res napiše warning da je 40k. Ampak to lahko ignoriraš...

mat xxl ::

Ste vse zamešali, jaz sem razčistil med tem moj post malo nazaj. Govorimo o normiranem s.p. ju navadni itak vedno ugotavlja odhodke.
Torej normirani do 40.000 priznanih odhodkov do 50 k prometa, če pa je nekdo zaposlen vsaj 5 mesecev na tem s.p ju v letu pa do 80.000 priznanih odhodkov oziroma do 100 k prometa. Če pa ni nobeden zaposlen, pa gre promet čez 50 k, pa je vse, čez to mejo obdavčeno z 20% in ne 4% , kot je do 50k.

Tako razlagajo na računovodskem forumu, upam, da je tako pravilno.

Okapi ::

Samo je treba razumeti, kaj pomeni "biti zaposlen".

CoreySteel ::

Če sam sebi plačuješ polne prispevke = zaposlen.
Twitter: @CoreySteel_

Bobo95 ::

Ali je možno imeti prijavljenih pod en s.p., več popolnoma različnih dejavnosti?

Npr: elektrotehnik + frizer + mesar

St235 ::

da, omejitev različnih kombinacij kot takih ni.

Bobo95 ::

Super, najlepša ti hvala.

Mare3 ::

Nisem ravno spremljal teme tako da ne vem če je že kdo omenjal, ampak ko odprem edavke na netu da bi se prijavil z digitalnim potrdilom mi je zazna usb ključa kot ponavadi. Možnost mi da prijavo z davčno in geslom, registracijo na novo, prijava preko SI-PASS (prvič vidim to). V čem je problem nikoli nič od tega nisem potreboval, vedno sem odpr stran, stisnil VSTOP in mi je avtomatsko odprlo okence za prijavo z digitalnim potrdilom.

sandmat ::

imaš gemalto (postarca) ključ s certifikatom? meni na enterprise verzijah windowsov povzroča probleme, ga moram na random premikat po usb portih in v drugo ali tretje prime. Nisem še raziskal zakaj je temu tako.

Mare3 ::

Halcom ključ imam. Še vedno se ne morem prijaviti bom moral poklicat da vidim v čem je problem.

P.S. očitno je težava pri njih.

Moteno delovanje sistema eDavki, 5. - 9. 3. 2020 ..
Zaradi tehničnih težav od četrtka, 5. 3. 2020, od 17:00 beležimo težavo pri prijavi s strežniškim certifikatom v eDavke prek SOAP portala. Napako prioritetno odpravljamo.

Hvala za razumevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

Kleemen ::

Kaj novega glede plačila prispevkov za Marec? Bo država upoštevala predlog obrtne zbornice, da nam ne bo potrebno plačilo prispevkov za en mesec zaradi corone?

Okapi ::

:)) Pa še zlato uro bodo častili.

St235 ::

in to za pol leta nazaj.

jakan123 ::

Zakaj ne bi plačal? Pač plačaš kot vedno in gotovo.

Kleemen ::

Zato ker zaradi corone že več kot 3 tedne ni posla in je 3/4 podjetnikov doma brez dohodkov?

https://www.ozs.si/novice/novinarsko-sr...

St235 ::

temu se reče poslovno tveganje. Zagotovo bodo sprejeti določeni ukrepi glede posledic, ampak da bi pa kar nehal plačevat prispevke pa ne pije vode.

Kleemen ::

To sigurno ne, že če bi za en mesec oprostili plačilo prispevkov bi bilo več kot odlično. V najslabšem primeru pa pričakujem vsaj delno oprostitev plačila prispevkov, naprimer samo za zpiz ali podobno. Nekaj bodo sigurno ukrenili glede tega, sploh gostinci in podobni nimajo v teh dneh praktično nič dela, vsaj pri nas na Primorskem.

jakan123 ::

Kaj nima nihče nobenega rezervnega načrta/denarja? Saj moraš biti tudi pripralvjen, če zboliš, ali če se ti kaj naredi
««
22 / 182
»»