» »

Muc prinesel bolhe, kako se jih znebiti

Muc prinesel bolhe, kako se jih znebiti

;-) ::

Pozdrav,
muc je dobil bolhe, zdaj ko sem njega rešil z ampulo in šamponom sem jih opazil na tepihu, po nasvetu trgovke naj bi jih muc sam zaradi ampule iztrebil, ampak temu ni tako. Tepih sem globinsko očistil stanovanje pošprical z biokillom vse tkanine opral na 70 stopinj, v čistilo za tla zlil šampon proti bolham... In kak teden nič nato spet opazim.

Zanima me kaj je najboljša rešitev če ima kdo izkušnje, ker mislim da sem v začaranem krogu, jih spravim z muca nekje ostanejo in spet grejo nanj...
  • polepsal: Mavrik ()

Phantomeye ::

;-) je izjavil:

pozdrav,
muc je dobil bolhe, zdaj ko sem njega rešil z ampulo in šamponom sem jih opazil na tepihu, po nasvetu trgovke naj bi jih muc sam zaradi ampule iztrebil, ampak temu ni tako. tepih sem globinsko očistil stanovanje pošprical z biokillom vse tkanine opral na 70 stopinj, v čistilo za tla zlil šampon proti bolham ...in kak teden nič nato spet opazim.

zanima me kaj je najboljša rešitev če ima kdo izkušnje, ker mislim da sem v začaranem krogu, jih spravim z muca nekje ostanejo in spet grejo nanj...


Najboljša rešitev je, da pridejo pošpricat.

Pri nas je bilo tako hudo, da ko si šel v klet (kjer so mački bili, ko so bili doma) si imel v trenutku na nogavicah vsaj 50 bolh. Potem smo pa celo hišo zaplinili, pa je bilo mir.

Ampak verjetno se pri tebi da še kaj rešit, preden pride do invazije bolh.

;-) ::

v bistvu mam možnost biti iz stanovanja, tako da z čim ste zaplinili ? zdaj se borim z biokilom itd. ampak mislim da ko rešim eno sobo so drugje še kakšne itd. nevem več. ni pa tak hudo, zdaj sem po tednu srečal spet 3 ampak mi ni jasno kako preživi ker muca trenutno ni doma torej nebo imela kaj jest in bo kroga konec ali ?

;-) ::

ve kdo kako se reče tisti bombici za zaplinit ki jih prodajajo v avstriji ?

XsenO ::

Ampulo si kupil pri veterinarju ali v trgovini za živali? Trgovine za živali namreč že nekaj let ne smejo prodajati "tapravih" antibolha sredtev.
Lani sem imel situacijo, da je mačka dobila bolhe nabavil "naravno" ampulo v trgovini za živali in ni pomagalo en kurac nič. Grem do veterinarja mi dajo stronghold in v dveh dneh lepo počesal kup mrtvih bolh iz mačke.
Prostore sem tudi pošprical z vetacanis (to počpricaš pol pustiš 30-60 minut prostor zaprt. Posteljnino opral na maks temperaturi. Prostore očistil s parnim čistilcem.
1 + 1 = 1

šajtrga ::

ampule proti bolham so najceneje v lekarnah verjeli ali ne ... pri veterinarju so veliko dražje

MaterVola ::

Pri nas se je obnesla indijanska zvijača. Sredi prostora pustiš čez noč prižgano svečo na krožniku, v katerem je malo vode in kapljica detergenta, ki razbije površinsko napetost, tako da bolhe ne morejo pobegniti. Ponavljaš, dokler se celo noč ne ujame nobena bolha.

hamez66 ::

;-) je izjavil:

pozdrav,
muc je dobil bolhe, zdaj ko sem njega rešil z ampulo in šamponom sem jih opazil na tepihu, po nasvetu trgovke naj bi jih muc sam zaradi ampule iztrebil, ampak temu ni tako.



No, tako se je zgodilo pri meni. Sicer sem stanovanje dobro pomil, posesal, se prav tako igral z biokillom. Mislim pa, da v približno mesecu dni ni bilo več sledi o kakršni koli bolhi, do takrat se je pa še pojavila kakšna kje. Mačka sem zdravil s Fypryst combo, ki je Krkina različica Frontlina, enega najbolj znanih in učinkovitih uničevalcev bolh in bolšjih ličink.

Tarzan ::

Desektin EC imajo za pobijanje bolh v stanovanju. Izredno strupeno za čebele in vodne organizme in tudi mački ga ne prenašajo ravno najbolje, psom v manjših dozah ne škoduje. NAčeloma lahko preprogo posprejaš in po dnevu dveh preden se maček vrne zadevo še opereš v pralnem stroju. Je pa verjetno kaka bolj neškodljiva metoda, recimo tista indijanska zgoraj omenjena. :)

Scorpia ::

Sam delam tako. Ce macek ali pes dobi bolho, seveda stanovanje temeljito ocistim. Macko pa psa ene 10 min drzim v kadi, pa ga potopim v vodo do vratu, pa po nekaj minutah vidis kako bolhe zacnejo plavat mrtve in zive. Zanimivo v vodi se zacnejo nabirat na trebuhu kjer je manj dlak in nekako prezivijo, ceprav so komaj pri zivljenju. Tako da jih je treba na koncu od tam odstraniti. Sam ne zaupam prevec tem agresivnim kemikalijam, ki so tako rekoc strup. Po stanovanju pa tega ze ne bom imel.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Cervantes ::

Frontline na mucka, Raid (vijolčast!) za kontaminiran prostor, deluje.
Mi pa zaigra duša, ko ob vseh pizdarijah po svetu najdem tole temo na vrhu foruma...
Almost like in a normal country!

Pithlit ::

Mačka z biokilom našpricat (čist varna zadeva - ti bo tud veterinar povedal). Pa vse površine ki so z blagom prekrite in se jih ne da preprat (prat na čimvišji temperaturi, itak... 60+) tudi. Drugač bolhe pri temperaturah pod ničlo pocrkajo... tko da imaš z vremenom tudi mal sreče.
Life is as complicated as we make it...

Spajky ::

Pips´O´Kill, za preproge, tepihe (ala BioKill, ma močnejše, s pršilko) ... Sprobal, pali !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Cervantes ::

Biokill je nevaren kvečnjemu, če našpricaš tla in ti potem spodrsne. Could be deadly!
Vskakor pa mucka ne špricaj z insekticidi!
Frontline je učinkovit, tudi proti nortanjim zajedalcem.

Pithlit je izjavil:

Mačka z biokilom našpricat (čist varna zadeva - ti bo tud veterinar povedal). Pa vse površine ki so z blagom prekrite in se jih ne da preprat (prat na čimvišji temperaturi, itak... 60+) tudi. Drugač bolhe pri temperaturah pod ničlo pocrkajo... tko da imaš z vremenom tudi mal sreče.

Vet ti bo rekel, da je Biokill nenevaren. Kar je seveda res. Tudi za bolhe.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Cervantes je izjavil:

Tudi za bolhe.

Mhm. Spoken like a true believer! Verjetno imaš izkušnje ane? Jaz jih imam.
Life is as complicated as we make it...

;-) ::

smo resli iz dvema bombicama :) biokill ni pomagal, potem je prijatelj iz češke prineso dve bombici, ki se aktivirata in ven gre "plin" meni je delovalo vse skupaj na pogled jalovo, ker je izgledalo kot meglica potem pa sem moral ven... po par urah sem se vrnil in prezračil, posesal in zaenkrat moram reči da ni sluha ne duha o biločem živem, še pajek je crkno.

Cervantes ::

Pithlit je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Tudi za bolhe.

Mhm. Spoken like a true believer! Verjetno imaš izkušnje ane? Jaz jih imam.

Dear Lady, ja imam izkušnje, celo več kot bi si želel... so pa srčki mmucki, ja.
Biokill je šit od šita.
Na mačka daj frontline, pa bo mir.

krneki0001 ::

Cervantes je izjavil:

Biokill je nevaren kvečnjemu, če našpricaš tla in ti potem spodrsne. Could be deadly!
Vskakor pa mucka ne špricaj z insekticidi!
Frontline je učinkovit, tudi proti nortanjim zajedalcem.

Pithlit je izjavil:

Mačka z biokilom našpricat (čist varna zadeva - ti bo tud veterinar povedal). Pa vse površine ki so z blagom prekrite in se jih ne da preprat (prat na čimvišji temperaturi, itak... 60+) tudi. Drugač bolhe pri temperaturah pod ničlo pocrkajo... tko da imaš z vremenom tudi mal sreče.

Vet ti bo rekel, da je Biokill nenevaren. Kar je seveda res. Tudi za bolhe.


Biokill je "galofax" za bolhe. Pri nas še nobene ni ubil. Smo moral močnejše zadeve uporabljat.

Proti bolham, če so že v tepihih in špranjah, pomaga da pošpricaš s kakim močnim protibolšjim strupom nekje 3x v razmaku 2 tedna.

gruntfürmich ::

pri nas vedno ko imamo mlade mačke pridejo bolhe. pri starih ne več. vedno pa tudi nekako izginejo.
si pa po navadi pomagamo z ovratnico in nekim belim prahom ki pa posuješ kar po celi mački:D in morda še tam kjer se zadržuje
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MaterVola ::

Mi smo se jih znebili samo z nočno uporabo sveč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim nad mačje bolhe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6421062 (1388) Kayzon
»

Potepuška mačka.

Oddelek: Loža
244532 (3479) Glugy
»

Kaj uporabljate proti bolham na psih in mačkih?

Oddelek: Loža
101876 (1760) krneki0001

Ovratnico za psa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11617141 (15591) Meizu

Več podobnih tem