» »

Težave z Vantec Nexus NXP-201

Težave z Vantec Nexus NXP-201

alfarulz ::

Imam problem z zgoraj omenjenim kontrolerjem ventilatorjev. Ko ga priklopim na napajanje (4 pinsko napajanje za IDE napave) se pri zagonu računalnika pokaže "Detecting IDE devices..." in računalnik zablokira. Po tem tudi v BIOS noče. Če ga izklopim, se računalnik normalno zažene. Ali ima kdo kakršnekoli izkušnje s tem?

lp,
alfarulz
  • spremenil: ali3n ()

ali3n ::

Hm... žal ti ne znam pomagat, me pa tole zanima, ker imam namen kupit ta regulator.

PS: popravil sem naslov teme...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

msmiha ::

Hm edina pametna razlaga bi bila da imaš napajalnik premalo močen, ker ne vem v čem bi lahko bila drugje fora, če to ni nikamor drugam priklopljeno ko pa na napajalnik.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

asPeteR ::

Dej bolj natancno opisi problem.

Npr. ce priklopis ventilator brez kontrolerja potem dela BP?

Npr. ce je to, da nagaja kontroler, potem je zelo verjetno, da tale kontroler generira kaksne elektricne motnje ... Zanic kontroler.

OZZY ::

Probaj ga v drugem računalniku, če imaš možnost. meni dela čist ok.
Go with the flow.

alfarulz ::

Zadeva je sledeča, imam 3 Zalmanove vente 80x80 in ko so priklopljeni na mamo plato zadeva dela BP, ko pa jih priklopim na Nexus, le-tega pa na napajalnik (4 pinski prikluček) pa računalnik štrajka. Se mi zdi kot da bi BIOS mislu, da je na napajalnik prikloplkjen še en IDE pogon vodilo pa ga ne najde. Čist čudn.
Pa še to. Kako bi na Nexus priklopu Vulcano 9 pa da bi vidu s koliko obrati se vrti.

OZZY ::

Ja tle je mal triky. Moreš priklopit tudi tisti potenciometeer od V9. Ga daš na maximum in kabel za obrate priklopiš na plato. Potem dela in lahko krmiš preko nexusa. Če pa ne priklopiš potenciometra od vulcana pa ne kaže obratov (čeprav je kabel za obrate priklopljen).
Go with the flow.

alfarulz ::

Ja mal je triky. Vent sam (Vulcano) ima normalen konektor za priklop, ampak pred njim je en 4-pinski adapter, ki odpelje rdečo in črno žico na potenciometer, rumeno pa na mamo plato do konektoja za sysfan odvoji pa. Nisem za svojim rač., ampak sem kr precej prepričan, da je tko.

tec ::

Tud jest kupujem nekaj takega in zaenkrat niham med Zalmanom ZM-MFC1 in tem Vantecom. Cena je skor ista, zato me zanima kterega se bolj splaca.
...ker je ravno taka tema

alfarulz ::

Zadeva je zelo lepo narejena, modre lučke so sicer malo kičaste po mojem mnejnju ima samo 2 pomanjljivosti: tako kot so že mogi omeili vetilatorjev se ne da popolnoma izključiti in pa samo lučk se tudi ne da izključiti. No pa seveda zgoraj omenjeni problem, za katerega pa ne vem ali je problem Nexusa ali česa drugega.
Nexus ima deklarirano večjo priključno moč kot pa Zalmanov kontroler. Mislim da je ostalo bolj stvar okusa.

lp,
alfarulz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123066 (2928) JanezH
»

chasis fan + potenciometer problemček.

Oddelek: Strojna oprema
131672 (1517) baltso
»

začetniško vprašanje glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212441 (1886) Opkow
»

Vantec Tornado Regulator

Oddelek: Kaj kupiti
211206 (1028) burkiburke
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352300 (1704) tigrr

Več podobnih tem