» »

Izi mobil mnenja

Izi mobil mnenja

««
«
1 / 8
»»

Jerry000 ::

Razmišljam da bi iz Telekoma se prestavil na Izimobil in sicer ta paket/ponudba (S):
http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...

Razlog za spremembo, Telekom je postal drag in še dražji. 2000 enot mi je super, vendar na mesec mi ostane okoli 1000 enot, to pa z 20€ krepko preplačam. Izimobil ima 1500 enot za 7€ na mesec. To je že razumljiva cena in se ne bom sekiral če kaj ostane. Zanima me pa, je mogoče kdo od vas na izimobilu? Kako se obnese? Sklepam da glede na to da imajo Telekomovo omrežje zna biti super?

Djuro ::

Žena je na paketu ki ga omenjaš in nima nobenih pripomb. Itak gostuješ v mobitelovem omrežju, vse enako, samo ceneje.

hojnikb ::

no cist enako ni ;)
#brezpodpisa

Jerry000 ::

hojnikb je izjavil:

no cist enako ni ;)

Kaj pa je potem ta razlika?
Ali je ta paket predplačniški ali naročniški? Nikjer ne najdem te informacije

hojnikb ::

predplacniski...si lahk sigurn, da da mobitel prioriteto svojim userjom napram izi ;)
#brezpodpisa

BlaY0 ::

Za 10 EUR manj zaradi mene tudi če sem drugi v čakalni vrsti :P

Jerry000 ::

Kaj pa LTE, ima izimobil LTE oz. 4G?

BlaY0 ::

Baje po novem letu...

Heavy ::

Jerry000 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

no cist enako ni ;)

Kaj pa je potem ta razlika?
Ali je ta paket predplačniški ali naročniški? Nikjer ne najdem te informacije



Predplačniški - AMPAK lahko narediš, da ti preko trajnika mesečno trgajo iz računa (dobiš obrazec poleg sim kartice).

Sem prešel na izi nekaj mesecev nazaj, isto oče, nobenih pripomb ni za enkrat.

Jerry000 ::

Ja sem bral pri njih da ti avtomatsko trgajo dol, to je bomba :). Saj potem ti pošljejo kakšen SMS ali email da so to storili? Da imaš še ti nek pregled.

Torej če LTE pride po novem letu, potem bom vprašal če 3G dobro vleče pri njih :)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

jero_no1 ::

Kako je pa z uporabo monete? Da si recimo naložiš gor malo več dobroimetja - a lahko pol uporabljaš moneto?

Heavy ::

Jerry000 je izjavil:

Ja sem bral pri njih da ti avtomatsko trgajo dol, to je bomba :). Saj potem ti pošljejo kakšen SMS ali email da so to storili? Da imaš še ti nek pregled.

Torej če LTE pride po novem letu, potem bom vprašal če 3G dobro vleče pri njih :)?


3G je isto kot pri mobitelu. Si bogu za nogo in ti bo lovilo. In ja, kot se spomnim dobivaš sms obvestilo (sam sicer kartice kupujem).

Mat3v7 ::

NA izi mobilu sem dober teden, zaenkrat vse ok. Za menjavo operaterja sem se odločil po računu za 320eur, ker sem na telekomu za 2gb presegel zakupljeno količino podatkov. Izi ne podpira monete, prav tako je potrebno malo planirati vnaprej, npr. če kličeš v tujino je potrebno imeti dobroimetje na računu, saj tujina ni v sklopu izbranega paketa. Meni 18eur mesečne razlike na položnici odtehta te nevšečnosti.

Jerry000 ::

torej tujina ni v paketu, se ti štejejo impulzi? Dobro, sej ne kličem v tujino, edino poleti ko sem na hrvaškem ali kakšen izlet izven slovenije tu pa tam. Ampak ja, 13€ manj za skoraj isto enot...se splača :)

Mat3v7 ::

Za HR imaš izi-brez-meja, saj lahko tarife poljubno menjaš. Vsak preklop stane sicer 1eur. Vse te zadeve so lepo razložene na njihovi spletni strani.

K0K0 ::

A je potrebno za S paket vsak mesec nalagat 7€, al lahko na začetku naložiš 100€ in imaš potem eno leto mir ?

Heavy ::

Imajo isto foro kot pri drugih predplačniških. 3 mesece, pa potem moraš nazaj polnit.

BlaY0 ::

Kolikor jaz vem, če polniš več kot 25 € naenkrat, velja celo leto.

Jerry000 ::

Ampak to avtomatiko da trgajo iz računa ne razumem...to je namesto kupovanja kartic?

theBill ::

Heavy je izjavil:

Imajo isto foro kot pri drugih predplačniških. 3 mesece, pa potem moraš nazaj polnit.

Ni res, če imaš mesec ti samodejne aktivacije meseca podaljšujejo veljavnost dobroimetja na računu, tako da imaš lahko ekstra 10EUR na računu cel čas in ne zapade do npr. naslednjega poletja.

Za klice v tujino ali gostovanje vključene enote (razen izbranih paketov EU itd.) ne veljajo pri nobeni naročnini, niti pri predplačniški kartici, to je povsod enako in se doplačuje ekstra.

Jerry, namen avtomatike trganja iz računa je to, da se ti ni treba več zafrkavati s polnjenjem s kartico. Hkrati pa odpadejo skrbi, ali imaš ob izteku 30 dni dovolj na računu za zakup novih enot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

togo ::

kaj pa če porabiš npr. samo 300 enot od 1500 a pol mi konec meseca propadejo če ne kupim nove polnitve ?

theBill ::

Ja, enote zapadejo, tako kot pri vseh drugih naročninah in predlačniških paketih z zakupom enot. Prenašanja enot v naslednji mesec že nekaj let ni nikjer več.

BlaY0 ::

A je izimesec vezan na koledarski mesec ali na 30 oziroma 31 dni - se pravi recimo od 13. do 12. naslednji mesec?

theBill ::

Meni je bilo razloženo da na koledarski mesec, torej od 13. do 13. v naslednjem mesecu, ne glede na to, koliko ima mesec dni.

BlaY0 ::

Pod koledarski mesec sem imel v mislih od 1. do zadnjega v mesecu. Se pravi je dejansko tako, da lahko začneš kadar koli in se od takrat šteje en mesec.

theBill ::

Točno tako.

diNero ::

kolikor se spomnim:
- predplačniško, ne daš nobenih podatkov, razen če prenašaš številko
- do 25€ veljavnost 3 mesece, 25€+ veljavnost 1 leto (napolniš recimo 50€ in imaš pol leta mir)
- druga opcija je trajnik
- trgajo na 30 dni, tako da je bilo približno vsak mesec datumsko en dan prej...24h prej dobiš SMS, da priskrbiš € na računu
- signal kot na Telekomu (brez LTE)

vse BP.

theBill ::

theBill je izjavil:

Heavy je izjavil:

Imajo isto foro kot pri drugih predplačniških. 3 mesece, pa potem moraš nazaj polnit.

Ni res, če imaš mesec ti samodejne aktivacije meseca podaljšujejo veljavnost dobroimetja na računu, tako da imaš lahko ekstra 10EUR na računu cel čas in ne zapade do npr. naslednjega poletja.

Sem pozabil dopisati, tole velja, če imaš trajnik, brez trajnika pa je res 3 mesece oziroma 1 leto ob polnitvi 25€ ali več v enem kosu.

M.B. ::

Torej če prav razumem bi lahko vzel predplačniško izimobil na trajnik glede na to da porabim 10€ nekje v 6 mesecih. Normalni mesečni račun pa je 0.50€-1€. Trenutno imam namreč simobil simpl na račun, samo ga ni več med ponujenimi in ga zgleda ukinjajo. Gledal sem tudi Bob, ki je še cenejši od simobila samo mi nekako ne leži prodajanje podatkov za namene trženja.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

zebra2 ::

K0K0 je izjavil:

A je potrebno za S paket vsak mesec nalagat 7€, al lahko na začetku naložiš 100€ in imaš potem eno leto mir ?


Lahko, a ne vidim smisla. Lahko se zgodi, da boš želel zamenjati operaterja pred porabo dobroimetja. Poleg tega je ena bistvenih prednosti izimobila, da ni treba vsak mesec plačevati enot. Če greš npr. za 2 tedna v tujino lahko počakaš in zakupiš enote, ko prideš domov. Če pa imaš na izi računu dovolj dobroimetja, ti bo paket podaljšalo že v tujini. Izimobil omogoča online polnjenje računa, ni treba v trgovino kupovat kartic.

yogy ::

Tudi sam grem iz naročniškega razmerja - Telekom (trenutno plačujem slabih 23EUR na mesec) na IziMobil. Kar precej informacij sem prejel na njihovi spletni strani in forumih, kljub temu pa bi želel še potrditev oz. obrazložitev od aktualnih uporabnikov:
1.
paket za prenos na izimesec lahko naročim preko njihove spletne strani ali v eni izmed pooblaščenih poslovalnic. To vem. Prenos številke uredijo oni, meni pa Telekom obračuna 5EUR, drži?
2.
Ko prenesejo mojo številko na IziMobil imam avtomatično nastavljen paket Izi mesec L. A je to brezplačno za en mesec ali moram kupiti kartico preden mi vklopijo številko in napolniti račun?
3.
Ker bom v letu 2016 precej v tujini (včasih tudi 2-3 mesece vsaj 2x) ne bi želel avtomatično polniti računa preko trajnika, torej ga lahko poljubno polnim in aktiviram Izi mesec paket za 1 mesec, drži? Paziti moram samo, da mi iziračun ne zaklenejo (180 dni od dneva, ko je račun postal neaktiven). Torej je najboljše če račun napolnim za 25EUR in več in je aktiven 1 leto. Kako pa potem aktiviram paket spet samo za 1 mesec?
4.
Pregled stanja lahko opravim samo preko SMS ali imajo to urejeno tudi na njihovi spletni strani?
5.
Kako poteka nakup dobroimetja na njihovi spletni strani (kakšne možnosti plačila imajo?). Je stran varna (ssl)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yogy ()

krneki ::

1. Da
2. Prvi mesec dobiš zastonj 3000 enot in nastavi L paket, ko se izteče mesec dni, se ti aktivira L paket. V tem prvem mescu lahko tudi prešaltaš na recimo mesec S, pa boš imel po preteku mesec S.
3. Pomoje res najbolje da ga nafilaš s 25 EUR, potem pa deaktiviraš/aktiviraš ko ga rabiš/nerabiš
4. http://na.izimobil.si/Preverjanje-stanja
5. Nazadnje sem plačal s klikom. Imajo tudi Abanet in prek raznih kartic...je SSL.

twom ::

Koliko pa se pozna pri surfanju da ni LTE-ja?

Jerry000 ::

Ne veliko. So pa meni rekli da bo LTE do konca tega leta

mihec87 ::

Trenutno sem naročnik pri mobitelu... Če prav razumem na izimobilu samo izpolnim zahtevo za prenos številke ter vrsto prenosa(izimesec,iziprenos) in mi pošljejo papirje+sim kartico in ne rabim kupovat paketa z sim kartico(http://na.izimobil.si/paketi).?

Če izberem izimesec prenos ter izimesecS lahko potem kasnej preidem na izi008(pač da niso kakšne fore z sim-karticami)..?

AC_DC ::

Zakaj ne greš na http://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki , 30-DNEVNI PAKET SPAR 1500 ?
Cena je enaka kot izi izimesec S.


Če prav razumem na izimobilu samo izpolnim zahtevo za prenos številke ter vrsto prenosa(izimesec,iziprenos) in mi pošljejo papirje+sim kartico in ne rabim kupovat paketa z sim kartico(http://na.izimobil.si/paketi) ?

Potrebuješ novo sim kartico od izimobila.
Si prebral http://www.izimobil.si/ugodnosti/Prenos... ?

Postopek menjave operaterja je povsod enak, novega operaterja pooblastiš, da v tvojem imenu naredi prenos k njemu od starega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

mihec87 ::

AC_DC je izjavil:

Zakaj ne greš na http://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki , 30-DNEVNI PAKET SPAR 1500 ?
Cena je enaka kot izi izimesec S.


Če prav razumem na izimobilu samo izpolnim zahtevo za prenos številke ter vrsto prenosa(izimesec,iziprenos) in mi pošljejo papirje+sim kartico in ne rabim kupovat paketa z sim kartico(http://na.izimobil.si/paketi) ?

Potrebuješ novo sim kartico od izimobila.
Si prebral http://www.izimobil.si/ugodnosti/Prenos... ?

Postopek menjave operaterja je povsod enak, novega operaterja pooblastiš, da v tvojem imenu naredi prenos k njemu od starega.


Zakaj ne izimobil, bolj mi ustreza način plačevanja itd....

Sem prebral...Jasno da rabim sim od izimobila, mene zanima če rabim kupit paket z sim namreč na tvojem linku piše
"3. Po prejemu podpisane zahteve in obveznih prilog vam bomo po pošti takoj poslali brezplačen prenos paket."-če prav razumem paket prenos vsebuje sim...

Edit..našel odgovor..
http://www.zurnal24.si/najugodnejsi-mob...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Jerry000 ::

Najbolje bo da greš tja do izimobil centra in tam povprašaš vse ;). Jaz sem iz telekoma se tudi prestavil na izi, grem do centra, tam izpolnim neke obrazce, mi dajo novo sim in čakam 2 dni na aktivacijo. Za plačilo sim se ne spomnim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

tictac ::

Jerry000 je izjavil:

Ne veliko. So pa meni rekli da bo LTE do konca tega leta



mene zanima, ce je LTE ze mogoc na IZI MOBILU ?

Jerry000 ::

Se mi zdi da se ne

mihec87 ::

Ima mogoče gdo lg nexus 5 na izimobilu-kako imaš nastavljeno za prenos podatkov.. Na njihovi strani so 2 al celo 3 variante splošnih nastavitev pa- no luck z njimi..?

AC_DC ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

mihec87 ::

Kot že napisal-no luck z njimi...Na strani maš vsaj 2 verzije nastavitev vsaka malo drugače..
Ang vs slo..
slovenska
Vrsta APN: internet
angleška
APN type: default

Ok na mail dobil splošne za android(mal drugačne ko na strani) in dela..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Heavy ::

Drugače, za pošiljanje nastavitvenih failov imajo tale sistem:

http://asp.mobilethink.net/wp_izimobil_...
#TeamFelix

mihec87 ::

Ja če je telefon na spisku...

novisux ::

Jerry000 ::

Bil že čas :)

hojnikb ::

zdej je sam še bob brez lteja :)
#brezpodpisa

Jerry000 ::

Edin bedno je ko moram SIM menjati...bom premislil če sploh rabim LTE...pa še baterijo baje več požira kot 3g :)

yani2000 ::

Bob ima LTE, čeprav je malce bolj omejen kot pri Izimobilu.
Pa pri obeh potrebuješ USIM in ne navadno SIM kartico, da se ti poveže na 4G.
Pa po novem lahko še preko Androida spremljaš porabo oziroma stanje :
IziMonitor
https://play.google.com/store/apps/deta...
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490150784 (15505) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649740 (12068) V-i-p
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420565 (7808) Master_Yoda
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640863 (23910) MrStein
»

Menjava operaterja

Oddelek: Mobilne tehnologije
477401 (5837) dirkac71

Več podobnih tem