» »

Radeon 8500 "cuka"!!

Radeon 8500 "cuka"!!

Fizikalko ::

Ojla. A je imel že kdo takle problem: Radeon 8500 mi sicer gladko teče, ampak vsake par sekund cukne. To je začel početi šele pred kratkim. Najbolj smešno je, da je nekaj časa brez cukanja delovalo, če sem imel na 800*600 na 2*FSAA pri določenih gonilnikih (c 2.5), zdaj pa na vseh nastavitvah cuka.

Mašina je zagotovo dovolj močna, rama je dovolj - 100/ sem, da je nekaj narobe z grafično. To počne pri vsakem špilu!

Kakšne ideje?:'(

frenk ::

men je to delal ne ti4200 k sm jo preveč naviu

Fizikalko ::

Hvala. Sem tudi jaz tako razmišljal, pa sem ga odvil, pa nič! Je pa res, da nimam več original biosa. Ampak do zdej je delal v redu! Še kakšna ideja? :(

frenk ::

Hm...jest ne vem kolk maš nastaviteu u teh radeon biosih tko da ne vem če je bios kriu ampak usen pa loh mau pogledaš kolk se kj greje

Azrael ::

Z moja grafiko R9100 je bil isti problem. Pokazalo se je, da je problem z driverji za IR daljinec od TV kartice Zoltrix (TV remote). Ko se je te driverje odstranilo ni bilo več težav.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Fizikalko ::

Zanimivo! 8-O Res možno, ker mam jest tud tuner (pinnacle) in daljinca. Žal ne morem probat takoj, ker sem službeno v Zagrebu.:D Javim drug teden! Hvala. A ma slučajno kdo še kakšno drugo idejo?0:)

mr1two ::

Tudi jaz sem imel iste probleme z mojim R8500. Ko sem dal gor novejše driverja je steklo kot po maslu. Potem sem se v gonilnikih nekaj igral s kvaliteto(dal na max) in potem je zopet trzalo. Spermenim nazaj na "uravnovešeno" in dela kot novo.

Sedaj imam celo dva monitorja na grafični. V XP-jih mi na manjšem (15") ne kaže več kot 512x(nevem več kolko), na 17" pa sploh ni opcijie za 1024x768- osveževanje = 60Hz

V Win 98 dela osveževanje na 15" 75Hz(1024x768) in 85 na 17"(ista ločljivost)
Kakšen predlog?

Win xp dosti bolj uporabljam- praktično 90% časa

Fizikalko ::

Jest sem že vse živo probal - driverje in nastavitve na default, pa nič. Nič! Še vedno je sral. Probal vse driverje od 2.3 do zadnjih (mislim da 3.4). A res še komu drugemu ni podobno sral Radeončič?

meacho ::

Kaj pa če ti disk mele in zato cuka?

Fizikalko ::

100% ne! Preverjeno! Sicer pa cuka zelo enakomerno (vsakih par sekund in ne recimo samo takrat, ko bi mu zmanjkalo spomina ). Še kakšen predlog? :'(

Dj-Prah ::

Formatiraj sistem in dej najnovesje gonilnike gor po namestitvi windosow.Pomaga 100% sem mel isti problem,ki sem ga samo tako resil.Sprobaval sem pa tud tko kot ti morda se celo vec.Resno-Format C: in najnovejse gonilnike pa bo :)
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

Fizikalko ::

To meni nikakor ne pomaga, sem to že 2x naredu! Ne pomaga, pa konc!! Še kakšna idejA, ker to morm rešit, res ne bi še grafe kupoval, ker mi zaenkrat na tejle še vse leti bp!

migič ::

Jaz mam isto grafo pa dela ko šus na 1024*....! Včasih začne cukati tudi zaradi tega, če igra postane prezahtevna, npr po določenih nivojih, ko se začneš bližati koncu. Drugače pa ne vem kaj bi lahko drugo sploh bilo, dej vse nastavitve grafe na default!:\

Dj-Prah ::

Mojo konfiguracijo vidis spodaj,mam pa 17'col enkrat na 75Hz in gonim vse spile in namizje v 1280x1024 resoluciji-Vietcong,GTA Vice City in vse.Dela brez problema mam pa 3.4 driverje.:)
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

Azrael ::

Ker se ta problem pojavlja na različnih konfiguracijah HW sem mnenja da gre tu vsekakor za problem s driverji.
Bom še povedal, kako sva z bratom (ta računalnik je bratov) odkrila problem cukanja R9100. Ima dual boot (win98 in XP) in na Xp so vse 3d igre cukale, na 98 pa ne. Ni pomagalo ne sp1 za XP, ne različni driverji za grafiko, bile so mogoče malenkostne spremembe, ampak slika je vedno cukala, na 98 pa nobenih težav. Kmalo je bilo jasno, da je na 98 pozabil naložiti TV remote za TV kartico in ko se je ta driver odstranil še iz XP, je začelo vse delovati, kot je treba.
Sicer je v odgovoru, ki so ga poslali s Saphirja pisalo mogoče prešvoh napajalnik, format C: in naložiti najnovejše driverje, samo ni bilo problema v naštetem.
Poznejša analiza dnevnika z UPSa, kjer kaže porabo je odkrila zanimiv pojav. S TV remote je računalnik v enakomernih sunkih kuril 170 W, čeprav je bilo povprečje pod 150 W. Izgleda, da je driver za TV remote napisan tako, da občasno porabi vso procesorsko moč samo zase, potem pa nekaj sekund deluje pravilno, potem pa spet vse porabi zase. Računalnik je P4 2.0A z 256 RD RAM.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

frudi ::

sem tudi en čas imel probleme s cukanjem, v mojem primeru se je to začelo, ko sem flashnil svojega R8500 na R9100 in pri tem inštaliral še dx9 in (takrat) najnovejše gonilnike catalyst 3.0. po tem ni pomagalo ne menjavanje gonilnikov, ne brisanje dx9 in ne flashanje nazaj na 8500. na koncu sem reinštaliral windowse in problem je izginil. sedaj mi na 9100 z dx9 in katerimikoli catalysti dela brez problemov.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

migič ::

Frudi, mene samo zanima kaj si s tem pridobu, ko si fleshal R8500 in če se splača. :\ DRugače mam pa last driverje za R8500 in moram povedati da kartica dela ko šus.!:D

Fizikalko ::

Odkril vzrok cukanja na mojem R8500: CPU Idle!! Ko ga izklopim (itak ga ne uporabljam več, ker na nforce2 ni efekta), leti kot sekira.:D

ferjan ::

Fizikalko: Jest te ne štekam. Kaj si izklopil "System Idle Process" ?!?

Mimogrede jest imam tudi R8500 in daljinec od pinnacla. Samo ne uporabljam originalnega driverja za daljinec ampak uporabljam program IRAssistant + driver za daljinec. Problema s cukanjem nimam in nisem nikoli imel.

Fizikalko ::

Kaj je tle za štekat? Pač izklopim bedni bedni program CPU Idle Pro, ki je itak za en k***c na Nforce2 platah. Kako pa se tebi obnese ta varianta z daljincem? a Je kej boljš kot original driverji? A se da sprogramirat gumbe pa take stvari? Hvala.:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

R8500 3DM'03 world record

Oddelek: Navijanje
352022 (1052) mare87
»

Katero grafično naj kupim radeon 9200 ali geforce FX 5200

Oddelek: Kaj kupiti
121388 (1154) Fury
»

Grafična prosim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
794392 (3369) C_maniak
»

Izbral bom med temi karticami, toda katero?

Oddelek: Kaj kupiti
311315 (964) Dr_M
»

RADEON 8500 ali GF4 Ti 4200

Oddelek: Kaj kupiti
231837 (1130) JohnyB

Več podobnih tem