» »

CpuIdle nforce2 problemi?

CpuIdle nforce2 problemi?

Fizikalko ::

Lep pozdrav vsem sodelujočim. Imam problem s CpuIdleom - ta mi sicer kaže, da deluje, a T se ne spusti niti za stopinjo. Pomislil sem, da je morda zaradi plate, ki jo Idle ne podpira (Epox 8RDA3+). Je imel kdo že tak problem?

Že vnaprej havala za pomoč.

:O

frenk ::

baje majo novejši winsi to že notr in to pomen da ti delata dva cpuidle proggya

Fizikalko ::

Kaj naj bi pa to pomenilo? Preden sem menjal plato (vse ostalo enako, le prej em imel ASUSko a7v8x) je Idle deloval (33 stopinj), zdaj pa ne (50 stopinj). Winsi v obeh primerih isti!!:\

frenk ::

dej poglej keri proggyi ti leufajo...al maš kšn folding al kj tazga?

Fizikalko ::

Nč tacga. Laufa pač Cpu Idle, pa tist, kar imam zalaufano... Folding??! :\

frenk ::

poglej na kolk % je cpu obremenjen...pa vrjetn je tud poletje doprinesu k višji temperaturi:\

Fizikalko ::

Proc popolnoma neobremenjen, poletje pa je blo prejšnji teden s ta staro plato glih tako... Skor zihr sem, da je zarad buga v Idlu!

LoneWolf ::

Keri majstri... :\
Zadeve za SW hlajenje so vezane na chipset in enostavno dejstvo je, da za nForce2 se ne obstaja znan nacin, s katerim bi se dalo zanesljivo SW hladit CPU, kot je to pogosta praksa pri VIA chipsetih. Avtorji programov tipa CpuIdle, CpuCool, VCool in podobni delajo na tem, obstajajo celo neke poskusne beta verzije z nForce2 podporo, vendar pogosto niti ne delujejo, tistim redkim ki celo nekaj rata pa se pozna razlika samo par stopinj. Malo bo se za pocakat.

Fizikalko ::

E, to je odgovor!

Jaka83 ::

Takih programov nikoli nisem maral, ker se preprosto ne splača naložit kaj takega, ki ne deluje povsem.

Dr_M ::

normalno tej programi so bedni. itak mas comp zato da ga uporablas, ne pa da ti "pospeseno" idla....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fizikalko ::

To, da ga rabim, jepač moja odločitev. Ne vem, zakaj se moraš zahakljat ob to. Večino časa mam pač procesor neobremenjen (programiram v Javi, mp3-ji, Tunner,... - pri teh stvareh je zelo malo obremenjen) in res ne vem, zakaj bi bilo narobe ga v teh primerih na ta način hladit. Se ko špilam, pa se idle itak izklopi, saj nima kaj idlat, če pa je comp na 100%!! Prosim, če se odgovarja, kako rešit nek problem, ne pa dajat komentarje, zakaj mi je to pomembno.

frenk ::

Fizikalko problem lahko tko rešiš da daš folding@home gor in bo proc zmer 100% obremenjen pa še dodatne točke boš prnesu slo-tech ekipi, ki je že v samem svetovnem vrhu...jest mam 2 računalnika in na obeh mam folding@home...če pa še usen mislš raj idlat kokr pa hladit ti bo pa pomoje temp. najbol spustu kšn oddatn vent, ker zgleda te idle proggyi ne delajo dobr

p.s.:pa še enkrat premisl o folding@home ker potrebujemo čimveč fulderjev za preboj proti vrhu:D

Fizikalko ::

Žal nimam nikakršne povezave na tej mašini. Tole pišem s šihta! V relativno bližnji prihodnosti se selim in v novem flatu nabavim ADSL, pol pa bp. OK?

Dr_M ::

Fizikalko: se opravicujem, mas prov ja. sej svoj cas zapravljas (ocitno ga imas prevec).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Software-sko hlajenje proca? da ali ne? Ali lahko tak program škodljiv za proc?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241182 (920) Caligula
»

Software CPU cooler.?.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111176 (982) tiborrr
»

Temp. AMD Athlon XP 2500+/Barton na ABIT NF7-S r.2.0???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241624 (1269) DjTonic
»

XP 2200+ & G-force4 ti4200 rad bi navil...

Oddelek: Navijanje
71072 (970) monster-x
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595791 (4526) frenk

Več podobnih tem