» »

Koliko imaš lahko na bančnem računu, da še dobiš socialno pomoč?

Koliko imaš lahko na bančnem računu, da še dobiš socialno pomoč?

Temo vidijo: vsi

javier ::

Mogoče kdo ve? Kaj vse upoštevajo pri socialni pomoči?

scipascapa ::

Nič, ker takoj ko vidijo neke prilive, ti lahko to odbijejo.

shadeX ::

javier je izjavil:

Mogoče kdo ve? Kaj vse upoštevajo pri socialni pomoči?


Vse kar je pisano nate. Nepremičnine, avto, denar na računu, itd.

Na računu imaš lahko, se mi zdi da tja do 500€ da je socialna še upoštevana (seveda fiksen znesek ). Ne moreš ti vsak mesec potem dobivati tretje prilive na račun, če hočeš socialno.

cekr ::

Lepše bi bilo, da takšnih vprašanj sploh ne bi bilo oz. čimmanj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

technolog ::

Zakaj bi blo to sploh pomembno?

Socialna pomoč je posojilo. Vsak pameten človek bo prej s prihranki poplačal kredit, ali pa kredita sploh ne bo vzel, če lahko živi samo s prihranki.

shadeX ::

Sicer offtopic ampak za predstavo, koliko državo stanejo socialne na leto -> 150 Miljonov €.

javier ::

V mislih sem imel koliko imaš lahko na varčevalnem računu. Vem da je nek znesek, samo ne vem kolikšen. Če se ne motim je socialna 18 mesecev brez vračila, v tem času se pa že najde službo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javier ()

shadeX ::

Če se ne motim je socialna 18 mesecev brez vračila


Se mi zdi da je 12.

NotSpecial ::

Preberi si TO (k res vse lepo piše).

Premoženje, ki se (med drugim) ne upošteva:
- denarna sredstva samske osebe, če nima prihrankov, višjih od treh minimalnih dohodkov, ki pripadajo samski osebi (trenutno 812,46 EUR) oziroma treh minimalnih dohodkov, ki pripadajo družini, vendar največ do 2500 eurov

medus ::

vprašaj na csd kaj se upošteva in kaj ne, vprašaj tudi kaj lahko uveljaviš za izredno socialno pomoč (se mi zdi da to lahko dobiš 2x letno)


če čez dan nimaš kaj počet pejt pomagat v kako skladišče od o rdečega križa/karitasa, dobiš še 70 eur ekstra + (odvisno od šefa verjetno) še kakega stotaka na roke (se pravi csd ne ve za to) + vzameš si lahko kake obleke/hrano (še posebej zdaj ko folk nosi čisto nove stvari za tele migrante

neon21 ::

medus je izjavil:

vprašaj na csd kaj se upošteva in kaj ne, vprašaj tudi kaj lahko uveljaviš za izredno socialno pomoč (se mi zdi da to lahko dobiš 2x letno)


če čez dan nimaš kaj počet pejt pomagat v kako skladišče od o rdečega križa/karitasa, dobiš še 70 eur ekstra + (odvisno od šefa verjetno) še kakega stotaka na roke (se pravi csd ne ve za to) + vzameš si lahko kake obleke/hrano (še posebej zdaj ko folk nosi čisto nove stvari za tele migrante



Boš dobo ja 70+ extra malo morgen. Delal boš prostovoljno. Ki si še videl , da ti bo rdeči križ pomagal, razen seveda , če nisi socialno ogrožen.

scipascapa ::

medus: od kje tebi ta info, to je larifari.

NotSpecial ::

Če "pogledamo" še enkrat link, ki sem ga "prilepila" že v prejšnjem postu, v razpredelnici lepo piše:

"Višina denarne socialne pomoči (cenzus), je za:
- prvo odraslo osebo ali samsko osebo ali odraslo osebo, ki je v institucionalnem varstvu ----> 270,82 EUR
- prvo odraslo osebo ali samsko osebo, ki je delovno aktivna v obsegu od 60 do 128 ur na mesec** ----> 346,65 EUR
* * Ne glede na zgornjo tabelo se za osebe, ki so vključene v programe psihosocialne rehabilitacije ter za osebe, ki imajo sklenjen pisni dogovor o prostovoljnem delu, šteje, da so delovno aktivne v obsegu od 60 do 128 ur mesečno."

Če poenostavim, že malo več k eno leto, imajo prejemniki denarne socialne pomoči lohka za c. 75 EUR višjo denarno socialno pomoč, če so hkrati tut prostovoljci. Pogoj je, da delo opravljajo v prostovoljski organizaciji in da imajo sklenjen ustrezen dogovor o opravljanju prostovoljskega dela (najmanj 24 ur letno). Je pa res, da velik ljudi tega ne ve. Tko da bi si res bilo fuul fajn npr. tut kaj takšnega prebrati.

BorutO ::

Pa glej, ni problem koliko državo stanejo socialci ... problem je tu ... so tri vrste ljudi na socialni. Taki, ki ne morejo nikjer delati, ker je njihovo zdravstveno stanje na psu - invalidnost ipd, taki, ki službe ne dobijo, pa da se še ne vem kako trudijo - starejši ljudje, predvsem ženske, in takšni ki nočejo delat ampak samo doma ležat - lenuhi ali gnoj.

Zdaj, če nekdo sprašuje kolko moreš imeti stanja na računu ... Fantje ... eno stvar vam povem! Trikrat v življenju sem bil na borzi, trikrat sem si drugo službo našel še preden je minilo pol meseca od kar sem se na borzo prijavil. Če imaš interes do dela, boš službo hitro našel (če si mlad in zdrav), če ne pa boš spraševal tu za nasvet, kako borzo čim bolj nategniti.

Razumem predvsem ženske, da zelo težko dobijo zaposlitev, ne razumem pa moških, predvsem mladih ... Kako ni služb? Gradbeništvo na veliko išče delavce, delo po tujini na veliko zaposluje delavce, in polno je takih firm, ki po sloveniji zaposlujejo ljudi, ki ne rabijo niti poklica.

Jaz bi tudi rad sedel v pisarni, na toplem, delal čim manj, pa bil sam sebi šef ... ampak ne gre ... Zato pa delam v tujini, 12 ur na dan, od ponedeljka do sobote, včasih še nedeljo, na mrzlem zdaj ko je zima, na odprtem itd itd ... nič ne jamram, potrpim, in sem vesel, da imam šiht. Nisem v nobeni finančni krizi ali pa v kakšnih dolgovih, da bi mogel delati v tujini. To delo me delno veseli in delno ne, ampak ga jemljem resno, ker mi to daje kruh. Denar šparam in, ko bom mogoče kdaj izgubil službo, in res ne bom našel druge službe pol leta, na primer, bom imel svoj denar in ne bom koristil drugega denarja, še manj pa, da bom sploh na borzi prijavljen.

jalovec09 ::

Upošteva se vse, tud če vpobereš dol, bodo vidni prelivi od prejšnjega leta, če si imel kaj, zato je potrebno odati vlogo za DSP in čakaš na odločbo.
To je to.

medus ::

ne vem jaz mam 270 eur socialne za delo mi pa iz tujine placajo v bitcoinih in amazon gift cardih

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: slovyeahhh ()

Tilen ::

Dobiš vsaj povprečno plačo iz teh kovancev in kartic?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ramiz?! ::

shadeX je izjavil:

Sicer offtopic ampak za predstavo, koliko državo stanejo socialne na leto -> 150 Miljonov €.

Države ne stane nič, stane pa davkoplačevalce...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Kurzweil ::

shadeX je izjavil:

Sicer offtopic ampak za predstavo, koliko državo stanejo socialne na leto -> 150 Miljonov €.


Jaz bi rekel da več. Namreč minimalna socialna je kolikor gledam po netu 270€, kar bi naj kao bilo 50% minimalne plače. Ogromno ljudi torej dobiva socialne 540€ (ali celo več zaradi izrednih pomoči), torej če res precej zaokrožim navzdol je povprečna socialne 300€ (in je seveda več). Kar pomeni, da človek v enem letu dobi 12x300€=3600€, če tvojih 150.000.000€ delimo s temi 3600€, dobimo da je v Sloveniji na socialni 41.667 ljudi, glede na to, da je brezposelnih v Sloveniji cca 110.000 (torej prijavljenih na zavodu) nikakor ne verjamem da socialno pomoč prejema samo 1/3 teh ljudi na zavodu, ali drugače, mislim, da je tale tvoj znesek precej prenizek, pa še povprčeno socialno sem precej nizko zaokrožil.

Sicer pa da ne grem povsem off topic, OPju predlagam da gre na socialno in seboj nese zadnje 3 bančne izpiske, ki jih moraš menda prinesti tudi v primeru, če si hočeš uredit socialno pomoč. Vsekakor pa je socialna pomoč zadnja možnost in bi na tvojem mestu naprej šel vsem teoretičnim delodajalcem vprašati za službo in šele potem šel na socialno odžirat denar državi oz. davkoplačevalcem, ki trdo delajo in to plačujejo.

medus ::

Tilen je izjavil:

Dobiš vsaj povprečno plačo iz teh kovancev in kartic?

med 50 in 150 dnevno

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: slovyeahhh ()

technolog ::

In zakaj potem še svoje sodržavljane molzeš? Če že dohodne ne plačuješ, vsaj ne jemlji.

Zgodovina sprememb…

Leprechaun ::

Uporabnik medus je nakladač, o BC in karticah ima najbrž mokre sanje ;).
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

ramiz?! je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sicer offtopic ampak za predstavo, koliko državo stanejo socialne na leto -> 150 Miljonov €.

Države ne stane nič, stane pa davkoplačevalce...



Ma bejž?


Kurzweil je izjavil:

shadeX je izjavil:

Sicer offtopic ampak za predstavo, koliko državo stanejo socialne na leto -> 150 Miljonov €.


Jaz bi rekel da več. Namreč minimalna socialna je kolikor gledam po netu 270€, kar bi naj kao bilo 50% minimalne plače. Ogromno ljudi torej dobiva socialne 540€ (ali celo več zaradi izrednih pomoči), torej če res precej zaokrožim navzdol je povprečna socialne 300€ (in je seveda več). Kar pomeni, da človek v enem letu dobi 12x300€=3600€, če tvojih 150.000.000€ delimo s temi 3600€, dobimo da je v Sloveniji na socialni 41.667 ljudi, glede na to, da je brezposelnih v Sloveniji cca 110.000 (torej prijavljenih na zavodu) nikakor ne verjamem da socialno pomoč prejema samo 1/3 teh ljudi na zavodu, ali drugače, mislim, da je tale tvoj znesek precej prenizek, pa še povprčeno socialno sem precej nizko zaokrožil.


Nimam pojma, sam nisem računal nič. Moj vir informacij glede tega je sestrična, ki je zaposlena na zavodu za zaposlovanje. Če laže ona, lažem tudi jaz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332191 (12985) St235
»

Denarno socialna pomoč - kaj se šteje kot samska oseba & subvencija stanovanja

Oddelek: Loža
163302 (2628) _Denny_
»

Socialna podpora - nisem upravicen?

Oddelek: Loža
4817721 (13525) Iatromantis
»

Zavod in sociala (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913567 (10946) jalovec09
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024554 (19113) shadeX

Več podobnih tem