» »

SMS pošiljanje iz telefona na server

SMS pošiljanje iz telefona na server

zacetnik11 ::

Pozdravljeni
Rad bi naredi aplikacijo, ki pobera koordinate GPRS.
Imam sprejemnik v katerem je tudi GSM modul, ki lahko pošilja sms.

Sedaj me zanima kako naredi, oziroma kam se obrnit, da bom lahko iz sim kartice ki je številka 041 XXX XXX,
pošiljam sms na svoj server, kjer jih bom prebral (koordinate) in nato vpisal v DB.

Za programski jezik ni mi ni pomembno, (PHP, C# ali JAVA).


Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

abyssus ::

Za SMS ne vem, sem pa delal pred časom na podobni zadevi in sem koordinate GPS poslal storitvi preko podatkovnega prenosa GPRS.

DaMachk ::

SMS do strežnika je malo bolj kočljiva zadeva.
Vsi servisi, ki bi to ponujali so plačljivi.
Je kakšna možnost, da ima tvoj modul tudi možnost vzpozstavitve internetne povezave?
Pa najbrž je bilo mišljeno GPS koordinate? GPRS je namreč protokol za prenos podatkov. Že malo zastarel, a vseeno.
No signiature, as you see..

nikjozo ::

SMS pošlješ na Arduino+GPS/GPRS shield. Ta prebere koordinate iz GPS ja, zapiše na lokalni SD, od tam se prek GPRS pošlje na tvoj server kot text. Na serverju imaš DB kjer zapišeš čas in koordinate.

Red_Mamba ::

GPRS, sploh ce redno posiljas lokacijo.
SMS samo ce se poslje 1x ali parkrat na dan
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

GupeM ::

Če tvoj modul ne podpira podatkovne povezave oz. če ne bi rad plačeval za prenos podatkov, lahko sms pošlješ tudi na telefon, ki ga imaš doma in je priklopljen na WiFi. Ta pa bi potem sms posredoval serverju preko WiFi-ja.

To seveda samo pri nekaj podatkih na dan. Če misliš koordinate pošiljati v realnem času ali nekajkrat na uro, je pa verjetno najbolje GPRS, UMTS ali LTE.

zacetnik11 ::

Hvala za hitre in izčpne odgovore, morem pogledat, če mi modul omogoča pošiljanje podatkov, ker je bil zelo poceni dvomim.
Potrebujem pa za hišnega ljubljenca ki se veliko potepa, da bom vedel, kam ga it iskat ;-)

Tako da potrebujem podatke v realnem času.

GupeM ::

Druga varianta bi bila tudi, da pošlješ sms na ta modul takrat ko rabiš podatek o lokaciji, modul ga prebere in ti vrne podatek. Tukaj spet pride v poštev samo če te zanima trenutna lokacija da veš kam ga moraš iti iskat. Če te pa zanima kje vse se je potepal, pa je res najboljša podatkovna povezava.

fikus_ ::

cekr ::

Ideja je zanimiva, vendar se lahko pojavi en problem.

Preden se lotiš vsega, vzemi en prenosni telefon. Zvonjenje mu izklopi.
Potem ga pa postavi zraven psa.

V zelo veliko primerih pes znori, ko pride do klica.
Zato najprej reši ta problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

sandmat ::

zacetnik11 je izjavil:

Pozdravljeni
Rad bi naredi aplikacijo, ki pobera koordinate GPRS.
Imam sprejemnik v katerem je tudi GSM modul, ki lahko pošilja sms.

Sedaj me zanima kako naredi, oziroma kam se obrnit, da bom lahko iz sim kartice ki je številka 041 XXX XXX,
pošiljam sms na svoj server, kjer jih bom prebral (koordinate) in nato vpisal v DB.

Za programski jezik ni mi ni pomembno, (PHP, C# ali JAVA).


Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.


jaz sem to rešil z huawei modemom za 10€ na bolhi. Stvar se predstavi kot COM port, v Javi imaš lib za to (par AT komand se naučiš, messagi so simple za sparsat), vse skupaj je nato pol urce dela, če želiš sms samo v konzoli (jaz message serviram naprej na webservice). Piši na ZS, če te kaj specifičnega zanima.

nikjozo ::

Če se gre za psa, mu kupi neko torbico, pa notri daš čim manjši andorid telefon ki ima gps in osnovno podatkovno povezavo.

Doma pa prek google latitude spremljaš trenutno stanje psa.

SeMiNeSanja ::

Potem pa še vključiš autoanswer na telefonu in mu po telefonu ukažeš 'gremo domov!'?

mojca ::

fikus_ je izjavil:

Kaj pa že izdelane zadeve:
http://www.simatik.si/avtooprema/gps-gs...
Pa verjetno še ebay, . . .


Ti "GPS" sledilci imajo včasih "GPS" samo v imenu za marketniški nateg. Recimo tegale sem za 7 funtov kupila na e-Bayu, vendar o GPS-u ne duha ne sluha. Dejasnko dobiš samo MCC, MNC, LAC, CID, potem pa si pomagaj, kot veš in znaš.

Uporabi GPRS. SMS-i bodo predragi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS tracker (nujno)

Oddelek: Mobilne tehnologije
242775 (1727) poweroff
»

GPS sledenje vozila

Oddelek: Na cesti
71446 (1275) siniša
»

GPRS server ali nekaj podobnega

Oddelek: Omrežja in internet
111226 (1018) x.sci
»

Applov iOS 4 si shranjuje zgodovino lokacij telefona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5015168 (12420) knesz
»

Sledenje vozil

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72281 (2096) civava23

Več podobnih tem