» »

Rezervni deli - rezervniavtodeli24

Rezervni deli - rezervniavtodeli24

«
1
2

mirancar ::

Pozdrav vsem,

prišel sem do tega da bo prej al slej treba delat servis jermenov in teh zadev in dobim predračun od uradnega avtoservisa..
mal šokantnih 860 eur, od tega 230 za delo in 630 material
cena vsebuje: kit komplet zobatega jermena, vodna črpalka, jermen, vodilno kolesce, napenjalec alternatorja

Zdej da bi nekak ceneje probal it skozi bi si sam zrihtal material in prvi googlov zadetek je
http://www.rezervniavtodeli24.si/
Mal gledam cene in bi si za kake 200-250 eur lahko znižal celotni strošek, zdej pa vprašanje je katero firmo kupit al je precej vseeno.
Firme so MAPCO, VAICA, INA, SWAG, RUVILLE, febi-bilstein

Torej ali ima kdo izkušnje z to spletno štacuno in katera firma slovi po (ne)kvaliteti?

Brane22 ::

Kaj pa recimo Q11 in podobni ?

Nekaj tega imamo baje tudi sami - n vem točno kako je s tem trenutno, a lahko mi pošlješ točne specse na zs in prosledim dalje.

Miha 333 ::

Po mojih izkušnjah je najceneje, da poiščeš komplet na nemškem Ebayu (Zahnriemensatz + Wasserpumpe). Večinoma je pol ceneje (s poštnino) kot najcenejša ponudba pri nas. Samo glej, da ima prodajalec dober feedback in veliko transakcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

krneki ::

Ko vem kater del rabim, potem še pogledam na spareto, ker je tam včasih še bistveno ceneje kot v nemčiji.

mirancar ::

Zdej sem izbral dele od firme "SKF", a kdo ve če je njihova kvaliteta zanesljiva? Točno 250 eur ceneje kot na uradnem

poleg tega bi menjal še amortizerje, a kdo ve če je "Magneti Marelli" spodobna firma za avte malo višjega razreda

Tilen ::

Čemu nakup avtomobila višjega razreda in potem cincanje z neoriginalnimi deli pri popoldancu?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

teslam2 ::

kako cincanje, tile nasi pooblascenci tako nategujejo s temi cenami da glava pece, meci dnar stran ce hoces, originalne dele se da na netu dobit al pa tud pri pooblascencu z veliko popusta, ce mas kakega kolega tam. Se ceneje so pa seveda razni neoriginalni deli, samo je treba pazit da vzames nekaj preverjenega kot je v tem primeru SKF in ne najcenejsi srot. vec mehanikov, ki delajo na pooblascencih, doma v svoji garazi posravfajo avte se kakim kolegom za tretjino tistega denarja. 860 za menjavo jermenov :D pooblascencu se pele ce mas avto v garanciji in ce hoces vpis v servisno mrežo. Kak avto mas to da so ti dali tak predracun?

mirancar ::

avto je peugeot 607 letnik 2002 V6 3.0 152kw

drgač pa ne verjamem da Peugeot lastnoročno izdeluje svoje stvari, verjetno samo rebrandajo izdelke od zgoraj omenjenih firm
tko da pomoje rabim sam eno zanesljivo firmo vzet, delo bo še zmer izvajal uraden servis

http://www.autonews.com/assets/PDF/CA41... tle en random dokument najden na netu

theBill ::

mirancar je izjavil:

avto je peugeot 607 letnik 2002 V6 3.0 152kw

drgač pa ne verjamem da Peugeot lastnoročno izdeluje svoje stvari, verjetno samo rebrandajo izdelke od zgoraj omenjenih firm
tko da pomoje rabim sam eno zanesljivo firmo vzet, delo bo še zmer izvajal uraden servis

http://www.autonews.com/assets/PDF/CA41... tle en random dokument najden na netu

Točno to počnejo, samo da je dostikrat njihov logo na tistem izdelku.

Ampak seveda se vedno najdejo brihtoli kot so teslam2, ki nabijajo o originalnih delih avtomobilske znamke in nekih uradnih servisih - to je taka neumnost kot bi rekel, grem na uradni servis po originalne zimske pnevmatike, da bodo enake kot prvovgradnja. Kot da če imaš pa avto višji srednji razred in gor pa avtomatsko pomeni, da boš denar z lopato čez okno metal.

Glede firm, kolikor se sam gledal po nemških straneh za svoj avto, Mapco je ena izmed najcenejših firm, Febi, INA in Ruville so na nemških straneh označene kot premium znamke, ostalih ne poznam. Najbolje da vprašaš na Peugeot forumu, gotovo so fantje že vgrajevali kakšno izmed teh firm.

Iskalnik rezervnih delov in cen po nemških spletnih trgovinah:
http://www.daparto.de/

Če znaš nemško, veselo branje:
http://www.daparto.de/Herstellerinforma...
http://www.daparto.de/Herstellerinforma...
http://www.daparto.de/Herstellerinforma...
http://www.daparto.de/Herstellerinforma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

darkolord ::

SKF je tudi "premium" znamka.

theBill ::

Zgoraj sem pomotoma napisal teslam2, mišljen je Tilen.

Za SKF bo držalo, kar je darkolord napisal.
http://www.daparto.de/Herstellerinforma...

Janac ::

mirancar je izjavil:

Pozdrav vsem,

prišel sem do tega da bo prej al slej treba delat servis jermenov in teh zadev in dobim predračun od uradnega avtoservisa..
mal šokantnih 860 eur, od tega 230 za delo in 630 material
cena vsebuje: kit komplet zobatega jermena, vodna črpalka, jermen, vodilno kolesce, napenjalec alternatorja

Zdej da bi nekak ceneje probal it skozi bi si sam zrihtal material in prvi googlov zadetek je
http://www.rezervniavtodeli24.si/
Mal gledam cene in bi si za kake 200-250 eur lahko znižal celotni strošek, zdej pa vprašanje je katero firmo kupit al je precej vseeno.
Firme so MAPCO, VAICA, INA, SWAG, RUVILLE, febi-bilstein

Torej ali ima kdo izkušnje z to spletno štacuno in katera firma slovi po (ne)kvaliteti?


Jaz sem naročeval tu in trgovina je super. Točno dva dni iz nemčije do nas(nemška trgovina). Dobil sem še 5% popsta na naslednji nakup :)

steev ::

Nimaš nobenega kolega, ki ti lahko zrihta kak popust? Npr. v GMT, ADEL ali Euroton? Za fotra za Skodo octavio 2 sem tako dobil meterial za velik+mali servis (vsi jermeni in filtri, vodna pumpa, olje, hladilna tekočina) za 270 eur.

Glede SKF pa baje dobre vodne pumpe delajo. Jest jo bom verjetno vzel za bmw, kjer so problemi s plastičnimi impelerji na original pumpah, skf ma kovinskega.
:|

dvihtelic ::

mogoče ti lahko zrihtam popust na dele....pošlji mi podatke o avtu na zs

mirancar ::

Če lahko nardim verdict teme:
sem naročil dele iz te štacune, dobil sem nekje čez 1 teden (1 dan - plačilo, 2 dan prejetje plačila, 4. dan odposlan GSL, čez 3 dni pri men)
z deli očitno ni bilo težav, sem tudi dobil nazaj dotrajane dele in je lepo na večini celo lepo razviden napis "SKF" - tko da znamko sem zadel
Morda še zmer to niso originalni ker avto je bil kupljen pri nekje ~180kkm in pred tem nimam blage kaj je bilo menjano. So pa te deli bp držal vsaj 120kkm, in še sedaj ko jih vidim se mi zdi da sem jih brez veze menjal
Amortizerje sem vzel original, na avtu naj bi bili še prvi - torej original in je na njih napis "KYB", kar tudi prodajajo v tej štacuni. Tako da bi verjetno lahko prišel še ceneje z isto kvaliteto.

Kar sem še zajebal je da ma ta spletna štacuna očitno pogosto 7-10% popust na vse artikle vsake tolk cajta, zgleda da kr pogosto, v tem času so to imeli že 2x.

Glede pooblaščenega servisa (avtotehna Vis): so zelo dragi ampak zaenkrat se mi zdi da vejo bolje kaj delajo. Ni noben drug znal pin-pointat da je desni zadnji vzvod slab ali da je leva spona volana slaba. Al da bi mi znal povedat zakaj se mi ena guma prehitro prazni.
Nevem pa kako bodo začel prenašat če jim bomo vsi začel nosit svoje dele.

bastadu ::

Tudi sam se zanimam za nakup določenih rezervnih delov in sem naletel na to trgovino http://www.rezervniavtodeli24.si, sem si zmetal vse želene artikle v koš kakšen teden dni nazaj na dan, ko so imeli kao -5% na vse do pol noči, ampak takrat še nisem zaključil nakupa. Danes spet pogledam v koš in vidim, da imajo danes do pol noči -10% na vse artikle, se že veselim, nakar le malo bolj podrobno pogledam in ugotovim, da ti lisjaki dvignejo osnovno ceno artikla in tako teh -10% le ni tako velikodušnih, kot sprva zgleda ... tako da tile njihovi časovno omejeni dodatni popusti so bolj marketinška nategancija, kot kaj drugega ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

theBill ::

Drži, sam sem nabavljal v tednu med božičem in novim letom, kao -15%, pa sem potem šel še enkrat pogledat, in so bile osnovne cene tisti teden cca. 5% višje. 5% popusta ti dajo pa itak zmeraj, če vse namečeš v košarico in zapustiš stran za par ur, dobiš kodo po mailu.

To z dvigovanjem cen je svinjska praksa, ampak še vseeno so precej cenejši od naših trgovin, in tam-tam z nemškimi spletnimi trgovinami, prednost je to, da je vse na enem mestu, torej plačuješ poštnino samo 1x.

Utk ::

Ti najprej servis zamenjaj za vsak slucaj. Ze da ti to vse crknilo na avtu je dost hudo, da ti deli novi iz trgovine pocrkajo mora bit pa ze visja sila.

Dejan159 ::

Napisal sem svoje izkušnje v zadnjih nekaj letih. Nekaj je bilo pri tem avtu, nekaj pri prejšnjem.
Tvoj komentar tukaj res ni na mestu. In ja, res sem imel nekaj "sreče" :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan159 ()

steev ::

Jaz sem sicer kupil Zimmerman pri nas, ampak isti drek - treslo po 5k km. Dal na stružnico in sedaj delajo ok. Mislim da tole tresenje ne moreš uveljavljati kot garancijo, ker je veliko preveč drugih stvari, ki lahko vplivajo na to - montaža, podvozje, gume ...

Pač cena za poceni dele. Vsak mehanik ti bo rekel, da samo OE diski so tisti, pri katerih si ziher, da ne bo treslo. Samo kaj ko so 2,5x dražji.
:|

Dejan159 ::

steev je izjavil:

Jaz sem sicer kupil Zimmerman pri nas, ampak isti drek - treslo po 5k km. Dal na stružnico in sedaj delajo ok. Mislim da tole tresenje ne moreš uveljavljati kot garancijo, ker je veliko preveč drugih stvari, ki lahko vplivajo na to - montaža, podvozje, gume ...

Pač cena za poceni dele. Vsak mehanik ti bo rekel, da samo OE diski so tisti, pri katerih si ziher, da ne bo treslo. Samo kaj ko so 2,5x dražji.



Verjetno res. Še bolj verjetno je tudi, da gre za drugo kvaliteto!
Vendar zakaj so potem, ko sem opisal težave svetovali, da ni problem, naj pošljem nazaj z vsemi računi itd.
Komunikacija z njimi precej mučna, skozi eno in isto moraš ponavljati, enkrat enemu, potem drugemu, jih opominjat, več kot 20 mailov, polno chat dopisovanja in kar nekaj dodatnih stroškov...za nič!

Na teh straneh definitivno ne kupujem nikoli več!

lp,
Dejan

SambaShare ::

Sam sem letos že 2x naročil pri autodoc, pa ni bilo problemov. Prvič januarja, ker je bila poštnina zastonj. Prej večkrat tudi pri autoteilemann pa tudi nimam slabih izkušenj.

Mi grejo pa zelo na živce naši trgovci, kjer nikoli ne veš koliko boš plačal dokler nisi na blagajni. Tam vedno dobiš nek popust, ki je čista loterija. Cena pa po popustu še vedno 1/3 dražja kot iz tujine s poštnino vred. Zadnji primer je prednji SKF ležaj. Priporočena cena pri nas je 100€, trgovec ti bo ves srečen dal 10% popusta, na autodoc pa sem zanj dal 48€. Neverjetno kako pri toliko lokalnih trgovcih konkurenca še vedno ne deluje.

SambaShare ::

steev je izjavil:

Nimaš nobenega kolega, ki ti lahko zrihta kak popust?




Ste bedni s tem "zrihtanjem". Trgovci pa še bolj, da različnim osebam dajejo različne cene.

Tilen ::

Takšne teme me vedno osrečijo, ker vem, zakaj pri pooblaščenem servisu plačam malo več, kot pri popoldancu. ;)

Nisem mehanik, zato raje opravim kakšno uro več v svoji stroki in razliko plačam pooblaščenem servisu. Ta mi nudi ustrezno garancijo za opravljeno delo, prav tako se mi ni potrebno ukvarjati s ponaredki in rezervnimi deli vprašljive kvalitete, ter popoldanci, ki skoraj nikoli nimajo časa, ko jih potrebuješ in neradi odgovarjajo za svoje napake. Na dolgi rok je pooblaščeni servis skoraj zagotovo cenejši, še posebej, če zraven štejem čas, ki ga ne zapravim za ukvarjanje z avtomobilom samim in se osredotočam le na uporabo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Utk ::

Sej obstajajo tudi mehaniki, ki niso pooblaščeni, pa glih tako naredijo. Še boljše in cenejše.
Sicer pa lep poskus reklame.

Tilen ::

Sem tudi sam takoj pomislil na reklamo, ko sem videl, da se je danes registriral. Predlagaj izbris.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SambaShare ::

Tilen je izjavil:


Nisem mehanik, zato raje opravim kakšno uro več v svoji stroki in razliko plačam pooblaščenem servisu.


Verovanje v pooblaščene serviserje je tudi precej škodljiva stvar. Upam da vsaj zahtevaš da ti dajo/pokažejo embalažo vgrajenih delov skupaj s starimi deli. Tu je nategovanja še in še. Še bolj zoprno je pri olju, kjer lahko res le slepo zaupaš da so dali noter nekaj primernega :P.

Tilen ::

So far, so good. Tudi, če ni bilo pravo olje in niso zamenjali nič. A potem, če mi računajo zamenjavo zavornih ploščic in jih ne zamenjajo, mi bodo pri naslednjem rednem servisu pri njih le te spet zamenjali? Pri različnem popoldancu mogoče to res gre.

Vseeno se priporočam za kak popust pri Porsche Slovenija, zakaj pa ne. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SambaShare ::

Ni problem da ne bi zamenjali, ampak da ti zaračunajo druge kot vgradijo.

bastadu ::

SambaShare je izjavil:

Ni problem da ne bi zamenjali, ampak da ti zaračunajo druge kot vgradijo.

Če ne veš, ne boli ;)

steev ::

Tilen je izjavil:

Takšne teme me vedno osrečijo, ker vem, zakaj pri pooblaščenem servisu plačam malo več, kot pri popoldancu. ;)

Nisem mehanik, zato raje opravim kakšno uro več v svoji stroki in razliko plačam pooblaščenem servisu. Ta mi nudi ustrezno garancijo za opravljeno delo, prav tako se mi ni potrebno ukvarjati s ponaredki in rezervnimi deli vprašljive kvalitete, ter popoldanci, ki skoraj nikoli nimajo časa, ko jih potrebuješ in neradi odgovarjajo za svoje napake. Na dolgi rok je pooblaščeni servis skoraj zagotovo cenejši, še posebej, če zraven štejem čas, ki ga ne zapravim za ukvarjanje z avtomobilom samim in se osredotočam le na uporabo.

Jbg. Ti kar plačuj 3x več, če ti sede. Imaš pač dobro plačano uro, men se pač ne daje 40-50 eur na uradnem, pa tudi deli 2-3x dražji.

SambaShare je izjavil:

steev je izjavil:

Nimaš nobenega kolega, ki ti lahko zrihta kak popust?


Ste bedni s tem "zrihtanjem". Trgovci pa še bolj, da različnim osebam dajejo različne cene.

Itak. Ker ti ne znaš poskrbeti zase, smo pa mi bedni.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Utk ::

Ne vem zakaj bi nekomu v rit lezel in zakaj ti bi nekdo delal uslugo, ti pa njemu bil dolzan, ce na netu dobis ceneje kot ti lahko zrihta tudi najboljsi kolega.
Sem kupil zadnji liter olja v eni taki trgovini, meni je bilo vseeno za en liter, ker sem ga rabil, ampak na slovenskem netu ga dobis dobesedno 3x ceneje. A naj drugic fehtam tam za 60 procentov popusta, da me bojo imeli za bedaka, ali narocim prek neta?

steev ::

Ok, se strinjam s tabo. Samo ni to nobeno lezenje v rit. Cena s popustom je nekje taka kot na netu, s to razliko, da lahko prideš kadarkoli in zadevo vrneš (beri par postov višje).
Ampak seveda vsakemu svoje - vsak se na svoj način znajde. Zato pa so forumi, da si te zadeve izmenjamo.
Grem danes v nakup Lemforder rok, katere se očitno v Sloveniji ne prodajajo, če pa se, so pa cene bolane. Cena za roko 140 eur, pa za drugo roko 130 eur. Samo 4 roke 540 eur. Kje so še končniki in ostalo. Hehe zdaj gledam, je še original tam tam s ceno.
Bom verjetno kar pri teh rezervniavtodeli24, seveda poročam.
:|

Utk ::

Če naročiš iz Nemčije, se ti sicer ne splača vračat, lahko pa tu prodaš za 10% dražje kot si plačal, pa še zaslužiš. Če je stvar zanič, pa pač pošlješ nazaj. Resna trgovina ti bo dala naslednjič masten popust.
Jaz sem že kaj naročil iz original nemške variante, ta slovenska mi je pa malo čudna. Tudi s slabo nemščino se na nemški boljše znajdem.

paraboŁa ::

S popravljanjem avtov se ukvarjam čisto ljubiteljsko, in se vam pri kupovanju nekaterih delov splača preveriti tule http://www.mm-intercom.si/, so precej veliki in posledično tudi ugodni, kvaliteta ni pod vprašajem.

tomaz- ::

Sam nabavljam večino robe v BTC - Saming. ponavadi mal pobrskam po netu, pokažem šefu tam ponudbo in ponavadi pridemo kar OK skupaj.. Mi je pa blizu, pa vedno mam možnost fizične menjave robe, če pride do zajeba. Moram pa zmer dobit lastnika ( ponavad dopoldne ) , ker fantki notri so bolj kot ne nefleksibilni

SambaShare ::

steev je izjavil:


Itak. Ker ti ne znaš poskrbeti zase, smo pa mi bedni.


Saj dobim stvari brez problema ceneje kot mi jih tu zrihta najboljši "kolega". Pa še nikomur nisem potem dolžan. Mi je pa odvraten tak način poslovanja. Neko trgovanje z uslugami, kjer nkoli ni jasno kdo pije in kdo plača.

theBill ::

Tilen je izjavil:

Takšne teme me vedno osrečijo, ker vem, zakaj pri pooblaščenem servisu plačam malo več, kot pri popoldancu. ;)

Nisem mehanik, zato raje opravim kakšno uro več v svoji stroki in razliko plačam pooblaščenem servisu. Ta mi nudi ustrezno garancijo za opravljeno delo, prav tako se mi ni potrebno ukvarjati s ponaredki in rezervnimi deli vprašljive kvalitete, ter popoldanci, ki skoraj nikoli nimajo časa, ko jih potrebuješ in neradi odgovarjajo za svoje napake. Na dolgi rok je pooblaščeni servis skoraj zagotovo cenejši, še posebej, če zraven štejem čas, ki ga ne zapravim za ukvarjanje z avtomobilom samim in se osredotočam le na uporabo.

O kakšnih "popoldancih" ti to? Večina privat mehanikov servisira dopoldne in jim je to osnovna dejavnost, ponavadi so tudi precej dobri poznavalci določene znamke/so prej delali na uradnem servisu te znamke, imajo celo koga zaposlenega itd., moj ima tudi nadomestni avto zastonj, plačaš le bencin ki ga porabiš, ura dela več kot pol cenejša kot na uradnem servisu. In takega človeka iščeš, dobra storitev za dobro ceno, ne pa nekoga ki ima garažo, nekaj orodja in kozolec, dopoldne dela za trakom, popoldne pa še malo pofuša, od mopeda pa do traktorja, t.i. popoldanec - kdor vozi k šalabajzerjem si je pač sam kriv za posledice.

Na uradnih servisih delajo osnovna in tudi srednje zahtevna dela večinoma kakšni vajenci in mladinci, zelo dobrih mehanikov pa je precej malo, ker jih uradni servisi slabo plačujejo.

Tale tvoj izračun o cenejšem uradnem servisu se izzide samo in edino v primeru, da imaš ob nakupu novega avtomobila vključene osnovne servise 5 let brezplačno.

Drugače pa, uradni servis z originalnimi nadomestnimi deli cenejši kot zasebni mehanik z neoriginalnimi deli (ki pa so identični in od istega proizvajalca kot originalni, samo brez štempla npr. Peugeot, kot je primer pri avtorju teme), ma ne se hecat :)):)):))

Ni kaj, si si pa dober mind trick naredil, da lažje prenašaš lupljenje uradnih servisov... ampak še vseeno je to le tvoj mind trick, zato tega ne prodajaj kot dejstvo.

Tilen ::

Tudi ti ne misli, da je edina razlika pri neoriginalnih to, da nimajo nalepke. Na prvi pogled že mogoče. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Tudi ti ne misli, da je edina razlika pri neoriginalnih to, da nimajo nalepke. Na prvi pogled že mogoče. ;)

Ja pa tudi res, da so neoriginalni deli včasih celo boljši od originalnih.

Sploh če odpravljajo kak bug ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

To drži.

Največji problem je konsistenca kvalitete - zato so cenejši (tudi od enakega proizvajalca). Neka malenkost ni šla skozi in so pristali na after-market polici in brez logota.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

čuhalev ::

Tilen je izjavil:

Tudi ti ne misli, da je edina razlika pri neoriginalnih to, da nimajo nalepke. Na prvi pogled že mogoče. ;)

Na prvi pogled popolnoma res. Filter za olje za moj avto ima dve številki, prva je številka kosa kot originalnega rezervnega dela in druga kot številka kosa kot proizvajalčeva oznaka. Če kupiš od proizvajalca, bo gor samo proizvajalčeva oznaka.

Sicer pa mi na vseh filtrih poleg znamke avtomobila kaže še znak proizvajalca filtra. Če kupim direktno od proizvajalca, mi manjka samo znamka avtomobila na filtru.

Letos sem kupil vse od enega proizvajalca, (od proizvajalca filtra za olje) in mi je veliko bolje gledati, če mi na filtru za nafto piše Made in Austria kot pa Made in China. Se vsaj sklada z nemško znamko avtomobila. :D

theBill ::

Tilen je izjavil:

Tudi ti ne misli, da je edina razlika pri neoriginalnih to, da nimajo nalepke. Na prvi pogled že mogoče. ;)

Ja seveda. to je verjetno spet na tvojem zeljniku zraslo ane, tako kot tvoj preračun glede uradnih servisov. Pa kje ti spiš da te ne ukradejo :))

Bom napisal v slo-tech stilu: link?

Gates kot proizvajalec jermenov da bo imel svoje proizvode, pazi to, na prostem trgu, ob vsej konkurenci v trgovini, slabše kot pa Gates prvovgradnja... japajade.

Kvečjemu obratno, tako kot pri pnevmatikah, ko dobiš na novem avtu nek srednjecenovni razred pnevmatik, ala Kleber, Fulda, Nexen, Michelin Energy Saver+, če hočeš dobre gume jih moraš sam kupit. Večina avtomobilov imajo celo znane hibe z originalnimi prvovgradnimi deli, kot so sklopke, volanske letve, vodne črpalke, itd. ki zelo hitro odpovejo.

Na tvojem mestu bi bil raje tiho, ker z vsako dodatno objavo v tej temi toneš globje in globje (bi napisal kaj bolj sočnega, pa bi moderator verjetno izbrisal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Tilen ::

Ne vem, kakšne avtomobile ti kupuješ. Na mojem so privzeto Dunlop SP Sport Fast Response.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

čuhalev ::

Zadnje čase prizvajalci montirajo obupno poceni gume iz enega razloga: zelo malo kupcev se spotakne ob znamko gum, kajti bolj jih zanimajo predalčki in predvajanje FLAC formata. :D

Moj avto letnik 2012 je imel Dunlop, sedaj na isti model montirajo Hankook. Pa če prihranijo zgolj 1 evro, to za prizvajalca pomeni vsaj 1000 evrov manj stroškov na dan.

Ista zgodba je pri filtrih. Vsake toliko časa pogledajo cene in vzamejo najcenejšega dobavitelja, zato pa obstaja toliko aftermarket proizvajalcev rezervnih delov. Pač upajo, da jih izberejo, ali pa so bili nekoč že izbrani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Smurf ::

Jaz sem lani z novim avtomobilom dobil continental pnevmatike. Da bi dobil gor Hankook gume.... pomoje bi se pocutil precej nategnjenega.

theBill ::

čuhalev je izjavil:

Ista zgodba je pri filtrih. Vsake toliko časa pogledajo cene in vzamejo najcenejšega dobavitelja, zato pa obstaja toliko aftermarket proizvajalcev rezervnih delov. Pač upajo, da jih izberejo, ali pa so bili nekoč že izbrani.

Ja kako pa to, a niso (prosto po Tilnu) originalni filtri iz prvovgradnje top of the line kvalitete, ki jih proizvaja najboljši proizvajalec in še to na posebnih linijah stran od aftermarket ponudbe, ki je le za socialo :)):))

Smurf je izjavil:

Jaz sem lani z novim avtomobilom dobil continental pnevmatike. Da bi dobil gor Hankook gume.... pomoje bi se pocutil precej nategnjenega.

Kateri avto in katere Continental? Če je gor ecocontact, potem to ni ravno nek presežek.

Zakaj se vsi obesite in izhajate iz lastnih avtov, induktivno sklepate? To je the mother of all fuckups, gleda se celo sliko in se vleče zaključke, tako kot je Jakaa naredil, ne pa da se iz enega primera sklepa na splošno. Normalno, da če kupiš Mercedesa S klase ne boš dobil gor Tigar gum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

čuhalev ::

theBill je izjavil:

Normalno, da če kupiš Mercedesa S klase ne boš dobil gor Tigar gum.

Seveda jih ne boš dobil, ker Tigar ne izdeluje ustreznih dimenzij. Recimo, na svojem avtu imam homologirane tudi dimenzije, katere imata samo dva prizvajalca v proizvodnem programu in te so svinjsko drage (57% dražje). Teh zagotovo ne bo proizvajalec montiral na svojo najbolj prodajano izvedenko opreme.

Smurf je izjavil:

Jaz sem lani z novim avtomobilom dobil continental pnevmatike. Da bi dobil gor Hankook gume.... pomoje bi se pocutil precej nategnjenega.

Seveda dobiš tudi Continental, ampak zaradi višnjega nivoja opreme, ki se izraža tudi v večjem premeru platišč in navsezadnje tudi v odsotnosti poceni pneumatik za ta premer.

Kot že rečeno, bolje prodati 100 pneumatik standardnih dimenzij s profitom 1 evro, kot 4 gume s profitom 20 evrov. Vse je v količini in v denarju.

Glede filtrov je še tako, da imata tudi dva popolnoma drugačna motorja (nepovezanih tovarn) enake filtre. Če inženir pri razvoju motorja vzame že narejen (aftermarket) filter, pride najceneje skozi.

Ni težko videti, da se avtomobili zadnje čase prodajajo samo še zaradi oblike. Pod pokrovom imajo precej standardne dele. Stavit se grem, da ima več kot polovica modelov nekega proizvajalca enake posode za hladilno tekočino.

McLuzo ::

Ker sem pred kratkim sam naročal na omenjeni strani za avto dele in šele za tem brskal o izkušnjah, lahko sedaj (končno) podam še svojo (TLDR: vse OK - je pa trajal). Mogoče komu prav pride.

Potreboval sprednje diske in obloge za svojega Hyundaia i30.
Po slo trgovinah in pri svojem mehankarju sem povpraševal po TRW, ATE, TEXSTAR..., skratka izdelovalce, ki veljajo da je dobra roba. Pri vseh so se cene za EN disk gibale med 70-76EUR, obloge pa še dodatnih 50-55EUR.
Torej skupaj ~200EUR

Na rezervni avto deli 24, so bili ATE diski 43EUR (en disk), obloge pa 32EUR.
Torej 119EUR.
Dokupil sem še nekaj ostale robe, katero sem potreboval, tako da je skupaj zneslo 145EUR, torej brezplačna poštnina.

Naročil sem v ponedeljek, 14.08 zvečer (imeli "slučajno" 15% popust (ponavadi je 10%)).
Potrdilo o odposlani robi dobil v petek 18.08.
Robo dobil v četrtek 24.08.
Torej od naročila do prevzema paketa 10 dni (torek 15.08 je bil praznik)
Vsi naročeni deli takšni kot morajo biti (sem si oddahnil, po vsem kar sem bral).

Povzetek:
Vse OK v kolikor robe ne potrebuješ nujno v parih dneh.
Dostavlja UPS, dobro je imeti v mislih, da je nekdo tisti dan doma ali pa da lahko dostavljalec preda kakemu sosedu oz. paket postavi na kako bolj skrito mesto, v drugem primeru bo treba na Brnik.

Skratka, ne se pustit SLO trgovcem nategovat s takimi bolanimi cenami.

Ali bi še naročal: Da
Alternative:
Kasneje sem bral še o dobrih izkušnje s sledečo trgovino (malo dražji od RAD24 in pa nimajo brezplačne poštnine v SLO): https://www.atp-autoteile.de/de

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

Ganon ::

Jaz sem že trikrat naročil pri njih. Nazadnje zadnje vzmeti. Nobenih težav. V Eurotonu mi je prodajalec rekel, da me ena vzmet stane 44 evrov, na RAD24 pa sem jo dobil za 25 evrov.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakupovanje avtodelov

Oddelek: Na cesti
295441 (4446) TheBlueOne
»

Velik servis kje dobiti dele

Oddelek: Na cesti
386156 (1321) shintaro
»

Sprednji zavorni diski mazda 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8018697 (17069) theBill
»

JAKOPARTS zavore

Oddelek: Na cesti
112215 (1774) kuvanasarma
»

Kje kupujete rezervne dele za avto

Oddelek: Na cesti
436869 (5651) balluf

Več podobnih tem