» »

Apple izdal iOS 9.1, glavna novost več smeškotov

Apple izdal iOS 9.1, glavna novost več smeškotov

Slo-Tech - Apple je dokončal prvo večjo nadgradnjo devete verzije svojega mobilnega operacijskega sistema iOS, ki je od danes na voljo za naprave iPhone 4S, iPod Touch (5. generacija), iPad 2, iPad Mini in vse njihove novejše verzije (torej vse, kjer teče iOS 8 in posledično tudi iOS 9.0). Vsi so se obregnili ob sličice za prikaz razpoloženja v pogovorih (emoji), še zlasti ob zloglasni sredinec, a to seveda niso edine novosti, so pa najbolj očitne. Drži, iOS 9.1 ima 150 lastnih smeškov ter podporo za vse, ki so vgrajeni v Unicode 7.0 in Unicode 8.0, ne pa tudi Unicode 9.0, ki še ni nared. Njihov izbor pa sega od nevpadljivih (lubenica), politično korektnih (ljudje so sedaj v več barvnih odtenkih od svetle do črne polti), pa vse do provokativnih (iztegnjen sredinec, a politično korektno lahko pokaže belega, kitajskega ali črnskega).

To pa seveda ni vse, daleč od tega, čeprav so spremembe bistveno manjše, kot so bile ob nadgradnji z iOS 8 na iOS 9. Poleg številnih varnostnih popravkov in odpravljenih hroščev iz iOS 9.0.2, po katerih je bil znan iOS 9.0.1. Odpravili so tudi nadležne težave z Live Photos, ko je video snemal poldrugo sekundo ne glede na dogajanje s telefonom. In tako se je često primerilo, da smo imeli posneto v glavnem notranjost žepa, kar je po nepotrebnem odžiralo prostor na disku. Sedaj iOS 9.1 ugotovi, kdaj telefon konkretno premaknete (torej dovolj spustite, ko ga daste v žep), in neha snemati že prej. Apple News je poleg ZDA končno prispel še v Avstralijo in Veliko Britanijo, kar nam žal pomaga bolj malo.

To je že četrta izdaja iOS 9 v dobrem mesecu dni, kar bi na Androidu povzročilo izjemno fragmentiranost. Applov ekosistem je bistveno bolj zaprt, kar je pri nadgradnjah prednost. Pričakovati je, da bo iOS 9.1 zelo kmalu tekel na večini podprtih naprav. Android Lollipop je zunaj že skoraj leto dni, pa ga ima četrtina naprav. Apple ima tu bistveno enostavnejši problem, saj preprosto sam izda nov sistem za podprte naprave, in uporabniki ga lahko namestijo. Google pa se mora zanašati na predelave proizvajalcev telefonov, kar traja in traja.

65 komentarjev

«
1
2

zee ::

Google pa se mora zanašati na predelave proizvajalcev telefonov, kar traja in traja.


Te "predelave" tipicno pokvarijo uporabnisko izkusnjo na Androidu. Google bi moral spremeniti T&C tako, da bi jih prepovedal, vkljucno s smetmi, ki jih namestijo operaterji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SimplyMiha ::

Potem bi operaterji vzeli drug operacijski sistem, ki jim omogoča maksimiziranje dohodkov s dodajanjem navlake.

          ::

Na sliki je precej rozastih emojev kar je ravno prav za applovce.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

stara mama ::

          je izjavil:

Na sliki je precej rozastih emojev kar je ravno prav za applovce.

Da, roza in bordo rdeča ;)

koyotee ::

Norma novic applu izpolnjena ta mesec?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

mrdaco ::

Že pri Yosemite so se mi zdeli debilni ko so oglaševali smeškote. Pa za vraga, a so ti res nekaj najzahtevnejšega, za kar je bilo potrebno 10000 vrhniskih in najbolje plačanih programerjev? Hkrati pa ne porihtajo zanesljive WiFi povezave. Ajde, zdaj z El Capitanom je bolje, a vseeno. Smeškoti so nekaj kar en študent grafike nariše v 3 urah. Zakaj se potem valjajo po vseh novicah in člankih?

          ::

mrdaco je izjavil:

Že pri Yosemite so se mi zdeli debilni ko so oglaševali smeškote. Pa za vraga, a so ti res nekaj najzahtevnejšega, za kar je bilo potrebno 10000 vrhniskih in najbolje plačanih programerjev?


Očitno so ocenili kaj je za njihove uporabnike najpomembnejše.

dexterboy ::

Ali imam samo jaz tak občutek, da se Jobs obrača v grobu kot centrifuga pri pralnem stroju?
Smeškoti so važni... OMFG
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

w00tnes ::

[rant-on]
Namesto, da risejo smeskote, naj raje porihtajo gladkost delovanja na 1 leto starih modelih. Izpuscanje frame-ov pri animacijah sem imel nazadnje na kitajski tablici za 50eur, ne pa na napravi za 900.

Pa tisti njihov super zanesljiv AirDrop in WiFi sync, ki delata v skoraj 33% primerov... kadar je polna luna in okoli plese 5 nagih pigmejckov.

Pa super funkcija, kjer si ne zna zapomniti katera aplikacija je prek slusalk nazadnje predvajala audio stream, da mi ja v avtomobilu zacne predvajati podcaste namesto glasbe, ko stisnem na play gumb... best function ever! /s

Od ios 6 naprej je vse skupaj neuporabno...
[/rant-off]

no comment ::

Od iOS6 naprej trpiš?! Pa ti si zmešan, leti na Android.

(da vsaj vidiš kaj je prava tortura)

opeter ::

Religiozni simboli? 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

w00tnes ::

no comment je izjavil:

Od iOS6 naprej trpiš?! Pa ti si zmešan, leti na Android.

(da vsaj vidiš kaj je prava tortura)


Zakaj mislis, da sem se zmeraj na ios-u? :)
Sem vmes prestavil za 4 mesece na android in sem nazaj... ampak to se ne pomeni, da mi stanje kot je trenutno odgovarja! :| Je samo rahlo manj bolece kot alternativa...

(boli se pa zmeraj, z vsako verzijo bolj)

zmaugy ::

A je aplikacija za telefoniranje končno prilezla iz greznice?

no comment ::

w00tnes je izjavil:


Zakaj mislis, da sem se zmeraj na ios-u? :)

(boli se pa zmeraj, z vsako verzijo bolj)

Wi-Fi Sync ne dela več? Meni je vedno delal (ampak "2015 to Earth!", kdo še synca na kompjuter?!). AirDrop dela med dvema požegnanima napravama (je pa res, da moj prastari Mini NIKOLI ni uspel vzpostavit AirDrop-a, tako da je verjetno nepodprt). Glede slušalk pa ne razumem oz. zakaj misliš, da vsi želijo/pričakujejo, da ko boš vtaknil slušalke, da to pomeni, da želiš nadaljevati ravno s tistim kar si poslušal, ko si jih iztaknil?!

Masamune ::

dexterboy je izjavil:

Ali imam samo jaz tak občutek, da se Jobs obrača v grobu kot centrifuga pri pralnem stroju?
Smeškoti so važni... OMFG


About the security content of iOS 9.1

Sicer v novici lepo piše, da smeškoti niso edine spremembe in tudi verjamem, da naštevanje popravkov, na katere se povprečni uporabni ne razume nima smisla, ampak ignoranca nekaterih na tem forumu je res občudovanja vredna. Da pohvalo, kako šibajo popravke in kako neboleč je postopek nadgradnje niti ne omenjamo. Samo da vidijo novico o Applu in že dobijo pikice. :O8-)>:D
lp, j

          ::

Masamune je izjavil:

Samo da vidijo novico o Applu in že dobijo pikice. :O8-)>:D


Bolje pa pikice kakor AIDS!

w00tnes ::

no comment je izjavil:

w00tnes je izjavil:


Zakaj mislis, da sem se zmeraj na ios-u? :)

(boli se pa zmeraj, z vsako verzijo bolj)

Wi-Fi Sync ne dela več? Meni je vedno delal (ampak "2015 to Earth!", kdo še synca na kompjuter?!). AirDrop dela med dvema požegnanima napravama (je pa res, da moj prastari Mini NIKOLI ni uspel vzpostavit AirDrop-a, tako da je verjetno nepodprt). Glede slušalk pa ne razumem oz. zakaj misliš, da vsi želijo/pričakujejo, da ko boš vtaknil slušalke, da to pomeni, da želiš nadaljevati ravno s tistim kar si poslušal, ko si jih iztaknil?!


Upam, da gre za sarkazem :)

V nasprotnem primeru:
WiFi sync dela, ampak je zelo nezanesljiv (sem pred kratkim zamenjal router tako da so sedaj vse naprave na AC 5GHz, pa se zmeraj zajebava samo telefon... ipadi mi delujejo normalno, zmeraj so).
Nezanesljivo == dela normalno 2 dni, potem pa telefona ni vec na seznamu, dokler ga ne priklopim preko kabla...

Syncam na kompjuter ker ne mislim placevati za backupe aplikacij na icloud (nimam prostora dovolj), slik pravtako ne syncam preko clouda ampak jih na racunalnik direktno. Takisto syncam vse knjige, dokumente (pdf v ibookih), nekaj glasbe, ipd.

Vse naprave doma so "pozegnane" za airdrop (najstarejsi je v bistvu telefon, iphone 6), pa vseeno dela samo obcasno (ali pa traja celo vecnost da poisce device). Dejansko mi vzame manj casa, ce vse skupaj vrzem na onedrive ali pa dropbox, kot pa da poskusam karkoli prenesti preko dropa.
(to je vcasih dejansko do neke mere delalo... pocasno pri prenosu, ampak zaznalo je pa device takoj)

Ko vtaknem slusalke in stisnem play gumb, pricakujem da bo zacelo spilati od tam kjer sem ostal; tako je delovalo od pamtiveka :)
Ne pa da na random izbere, kaj bo predvajalo (ali pa se odloci, da pac ne bo nic... zakaj bi lahka karkoli spreminjal preko fizicnega vmesnika na slusalkah, barbar presneti, potegni telefon iz zepa in na fancy touchscreenu nastavi kaj bi imel)

Bi lahko se kaj cez apple music rekel, ampak ne bom... dosti offtopica ze bilo :)

Furbo ::

Masamune je izjavil:

Da pohvalo, kako šibajo popravke in kako neboleč je postopek nadgradnje niti ne omenjamo. Samo da vidijo novico o Applu in že dobijo pikice. :O8-)>:D


Isto sem hotel omeniti sam, stisneš upgrade, odložiš telefon za par minut in gremo dalje.
Nobene drame, nobenega čakanja in upanja, da bo nek azijec posodobil tvoj telefon, ko je pa vmes vendar naredil že 30 drugih modelov in ga tvoj že davno ne briga več..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Markoff ::

Politično korektni smeškoti in middle-fingerji glavna novost v posodobitvi OS.

OMFG.

PS: jebeš politično korektnost.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Dr_M ::

zee je izjavil:

Google pa se mora zanašati na predelave proizvajalcev telefonov, kar traja in traja.


Te "predelave" tipicno pokvarijo uporabnisko izkusnjo na Androidu. Google bi moral spremeniti T&C tako, da bi jih prepovedal, vkljucno s smetmi, ki jih namestijo operaterji.


Kolikokrat si pa videl androida od blizu?
Ok, se nekako strinjam, da namecejo prevec smeti gor, ampak custom launcherji naredijo neuporaben android vsaj napol uporaben.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

no comment ::

w00tnes je izjavil:


Upam, da gre za sarkazem :)

Ne, ne gre. Zgleda, da sem jaz narejen po Applovi meri "povprečnega butastega uporabnika".

Ti si pa napreden. Vzameš Android in basta. Verjetno bo polno stvari, ki te bo motilo oz. ne bo delalo, ampak ti boš vsaj na slo-techu zvedel, da si za to sam kriv, ne pa odvisen od Appla, ki te ima v zaporu.

carota ::

Naslov novice bi lahko bil bolj v skladu s slikami, npr.: "Apple vam z iOS 9.1 daje sredinec".

w00tnes ::

no comment je izjavil:

w00tnes je izjavil:


Upam, da gre za sarkazem :)

Ne, ne gre. Zgleda, da sem jaz narejen po Applovi meri "povprečnega butastega uporabnika".

Ti si pa napreden. Vzameš Android in basta. Verjetno bo polno stvari, ki te bo motilo oz. ne bo delalo, ampak ti boš vsaj na slo-techu zvedel, da si za to sam kriv, ne pa odvisen od Appla, ki te ima v zaporu.


Sem vzel androida in nisem bil zadovoljen, zato sem nazaj na applu :) (napisal ze prej)

Kriv sem si sam, da so zadeve se par verzij nazaj delovale vec kot odlicno, zdaj pa z vsako verzijo vec stvari pokvarijo? Edina izjema je mail klient, ki je sele pred kratkim (ios 8 mislim da?) dejansko postal uporaben :)
(swipe gestures ftw, me veseli da so pobrali od mailbox app-a to funkcijo -> ce bi se scheduling iz outlooka, bi bil cisto srecen)

Ce so stvari malo boljse kot drugje (kar je relativno, marsikomu npr. je pa drugje bolje), se ne pomeni da moramo biti avtomaticno zadovoljni :)

msjr ::

9.1 - glavna novost na iPhonetu 5s je da so nekaj zaj... in background utripne (črn) pri nalaganju glavnega menuja in (nekaterih appov) - zelo zoprno.

no comment ::

w00tnes je izjavil:


Kriv sem si sam, da so zadeve se par verzij nazaj delovale vec kot odlicno, zdaj pa z vsako verzijo vec stvari pokvarijo?

Seveda si kriv sam. Ugotovil si trend. Z vsako novo verzijo je (za tebe) bistveno slabše. Neumno je vztrajat na Titaniku samo zato, ker se zaenkrat še lepše vozi kot gumenjak.

msjr je izjavil:

9.1 - glavna novost na iPhonetu 5s je da so nekaj zaj... in background utripne (črn) pri nalaganju glavnega menuja in (nekaterih appov) - zelo zoprno.

Kaj je "glavni menu"?

Zgodovina sprememb…

msjr ::

no comment je izjavil:

Kaj je "glavni menu"?

Ikonce z Appi, sej ne vem več kako se temu reče? Domača stran? Domači ekran?

 Homescreen

Homescreen

Spc ::

Zgleda zelo kičasto za apple, ki zagovarja "dober design" ...
 

opeter ::

Spc je izjavil:

Zgleda zelo kičasto za apple, ki zagovarja "dober design" ...


Če ti ni všeč, lahko pišeš na jony@apple.com ali pa ive@apple.com

Mogoče bodo v 10-ki zadeve porihtali. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

MrStein ::

Kaj je tista finta s poldrugo sekundo videa? Je precej nerazumljivo napisano.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

no comment ::

msjr je izjavil:


Ikonce z Appi, sej ne vem več kako se temu reče? Domača stran? Domači ekran?

Ok, homescreen pol. No, bug očitno ni na vseh 5s ;)

opeter je izjavil:


Mogoče bodo v 10-ki zadeve porihtali. ;)

Sej to ni edini wallpaper. Consider it fixed.

Zgodovina sprememb…

msjr ::

no comment je izjavil:

Ok, homescreen pol. No, bug očitno ni na vseh 5s ;)

Oh, zdejle sem mi je posvetilo, sem imel dynamic wallpaper (tiste krogce), neko fade funkcijo so vpeljali vmes in ne zna dynamica pofejdad. Na statičnem wallpaperju (image) dela vse ok.

leiito ::

w00tnes je izjavil:

no comment je izjavil:

w00tnes je izjavil:


Zakaj mislis, da sem se zmeraj na ios-u? :)

(boli se pa zmeraj, z vsako verzijo bolj)

Wi-Fi Sync ne dela več? Meni je vedno delal (ampak "2015 to Earth!", kdo še synca na kompjuter?!). AirDrop dela med dvema požegnanima napravama (je pa res, da moj prastari Mini NIKOLI ni uspel vzpostavit AirDrop-a, tako da je verjetno nepodprt). Glede slušalk pa ne razumem oz. zakaj misliš, da vsi želijo/pričakujejo, da ko boš vtaknil slušalke, da to pomeni, da želiš nadaljevati ravno s tistim kar si poslušal, ko si jih iztaknil?!


Upam, da gre za sarkazem :)

V nasprotnem primeru:
WiFi sync dela, ampak je zelo nezanesljiv (sem pred kratkim zamenjal router tako da so sedaj vse naprave na AC 5GHz, pa se zmeraj zajebava samo telefon... ipadi mi delujejo normalno, zmeraj so).
Nezanesljivo == dela normalno 2 dni, potem pa telefona ni vec na seznamu, dokler ga ne priklopim preko kabla...

Syncam na kompjuter ker ne mislim placevati za backupe aplikacij na icloud (nimam prostora dovolj), slik pravtako ne syncam preko clouda ampak jih na racunalnik direktno. Takisto syncam vse knjige, dokumente (pdf v ibookih), nekaj glasbe, ipd.

Vse naprave doma so "pozegnane" za airdrop (najstarejsi je v bistvu telefon, iphone 6), pa vseeno dela samo obcasno (ali pa traja celo vecnost da poisce device). Dejansko mi vzame manj casa, ce vse skupaj vrzem na onedrive ali pa dropbox, kot pa da poskusam karkoli prenesti preko dropa.
(to je vcasih dejansko do neke mere delalo... pocasno pri prenosu, ampak zaznalo je pa device takoj)

Ko vtaknem slusalke in stisnem play gumb, pricakujem da bo zacelo spilati od tam kjer sem ostal; tako je delovalo od pamtiveka :)
Ne pa da na random izbere, kaj bo predvajalo (ali pa se odloci, da pac ne bo nic... zakaj bi lahka karkoli spreminjal preko fizicnega vmesnika na slusalkah, barbar presneti, potegni telefon iz zepa in na fancy touchscreenu nastavi kaj bi imel)

Bi lahko se kaj cez apple music rekel, ampak ne bom... dosti offtopica ze bilo :)


Meni dela airdrop med vsemi napravami normalno in konsistentno, buggy je bila edino prva beta verzija iOS 9. Poleg tega lahko od iOS9 naprej za transfer datotek uporabljaš iCloud Drive kot da bi bil zunanji disk. Dropbox ipd. ima svoje prednosti, ampak ne za prenos datotek,

Da hočeš backupat vse tvoje iPhone in iPade v iCloud, ne misliš pa plačevati, je kot bi rekel avto bom kupil, bencina pa ne. Za €10 na leto dobiš 50GB.

V iBooks imaš .pdfje? Zdaj pa že dvomim, da dejansko res uporabljaš iOS naprave. Kdor bere knjige, takoj vidi, da pdf nima niti pol funkcionalnosti epub formata + večina e-knjig v pdf sploh ni, samo epub in mobi.

Jerry000 ::

dexterboy je izjavil:

Ali imam samo jaz tak občutek, da se Jobs obrača v grobu kot centrifuga pri pralnem stroju?
Smeškoti so važni... OMFG

Jobs se je pomoje iz groba vn potegnu, obesu in se nazaj zakopal :). To kar apple dela ne vem...al se nej smejim al jokam

hamez66 ::

Ne vem, zakaj bi Jobs jokal? Za razliko od ostalih tehnoloških genijev je bila ravno pri njem na 1. mestu preprostost in prijaznost do uporabnika. Smajlije brez težav uvrstimo v skupino prijaznosti do uporabnika. Apple ima zgodovinske dobičke, še vedno proizvaja samo kvalitetne naprave brez šrota in tako naprej. Nobena strategija Appla po smrti Jobsa ni bistveno drugačna, kot je bila prej. Jaz sem mnenja, da Jobs ne bi smel imeti preveč skrbi glede Appla tam na drugem svetu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Spc ::

opeter je izjavil:

Spc je izjavil:

Zgleda zelo kičasto za apple, ki zagovarja "dober design" ...


Če ti ni všeč, lahko pišeš na jony@apple.com ali pa ive@apple.com

Mogoče bodo v 10-ki zadeve porihtali. ;)

Eh, jaz ostajam na iOS 6, ker vse verzije za tem so zelo počasne in kičaste.
UI je čisto brezvezen od iOS 7 naprej.
 

opeter ::

no comment je izjavil:

Sej to ni edini wallpaper. Consider it fixed.


Dvomim, da je Spc kritiziral wallpaper ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

no comment ::

opeter je izjavil:


Dvomim, da je Spc kritiziral wallpaper ...

Sej si vrhunski dizajner, boš že izkašljal kje so falili...

w00tnes ::

leiito je izjavil:

w00tnes je izjavil:

no comment je izjavil:

w00tnes je izjavil:


Zakaj mislis, da sem se zmeraj na ios-u? :)

(boli se pa zmeraj, z vsako verzijo bolj)

Wi-Fi Sync ne dela več? Meni je vedno delal (ampak "2015 to Earth!", kdo še synca na kompjuter?!). AirDrop dela med dvema požegnanima napravama (je pa res, da moj prastari Mini NIKOLI ni uspel vzpostavit AirDrop-a, tako da je verjetno nepodprt). Glede slušalk pa ne razumem oz. zakaj misliš, da vsi želijo/pričakujejo, da ko boš vtaknil slušalke, da to pomeni, da želiš nadaljevati ravno s tistim kar si poslušal, ko si jih iztaknil?!


Upam, da gre za sarkazem :)

V nasprotnem primeru:
WiFi sync dela, ampak je zelo nezanesljiv (sem pred kratkim zamenjal router tako da so sedaj vse naprave na AC 5GHz, pa se zmeraj zajebava samo telefon... ipadi mi delujejo normalno, zmeraj so).
Nezanesljivo == dela normalno 2 dni, potem pa telefona ni vec na seznamu, dokler ga ne priklopim preko kabla...

Syncam na kompjuter ker ne mislim placevati za backupe aplikacij na icloud (nimam prostora dovolj), slik pravtako ne syncam preko clouda ampak jih na racunalnik direktno. Takisto syncam vse knjige, dokumente (pdf v ibookih), nekaj glasbe, ipd.

Vse naprave doma so "pozegnane" za airdrop (najstarejsi je v bistvu telefon, iphone 6), pa vseeno dela samo obcasno (ali pa traja celo vecnost da poisce device). Dejansko mi vzame manj casa, ce vse skupaj vrzem na onedrive ali pa dropbox, kot pa da poskusam karkoli prenesti preko dropa.
(to je vcasih dejansko do neke mere delalo... pocasno pri prenosu, ampak zaznalo je pa device takoj)

Ko vtaknem slusalke in stisnem play gumb, pricakujem da bo zacelo spilati od tam kjer sem ostal; tako je delovalo od pamtiveka :)
Ne pa da na random izbere, kaj bo predvajalo (ali pa se odloci, da pac ne bo nic... zakaj bi lahka karkoli spreminjal preko fizicnega vmesnika na slusalkah, barbar presneti, potegni telefon iz zepa in na fancy touchscreenu nastavi kaj bi imel)

Bi lahko se kaj cez apple music rekel, ampak ne bom... dosti offtopica ze bilo :)


Meni dela airdrop med vsemi napravami normalno in konsistentno, buggy je bila edino prva beta verzija iOS 9. Poleg tega lahko od iOS9 naprej za transfer datotek uporabljaš iCloud Drive kot da bi bil zunanji disk. Dropbox ipd. ima svoje prednosti, ampak ne za prenos datotek,

Da hočeš backupat vse tvoje iPhone in iPade v iCloud, ne misliš pa plačevati, je kot bi rekel avto bom kupil, bencina pa ne. Za €10 na leto dobiš 50GB.

V iBooks imaš .pdfje? Zdaj pa že dvomim, da dejansko res uporabljaš iOS naprave. Kdor bere knjige, takoj vidi, da pdf nima niti pol funkcionalnosti epub formata + večina e-knjig v pdf sploh ni, samo epub in mobi.


Zakaj bi placeval za iCloud, ce imam 30GB na onedrive? In zakaj bi sploh hotel nalagati svoje slike v cloud npr.? Ali pa podatke iz aplikacij? Za to imam backup na racunalnik, kjer je diska dovolj za vse naprave pa se kaj zraven :)
V bistvu bi najraje videl da NIC ne bi slo v cloud (tudi zaznamki v browserju ne, gesla imam tako ali tako samo v 1password preko lokalnega wifi synca samo).

V iBooks imam polno pdf-jev, berem namrec tudi whitepaper-je (algoritmi in podobne zadeve), ki jih v epubu ni (vsaj obicajno ne). Imam tudi polno epub-ov (400+), tisto je za navadne knjige :)

AirDrop meni pac ne dela zanesljivo, nisem edini (poglej na apple support forume).

PandaFlow2 ::

Edina izjema je mail klient, ki je sele pred kratkim (ios 8 mislim da?) dejansko postal uporaben :)


A se mu že da nastaviti, da ti na Exchange avtomatsko sinhronizira tudi druge direktorije kot Inbox ali avtomatska downloada priponke na Wi-Fi?

opeter ::

no comment je izjavil:

Sej si vrhunski dizajner, boš že izkašljal kje so falili...


Eh, jaz sem ničla proti Jonyju Iveku ... on že ve, kaj je dobro in kaj ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Spc ::

opeter je izjavil:

no comment je izjavil:

Sej to ni edini wallpaper. Consider it fixed.


Dvomim, da je Spc kritiziral wallpaper ...

Kritiziral sem UI.
 

opeter ::

Spc je izjavil:

Kritiziral sem UI.


I know. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

no comment ::

opeter je izjavil:

Spc je izjavil:

Kritiziral sem UI.


I know. ;)

Dva strokovnjaka. Iz screenshota homescreena debatirata o UI.

Slo-tech!!!

Spc ::

no comment je izjavil:

opeter je izjavil:

Spc je izjavil:

Kritiziral sem UI.


I know. ;)

Dva strokovnjaka. Iz screenshota homescreena debatirata o UI.

Slo-tech!!!

Imam iPhone doma, tako da vem o čem govorim, tako da ne vidim samo screenshot-a ampak uporabljam napravo.
 

w00tnes ::

PandaFlow2 je izjavil:

Edina izjema je mail klient, ki je sele pred kratkim (ios 8 mislim da?) dejansko postal uporaben :)


A se mu že da nastaviti, da ti na Exchange avtomatsko sinhronizira tudi druge direktorije kot Inbox ali avtomatska downloada priponke na Wi-Fi?


Mislim da, vsaj za moje outlook.com racune lahko nastavim katero mapo hocem spremljati. Gres v settings -> mail -> fetch new data ->izberes racun -> obkljukas katere mape naj sinhronizira.

 Mape

Mape



To kar isces?

Za priponke pa nimam pojma :)

PandaFlow2 ::

Pa res, hvala. Nazadnje ko sem gledal tja (5.x) še ni bilo te opcije :)

LeQuack ::

dexterboy je izjavil:

Ali imam samo jaz tak občutek, da se Jobs obrača v grobu kot centrifuga pri pralnem stroju?
Smeškoti so važni... OMFG


Predstavljaj si Steve Jobsa namesto spodnjega možaka:

Quack !

no comment ::

opeter ::

Haha. Če bo tako šlo naprej, bodo potrošniki kmalu veseli, če bodo dobili novo ikonco za npr. privzeti brskalnik.
Hop, treba zamenjat 600 evrski mobilni telefon, ker ima novo ikono! ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čez dober teden prihaja macOS Sierra

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4214648 (11566) matijadmin
»

Milijonski vdor v iOS 9

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4821954 (18064) nekikr
»

Apple izdal iOS 9.1, glavna novost več smeškotov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6527405 (22543) leiito
»

Applove novosti: iPad Pro, iPhone 6S, nove ure, WatchOS 2, iOS 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10632616 (21537) Furbo
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037999 (33506) m0LN4r

Več podobnih tem