» »

Nova r9 390 kaže čudne pixle ob bootu

Nova r9 390 kaže čudne pixle ob bootu

helsing ::

Ravno dobil sapphire r9 390, ki ob bootu (pred zagonom OS) na ekranu pokaže neke čudne artefakte. Te "težave" prej nisem imel.
http://imgur.com/6Dx6uQ0

Ko pridem v windows, naložim drivere in poženem Valley Benchmark, ne opazim nikakršnih očitnih težav. Veste morda v čem je problem? :/

EDIT: To je očitno tisti del kjer pokaže splash screen od matične. Če grem v bios in ga izklopim, potem s ene kaže več. Vseeno pa me skrbi.
  • spremenil: helsing ()

AapocalypseE ::

Menjaj za Nvidio :))

D3m ::

Garancija. StreerRacerja pa ignore.
|HP EliteBook|R5 6650U|

helsing ::

Veste morda kaj je vzrok..? Če bi namreč od začetka imel "full logo" (splash screen) izklopljen v biosu, vrjetno tega nebi biti opazil. Igre recimo delajo brez problema, windows pa tudi. pač sprašujem, da ni morda kriva kakšna druga komponenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

D3m ::

Podaš specifikacije račualnika + operacijski sistem.

Drugače pa probaj posodobiti BIOS za matično in preveriti DVI kabel oz. probati z novim, ki si ga dobil zraven.

Gledam na internetu to ni porblem. Je pa nadležno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

pegasus ::

Update biosa na plati in/ali na kartici zna pomagat. Očitno se ne zmenita prav za grafični način ob inicializaciji. Naj te ne skrbi, klasične posledice razvoja ;)

gddr85 ::

si že bil v biosu?

DarwiN ::

Jaz imam podobne simptome... Imel 280X, zdaj GTX 980, posodobil bios od matične. Nič ne pomaga, ne vem kaj je krivo, simptomi ves čas ostajajo, oziroma pri meni so prisotni skoraj vedno ko grem v bios. Artifakti oziroma majhne pikice, ki se množijo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

helsing ::

Matična je tole: http://www.gigabyte.com/products/produc...
2600k
16gb ram
sapphire r9 390, tista z backplate :)

Dal sem posodabljat bios preko SW v windowsu in mislim, da je bilo uspešno. (preko utility, @BIOS in uporabil F8 datoteko) Isto :)

Imam 2 ekrana, eden je povezan preko dvi, drugi preko hdmi, in oba kažeta enako sliko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

AC_DC ::

Kakšna je slika v biosu ?

Priklopi samo 1 display.
Je stanje enako ?

helsing ::

Mislim da je bilo nekaj takega:


Aja.. slika v biosu je normalna, brez težav.. kot vse ostalo (fotografija ni moja, ampak bios zgleda takole)... razen seveda splash screen.


Sem na faxu in probam ter javim, ko se vrnem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

D3m ::

Javi, ko se vrneš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

sem imel prej ga990xa-ud3 in mi je tisti screen na začetku z hd 6950 lepo pokazalo, ko sn pa kupo r9 390 pa so bli tisti zmazki kot da bi vse šteknalo..
Problem je vbistvu plata ker sn jo menjal z z87xovo pa je vse v najlepšem redu.. tak da ni to grafa kriva ampak stara matična

gddr85 ::

če samo splash screen kaže artefakte, ga pač izklopiš (če je možnost), ampak post (text) bi pa moral vseeno noramlno kazat

helsing ::

Jap post text in vse ostalo je normalo.

helsing ::

Tudi z enim ekranom je situacija enaka. Torej splash fuč, ostalo dela.

D3m ::

Izklopi splash.
|HP EliteBook|R5 6650U|

helsing ::

Jup.. če skrijem me ne moti :)
No upam da je res tako kot je napisal Alien123 in da ne bom imel težav. Hvala za odgovore.

Alien123 ::

Ne boš mel nobenga problema. Drugače pa dober buy z grafo :D

Seljak ::

Jaz imam Sapphire R9 390 in Gigabyte 970A-DS3P plato pa mislim,da imam izklopljen prikaz te slike. Sedaj bom pogledal kako je to pri meni,ker me zares zanima :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Retro PC ne pokaže slike (in se ne zažene)

Oddelek: Pomoč in nasveti
192126 (1196) opeter
»

Kaj je narobe z računalnikom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221755 (1548) hdmi
»

Počasen zagon sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
202101 (1564) Compufreek
»

Pomoč pri nakupu grafične (gamerji help!) :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9410217 (8243) Kaj
»

Težave z matično ploščo in novo grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
102343 (1900) Mitch

Več podobnih tem