» »

Miška Gamer!!

Miška Gamer!!

«
1
2

El Toro ::

Zanima me katere so dobre Gamer miške?

Je mogoče dobro miško dobiti že za 20€?

m0LN4r ::

MX518 je še kr solidna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

Dobro gaming miško je mogoče dobiti za 5EUR :D.

Jo mam doma :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

El Toro ::

ja kero pa? :D lenovo k si dobu pr računalniku? :D

shadeX ::

Tista ni gaming :)

Govorim o nekaj takega



Ni neka huda firma, je pa handlanje s tole miško definitivno boljše kot z Razer Cooperhead, ki sem si jo lastil malo prej. Ima do 3000DPI (kar je ubistvu dovolj - se mi zdi da pa dobiš tudi do 5000DPI). Ima vse standardne gumbe, plus dodaten gumb za "double click".

Za gaming miško se seveda spodobi, da tudi kolikor toliko izgleda "fancy". Spreminjanje LED ji ni tuje :))

Uglavnem, lastim si jo že kakšen mesec, pa sem izredno zadovoljen. Zame prekaša vse tiste "wanna be" gamerske miške za 20-50€. Je pa res, da ne vem koliko časa bo zadeva delala. O tem pa mogoče malo kasneje :))

krefi ::

priporočam to miško, vredna vsakega eura logitech G502
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

El Toro ::

kje se da dobit to miško Zelotes?

shadeX ::

Tole sem kupil jaz. Klik

Ta iz slike je malo drugačna in 5€ dražja..

klik

BorutK-73 ::

Top gaming miška

Glede mišk je Logitch "top dog".

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

S tem da 70% preplačaš znamko.

m0LN4r ::

Ma jaz prisegam še vedno na staro mx518, ki mi začuda še vedno dela purrfect.

Ampak če pogledaš, za ceno top dog logija dobiš vsaj 10 komadov topdog kitajcev... verjetno brez fensi intefejsa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Phantomeye ::

Ne pozabit, da so razne 'gamer' oznake zgolj labela. Nekaj označiš kot 'gamer' in lahko še malo nabiješ ceno.

Jinto ::

Za 12 eur dobiš Redragon na ebayu, Omron stikala, Avago 3050 senzor

http://www.amazon.com/Redragon-M601-CEN...
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4...

lonewolf_ ::

Imam gigabyte m8000x, vzel sem jo zato, ker sem jo dobil res ugodno. Mi je kar ok, malo večja bi mogoče lahko bila... Sem pa prej imel mx518 in je res dobra miška (menjal sem jo zaradi izgleda, po nekje 6-ih letih še vedno deluje kolegu)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

krefi ::

prilagam video za mo g502 zadeva je res top ze ko misko samo primes v roke cutis da je kvaliteta
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krefi ()

Jinto ::

Prodaj mu jo za 20 eur.

project ::

Fantje ce se ne veste, vse kar ima oznako gamer je slabse kvalitete, to pomeni vec so zapravl za dizajn, lucke itd. manj na tehnologiji oz kvaliteti. To velja za vse gamer stvari se posebej kaksne slusalke. So tudi izjeme drugace je pa isto ce kupis kitajsko misko za 5 usd ali kaksno logitech in kaj podobnega za 70eu. Se posebej mi je zanimiva stran eigre kjer ima kar ene tretje gaming firme in prodaja tipkovnice po 200eu. Ce vam pa denar ni ovira pa priporocam Razer ker je na tem podrocju kakor Apple za rac. (kvaliteta ampak zelo nabita cena)

Phantomeye ::

project je izjavil:

Fantje ce se ne veste, vse kar ima oznako gamer je slabse kvalitete, to pomeni vec so zapravl za dizajn, lucke itd. manj na tehnologiji oz kvaliteti. To velja za vse gamer stvari se posebej kaksne slusalke. So tudi izjeme drugace je pa isto ce kupis kitajsko misko za 5 usd ali kaksno logitech in kaj podobnega za 70eu. Se posebej mi je zanimiva stran eigre kjer ima kar ene tretje gaming firme in prodaja tipkovnice po 200eu. Ce vam pa denar ni ovira pa priporocam Razer ker je na tem podrocju kakor Apple za rac. (kvaliteta ampak zelo nabita cena)


In kere so te 'tretje firme'?

Razer kvaliteta? Ha. Ha.

loveJDM ::

Pri razerju se mi zdi da miške ne držijo dolgo oz levi klik začne jebat,slušalke pa imam stare par let pa so bile 100x na tleh+mikrofon je počil ampak še vedno delujejo.

project ::

Pri slusalkah sem ciljal na kvaliteto zvoka.

shadeX ::

Jah..odkar sem dal 70€ za razerko in se je med delom pokadilo iz nje, jo ne kupim več lol :)

project ::

shadeX je izjavil:

Jah..odkar sem dal 70€ za razerko in se je med delom pokadilo iz nje, jo ne kupim več lol :)

Pokadilo iz miske? Ce bi bilo to res bi Razer ze zdavnej bil izven biznisa.

shadeX ::

Jap. 10 let sem že na tem forumu in nikoli nisem še trolal :)

Ubistvu je bilo tako da sem si vzel 5minutni odmor in ko pridem nazaj je soba smrdela in miška je bila dobesedno stopljena. Računalnik je deloval normalno, seveda se pa ni odzival več ni miško.

Pred tem modelom sem imel Razer Cooperhead in mi je nekaj let delovala odlično, ampak je začel zajebavati levi miškin klik (ter tudi sredinski), nato sem jo zamenjal s tole (točnega modela ne vem).

Imel sem jo 2 dni seveda sem takoj uveljavljal garancijo. Vrnili so mi denar, ker miške niso imeli na zalogi. Sicer pa verjamem da je to bil eden redkih primerov, but it happened :)

project ::

Cudno, drugace pa predn dajo izdelek v prodajo morjo ogromno razlicnih testov narest za varnost kupca, da se pa kaj takega zgodi se posebej pri tako znani firmi ti pa unici ime za vedno. Si predstavlas da bi uporabljal opremo katera zagori? Prav tako bi se potem se komu to nardil in be ze po zakonu razer moral narest vpoklic misk z tako napako(ni hujse napake za proizvajalca misk, katero si imel ti). Tako ce je to slucajno res, bi moral poslikat in objavit na kaksnem forumu po vrhu bi jih pa se tozil in pobral ogromno kolicino denarja.. Ugl da zaklucim v tej temi. Pojdi na stran Aliexpress poglej ''gamer'' miske za 5 dolarjev (okoli 4eu), izberi obliko,barvo, lucko ki ti najbolj vstreza, naroci, pocakaj 14-30 dni, pa bos pravi gamer!

Lp

Jinto ::

boze mili, project.

shadeX ::

Pod stopljena mislim, vezje znotraj stopljeno. Ni bila cela miška odprta in stopljena skupaj s plastiko :D.

dottor ::

Teh gaming mišk delajo v milijonskih kopijah in pri tem obstaja nek procent vseh izdelkov ki je DOA, dela par dni, dela dp tednov, ... Ne morejo testirat čisto vsake miške ki pride iz fabrike.

Drugače sem sam imel 3 Razerke in vse tri so vrknile malo po garanciji. začele so dvojno klikar, sredinska tipka ni delala, ... Zdej se presedlal na Logitech G-serijo in sem super radovoljen. Edina stvar ki jih za moje pojme dela razer kvalitetne so platneni mousepad-i. To je še edina zadeva na moji mizi ki ni Logitech G-series (G500, G15-NEW, G51, G430 in G25), ker od Logitecha mousepadi so kar so... Tako da če želiš gaminh in neko "kvaliteto" si oglej Logitech G-serijo, ampak ne v tem cenovnem razredu.

Za 20€ si uzami eno katero koli miško ki ti je na oko ušeč.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

vrtec ::

Če hočeš da miš dela je logitech. Vse ostalo je lohka boljš in lepš, ampak ne zdrži tolko. Coperhead odlična ampak po 2 letih menjava stikal. Za izključno fps g402, ostalo g502. Miš je dražja ampak maš top miš brez ene same skrbi za naslednjih 5 let. Gaming miš za 20€ je pa joke. Ja dobiš neki k se imenuje gaming, al pa če tud najdeš neki z soldinimi stikali in senzorji boš pa itak menjal čez 1 let ker bo plastika al pa žice šle k hudiču. Vem da večina misli da več kot 20€ dat za miš al pa tipkovnico je potrata. Tko k nekateri majo vzmetnco pod 100€ med tem k kavč v dnevni pa za 2000€. lepo da je rit tiste 2 ure na dan na lepem, ampak škoda k je hrbet 8 ur na dan na sranju. Treba je mal to razmišljanje sprement. Miško maš ogromno časa v roki.

dottor isto pri meni, sam še podlogo je ostala od razerja vse ostale periferije so logitech :D

Jinto ::

Večina boljših mišk ima Omron stikala (zdržijo 10-20 milijonov klikov) klikov. Če dela dvoklike se jo da popravit za par eur, menjaš gumb.

DOOM_er ::

performance mx je šrot, toliko o logitech kvaliteti. Mi je crknil sredinski knof, stranski knof, spodnji knof. Potem mi je začela lesti po zaslonu, ni da ni. Naslednja bo nekaj cenejšega če ne drugega.
Robots will steal your job. But that's OK

Jinto ::



Na mizi (G400 in Redragon)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

Alien123 ::

kupil razer abyssus, po tedni dni leva tipka crknila.. Kupil od logitecha eno za 15€, best buy ever

Blazz ::

tole je glavno vodilo za gamer (FPS) miške:

https://geekhack.org/index.php?topic=56...

če pač hočeš dejansko maximum vn dobit...

Jinto ::

G400 je ko sem jo vzel veljala za najboljšo gaming miško (Avago ADNS 3095), če ti oblika ustreza. Če primerjam z njo Redragon, je ta čisto kul (Avago 3050). Za 12 eur dvomim da dobiš boljšo.

Avago ADNS-3060/3050 are older optical sensors that are still present in some mice. These have no acceleration, but under-perform as they have low PCS and Malfunction rates.


Most good optical mice use an AVAGO-3090 or AVAGO-3050 sensor or similar (many mice use these sensors but have bad firmware that ruin the tracking), avoid pixart sensors such as the ones used in all optical steelseries mice/zowie mico, they have predicition and a low perfect control speed.


link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

m0LN4r ::

Kot da une drage "gamer" nalepka miške ne delajo isti kitajci na istem traku xD nalepko pa mogoče res potem nalepijo v drugi "lepši" fabriki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krefi ::

sj po vecini premirih je res tko sam meni ni zou da sm dal mal vec dokler nimam problemov z njo ..res pa da je stara selj 1 mesec in bo lahko zacela kej nagajat ze cez 2mesca ..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

m0LN4r ::

Jaz imam še eno logi performance wifi, dal takrat ogromno pred leti. Sicer težav z gumbi nimam ali delovanjem, se mi pa sprejemnik miške tepe z sprejemnikom tipkovnice, ko uploadam lol.
Ful hecno. Danes nebi dal več kot 20-30EUR sigurno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

DOOM_er ::

jest bi dal 70€ za miš, mi je le delovno orodje. Samo da dobit tak šrot kot sem ga v zadnjo s to performance mx, ne hvala. Ne mislim več tvegat.
Robots will steal your job. But that's OK

Beta2 ::

Tale naslednik od Performance je precej boljša, MX Master, jo imam sedaj nekaj časa, prej sem imel Performance in mi je precej bolj všeč, lepše sede v roko in tudi izdelava se mi zdi bolj kvalitetna, malo se moraš edino navadit ker so te tipke ob strani malo drugače razporejene ampak mi je top. Ima pa tudi bluetooth poleg sprejemnika, sicer ne uporabljam ampak če bom kdaj rabil je pa fajn, naj bi delalo tudi na tablicah, novejših TVjih itd. :)

El Toro ::

https://www.bigbang.si/miske/x-g500-gen...

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...

Kaj mislite kaj od tega?

Namreč rad bi zadevo kupil v fizični trgovini da si jo lahko prej ogledam... pa še to miško potrebujem tudi za risanje načrtov, kjer potrebujem včasih res natančnost zato sem imel v mislih gamer miške.

Jinto ::

Canyon ne izgleda napačno, se hvalijo z "Professional Gaming Engine." Prospekt

El Toro ::

30€ je sicer samo dobro če bo služila sem pripravljen tudi toliko dat

ice t ::

Za tak denar Gigabyte M7 Thor.

El Toro ::

jo imajo v kakšni fizični trgovini?

Jinto ::

>Gigabyte M7 Thor.

Laserski senzorji se ponavadi ne obnesejo najboljše, poleg tega pa ima stikala za samo 5 milijonov klikov.

MasterTade ::

project je izjavil:

Fantje ce se ne veste, vse kar ima oznako gamer je slabse kvalitete, to pomeni vec so zapravl za dizajn, lucke itd. manj na tehnologiji oz kvaliteti. To velja za vse gamer stvari se posebej kaksne slusalke. So tudi izjeme drugace je pa isto ce kupis kitajsko misko za 5 usd ali kaksno logitech in kaj podobnega za 70eu. Se posebej mi je zanimiva stran eigre kjer ima kar ene tretje gaming firme in prodaja tipkovnice po 200eu. Ce vam pa denar ni ovira pa priporocam Razer ker je na tem podrocju kakor Apple za rac. (kvaliteta ampak zelo nabita cena)


Ne tega poslušat ker to je na nivoju foljastih kapc
Mors omnia aequat

project ::

MasterTade je izjavil:

project je izjavil:

Fantje ce se ne veste, vse kar ima oznako gamer je slabse kvalitete, to pomeni vec so zapravl za dizajn, lucke itd. manj na tehnologiji oz kvaliteti. To velja za vse gamer stvari se posebej kaksne slusalke. So tudi izjeme drugace je pa isto ce kupis kitajsko misko za 5 usd ali kaksno logitech in kaj podobnega za 70eu. Se posebej mi je zanimiva stran eigre kjer ima kar ene tretje gaming firme in prodaja tipkovnice po 200eu. Ce vam pa denar ni ovira pa priporocam Razer ker je na tem podrocju kakor Apple za rac. (kvaliteta ampak zelo nabita cena)


Ne tega poslušat ker to je na nivoju foljastih kapc


Sj nemorm vrjet.. Ja, raj posluste tega tipa Mastertrade, ki odpira teme kam nesti rac. spucat ker ga sam ne zna pa mu zravn ventilatorja vrocina vn buta.. pa da je slisu da so brezicne miske bolj kvalitetne

MasterTade ::

@project Haha saj ne morem verjet s kakšnim otrokom se pogovarjam, je res šu gledat kaj jaz komentiram in pišem hehe.No da ti dam lekcijo. Da pred leti sem dobil laptop, ki ga priznam, nisem znal razstavit ker je model čisto drugačen in ga je treba razstavit v kompletu. Stal je pa 700EUR in komi čakam da kej zajebem, ker prej nisem laptopa nikoli odpiral, zdaj pa znam, vse je enkrat prvič ane, ti si se pa rodil mojster in vseved, še posebej na področju mišk hahah.Pa kaj to sploh tebe briga Pojma nimaš, se vidi iz posta, ki si ga zgor prlimal..Kitajsko miško za 5USD primerjaš z logitechom? Sem imel raznorazne miške različnih cenovnih rangov in 40EUR razer miška mi po 2 letih deluje odlično, v fps igrah je prav super, medtem ko mi je ena miš za 10EUR po 1 letu že štrajkala, kmalu pa je šel še kabel. Dej se oglasi še v temi za headphone in reč, da so kitajske slušalke ki jih v kinder jajcu dobiš boljše od gamer slušalk za 70EUR ker plačuješ firmo haha..Pa imam plantronics slušalke, ki so po tvojem tretja firma z nabito ceno, kvaliteta je pa super. Ne neki nabijat dokler sam ne sprobaš. OP sprašuje za kvaliteto, in ne neko skrapucalo za 5 dolarjev
P.S. Mogoče bi se pa res lahko naročil na rač. novice, morda lahko nadgradiš svoje znanje o miškah ipd.
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

Jinto ::

bože mili, mastartade.

BorutK-73 ::

MasterTrade - glede mišk ima pa jaz ravno obratno izkušnjo. Miška za 20€ (Trust) dela še zdaj, Logitech G500 pa uporabljam že drugo ker sta na prvi začela oba glavna klika nagajat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065821 (4521) yayo
»

Gaming miška

Oddelek: Kaj kupiti
153085 (2499) BorutK-73
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538082 (30154) ShowDown
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314782 (13054) mr1two

Več podobnih tem