» »

Kakšna je razlika med uni in vs

Kakšna je razlika med uni in vs

ajfon ::

Lep pozdrav vsem!

zanima me kakšna je razlika med uni in vs..

Ja vem da ko končaš uni si univ. dipl. inž, medtem ko končaš vs si samo dipl. inž, ampak dejansko mi noben nezna povedati točno kaj vse je razlika torej, nevem težnost, potem plača, možnosti magisterija, kaj je bolje zaposljivo..

Vse skupaj gledam v smeri mehatronike torej VS in UNI..

Pač če mi lahko nekdo razloži vse razlike, pa neke bolonske stopnje, ker nezastopim.

Že vnaprej hvala vsem!

Isotropic ::

vsš: v nekaterih velikih firmah te ne bodo hoteli zaposliti (ampak samo z uni tudi ne, rabiš met mag.). snov je lazja in bolj praktično (industrijsko) orientirana. si pa na koncu isto kot z uni, če hočeš na drugo stopnjo, samo manj mate znaš (kar se da nadoknaditi)

Yacked2 ::

Princip je v osnovi tak:
-če si iz gimnazije, narediš splošno maturo in greš na naprej na UNI
-če si iz srednje, narediš poklicno maturo in greš na VSŠ

V praksi:
-UNI: več teorije
-VSŠ: več prakse

Za UNI se smatra, da boš nadaljeval študij na magisteriju. Tudi iz VSŠ lahko greš na magisterij.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

AC_DC ::

Razlika je v količini teorije, ki jo moraš obvladati (težavnost: uni > vs.)

Plača in zaposljivost**, sam papir ti ne bo dal magične palčke, da bi se zate vsi grebli -> Če si bil med študijem aktiven v RL/podjetjih (kakorkoli) in si širil krog poznanstev iz branže bo po diplomi neprimerno lažje za **. Da ne omenjam izmenjave v tujini, kjer se večini snamejo plašnice iz oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Isotropic ::

ne pretiravat.

KraitPay ::

Haha kok ste hecn :) zanimivo da je UNI težji kot VS. Potem pa mi razloži, zakaj sem potem naprej na 2. stopnji, torej na MAG stopnji bil oproščen nekaterih prdmetov in kolokvijev ker sem lete opravljal že na VS, medtem ko UNI ni storil pol toliko kot mi.
Seveda na papirju so bli boljši, vendar pa niso obdelali toliko snovi kot na VS, pa še to bolj na teoretični ravni.

Torej razlika? UNI bolj računi, VS bolj praktično. Plača? Ja se mi zdi da če prideš iz šole in ti šef reće nekaj naredit ti pa začneš računat, si bolj kot ne neuporaben, če ne poznaš kako izgledajo stvari.

In ne poslušaj prepametnih ljudi tukaj; če boš imel ustrezno izobrazbo & znanje se bodo tepli zate. No tepli glih ne, boš pa lahko izbiral službo. Tako da je nekajkrat bolje biti na VS kot UNIju.

Yacked2 ::

KraitPay je izjavil:

Haha kok ste hecn :) zanimivo da je UNI težji kot VS. Potem pa mi razloži, zakaj sem potem naprej na 2. stopnji, torej na MAG stopnji bil oproščen nekaterih prdmetov in kolokvijev ker sem lete opravljal že na VS, medtem ko UNI ni storil pol toliko kot mi.
Seveda na papirju so bli boljši, vendar pa niso obdelali toliko snovi kot na VS, pa še to bolj na teoretični ravni.

Torej razlika? UNI bolj računi, VS bolj praktično. Plača? Ja se mi zdi da če prideš iz šole in ti šef reće nekaj naredit ti pa začneš računat, si bolj kot ne neuporaben, če ne poznaš kako izgledajo stvari.

In ne poslušaj prepametnih ljudi tukaj; če boš imel ustrezno izobrazbo & znanje se bodo tepli zate. No tepli glih ne, boš pa lahko izbiral službo. Tako da je nekajkrat bolje biti na VS kot UNIju.


univerza, faks, smer ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Isotropic ::

to se zgodi včasih ja.

plača povečini ni velike razlike, mogoče 50e neto. razen par firm, kjer te kot vsš niti zaposlijo ne (vsš + mag pa ni problem).

ajfon ::

Pač zanima me, ker nameravam nadaljevati mojo izobraževanje z magistrom (sedaj sem na VS mehatronika). Zaposlitev imam preko štipendije že tudi bolj kot ne zrihtano..

Torej če naredim VS mehatronike, ter dokončam magister sem enakovreden tistemu, ki je bil pred magisteriju na UNI.. Pač isto stopnjo izobrazbe bova imela???

FeniksX ::

Yacked2 je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Haha kok ste hecn :) zanimivo da je UNI težji kot VS. Potem pa mi razloži, zakaj sem potem naprej na 2. stopnji, torej na MAG stopnji bil oproščen nekaterih prdmetov in kolokvijev ker sem lete opravljal že na VS, medtem ko UNI ni storil pol toliko kot mi.
Seveda na papirju so bli boljši, vendar pa niso obdelali toliko snovi kot na VS, pa še to bolj na teoretični ravni.

Torej razlika? UNI bolj računi, VS bolj praktično. Plača? Ja se mi zdi da če prideš iz šole in ti šef reće nekaj naredit ti pa začneš računat, si bolj kot ne neuporaben, če ne poznaš kako izgledajo stvari.

In ne poslušaj prepametnih ljudi tukaj; če boš imel ustrezno izobrazbo & znanje se bodo tepli zate. No tepli glih ne, boš pa lahko izbiral službo. Tako da je nekajkrat bolje biti na VS kot UNIju.


univerza, faks, smer ?


Mene zanima isto ... ker kolikor mam sam izkušnje je ravno folk na UNIju več znal kot pa na VS ...

Terran ::

Glede izobrazbe (formalno gledano) se šteje najvišja dosežena stopnja. Torej če oba naredita enak magisterij ni važno ali je bil en prej na VS in drug na UNI.

DOOM_er ::

ni neke razlike med vs in uni. Plačan si toliko kolikor znaš, sploh v mehatroniki in temu so plače za unijevce in vsjevce enake. Glede znanja, ja unijevci imajo več teoretičnega vsšjevci pa več praktičnega znanja. V službi potrebuješ oboje tako da tako ali tako nadoknadiš. Bolj je pomembno koliko si angažiran med samim študijem,
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FERI ali FRI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7517154 (11884) KraitPay
»

FRI: RI VŠ in RI UN

Oddelek: Šola
304270 (3037) TheBlueOne
»

UNI ali VS

Oddelek: Šola
174835 (3869) KraitPay
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127087 (5902) lemonaid
»

Univerzitetni vs Visokošolski strokovni študij

Oddelek: Šola
2913311 (12134) SasoS

Več podobnih tem