» »

iz win10 nazaj na win7

iz win10 nazaj na win7

xralj ::

Zdravo.
Mene pa zanima kako grem lahko iz win10 nazaj na win7 ker se mi zdi win10 zelo počasnejša in ni mi vsec.
Kaj moram storiti? a moram win10 zbrisati in ponovno naloziti win7 ali je kak lažji način?

LP.

hojnikb ::

raje preveri zakaj ti dela pocasneje... mas use driverje gor ?
#brezpodpisa

#000000 ::

gre samo sem ravno na pol poti :)

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/windo...

xralj ::

hojnikb verjetno so ja sam problem je tut k par igrc nemorm igrat...

opeter ::

Če si naložil pred 30 dnevi ali manj imaš še možnost. V kolikor pa je obdobje osvežitve že prek enega meseca pa žal brez formatiranja ne bo šlo.

Tu imaš postopek za primer, da imaš še možnost "downgrade-e":
http://www.howtogeek.com/220723/how-to-...

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

xralj je izjavil:

hojnikb verjetno so ja sam problem je tut k par igrc nemorm igrat...

potem ti manjkajo driverji za grafiko..
#brezpodpisa

xralj ::

opeter problem je tudi da mi tega ne pokaže (to stran ki si mi poslal) pokaže mi samo da lahko vse zbrišem al pa da grem nazaj na win8.1
hojnikb oprost narobe sem se izrazil ena igrca k sm meu nalozeno se v 8.1 mi dela zdej pa demo igrce lohk igram

loveJDM ::

meni se zdi da 10deluje hitreje kot 7ka ali 8.1

R1710 ::

Se pridružujem vprašanju, kopirano oz druge teme:

Pred leti sem kupil računalnik z Windows 7. Nadgradil sem ga na Windows 10 in zaradi specifičnih težav naredil format sistema. Windows je aktiviran - verzija PRO.
Pa mi ni všeč, deluje slabše kot prej, driverjev ne naloži, na spletu jih ne najdem, baterija drži slabše, deluje na višji temperaturi, etc. Je možen downgrade na Windows 7? Fizični windows key na računalniku je od starosti zbrisan.


Torej format diska in nova inštalacija Windows 7. Enostavneje ne gre?

Invictus ::

R1710 je izjavil:

Se pridružujem vprašanju, kopirano oz druge teme:

Pred leti sem kupil računalnik z Windows 7. Nadgradil sem ga na Windows 10 in zaradi specifičnih težav naredil format sistema. Windows je aktiviran - verzija PRO.
Pa mi ni všeč, deluje slabše kot prej, driverjev ne naloži, na spletu jih ne najdem, baterija drži slabše, deluje na višji temperaturi, etc. Je možen downgrade na Windows 7? Fizični windows key na računalniku je od starosti zbrisan.


Torej format diska in nova inštalacija Windows 7. Enostavneje ne gre?

A ni to dovolj enastavno?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

R1710 ::

Ne, nalepka ključa je zbledela. Kako do ključa, brez možnosti dowgrade?
Oz. obstaja kakšna baza ključev (na računu dvomom, da priše), prenosnik je namreč last pravne osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: R1710 ()

xralj ::

evo jaz sem zrihtal in se javljam že iz 8.1 windowsov hvala vsem za pomoč...

LP

AC_DC ::

loveJDM je izjavil:

meni se zdi da 10deluje hitreje kot 7ka ali 8.1

Bench or didnt happen !

ST-777 ::

R1710 je izjavil:

Kako do ključa ...
Serijska številka, ki jo imam v win 7, je vidna v programu Speccy, poglej če je vidna tudi v win 10.

lovro535v2 ::

Sam sem posodbil windows 7 na 10 pa sem zelo razočaran je tako počasna da se ne da nič delati na njej je res da ja švohnejši laptop samo je sedmica res delovala hitro in odzivno še dobro da imam dual boot z xp vem da boste rekli da je xp z v smeti samo dela še najboljše na takemu računalniku.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

R1710 ::

ST-777 je izjavil:

R1710 je izjavil:

Kako do ključa ...
Serijska številka, ki jo imam v win 7, je vidna v programu Speccy, poglej če je vidna tudi v win 10.

Je vidna. Javim, če bo aktiviralo Windows 7.

d4vid ::

lovro535v2 je izjavil:

Sam sem posodbil windows 7 na 10 pa sem zelo razočaran je tako počasna da se ne da nič delati na njej je res da ja švohnejši laptop samo je sedmica res delovala hitro in odzivno še dobro da imam dual boot z xp vem da boste rekli da je xp z v smeti samo dela še najboljše na takemu računalniku.


Meni pa 10ka nenormalno leti proti 8.1 (sej je 8.1 tud kr letu, sam je 10ka hitrejša), specsi v podpisu. Vglavnem neka počasna stvarca, ki z SSDjem da nekaj od sebe.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

R1710 ::

R1710 je izjavil:

ST-777 je izjavil:

R1710 je izjavil:

Kako do ključa ...
Serijska številka, ki jo imam v win 7, je vidna v programu Speccy, poglej če je vidna tudi v win 10.

Je vidna. Javim, če bo aktiviralo Windows 7.

No, ključ ni pravilen. Ga niti ne spusti skozi, da bi MS preveril aktivacijo.
Kakorkoli, sem našel ključ s prostim mestom in imam nazaj Windows 7.
Hvala za pomoč!

radmannsdorf ::

xralj je izjavil:

evo jaz sem zrihtal in se javljam že iz 8.1 windowsov hvala vsem za pomoč...

LP

Tudi jaz razmišljam da bi šel nazaj na 8.1. Se mi je zdelo hitrejše.
Če to naredim, ali mi potem recimo čez 2 leti velja ključ za 8.1 in za 10? Če bi se spet premislil nekoč.
Zdaj imam 10-ko upgrejdano iz 8.1.

aerie ::

radmannsdorf je izjavil:

xralj je izjavil:

evo jaz sem zrihtal in se javljam že iz 8.1 windowsov hvala vsem za pomoč...

LP

Tudi jaz razmišljam da bi šel nazaj na 8.1. Se mi je zdelo hitrejše.
Če to naredim, ali mi potem recimo čez 2 leti velja ključ za 8.1 in za 10? Če bi se spet premislil nekoč.
Zdaj imam 10-ko upgrejdano iz 8.1.

Ključa za W8.1 in W10 itak že sedaj nista enaka. V procesu nadgradnje iz W7 ali W8.1 na W10 se za W10 generira nov ključ. Kolikor mi je znano je možna brezplačna nadgradnja na W10 v obdobju enega leta, ki je začel teči tam konec julija letos. Torej ključ za W8.1 ti že sedaj ne velja za W10, čez dve leti pa tudi _brezplačna_ nadgradnja na W10 več ne bo možna.

R1710 je izjavil:


Kakorkoli, sem našel ključ s prostim mestom in imam nazaj Windows 7.
Hvala za pomoč!

Kje se nahaja to prosto mesto s ključem, če ni skrivnost?

R1710 ::

aerie je izjavil:

Kje se nahaja to prosto mesto s ključem, če ni skrivnost?

Volume licence, ali karkoli že je to.

aerie ::

R1710 je izjavil:

aerie je izjavil:

Kje se nahaja to prosto mesto s ključem, če ni skrivnost?

Volume licence, ali karkoli že je to.

Dobr... nima veze.

radmannsdorf je izjavil:


Tudi jaz razmišljam da bi šel nazaj na 8.1. Se mi je zdelo hitrejše.
Če to naredim, ali mi potem recimo čez 2 leti velja ključ za 8.1 in za 10? Če bi se spet premislil nekoč.
Zdaj imam 10-ko upgrejdano iz 8.1.

Če si že nadgradil na W10 in bi rad šel nazaj in čez čas spet naprej bi bilo mogoče v redu, če bi s kakšnim programom ala Speccy pogledal in shranil tale ključ, ki ga imaš zdaj v W10. Morti bo čez dve leti, ko boš spet šel naprej, prijel. Nisem pa 100% prepričana v to.

opeter ::

A Speccy ti napiše ključ?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ST-777 ::

opeter je izjavil:

A Speccy ti napiše ključ?
Da, v Speccy klikneš Operacijski sistem, da se odpre meni. Program pokaže enak ključ, kot je napisan na nalepki originalnega WIN 7, ko sem kupil DVD.

opeter ::

ST-777 je izjavil:

opeter je izjavil:

A Speccy ti napiše ključ?
Da, v Speccy klikneš Operacijski sistem, da se odpre meni. Program pokaže enak ključ, kot je napisan na nalepki originalnega WIN 7, ko sem kupil DVD.


Hvala, bom preveril!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Frenckie ::

ST-777 je izjavil:

opeter je izjavil:

A Speccy ti napiše ključ?
Da, v Speccy klikneš Operacijski sistem, da se odpre meni. Program pokaže enak ključ, kot je napisan na nalepki originalnega WIN 7, ko sem kupil DVD.


Ne bo držalo, da se v Speccy-u izpiše enak ključ kot je na nalepki prenosnika ali PC-ja s prednaloženimi Windowsi. Pred parimi leti sem slučajno to ugotovil in od takrat redno preverim na kupljenih prenosnikih s prednaloženimi Winsi ravno identičnost tega ključa.
Od osmih preverb je bil ključ enak na nalepki in v Speccy-u samo v enem primeru.

ST-777 ::

Frenckie je izjavil:

Ne bo držalo, da se v Speccy-u izpiše enak ključ kot je na nalepki prenosnika ali PC-ja s prednaloženimi Windowsi ...
Pri meni pokaže, sem preveril, če pa pri tebi Speccy ne pokaže, na windowsforum.com priporočajo Magic Jellybean Keyfinder ali AIDA64. https://windowsforum.com/threads/speccy...

Frenckie ::

Preverjal z različnimi programi. Uporabljam vse tri zgoraj omenjene.
Pa tudi na enih dveh forumih sem takrat postavil vprašanje glede tega.
Dobil tudi potrditev, da se ključi razlikujejo.
Imam tudi to ''slabo'' navado, da pri kupljenih domačih prenosnikih in PC-jih s prednaloženimi Winsi si nekam zapišem ključ (ali oba - z nalepke in zapisanega z namenskim programom) za ''vsak slučaj''.

aerie ::

Tu gre za Windows verzije nižje od 8. Tovarniško pred-naloženi so bili že aktivirani z VLK ključem, ki se seveda razlikuje od tistega na nalepki (OEM). Kajti proizvajalci seveda ne bodo zgubljali časa z vpisovanjem unikatnega OEM ključa. Za posamezne serije naredijo sliko sistemskega diska in ga le kopirajo na celo serijo. Vendar za uporabnika nima veze, "prijeti" moreta oba, tako VLK kot OEM. Seveda če je mašina ista, ker VLK ključ je _dejansko_ vezan na hardware, medtem ko je OEM vezan na harware le na papirju.

Frenckie ::

@aerie - hvala za pojasnilo.
Sedaj mi je nekako jasno, zakaj se ključi razlikujejo.
Takrat, ko sem spraševal, nisem dobil nobenega pravega pojasnila. Samo ugotovitev, da se ključi razlikujejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7124075 (17271) orreel
»

Nakup windows 10 preko kuponlandije za 28€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520549 (16997) PrimozR
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725936 (21056) R1710
»

Prva nadgradnja Windows 10 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15855917 (46856) Lonsarg
»

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Oddelek: Operacijski sistemi
145358 (4829) solatko

Več podobnih tem