» »

Delavska knjižica?

Delavska knjižica?

htertz ::

Živjo, zanima me kako je v zdajšnjih časih z delavsko knjižico, starši mi govorijo da to je nekaj normalnega, da jo seveda moram imeti. Kolikor jaz vem ne obstaja več ali? Kdo sploh lahko vidi moje podatke o preteklih zaposlitvah in od kje?
  • zaklenilo: zee ()

Mare2 ::

Nisi navedel koliko si star oz od kdaj delaš. Odslej je ne rabiš več. Za leta nazaj pa na ZPIZu nimajo podatkov tako jo hrani ko boš šel v penzijo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

htertz ::

Aha se opravičujem, delam 4 leta, od leta 2011.

zee ::

Delovna knjizica ni vec obvezna ze kar nekaj casa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

htertz ::

Iz kje pa lahko povprečen smrtnik potem izve koliko ima delovne dobe?

tiran2000 ::

ZPIZ, rabiš sigenco

St235 ::

Delovne knjižice so bile ukinjene nekje konec 2008. Torej jo ima vsak, ki se je zaposlen pred 1.1.2009. Dejansko rabi jo pa samo tisi, ki se je in zaposlil pred tem datumom in tudi menjal službo. Vsi ostali knjižice (četudi jo imajo) ne rabijo.

Drugače pa za izpis delovne dobe zaprosiš preko spletne strani ZPIZ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BorutO ::

Lakotnik, mogoče veš pod kaj točno morem tam iskati, da vidim delovno dobo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

čuhalev ::

BorutO je izjavil:

Lakotnik, mogoče veš pod kaj točno morem tam iskati, da vidim delovno dobo?

Meni piše delovna doba na izpisku plače.

NooB ::

BorutO je izjavil:

Lakotnik, mogoče veš pod kaj točno morem tam iskati, da vidim delovno dobo?


Moj eZPIZ poišči. http://www.zpiz.si/
LP, JAZ

BorutO ::

Ne odpre mi, napiše mi da morem vklopiti nekaj ...

V oknu "Dodatne nastavitve" vklopite TLS 1.0, TLS 1.1 in TLS 1.2 ter se nato znova poskusite povezati s spletnim mestom https://www.zpiz.si . Če te težave ne morete odpraviti, se obrnite na svojega skrbnika spletnega mesta.

vklopim, pa nič ne pomaga. ;) isto je v chromu.

St235 ::

A imaš digitalno potrdilo?

Yohan del Sud ::

Še en bolj človeški način. Osebno na Kolodvorski 15. Traja ta postopek s katerim pridobiš uradno listino o delovni dobi ene 10 minut. Rabiš osebni dokument in je to to (mogoče tudi dš?). Izvedel postopek kakšen mesec nazaj in so uradni dokumet natisnili ter poštempljali pred mojimi očmi. Ko v kaki kvazi orenk piceriji. Meni so sledili nazaj v leto 1998 do dneva natančno.
www.strancar.com

BorutO ::

No, kako pa je pol z delavskimi knižicami, ki so bile nekoč? V glavnem, ko se je iz papirja prestavilo v digitalno obliko, nisem dobil v roke nobene knižice, tako kot vi tu pišete, da jo imate nekateri doma. Zakaj tega jaz nisem dobil, in če lahko to tudi zahtevam?

Tilen ::

Si zamenjal delodajalca ali ne?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

BorutO je izjavil:

No, kako pa je pol z delavskimi knižicami, ki so bile nekoč? V glavnem, ko se je iz papirja prestavilo v digitalno obliko, nisem dobil v roke nobene knižice, tako kot vi tu pišete, da jo imate nekateri doma. Zakaj tega jaz nisem dobil, in če lahko to tudi zahtevam?


Če si od leta vsaj od 2009 zaposljen pri istem delodajalcu jo ima on. Če si se prvič zaposlil po 2009 potem je nikoli ne boš imel.

Invictus ::

BorutO je izjavil:

No, kako pa je pol z delavskimi knižicami, ki so bile nekoč? V glavnem, ko se je iz papirja prestavilo v digitalno obliko, nisem dobil v roke nobene knižice, tako kot vi tu pišete, da jo imate nekateri doma. Zakaj tega jaz nisem dobil, in če lahko to tudi zahtevam?

Vprašaj delodajalca če jo še ima. Po navadi je to hranila kadrovska.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BorutO ::

Ne, pred 2009 sem menjal dve službi, pa po 2009 sem tudi menjal dve službi, knjižice pa nikoli dobil. Možno, da jo ima ZPIZ?

zee ::

Delavske knjizice ni vec. Kdo jo, ima je brezpredmetno, saj nima vec nobene uradne u
Povedano ti je tudi bilo, kako priti do podatkov o delovni dobi.

Zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpis delovne dobe preko ZZZS

Oddelek: Loža
81268 (1067) gidooo
»

Vojaški rok in delovna doba?!

Oddelek: Loža
263962 (3372) zavajon
»

Ali lahko delodajalec preveri kandidata za zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813538 (9920) harmony
»

Delovna knjižica

Oddelek: Loža
163516 (2769) Cowboy6
»

Izpisek dosedanje delovne dobe

Oddelek: Loža
2435321 (30214) St235

Več podobnih tem