» »

Zunanji trdi disk - kje so podatki ?!?

Zunanji trdi disk - kje so podatki ?!?

SanAndreas ::

Zdravo!

Danes ko sem na dodatnem zunanjem trdem disku preko PC-ja pogledal pod eno mapo, v katerem so bile različne mape in podatke od A... do Ž..., a danes prvič vidim da manjkajo vsi podatki, medtem ko so ostali podatki samo od A... do D..., od D... dalje pa je povsem na videz prazno, kaj je to zdaj narobe in zakaj jih ne morem videti, pa čeprav sem preko Defraggler videl, da so še vedno notri vsi podatki tudi od D... dalje? Zadnjič sem pogledal tisto eno mapo pred 3 dnevi nazaj, tam so bili vsi podatki, sicer pa do zdaj nisem nič uporabljal kakršenkoli program, ki bi lahko kaj vplival na to.

Kaj bi to lahko bilo narobe, zakaj so podatki nevidni in kako naj naredim da bodo vsi podatki vidni? :|

Lepo prosim za pomoč!
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

popster ::

scandisk? poglej pod lost and found

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

SanAndreas ::

popster je izjavil:

scandisk? poglej pod lost and found

Scandisk (spodaj sta oba vključena) sem dal pustiti čez noč in je še vedno v teku, zdaj je nekje na polovici...

Kje pa naj pogledam pod "lost and found" tega ne najdem v Scandisku ali je mogoče kje drugje?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

solatko ::

Če določenih datotek ne vidiš, so pa na disku (zasedenost), potem je kriv virus, ki ti je podatke skril (sprememba poti ali končnice).
Z recovery programov, boš faile lahko dobil nazaj (senčne kopije so po navadi nepoškodovane).
Delo krepa človeka

SanAndreas ::

solatko je izjavil:

Če določenih datotek ne vidiš, so pa na disku (zasedenost), potem je kriv virus, ki ti je podatke skril (sprememba poti ali končnice).
Z recovery programov, boš faile lahko dobil nazaj (senčne kopije so po navadi nepoškodovane).

Čudno, da mi antivirus ni nič zaznaval kaj takega, kaj šele antimalware, bom probal z recovery...
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

popster ::

Scandisk (spodaj sta oba vključena) sem dal pustiti čez noč in je še vedno v teku, zdaj je nekje na polovici...

ce se prav spovnem mi je ravno scan disk kdaj skril datoteke.

AC_DC ::

scan disk



Pri tem si v 99% dobil nekaj found datotek, ker je bil fs fat16/32 precej ne-robusten.
Tudi na ntfs mi je en nenaden power off uspel sesuti win xp, tako da sem moral zagnati win repair opcijo.

chkdsk (od win2k dalje):




Če dela chkdsk +12ur je to precej slab znak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

SanAndreas ::

Scandisk je porabil skoraj 24ur, da je vse pregledal in popravil, tam pod tisto eno mapo so vsi podatki končno vidni in rešeni. Hvala lepa vsem za pomoč! :)

LP
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

BorutK-73 ::

Naredi še test z CrystalDiskInfo
http://crystalmark.info/software/Crysta...
in prilepi rezulat sem, najbolj kar screenshot preko http://shrani.najdi.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111144 (10114) Jerry000
»

virus ki kriptira datoteka - končnica ecc (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5312358 (10433) StratOS
»

Izginila mapa z delom - NUJNO!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
233681 (3161) energetik
»

zbrisan mbr

Oddelek: Pomoč in nasveti
111612 (1370) AngelOfDeath
»

BSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
151074 (691) SLO-Security

Več podobnih tem