» »

Kako formatirati Windowse oz. naredity factory reset?

Kako formatirati Windowse oz. naredity factory reset?

prenosni ::

Pozdravljeni,

rabim vašo pomoč. Kupil sem HP prenosnik z FreeDOS sistemom, in sem naložil Windows 7, da sprobam računalnik, predvsem da vidim kakšen ima ekran in mi v bistvu ni všeč ter bi ga rad vrnil (nakup prek interneta). Torej, zanima me kako priti nazaj na FreeDOS? Ko sem inštaliral Windowse, so bile 3 particije. Prvi dve vsaka po 8gb, kjer je tudi DOS. Teh 2 particij nisem izbrisal niti formatiral, vse sem obdržal. Windowse sem naložil na zadnjo particijo, in ko naredim uninstall oz. format, se potem ob zagonu računalnika pojavi, da naj vstavim CD za Windows, ker pač format naredim med procesom instalacije Windowsow in mi prikaže error. Tako sem vsaj probal prvič. Tudi ko pritisnem ESC, mi ne prikaže opcije F11 za recovery manager. Ima kdo rešitev? Hvala.

AC_DC ::

http://www.freedos.org/download/

Če si kupil prenosnik brez prednaloženega win sistema, potem naloži freedos na eno particijo in konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

prenosni ::

Aha. Sem mislil, da obstaja bolj preprosta rešitev, pa vidim da je to najbolj preprosta heh. Storjeno. Zadeva urejena. Hvala :)

Da ne odpiram nove teme, kako bi bilo v primeru prednaloženih Windowsow? Kupujem prenosnik in gledam, da je brez sistema ravno zato, da lahko vrnem računalnik v stanju, kakršnega sem dobil, če se odločim za odstop od pogodbe. A to pomeni, da so winsi že inštalirani, ali so samo na disku in jih je treba inštalirati? Se da v tem primeru zopet priti do tovarniških nastavitev brez da bi vplival na Windowse? Ali se naj držim nakupa prenosnika z FreeDOSom?

AC_DC ::

V primeru prednaloženih Windowsow imaš ponavadi eno skrito (recovery) particijo, iz katere lahko narediš "factory reset".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Free dos

Oddelek: Pomoč in nasveti
1524729 (17426) stewo
»

Francoski kupec dosegel vračilo kupnine za Okna (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18959133 (53541) poweroff
»

instalacija XP na HP ProBook4514S

Oddelek: Pomoč in nasveti
221644 (1237) 333333
»

Freedos in hard diski

Oddelek: Operacijski sistemi
51368 (1261) Recordman
»

nov "kalkulatore" in prednaložen OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
392033 (1240) Cingular

Več podobnih tem