» »

Predelava mikrovalovke

Predelava mikrovalovke

Vanadium ::

Pozdravljeni.

Torej rabil bi par nasvetov oziroma ali bi to sploh bilo možno glede sledečega problema. Torej v tram (strešna konstrukcija) se mi je naselil lesni črv oziroma več njih. Enega sem uspel ubit, ker je naredil rov preblizu površine in sem ga ven zbezal z nožem. Takrat sem mislil super ubil sem ga zdaj bo pa mir (je bilo cca 2 meseca) in sedaj sm spet slišal, da mi novi oziroma več novih koplje nad glavo. Problem je v tem ker direkt pod tramom imam pojstlo in glavo in je to živce parajoče poslušat kako koplje po tramu da ne omenjam da glih za statično stabilnost konstrukcije zihr ni dobro da jo črv prežvekuje :P. Sedaj pa k ideji, namreč rad bise izognil uporabi pesticidov iz logičnih razlogov ker je to strup in če njim škoduje pol tudi meni zihr, sploh uporabe pesticida v bivalnem prostoru nebi rad uporabil. Razmišljal sem, da bi nekako mogoče bilo dobro probat z mikrovalovko, da bi jo predelal da bi nekako te mikrovalove usmeril v les kjer bi jih scvrlo. Ali je to možno sploh naredit? Kako bi usmeril te mikrovalove? Sem našel neko podjetje, ki ima neki podobni način uničenja tega škodljivca LINK in se mi zdi da to deluje na dokaj podobnem principu. Kaj vi mislite in kake predloge mate?

L.P.

Pa upam da sem v pravi del foruma postal.

gt55gre ::

Kaj še čakaš pokliči promin!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

AtaStrudl ::

Mikrovalovka dela s 4kV, tako da zelo zlahka scvres sebe...
No ja, saj tudi v tem primeru te vrtanje crva ne bi vec motilo...

hacker1997 ::

vzami vn magnetron podalšaj žice pazi da bo vse lepo izolirano
(izolir trak,termoskrčljive cevi) fiksiraj magnetron na tram
in vklopi ,po mojem pa bi bilo pametno da po vklopu
odideš s sobe ko pa prideš nazaj v sobo izklopi
lesa pa naj ne bi vžgalo saj mikrovalovi tresejo mulekule vode
in s tem naredijo toploto če pa vode ni naj se ne bi segrevalo nič
les pa je suh ;)

tony1 ::

No, da ne boš zažgal bajte :-D

Rešitev je strup za črve v tekoči obliki, v embalaži z dolgo iglo, s katero ga nakapljaš direkt v luknje v lesu. Dela 100% in bo zate popolnoma nestrupeno.

Pyr0Beast ::

Za kemično zatiranje imaš neki Larvacol ali Larvamin. Ampak zadeva je strupena in luknje je po aplikaciji te kemikalije potrebno ! zamašiti.

(Tudi mikrovalovka ni nedolžna)

Da se.
Samo mikrovalovka ima tam 1kW pri 2kV ali še malo preko.
Poleg tega ne vsebuje ločilnega trafota tako da te zlahka scvre.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vanadium ::

hacker1997 zanimiv odgovor. Kar se tiče predelave napajanja nebo problema, ker ma fotr veliko izkušenj z elektronikam, elektroniko ker že cca 35 let sestavlja raznorazne oječevalce, dds, ipd... bolj me zanima kako usmerit direkto te mikrovalove, da bi bil učinek karseda največji. Kar se tiče vklopa se bo vklapljajo iz oddaljenega prostora :D 50 m podaljšek če bo treba :D. Kakršne koli kemikalije pa odpadejo ker se z tem nem špilal tam kjer spim. :|

AtaStrudl ::

Ce bos kar tako ven dal magnetron, bo popolnoma neprilagojen, in je vprasanje, koliko moci bo dajal - pa tudi to bi potem izseval priblizno enako v vse smeri...

Torej ce ze, ga moras vzeti skupaj s tistim kosom valovoda, na katerega je montiran, in potem odprtino valovoda (ki je sla prej v sporhet) nasloniti na tvoj tram.

slowie ::

Pa je les res 100% suh in kaj, če ni?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

telexdell ::

slowie je izjavil:

Pa je les res 100% suh in kaj, če ni?

Če les ni popolnoma suh, ga bodo mikrovalovi pač osušili. Torej bo končni rezultat suh les brez lesnih črvov.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

c3p0 ::

In ko vlaga nima kam iti?

Sicer pa ne vem kaj se komplicira, plačaj tej firmi in jih naj oni scvrejo.

Vikking ::

Kot prvo konstrukciji les ima nekje 12-18% vlažnosti (maximalno 14-16% se lahko les posuši po naravni poti). Medtem ko tehnični les (pohištvo) (8-12%).

Rečmo da ima les pri 10% vlažnosti, 10% vode, pri 20% vlažnosti pa 17% vode.

Ne sanjat da les nima vode. Ima jo kar precej, a pod 30% naprej je ta voda vezana v celičnih stenah. Potem ti je lahko jasno kaj se bo z lesom zgodilo da ga posušiš na abosultno suhost. Ker gre za tramove, z vsemi napakami, verjetno ne bi najdel bolj krive veje v gozdu, kar bi se ti zgodilo s stramom.

Zelo teško se rešujejo zadeve, če se vgradi napaden les. Prvo moraš sploh ugotovit za katerega lesna škodljivca gre. Lahko gre za škodljivca ki ne povzroča konstrukcijsih nestabilnosti v lesu. Oziroma gre za škodljivca ki ne napada vgrajen obdelan les, ampak je škodljivec prišel v les že v gozdu, zaradi dobrih pogojev so se larve razvile, odrasle in sedaj grizejo skozi les, da oddidejo. Nekatere larve se lahko razvijejo šele tudi po 3-6 letih. Nekatere larve imajo tako močne čeljusti, da če bi obložil les z svinčenimi ploščami, bi se te pregrizle skozi te plošče.

Zadeve se rešujejo z inekcijami ali z zaplinjevanjem. Če je škodljivec globoko v lesu ničesar ne boš storil. Če gre za škodljivca, ki ne bo vplival na konstrukcijsko stabilnost lesa se zadeva pusti tako kot je. Zagotovi boljše zračenje, in večjo suhost, če se slučajno zadržuje vlaga. Identificiraj škodljivca naprej, potem bo lažje.

Vsekakor se les zaščiti ko se vgradi, oz. ponavadi zelo poceni les, pomeni da je prišel iz bolnega gozda, oz. iz kakšnih vetrolomov, snegolomov, kjer takšen les takoj napadejo škodljivci. Takšen les je sicer poceni in se zelo dobro celo prodaja za ostrešja hiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

telexdell ::

c3p0 je izjavil:

In ko vlaga nima kam iti?...


...se bo tekočina spremenila v paro.

Za gorenje potrebuješ: gorivo, temperaturo in kisik. Ker mikrovalovi segrevajo vodo v lesu tam ni kisika. Ob povišani temperaturi se bo voda spremenila v paro. Zaradi spremembe volumna bo narasel pritisk v lesu. Če se ta pritisk ne bo mogel sprostiti skozi pore bo verjetno povzročil razpoke v lesu. Para bo zapustila les. Ker ne bo več molekul vode za segrevanje s pomočjo mikrovalov bo rezultat suh (in mogoče malo razpokan) les.
Torej je nemogoče, da bi lahko od znotraj tako pregrel les, da bi na površini prekoračil vžigno temperaturo za les.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

c3p0 ::

No, ravno na to sem ciljal. Ujeta para povzroči mini "eksplozije" v lesu in s tem slabljenje nosilnosti. Vžgal ga bi zelo težko, a niti ni potrebno.

Go-ahead ::

Vrži majhen košček lesa v mikrovalovko, pa boš videl rezultat.
Nato šele začni s predelavami, če že moraš.

Vanadium ::

Ja saj to planiram prvo. Trenutno je projekt na halt ker mam druge zadeve za poštimat pa pojstlo sem stran obrnil tak da jo mam zdaj na drugem vogalu :)) sam zvečer se ga pa sliši ružit ko blesevega tega črva oziroma več njih. Prav čuješ kot da bi nekdo v malo leseno luknjo rival moznik na silo 8-O

Pyr0Beast ::


Za gorenje potrebuješ: gorivo, temperaturo in kisik. Ker mikrovalovi segrevajo vodo v lesu tam ni kisika. Ob povišani temperaturi se bo voda spremenila v paro. Zaradi spremembe volumna bo narasel pritisk v lesu. Če se ta pritisk ne bo mogel sprostiti skozi pore bo verjetno povzročil razpoke v lesu. Para bo zapustila les. Ker ne bo več molekul vode za segrevanje s pomočjo mikrovalov bo rezultat suh (in mogoče malo razpokan) les.
Torej je nemogoče, da bi lahko od znotraj tako pregrel les, da bi na površini prekoračil vžigno temperaturo za les.

Saj se ne sprošča samo para. Imaš še etilen in podobne zadeve ki nastajajo pri suhi destilaciji lesa, take zadeve pa se bodo ob stiku s kisikom hitro vžgale.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Go-ahead ::

Pyr0Beast je izjavil:


Saj se ne sprošča samo para. Imaš še etilen in podobne zadeve ki nastajajo pri suhi destilaciji lesa, take zadeve pa se bodo ob stiku s kisikom hitro vžgale.


Odkrili ste nov način za prižiganje polen v pečeh! Kje se da to patentirat?

telexdell ::

Go-ahead je izjavil:


Odkrili ste nov način za prižiganje polen v pečeh! Kje se da to patentirat?


Očitno imamo na forumu strokovnjaka. Bi namesto dvoumnih opazk lahko svoje globoko znanje delil še z nami?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Go-ahead ::

Se opravičujem, če sem bil preveč dvoumen. Po logiki nekaterih (ne moji) bi se les v mikrovalovki vžgal. Po isti logiki bi se potem vžgali še kosmiči, ki ne plavajo v mleku?

Dajmo no!

Se pa v mikrovalovki iskrijo kovinski predmeti. Ali je avtor teme pomislil na žeblje v tramu?

A. Smith ::

Jemanje magnetrona iz mikrovalovke se mi zdi brezveze. Snemi vratca in preveži stikalo, ki preverja če so zaprta. Mikrovalovka bo delovala brez vratc. Tako bodo mikrovalovi usmerjeni v eno samo smer in bos lahko hodil po prostoru ter žarčil okolico. Upam seveda, da ti ne bo kapnilo, da bi obračal prižgano mikrovalovko proti sebi ali komu drugemu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoke grede - Euro palete

Oddelek: Loža
496762 (5566) r3dkv1c4
»

Zaščita lesa pred škodljivci na podstrešju?

Oddelek: Loža
134281 (3855) pirx
»

Premazi za les

Oddelek: Loža
2011916 (10060) BRBR
»

Je bolj vroča žerjavica ali ogenj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7818778 (16407) urosh
»

zakaj lesen čoln potone

Oddelek: Loža
297778 (7117) ferdo

Več podobnih tem