» »

avto kamera

avto kamera

«
1
2

spargelj ::

Pozdravljeni


Zaradi nekaterih neljubih dogodkov na cesti bi rad kupil avtomobilsko kamero za namestit v avto.
Mi lahko kdo svetuje kakšno kamero in kje jo najugodneje nabavit, sicer mislim da posnetek ne velja kot dokaz vendar je zadosti že številka tablice.


Lp Špargelj

jacksy ::

Yohan del Sud ::

Glede na to da najbrž ne misliš delat dokumentarca svetujem najcenejšo možno rešitev -> recimo mimovrste (razdelek športne kamere). Magari vzameš dve najcenejši po 50 eur in namestiš pod različnim kotom. Redundanca pa to. Verjetno pa dobiš kje drugje še ceneje, kot je raziskal kolega nad mano. Samo mojih 5 centov, kako bi se lotil tvoje težave.
www.strancar.com

johan05 ::

Ali obstaja kamera, ki jo namestiš na zadnjo steklo (v notranjosti) in se nanjo brezžično povežeš s telefonom (bluetooth)? Zaželjena kitajska roba za 20 - 30 €.

BorutK-73 ::

johan05 ::

Te so use več ali manj na kabel. Sem mislil, da ima kdo dejansko tako...

zmaugy ::

Samo pazi da se s kamero ne zapelješ v Avstrijo, mislim da je globa za to tam 10000 ali 12000 EUR.

pegasus ::

Lahko kaj več poveš o tej avstrijski politiki?

Raw ::

http://www.zurnal24.si/kamera-armaturna...
... kar vem je poanta v tem, da ne smeš posnetkov objavljat. V praksi dvomim da je problem, če maš posnetke za osebno uporabo.
Lahko me kdo popravi.
I am what I am and I do what I can

[D]emon ::

Kar se tice dashcamov, priporocam malo brskanja po techmoan.com ker je model v zadnjih par letih naredil reviewe celega kupa dashcamov. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mavrik ::

Na /r/Dashcam je v desnem stolpcu tudi nekaj zelo dobrih predlogov.
The truth is rarely pure and never simple.

fujtajksel ::

Dashcam @ Wikipedia
https://driveeurope.co.uk/2014/09/24/ze...
Btw kolikor razumem problem spada v okvir nepoblaščenega snemanja, ki je mimo tozadevnih predpisov prepovedano tudi pri nas, v kolikor ne snemaš izključno na svoji posesti. Povprečen dashcam snema vsevprek in predpisov za videonadzor ne izpolnjuje. Ravno to da je posnetih množica številk tablic in obrazov mimoidočih je problem. Zato je uporabnost posnetka zelo vprašljiva, razen za osvežitev lastnega spomina.

Arctander ::

V AT je tako ... če snemaš "turistično", se pravi, če snemaš vožnjo na Grossglockner ali kakšno drugo atraktivno cesto ... ti ne bo nihče težil. Ker je to snemanje "zase za spomin". Sploh če snemaš s kakšnim GoProjem ali čim podobnim, ne z namenskim dash-cam. Boš pa imel velik problem razložiti policaju, da vožnjo po dolgočasnih regionalkah ali avtocestah snemaš zase, "za spomin". V tem primeru lahko dobiš kazen v višini več tisočakov.

krneki0001 ::

Posnetek je uporaben v primeru nesreče, da dokažeš svojo nedolžnost (če je recimo problem dokazovati). Ni pa uporaben na sodišču, da bi lahko koga z njim "obremenil".
Sam imam kamero ravno zato. Če ni problemov, vse posnetke zbrišem, če bi imel nesrečo in nebi bil kriv, bi z njim dokazoval svojo nedolžnost.

Raw ::

@Arctander, a to iz trte zvito al iz prve roke? Je kar nekaj pričevanj, da policaji ne težijo nobenemu in da teh kazni v praksi ne dajo nikomur.
I am what I am and I do what I can

zmaugy ::

Arctander ::

Raw je izjavil:

@Arctander, a to iz trte zvito al iz prve roke? Je kar nekaj pričevanj, da policaji ne težijo nobenemu in da teh kazni v praksi ne dajo nikomur.


https://www.tourenfahrer.de/artikel/art...

fujtajksel ::

Raw je izjavil:

@Arctander, a to iz trte zvito al iz prve roke? Je kar nekaj pričevanj, da policaji ne težijo nobenemu in da teh kazni v praksi ne dajo nikomur.


Sej je še marsikakšen zakon, ki ga policaji v praksi ne "enforsajo", ker ga ne poznajo ali pa se jim mogoče celo zdi neumen.
Problem je, da bi se ravno takrat, ko bi zadevo rabil v stiku s policijo ali na sodišču, praktično samo-ovadil.

zmaugy ::

No, jaz ne bi šel preizkušat srečo v Avstrijo za možno ceno 10000 EUR. Saj morda ne bo nič, ampak če naletiš na tapravega inkasanta, imaš pa zelo pokvarjen dan.

MTB ::

Star mobilni telefon, not večjo sd kartico, pa je... Če te kdo ustavi, ti zaradi telefona na šipi ne bo težil.

zmaugy ::

A obstaja app ki snema nekaj minutne filmčke v zanki?

MTB ::

konspirator ::

Arctander je izjavil:

Raw je izjavil:

@Arctander, a to iz trte zvito al iz prve roke? Je kar nekaj pričevanj, da policaji ne težijo nobenemu in da teh kazni v praksi ne dajo nikomur.


https://www.tourenfahrer.de/artikel/art...

Članek datira iz 18.05.2014, je vmes prišel kakšne update ?
--

tictac ::

je kdo v kratkem nabavljal avto kamero in lahko deli nasvet, katera v rangu 50-100€ je boljša?
da snema podnevi, ponoci na sd kartico in hkrati brise starejse podatke, samodejni vklop , resolucija .. ?

knesz ::

tictac je izjavil:

je kdo v kratkem nabavljal avto kamero in lahko deli nasvet, katera v rangu 50-100€ je boljša?
da snema podnevi, ponoci na sd kartico in hkrati brise starejse podatke, samodejni vklop , resolucija .. ?

Jaz imam Viofo A119 in sem zadovoljen.

a_borlak ::

Yi Dashcam, kupil ravno zaradi neljubih dogodkov. Spada med cenejše, dela bp, tudi ponoči, se sama ugasne, prižge ... filme pa snema v 5 minutnih intervalih, tako da ne rabiš iskati preveč časa.

gorazdkop ::

tudi jaz imam viofo a119 skupaj z gps nosilcem. lahko priporočam, do zdaj snema ok, brez težav. tudi kvaliteta slike pod slabimi pogoji ni slaba

r3dkv1c4 ::

tictac je izjavil:

je kdo v kratkem nabavljal avto kamero in lahko deli nasvet, katera v rangu 50-100EUR je boljša?
da snema podnevi, ponoci na sd kartico in hkrati brise starejse podatke, samodejni vklop , resolucija .. ?

Sam sem uporabljal g50, kitajsko.
Zelo zadovoljen....ima vse kar ti iščeš.

Jo imam v predalu, vendar jo imam namen prodat....

Mi je rešila en kup skrbi kar nekajkrat....

Lahko rečem le eno, da sem razočaran, da v letu 2017 tega ne vgrajujejo serijsko v avtomobile, ker bi to rešilo neskončno problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

bambam20 ::

r3dkv1c4 je izjavil:



Lahko rečem le eno, da sem razočaran, da v letu 2017 tega ne vgrajujejo serijsko v avtomobile, ker bi to rešilo neskončno problemov.



Ja, ja. kaj bi pa odvetniki počeli?

simon2704 ::

V avte se to ne vgrajuje, ker sploh niso legalne v nekaterih EU državah, npr v Avstriji je kazen do 10.000 EUR

r3dkv1c4 ::

simon2704 je izjavil:

V avte se to ne vgrajuje, ker sploh niso legalne v nekaterih EU državah, npr v Avstriji je kazen do 10.000 EUR

S kje si pa to info privlekel?

fujtajksel ::

r3dkv1c4 je izjavil:

simon2704 je izjavil:

V avte se to ne vgrajuje, ker sploh niso legalne v nekaterih EU državah, npr v Avstriji je kazen do 10.000 EUR

S kje si pa to info privlekel?


Par postov višje.

s1m0n ::

Nikjer ni govora o prepovedi!

In Österreich unterliegen fix installierte Kameras mit Blick auf öffentliche Bereiche der im Datenschutzgesetz festgelegten Meldepflicht und dem Registrierungsverfahren für Videoüberwachungen.
"Zwar sind Dashcams nicht verboten. Ausdrücklich genehmigt wurden sie jedoch noch nie",


Je pa res, da ti je verjetno nikjer ne bi registrirali :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

shintaro ::

Jaz bi tudi si nabavil kamero... Naletim na dosti pacientov in vedno se nekako izmuznem (nikoli jaz kriv) , razni podvigi so recimo random vožnja na moje pasu, s celim avtom (ne samo malo čez črto) in če ne bi reagiral pravočasno bi mel razbit avto.

Skratka težav ne povzročam, naletim pa dosti krat na folk k dela neumnosti.

Zato v primeru nesreče bi rad imel snemano.

Torej to ne velja nič na sodišču? oz. lahko samo nedolžnost dokažeš, za to velja? Sej to mi je point. Zakrivil itak ne bom, ne vozim divje ampak previdno (ker 'assume all drivers are fucking morons' in to še kako drži!)


Glede Avstrije sm slišal da so policaji precej zabiti,
Moj znanec/frend iz dunaja se je vozil brez izpita, mel je izpit nekoga drugega. Ga ustavijo. Pokaže izpit in kaps ni dojel da na sliki ni on in ga spustil. (ne odobravam vožnjo brez izpita seveda, samo pravim).. In še par ostalih zgodb sm slišal


Ne vozim se nikjer razen Slovenije, če pa bi šel kam kjer je prepovedano bi preprosto al ugasnil al odstranil začasno.
Rabim za Slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

K0l1br1 ::

shintaro je izjavil:

Torej to ne velja nič na sodišču?
Seveda velja. Ne pospušat ljudi, ki sodišča niti od zunaj niso videli.

shintaro ::

K0l1br1 je izjavil:

shintaro je izjavil:

Torej to ne velja nič na sodišču?
Seveda velja. Ne pospušat ljudi, ki sodišča niti od zunaj niso videli.

ok hvala si bom to naroču asap

bambam20 ::

Policaji v Avstriji so rasisti in ne marajo Slovencev. Prej bodo Slovencu napisali kazen za prekršek kot domačinu.

r3dkv1c4 ::

fujtajksel je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

simon2704 je izjavil:

V avte se to ne vgrajuje, ker sploh niso legalne v nekaterih EU državah, npr v Avstriji je kazen do 10.000 EUR

S kje si pa to info privlekel?


Par postov višje.

Narobe razumes.

bambam20 je izjavil:

Policaji v Avstriji so rasisti in ne marajo Slovencev. Prej bodo Slovencu napisali kazen za prekršek kot domačinu.

Tega obcutka res nisem dobil.
Za zacetek nehaj sirit neresnico.
V A te policaj brez razloga ne bo ustavil, kar pomeni, da si bil v prekrsku.
Torej tu ne igra izvor drzavljana nobene veze....kazni so relativno nizke in verjamem, da si jezen, ker si placal za svojo neumnost.

Torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

bbbbbb2015 ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Tega obcutka res nisem dobil.
Za zacetek nehaj sirit neresnico.
V A te policaj brez razloga ne bo ustavil, kar pomeni, da si bil v prekrsku.
Torej tu ne igra izvor drzavljana nobene veze....kazni so relativno nizke in verjamem, da si jezen, ker si placal za svojo neumnost.

Torej?


Bo kar prav, ko nekdo pravi, da so Avstrijci kar rasisti, sploh policaji.
Jaz osebno sem imel več zgodb z njimi, opozoril te bom edino, da prevozim cca 50.000km letno in srečam X raznih policajev.

Prvi primer je bil, ko Slovenija še ni bila samostojna in sem imel svoj prvi avto - Škodo Favorit. Kupil sem jo rabljeno, morda 15.000km na števcu. Policaj, vidno pijan, na neke praznike, ko smo šli kupovat, me ni spustil preko meje. Rekel je, da se iz avta preveč kadi. Sami smo bili na mejnem prehodu Gederovci.

Avto je bil po vseh predpisih registriran in nič mu ni manjkalo. Takrat s punco sva se brez besed obrnila in šla nazaj.

Drugi primer je bil, ko so se vile vrste preko mejnega prehoda v Gornji Radgoni. Neka smrklja policajska mi je napisala kazen, češ da me je videla telefonirati, med "vožnjo", v avtu.

Rekel sem, to je res, samo bil sem na slovenski strani in ne avstrijski in še to sem samo dvignil telefon in rekel, da pokličem nazaj (ker je iz nekega razloga že vleklo avstrijsko omrežje). Smrklja je malo osupnila, potem pa mi vzela potni list (oz. meni in ženi - to je bila ta ista punca iz prvega primera). In dokler nisem plačal neke njihove ušive kazni, mi ni hotela vrniti potnega lista.

Tretji primer je bil sicer moja stranka, najemnik, ki je imel svoje podjetje v Avstriji. Šel je z avtom s slovenskimi tablicami v Graz (Gradec). Ustavili so ga policaji, ugotovili, da ima podjetje v Avstriji (avto, ki ga je imel je bil sicer AMG MERECEDEZ), nakar so poklicali finančno policijo (iz šopinga v Seiersbergu se je to prelevilo v nočno moro), nakar so mu usekali nekaj tisočakov kazni, češ, da dela posle v Avstriji in bi moral v ta namen imeti avto z avstrijskimi tablicami. Moj najemnik je to vzel na znanje, plačal tistih par tisočakov, ter si kupil enega (dodatnega) BMW X6 (rabljenega sicer) z avstrijskimi tablicami.

Pa še par primerov je bilo. Srečal sem nemške, francoske, belgijske, celo luksemburške policaje. Nikjer nisem imel občutka, da mi nekdo diha za vrat neupravičeno. Pri Avstrijcih sem to doživel že toliko krat, da ne more biti naključje.

Zgodovina sprememb…

knesz ::

bbbbbb2015 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:


Tega obcutka res nisem dobil.
Za zacetek nehaj sirit neresnico.
V A te policaj brez razloga ne bo ustavil, kar pomeni, da si bil v prekrsku.
Torej tu ne igra izvor drzavljana nobene veze....kazni so relativno nizke in verjamem, da si jezen, ker si placal za svojo neumnost.

Torej?


Bo kar prav, ko nekdo pravi, da so Avstrijci kar rasisti, sploh policaji.
Jaz osebno sem imel več zgodb z njimi, opozoril te bom edino, da prevozim cca 50.000km letno in srečam X raznih policajev.

Prvi primer je bil, ko Slovenija še ni bila samostojna in sem imel svoj prvi avto - Škodo Favorit. Kupil sem jo rabljeno, morda 15.000km na števcu. Policaj, vidno pijan, na neke praznike, ko smo šli kupovat, me ni spustil preko meje. Rekel je, da se iz avta preveč kadi. Sami smo bili na mejnem prehodu Gederovci.

Avto je bil po vseh predpisih registriran in nič mu ni manjkalo. Takrat s punco sva se brez besed obrnila in šla nazaj.

Drugi primer je bil, ko so se vile vrste preko mejnega prehoda v Gornji Radgoni. Neka smrklja policajska mi je napisala kazen, češ da me je videla telefonirati, med "vožnjo", v avtu.

Rekel sem, to je res, samo bil sem na slovenski strani in ne avstrijski in še to sem samo dvignil telefon in rekel, da pokličem nazaj (ker je iz nekega razloga že vleklo avstrijsko omrežje). Smrklja je malo osupnila, potem pa mi vzela potni list (oz. meni in ženi - to je bila ta ista punca iz prvega primera). In dokler nisem plačal neke njihove ušive kazni, mi ni hotela vrniti potnega lista.

Tretji primer je bil sicer moja stranka, najemnik, ki je imel svoje podjetje v Avstriji. Šel je z avtom s slovenskimi tablicami v Graz (Gradec). Ustavili so ga policaji, ugotovili, da ima podjetje v Avstriji (avto, ki ga je imel je bil sicer AMG MERECEDEZ), nakar so poklicali finančno policijo (iz šopinga v Seiersbergu se je to prelevilo v nočno moro), nakar so mu usekali nekaj tisočakov kazni, češ, da dela posle v Avstriji in bi moral v ta namen imeti avto z avstrijskimi tablicami. Moj najemnik je to vzel na znanje, plačal tistih par tisočakov, ter si kupil enega (dodatnega) BMW X6 (rabljenega sicer) z avstrijskimi tablicami.

Pa še par primerov je bilo. Srečal sem nemške, francoske, belgijske, celo luksemburške policaje. Nikjer nisem imel občutka, da mi nekdo diha za vrat neupravičeno. Pri Avstrijcih sem to doživel že toliko krat, da ne more biti naključje.

Če bi imel kamero v avtu, o čemer govori ta tema, bi vse te prigode imel posnete :)
Mene so v avstriji 2x ustavili (kontrola), pa še nikoli nisem plačal, 1x od tega so celo videli radar detektor, ki je v avstriji prepovedan, pa niso nič rekli.

r3dkv1c4 ::

Ljudje, ki so samosvoji in klicejo probleme, jim tudi kamera ne pomaga.

bbbbbb....je pac en takih.

O primerih je boljse, da kar nehamo, ker lahko pisem v nedogled ampak zacuda, nikoli slabih izkusenj z A policaji.
Ne zagovarjam nikogar ampak ocitno fant(bbbbbbbb.....) se ni imel opravka z francoskimi, spanskimi in italijanskimi policaji, ker bi takoj spremenil mnenje.

Dejstvo je, da so A alergicni na stare kripe, nevzdrzevane avte, se bolj so pa alergicni na prostaski odnos voznikov .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

Prvi primer je bil, ko Slovenija še ni bila samostojna


...še dobro, da se ne pogovarjamo o letu iz Avstro-orgske.....:))

tictac ::

je bolje, ce ima kamera tudi ekran ??
se mi zdi boljs , ce ga nima. Ce ze hoces pregledat posneto, je boljs na racunalniku , itak se bolje vidi kot na ekrancku. pa se manjsa je . ?

r3dkv1c4 ::

ekran je ok...si ne predstavljam, da ga ne bi bilo

tictac ::

gorazdkop je izjavil:

tudi jaz imam viofo a119 skupaj z gps nosilcem. lahko priporočam, do zdaj snema ok, brez težav. tudi kvaliteta slike pod slabimi pogoji ni slaba


kje kupit to Viofo A119 , prek spleta ?

feryz ::

OK, če smo pri Avstriji.
Prvič Za kamero ne rečejo nič. Ko mene drkajo v glavo, samo potrkam po Garminu, ki ima vgrajeno kamero in se začnejo bolj uradno obnašati.
Drugič Jebejo Slovence, da. Celo vstavljajo samo Slovence. Če se pelješ od Gradca proti meji in gre kompletna kolona 110 km/h (zaradi njihovega smoga), bodo potegnili ven Slovenca. Videl že vsaj 10x.
Tretjič Niso samo rasisti, ampak tudi lopovi. Avstrijski policisti so eni redkih, ki smejo kasirati in tlačijo denar tujcev v žep. Zato jim ne dajte denarja. Tudi na bankomat z njimi ne. Ne glede na vse. Povejte, da naj vam napišejo položnico ali da greste plačati na policijsko postajo, pošto, sodišče. Zagotovo jo boste odnesli z opominom.

Na avtocestah so itak table, da se snema. Nič ne piše, kdo lahko in kdo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Heavy ::

Je kdo naročal iz ebay kamere?

Tole gledm:
https://www.ebay.co.uk/itm/4-Dual-Lens-...
#TeamFelix

FTad ::

feryz je izjavil:

OK, če smo pri Avstriji.
Prvič Za kamero ne rečejo nič. Ko mene drkajo v glavo, samo potrkam po Garminu, ki ima vgrajeno kamero in se začnejo bolj uradno obnašati.
Drugič Jebejo Slovence, da. Celo vstavljajo samo Slovence. Če se pelješ od Gradca proti meji in gre kompletna kolona 110 km/h (zaradi njihovega smoga), bodo potegnili ven Slovenca. Videl že vsaj 10x.
Tretjič Niso samo rasisti, ampak tudi lopovi. Avstrijski policisti so eni redkih, ki smejo kasirati in tlačijo denar tujcev v žep. Zato jim ne dajte denarja. Tudi na bankomat z njimi ne. Ne glede na vse. Povejte, da naj vam napišejo položnico ali da greste plačati na policijsko postajo, pošto, sodišče. Zagotovo jo boste odnesli z opominom.

Na avtocestah so itak table, da se snema. Nič ne piše, kdo lahko in kdo ne.



Hja zanimivo. Meni so rekli, da je ceneje, ce mu takoj direkt kes dam, kot pa da mi posljejo poloznico. Mi je pa seveda tudi potrdilo o placilu dal... Ampak glede na napisano, me je zgleda nategnil.

r3dkv1c4 ::

Daj ti lepo te tvoje nemske cigane stlaci v novo temo, tu pa rajsi debatirajmo o kamerah.


Kamere za manj kot 60€ so za v smeti

tictac ::

ima kdo to Viofo a119 za prodat ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7715126 (2121) predi
»

Laganje policistov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11513662 (9884) Unknown_001
»

Kazen v Avstiji (nisem bil v Avstriji) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
559222 (6805) BlaY0
»

Prekoračitev meje kazenskih točk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19644777 (35175) Mare2
»

Kazen (radar) v Avstriji, kjer nisem bila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9328528 (21165) Mare2

Več podobnih tem