» »

Problem z BITLOCKER-jem v Win 10 in Win 8.1

Problem z BITLOCKER-jem v Win 10 in Win 8.1

WinXP ::

Zdravo,imam naslednji problem.Kot že sam naslov govori,se mi pojavlja isti problem
pri obeh različicah Windowsov in sicer pri Win 10 Enterprise in pri Win 8.1 Enterprise.
Edini ki ni delal problema otkakor je sploh ta BiTLocker izšel na Win 7 je Windows 7.

Zdaj pa k problemu. Ko naložim na sveže Windows lahko po restartu računalnika kakšnih
3-4 krat odklenem BitLocker ko se logiram v Windows.
Vendar pa že petič ali šestič ko hočem odkleniti enkriptirani disk javlja sledečo "napako" : D:/is NOT ACESSIBLE. Parameter is incorrect.

http://postimg.org/image/bi74g1pg3/
 Slika

Slika



Ne vem več kaj naj naredim z tem BitLockerjem ... Uporabljal bi ga zelo rad,ker je to pač integrirana zadeva v Windowsu,za druge kot je kakšen TrueCrypt pa nisem zainteresiran ravno,a če ne bo mogoče nikakor odpraviti tega stalnega problema bom pač moral dekriptirati disk in uporabiti kakšen drug program,kot je TrueCrypt.Žal mi je zelo,a ta problem se mi pojavlja skoz že od 8.1 naprej in zdaj že spet na Win 10....

Rešljiva pomoč?

P.S.:Pa še nekaj: Odkar uporabljam Windows 10 se mi PC ko ga dam na Shut Down "ne ugasne do konca" kot se je zmeraj prej. Lučke od miške,tipkovnice in USB lučke od HUBOV še kar svetijo naprej,kot bi bil računalnik prižgan,edino če izklopim zadaj na On Off potem se vse ugasne.
Ne vem kaj je to?
  • spremenil: WinXP ()

solatko ::

Glede ugašanja - nastavi v nadzorni plošči - možnost porabe energije - po defaultu je sleep na vseh načinih, tudi power gumb.
Delo krepa človeka

Han ::

V nekaterih primerih je krivec za napako BIOS. Dell je npr. izdal nov BIOS za nove Latitude E5550 ravno zaradi težav z Bitlockerjem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pravilno kriptirati dva SSD diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193384 (2697) fosil
»

Windows 8 in prve težave z njim

Oddelek: Operacijski sistemi
192141 (1907) krneki0001
»

TrueCrypt na precepu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7126857 (22217) MrStein
»

Enkriptiranje datotek z BitLocker-jem

Oddelek: Informacijska varnost
174861 (4343) karafeka
»

PODATKI SO ŠLI z diska

Oddelek: Programska oprema
132535 (2078) amigo_no1

Več podobnih tem