» »

IoT

IoT

tedl25 ::

Katera podjetja v Sloveniji se ukvarjajo z IoT?

jype ::

Backup22 ::

//

Roadkill ::

Torej IoT je to, da imaš senzor temperature in prek telefona reguliraš termostat?

Al jaz narobe razumem zadevo. Ker zaenkrat nisem še videl drugega kot poplavo termostatov.
Ü

SeMiNeSanja ::

IoT je vsak shitty toy, ki ima povezavo na mrežo.

Lahko je hladilnik, TV, lahko so žarnice, kamere, ja - tudi termostati.

Machete ::

Čakam na kondom, ki bo ko poči, takoj na FB sam postal 'veselo' novico o pričakovnaju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stapler rump ::

Roadkill je izjavil:

Torej IoT je to, da imaš senzor temperature in prek telefona reguliraš termostat?


IoT je to, da ko pritisneš stikalo za luč v svoji kuhinji pri sosedu ugasne žarnica. IoT je to, da Kitajci kopljejo bitcoine na tvojem pametnem hladilniku, Nigerijci pa pošiljajo spam iz tvojega toasterja. IoT je to, da v isti kuhinji ne moreš imeti pečice od Gorenja in štedilnika od Boscha. IoT je to, da se ob torkih zjutraj ne moreš stehtati v kopalnici, ker tvoja tehtnica nalaga posodobitve. IoT je to, da domači kavomat noče skuhati Barcaffe kave in da te skodelica spomne, da ta mesec še nisi plačal članarine za njeno uporabo. IoT je to, da ti budilka ne zvoni 29 februarja. IoT je to, da se za zamudo v službi ne moreš izgovoriti na zastoj, ker je tvoj avto na Facebooku všečkal prazno obvoznico. IoT je to, da ti žena reče, zakaj ne retvitaš njene statistike pitja vode svojim prijateljem. IoT je to, da v soboto nalagaš varnostne popravke v pametni stolček za tvojega otroka. IoT je to, da moraš pri izbiri okenskih žaluzij preveriti, katero verzijo operacijskega sistema imaš na pametnem telefonu. IoT je to, da je od zanesljivosti Amazonovega oblaka na zahodni obali ZDA odvisno, ali bo tvojo družino v hiši, ki jo ogreva pametni termostat, pozimi zeblo ali ne. IoT je to, da menjaš ventile na radiatorjih po dveh letih, ker se jim ne da več nadgraditi programske opreme. IoT je to, da ko sosed s pretakanjem filmov zablokira wi-fi, ti ne moreš s svojim telefonom odkleniti vhodnih vrat. IoT je ...

SeMiNeSanja ::

Machete je izjavil:

Čakam na kondom, ki bo ko poči, takoj na FB sam postal 'veselo' novico o pričakovnaju.

Za kondom bi bilo bolj uporabno, da bi ti delal črtice na 'steni', čim bi ga 'ovlažil'.

Nosečnost in 'vesele novice' pa bolje prepustiti ClearBlue-ju, da naredi 'Cloud aware' verzijo.

stapler rump je izjavil:

Roadkill je izjavil:

Torej IoT je to, da imaš senzor temperature in prek telefona reguliraš termostat?


IoT je to, da ...


Kaj si me nasmejal. Ampak kar je res, je res.....

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Spomnim se tudi onega fancy WC-ja, ki ti po uporabi spere še zadnjico.
Pa so ga shackali, da te je presenetil s curkom, ko si to najmanj pričakoval....
Tudi to je IoT...

l0g1t3ch ::

IoT je zlorabljeni marketinški termin. Kot cloud oz. še za velikostni red ali dva bolj...

Se popolnoma strinjam z tistim kar je napisal uporabnik stapler rump.

Ribič ::

Machete je izjavil:

Čakam na kondom, ki bo ko poči, takoj na FB sam postal 'veselo' novico o pričakovnaju.
Hahaha, ta je dobra.

Slišal sem pa primer, ko je nek tip napeljal kable v stranišče njegove mačke.
Tako, da ko je šla mačka na WC, je računalnik zadevo stehtal in za vsakič zabeležil maso, ki jo je žival dala od sebe.
Na koncu pa se je zadeva še objavila na twitterju.

http://www.scottcutler.net/catpoop/catp...
https://twitter.com/nibblerpoop

Red_Mamba ::

v pon. sem bil na IOT///Edinburgh meetup-u. Tema: intelligent transport

So bile predstavitve kar zanimive. Do leta 2020 bomo imeli vozila, ki bodo vecinoma asistirala vozniku.
2030 pa bi se naj pricela pojavljati prva avtonomna vozila; kot google-ova recimo. Problem je samo, da za masovno
proizvodnjo morajo vozila biti avtonomna s cenejsimi senzorji.

Eno od predavanj je bilo na temo machine vision. Ker so visoko resolucijske kamere svinjsko poceni v primerjavi za radar-jem in lidar-jem.
So orodja za prepoznavanje objektov glavna tema razvoja trenutno na tem podrocju.

v prihodnosti bo vse IOT. je pa to trenutno se vec ali manj neosvojen trg v katerem se skrivajo triljoni $ :)


Ce koga take teme zanimajo pa ima zeljo delati na tem podrocju v prihodnosti, mu priporocam, da se udelezi kaksnih taksnih predavanj v tujini ker:
- vec obcinstva
- navezes stike in poznanstva (100x vec moznosti prit do denarja za startup ce se udelezis cesa podobnega v Londonu kot pa v Lj.)
- startup friendly
- cena povratne karte do londona dan danes tud ni vec tak strosek, sploh ker so zborovanja objavljena dovolj v naprej, da si lahk karte rezerviras po neki cloveski ceni

meetup.com je pa stran kjer lahk poiscete skupine/folk s podobnim interesom


mojih 50 centov
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Meni se zdi precej zaskrbljujoč razvoj v smeri, da marsikatera teh IoT igračk ne deluje brez nekega cloud servisa v ozadju. Ti internetna povezava pade, pa ti termostat ne dela, ali pa razsvetljavo ne moreš krmiliti in podobno.

Crossfire ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Meni se zdi precej zaskrbljujoč razvoj v smeri, da marsikatera teh IoT igračk ne deluje brez nekega cloud servisa v ozadju. Ti internetna povezava pade, pa ti termostat ne dela, ali pa razsvetljavo ne moreš krmiliti in podobno.

There's always plan B...oh wait :)

matobeli ::

A tele IoT igračke delujejo po kakšnem "standardu"?

Se mi zdi precej nepraktično če imaš ene 4 različne proizvajalce v svojem smart home, pa moraš uporabljat za vsakega svojo aplikacijo. Poleg tega ad so nekatere aplikacije bruhaste in slabo optimizirane, se sesuvajo...

111111111111 ::

matobeli je izjavil:

A tele IoT igračke delujejo po kakšnem "standardu"?

Se mi zdi precej nepraktično če imaš ene 4 različne proizvajalce v svojem smart home, pa moraš uporabljat za vsakega svojo aplikacijo. Poleg tega ad so nekatere aplikacije bruhaste in slabo optimizirane, se sesuvajo...


Samo TCP/IP (+IpV6), Wi-Fi in ethernet. Vse ostalo je v zraku in odvisno od ponudnika stortive. Glede IoT so si vsi enotni le, da morajo biti stvari povezane v internet, da delujejo.

SeMiNeSanja je izjavil:

Meni se zdi precej zaskrbljujoč razvoj v smeri, da marsikatera teh IoT igračk ne deluje brez nekega cloud servisa v ozadju. Ti internetna povezava pade, pa ti termostat ne dela, ali pa razsvetljavo ne moreš krmiliti in podobno.

No, ja odpade ti krmiljenje na daljavo in preko telefončka. Še vedno imajo termostati fizične gumbe in elektroniko. Ko se boš vračal domov pač ne boš mogel prižgati centralne, ko prideš domov pa ne bo težav, samo malo te bo zeblo. Sam vidim bolj problem v varnosti takih mehanizmov in možnosti vdorov.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je smiselno uporabljati Microsoft Azure

Oddelek: Izdelava spletišč
162475 (2092) MaCoFaCo
»

Nov botnet na milijonih naprav IoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6921353 (18625) SeMiNeSanja
»

Prikrita komunikacija prek IR s kamerami

Oddelek: Novice / Varnost
358378 (6153) Invictus
»

Internetni napad na hotel zaklenil vse sobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5315864 (11563) SeMiNeSanja
»

Resna ranljivost v GNU C knjižnici

Oddelek: Novice / Varnost
3313140 (9950) Verni

Več podobnih tem