» »

Zahtevek za posnetek pogovora

Zahtevek za posnetek pogovora

AnotherMe ::

Ali je oseba, ki je udeležene v pogovoru, ki je posnet s strani nekega podjetja (telekom, zavarovalnica...), upravičena do prepisa tega posnetka?

Hvala!

Arctander ::

Do prepisa najbrž ne, morajo pa ti izročiti kopijo posnetka, če jo zahtevaš.

30. člen

(1) Upravljavec osebnih podatkov mora posamezniku na njegovo zahtevo:

1. omogočiti vpogled v katalog zbirke osebnih podatkov;

2. potrditi, ali se podatki v zvezi z njim obdelujejo ali ne, in mu omogočiti vpogled v osebne podatke, ki so vsebovani v zbirki osebnih podatkov in se nanašajo nanj, ter njihovo prepisovanje ali kopiranje;

3. posredovati izpis osebnih podatkov, ki so vsebovani v zbirki osebnih podatkov in se nanašajo nanj;

4. posredovati seznam uporabnikov, katerim so bili posredovani osebni podatki, kdaj, na kakšni podlagi in za kakšen namen;

5. dati informacijo o virih, na katerih temeljijo zapisi, ki jih o posamezniku vsebuje zbirka osebnih podatkov, in o metodi obdelave;

6. dati informacije o namenu obdelave in vrsti osebnih podatkov, ki se obdelujejo, ter vsa potrebna pojasnila v zvezi s tem;

7. pojasniti tehnične oziroma logično-tehnične postopke odločanja, če izvaja avtomatizirano odločanje z obdelavo osebnih podatkov posameznika.

AnotherMe ::

Bi kdo znal sestavit dopis s katerim bi lahko zahteval te podatke? Da bo vseboval čimveč "velikih" besed in referenc na zakon :D

black ice ::

All your base are belong to us. Če hočeš izpast ekstra hud dodaš NAO.

Poglej si ZEKom, poglej malo na spletno stran IPRS in če si kolikor tolikor funkcionalno pismen lahko sestaviš sam.

AndrejO ::

AnotherMe je izjavil:

Bi kdo znal sestavit dopis s katerim bi lahko zahteval te podatke? Da bo vseboval čimveč "velikih" besed in referenc na zakon :D

Ne kompliciraj in jim lepo napiši:
- o kakšnem posnetku je govora
- kdaj je bil posnetek narejen
- na kateri telefonski številki je bil narejen
- naj ti to pošljejo v roku 15 dni in na kateri naslov naj ti pošljejo.

Vse skupaj pošlješ priporočeno. Nikakršnih visokoletečih besed ne potrebuješ, ker uspeh ni sorazmeren s tvojo navidezno pomembnostjo, temveč samo in zgolj od tega, če si upravičen do tega, da ga dobiš.

Če želiš najbolj enostavno:

Spoštovani,

Dne ___________ ob ___ uri in ___ minut sem govoril z vašim prodajnikom/podporo/.... Moja telefonska številka je bila __________, vaša pa ______________. Pred začetkom pogovora sem bil obveščen, da se pogovr snema in shrani. Prosim vas, da mi v roku 15 dni posredujete kopijo tega posnetka na moj naslov: Ta in ta ulica, To in to mesto.

S spoštovanjem,
Jaz Sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ambasada zdravja in podobni spamerji

Oddelek: Omrežja in internet
142832 (2587) AndrejO
»

Javno objavleni IPji - vecer.com (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16446987 (41835) tx-z
»

Kako so v praksi videti prometni podatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10543025 (36644) PaX_MaN
»

Izjava o varstvu osebnih podatkov, ki to ni

Oddelek: Problemi človeštva
102524 (2155) Queen
»

Snemanje incoming callov na GSMu

Oddelek: Mobilne tehnologije
83976 (3713) antonija

Več podobnih tem