» »

Free DVD rip s CUDO

Free DVD rip s CUDO

ncc2000 ::

Domača zbirka DVD-jev naj bi se spravila na disk v nek standardni PC format z izbranimi podnapisi z DVD-ja.

Na voljo je i7@4Ghz in GTX680.

Kateri free program naj se uporabi, da bo zadeva najhitreje izvedena? Kateri format?

Programov je sicer morje, a mogoče je že kdo počel podobno in ima izkušnje, kako optimizirat zadevo.

Vnaprej hvala za pomoč.

mailer ::

Poskusi z Prism ali Freemake, eden vem, da to omogoča a sem ga odstranil, ker je poteklo brezplačno obdobje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ncc2000 ::

Prism ne, Freemake pa res ima opcijo Cuda Accelerate, ampak.. pravi, da moja grafa ni Cuba compatible.. fino.

Evo, probal še z:

WinX DVD ... naj bi podpiral Cudo, a grafe pri konverziji ne požene. Drugale pa je tole cool zadeva, z podnapisi zna, le če bi šlo hitreje...

FreeCudaDVDriper se ne zažene, pri inicijalizaciji se ustavi pri fwpuclnt.dll, menda znana zadeva, rešitve nisem našel

Pavtube ... ne uboga..

AnyVideoConvertor ... požene grafo čez 50%, leti 2-3x hitreje kot z CPU-jem, ampak brezplačna verzija ne zna z podnapisi, pa tudi kvaliteta ne uspeva vedno...

WinX deluje najblj solidno, če bi lahko zadevo pospešil..


Še kakšna ideja mybe?

m0LN4r ::

Adobe media encoder podpira zadevo, za trial nevem....
Aja handbrake si poskusil? Naj bi že mel gpu acceleration opencl oz. dxva
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mailer ::

Handbrake vsaj meni ne uporabi cuda jeder v grafiki (GTX660ti). Freemake je uporabil cuda a je bila kompresija videa namesto HD le četrtino le te. Mogoče moraš namestiti tole.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

m0LN4r ::

Nič ni treba nameščat, če v AME delajo te zadeve, mora tudi drugje. Zadeva je že mal starejša, ampak je opcija še badaboom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Spajky ::

Ma kaj komplicirate, Vsebino vsakega DVD se skopira v svojo podmapo mapo na disku v mapo DVD-ji. (fajli filma in fajli podnapisov) ... Pa se instalira kak DVD player na komp, ki to pravilno predvaja ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

All ::

DVD Shrink @ Wikipedia
Sicer nima veze s cudo, sam to ni ozko grlo. Shraniš v ISO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

Brane22 ::

Spajky je izjavil:

Ma kaj komplicirate, Vsebino vsakega DVD se skopira v svojo podmapo mapo na disku v mapo DVD-ji. (fajli filma in fajli podnapisov) ... Pa se instalira kak DVD player na komp, ki to pravilno predvaja ...


+1

VLC zna odpreti tako mapo kot DVD, za mpv pa ne vem.

opeter ::

MP4 format je kar univerzalen ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ncc2000 ::

Ja hvala vsem za dosedanje informacije.
Informacij o kompatibilnosti s Cudo ne bi iskal, če ne bi imel namena stiskat DVD format, a ne..
Tako DVD format ni aktualen, niti DVD Shrink, saj drugi formati omogočajo večjo kompresijo ob višji kvaliteti..

Badaboom mi ne prepozna cuda kompatibilne grafe, namestil sm na youtube-ju najden dodatek, a ni nič uspeha.

In ja, MP4 z H264 se tudi meni zdi smiselen.

Moram pa še sprobat Adobe predlog ...

m0LN4r ::

Če počakaš grem pogledat, katere grafe so v .txt fajlu od AME...
brb

GeForce GT 650M
GeForce GT 750M
GeForce GT 755M
GeForce GTX 285
GeForce GTX 470
GeForce GTX 570
GeForce GTX 580
GeForce GTX 675MX
GeForce GTX 680
GeForce GTX 680MX
GeForce GTX 690
GeForce GTX 770
GeForce GTX 775M
GeForce GTX 780
GeForce GTX 780M
GeForce GTX TITAN
Quadro CX
Quadro FX 3700M
Quadro FX 3800
Quadro FX 3800M
Quadro FX 4800
Quadro FX 5800
Quadro 2000
Quadro 2000D
Quadro 2000M
Quadro 3000M
Quadro 4000
Quadro 4000M
Quadro 5000
Quadro 5000M
Quadro 5010M
Quadro 6000
Quadro K1100M
Quadro K2000
Quadro K2100M
Quadro K2000M
Quadro K3000M
Quadro K4000
Quadro K4100M
Quadro K4000M
Quadro K5000
Quadro K5000M
Quadro K6000
Tesla C2050
Tesla C2070
Tesla C2075
Tesla M2050
Tesla M2070
Tesla K10

cuda_supported_cards.txt

Zdaj če je ni noter jo vnesi s pravilnim imenom. Mora delat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Anney ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

win64 ::

Zakaj pa bi sploh konvertiral zadevo in ne samo zamenjal kontejnerja?
Vsako pretvarjanje ti bo namreč prineslo izgubo.

m0LN4r ::

Mogoče zato, da prihrani na prostoru ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

win64 ::

m0LN4r je izjavil:

Mogoče zato, da prihrani na prostoru ?

OP je v prvem postu vprašal katera opcija je najhitrejša, in to je najhitrejša opcija.

ncc2000 ::

Tako, hvala vsem za usmeritve, na podlagi katerih sem si vzel nekaj časa in ob pomoči googla prišel do naslednjih zaključkov, ki pa seveda veljajo predvsem za moj hardvear, i7@4Ghz in GTX680. Ne vem, kako se to obnese na drugih grafah.

Cuda na GTX680 je za kodiranje H264 fina zadeva, če dela. Od driverja 337.88 naprej menda ni več podprta, zato jo rip programi ob novejših nvidia driverjih ne znajo uporabljat. Nekateri programi pa potrebujejo kopiranje starih cuda ddl-jev v njihov instalacijski direktorij (freemake), da jo začno uporabljat.

Rip/coder programi, ki sem jih testiral, so AnyVideoConverter, Badaboom2, FreeCudaRipper7, FreemakeVideoConvertor, Handbreake, PavtubeFreeVideoConvertorUltimate in WinXdvdRipper ter Adobe Media encoder (ki ne podpira vodeo_ts..). Vsi razen AME (1 mesec oz. 30decodov) so free.

Za kontejner sem izbral MP4 zaradi današnje razširjenosti, čeprav nekih bistvenih razlik ni.

Glede kodiranja videa sem se odločal predvsem med Mpeg4 in H264. V osnovi kodiranje z H264 potrebuje 2x več časa, H264 naj bi bil bolj napreden, po drugi strani pa je strojno pospeševanje s cudo mogoče le za H264.

Format ripa sem po kar nekaj poizkusih definira pri originalnih 720x576, 25fps, 1500kpbs, zvok pa aac 44k1 128K.

Daleč najhitrejša programa sta WinXdvdRiper z kodiranje z Mpeg4 in FreeCudaRipper7 za kodiranje z H264. Oba na svojem področju na moji mašini dosežeta hitrost ripa 1uro filma v 5-ih minutah, cca 300fps+ oz. 12x. Sam sem se odločil za Mpeg4, rahlo manj zahteven za dekodiranje, pa še vedno čist moderen, hkrati pa WinX rahlo bolje sinhronizira zvok s filmom.

Omejitev lahko kar hitro postane DVD enota. Večina jih zna brati DVD max 16x, v praksi pa so hitrosti predvsem pri dual layerjih bistveno nižje. Na srečo imam v mašini dva DVD-ja, eden mi podaljša čas rip-a za 30%, saj izmerjeno praktično zmore max le 8x, no drugi pa gre preko 12x, tako da je proces idetičen tistemu, v kolikor gre za rip VIDEO_TS mape že skopirane na PC-ju. Torej če je PC dovolj hiter, je omejitev hitrost DVD-ja in zadeva ob hkratnem stiskanju sploh ni rečeno, da je počasnejša od samega kopiranja video_ts folderja..

Zaključek gre v smislu, da za kodiranje H264 je strojno pospeševanje nuja in Cuda ga opravi z odliko, če je program dobro optimiziran zanjo. V mojem primeru je to FreeCudaRipper7. Za druge formate kodiranja pa je WinXdvdRiper optimalna izbira.

Sedaj pa veselo na delo .... cca 10 minut x nekaj krat 100kom ... mularija bi imela vsaj neko koristno delo :)

Če pa ima kdo še kakšen predlog za izboljšavo postopka, formata ali kaj drugega, še nismo začeli..

m0LN4r ::

Hvala za koristne informacije tudi iz tvoje strani, po mojem boš težko pohitril zadevo, kot si rekel zaradi omejitev branja iz dvd enot.
lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

QUADRO K5000

Oddelek: Kaj kupiti
161023 (660) krneki0001
»

Namizni računalnik za grafično obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
241718 (851) He-Man
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947258 (37882) MrStein
»

Namizni računalnik za odbelavo video-audio (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10014180 (12660) fuzia
»

qudro vs geforce

Oddelek: Kaj kupiti
8990 (877) Rippy

Več podobnih tem