» »

Pc se ugaša brez razloga

Pc se ugaša brez razloga

poker93 ::

Torej kaj bi lahko botrovalo temu, da se mi pc katerega sem spucal in na novo naložil windwose ugasne brez razloga. Je možno, da so windwosi nekako "slabo" naloženi, ali pa da ko sem spihoval prah iz pc nastala kkšna statika ali je drugače poškodovani kakšno vezje, čeravno sem gledal, da kompresorja nisem direktno usmeril v vezja ? Je pa računalnik iz obdobja windwos viste.

#000000 ::

mal prerukaj rame, in grafiko ter kartice ki jih imaš, vzam ven spucaj kontakte in prižgi nazaj z enima ramom in nato dodajaj ostale, ki ČE ZABREMZA boš vedel kateri ima napako.

Han ::

Če to ne bo pomagalo, menjaj napajalnik.

poker93 ::

rama je 3gb torej ena za 1gb in ena z 2gb, ampak predvidevam da ena ni zadosti da windows zalavfa, bom pogledaš še da ni kakšen kabel istaknjen ter naložil kkšn drug os gor. Bi bilo vredu če bi naložil kar windows 8 ali bolje da unbutu naložim ?

krneki0001 ::

Kaj si pa pucal? Si vzel hladilnik stran iz procesorja? Se ventilator na hladilniku procesorja normalno vrti, ko mašino prižgeš?

poker93 ::

Ventilatorje ter spucal sem prah iz ostalih delov, pač gledal sem da ko sem spihoval nisem šel ravno čez vezja in te stvari, sicer če pc prižgem in grem v bios mi deluje normalno, če ga pustim, da se zadeva zalavfa do konca se mi pa izklopi, kdaj še preden vnesem gleslo, ali pa še nekaj minut po temu, kdaj pa deluje nekaj ur brez problema preden se izklopi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poker93 ()

krneki0001 ::

potem je ram. Vse palčke ven in še enkrat nazaj notri.

AC_DC ::

Če bi bili rami bi dobil bsod, kateri napajalnik, procesor, grafično imaš ?

poker93 ::

Procesor AMD Phenom(tm) 8650 triple core processor 2.3GHz
Grafična Nvidia getforce 8800gt
Ram 3gb DDR2
Kako in kaj pogledaš za model napajalnika razen da razzdreš pc. Na zadnji strani je sicer nalpeka kjer piše AC230V-/4a/50hz ampak nevem če je to.
Sicer pa en update, ko sem zagnal pc sem moral najprej prakrat pritisniti na gumb za vklop da je zalavfal (ko da vžgeš motorko) nato se je pa zagnalo neko popravilo, in od takrat naprej mi pc dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poker93 ()

AC_DC ::

Odstrani stranico in poglej kateri model imaš.

poker93 ::

AC_DC ::

8 let star lc power je zrel za zamenjavo.

Poženi tole http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/ , če se sistem ugasne je napajalnik.

Kakšne temperature dosegaš v idle/full load ?
http://www.cpuid.com/softwares/hwmonito...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

poker93 ::

Bencmarka mi ne zažene
temperatue pa so value min max
systin 26 26 26
cputin 32 32 64
auxtin 36 36 71
za procesor pa 17 16 19 za vsa tri jedra enake

BorutK-73 ::

Temp za cpu ti ne kaže prav. 17C še vodna ne dosežejo.

poker93 ::

Noja take temperature mi pokaže program katerega link je tukaj gor, bom izbrskal še kakšen drugi program ter probal z tistim.

AC_DC ::

Bencmarka mi ne zažene

Zakaj ne ?


https://www.piriform.com/speccy

poker93 ::

Neki napiše, da rabiim grafično ki je vsaj 6 serija, noja ker predvidevam da rabim driverje jih grem nalagti kateri se pa nehajo nalagti na 1/3 inšstalacije

poker93 ::

Vglavnem en update glede stvari, izkazalo se je da je bil napajalnik fuč, tako da je stvar zamenjana in zadeva deluje naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404561 (3330) solatko
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Display driver has stopped...

Oddelek: Pomoč in nasveti
473978 (3373) stricky
»

nenadno ugašanje računalnika - nujna pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
234654 (3825) Pyr0Beast
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182322 (1811) chrush

Več podobnih tem