» »

IPTV preko VPN-A

IPTV preko VPN-A

HotIce ::

Pozdravljeni!
Nujno bi potreboval pomoč in sicer kako naj naredim VPN server kateri omogoča gledanje udp streamom (IPTV) na clientu?

Se pa gre za T-2 IPTV

HotIce ::

Nihče?

Lim00n ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lim00n ()

d4vid ::

Hvala ti za popolnoma neuporaben odgovor.

Mam Linux streznik na T2 povezavi, postavljen VPN, pa mi s zadnjo playlisto iz partisa ne dela
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

misek ::

Če bi podrobneje napial konfiguracijo z opisom uporabljene programske opreme, unicast ali multicast naslovi, ... bi bilo lažje za svetovati.

HotIce ::

VPN se bi verjetno poganjal v Virtualki tako da lahko namestim katerikoli OS oziroma porgramsko opremo.

Naslovi so udp://@ip-naslov:port

Jakka ::

Tole za nastavit je že za nekoga, ki kar dobro pozna omrežja, kar zahtevna stvar.

Osnova je sploh da veš kaj je unicast in multicast, kako deluje IP TV na nivoju paketov ter logiko VPN tunelov.

Preprosta rešitev je, da na linux strežnik namestiš en "media server" (VLC,...), na katerem potem nastavljaš kateri program želiš gledat, sliko ti bo pa na "clienta" ta streamal preko VPN-ja. VPN niti ni potreben, je pa z vidika varnosti priporočljiv. Do "media serverja" bo multicast promet, do clienta od njega pa unicast, kar bo čez klasičen VPN delovalo.

Pri kompleksnejši rešitvi pa moraš čez VPN tunel spravit multicast promet, obenem moraš pa še uredit routing. Vzpostaviš GRE tunel med linux strežnikom in clientom, ga ustrezno zaščitiš in je.

V obeh primerih linux strežnik rabi dve mrežni kartici, eno za IP TV multicast promet do njega, eno pa za dostop do lokalne mreže, da boš šel ven promet do clienta.

Je pa še en hec. Če imaš IP TVna T-2, lahko vse kupljene kanale gledaš preko spleta. Če si v tujini, na linux server vzpostaviš VPN in si za T-2 doma. :)

Pa še ena Cisco rešitev. :)

misek ::

Lahko pa namesti udpxy program, ki pretvarja multicast v unicast. Velikokrat uporabljeno. Potem je s stališča postavitve VPN-ja precej bolj enostavno. No, VPN niti ni potreben za delovanje.

Jakka ::

Kaj pa IGMP paketi z multicast IP naslovi za "menjavanje kanalov" s clienta? Dvosmerni promet. :)

d4vid ::

Kaj pa samo z eno mrežno kartico?
Strežnik je pri kolegu, tako da fizičnega dostopa nimam. Pravtako menda modem lahko nastavlja samo preko T2 vmesnika, torej preko servisnih strani.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

misek ::

Jakka, tvoje vprašanje je za moj odgovor?

Jakka ::

Vprašanje oziroma komentar na tvoj predlog za "udpxy".

d4vid, če so na routerju/modemu nastavljeni porti ali data ali video, potem rabiš dve mrežni kartici. Včasih je bilo tako, sedaj pa morda ni več. Ampak zavedaj se, da je pri vsem tem to še najmanj pomembno.

misek ::

Jakka, udpxy teče na strani, kjer imaš multicast. Na strani klienta pa je HTTP unicast. Torej klient nima nič v zvezi z IGMP paketi.

Jakka ::

Seveda. Ampak bistvo te teme je IP TV, ki pa zahteva dvosmerni multicast promet. Posledično ima klient ogromno vezo z IGMP paketki, saj je želja menjavati TV kanale na njemu. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

misek ::

Jakka, čisto odvisno kakšen IP TV. Z multicast ali brez. Verjetno se ne razumeva čisto.
Doma uporabljam http based iptv, kjer je na drugi strani udpxy. Klient je Kodi/OpenELEC. In deluje čisto zadovoljivo. Aja, in udpxy ne teče v mojem domačem omrežju. In lahko tudi menjavam kanale :)

Jakka ::

V 1. postu je omenjen T-2. To je to, vir imaš, gradiš naprej. "Odvisno kakšen IP TV" tukaj pač ne pride v poštev.

misek ::

Jakka, sploh ne razumeš. Kjer imaš t2 namestiš udpxy. On je na eni strani priključen na multicast. In tam so IGMP paketi. Ampak na drugi strani je HTTP. Tam pa jih ni. In ta postavitev je precej bolj enostavna za postaviti kot routati multicast nekam.
Lahko pa HotIce naredi kar hoče :) Lahko uporabi tudi EoIP.

Jakka ::

Meni je delovanje udpxy-a popolnoma razumljivo. Ampak če želiš na klientu polno funkcionalno IP TV...

Me zanima, kako na klientu pri njegovi uporabi zamenjaš kanal? Na serverju kjer laufa, je logično, da se da, samo to ni to.

Phantomeye ::

A maš ti dva usernama? ker zacel si kot hotice, potem pa kot david.

d4vid ::

Nima dveh imen. Komentiral sem, ker to zanima tudi mene, kar pa sem ocitno pozabil pripisat v prvem postu. Sicer naj se pa admini s tem ukvarjajo, ce ne drugace, vidijo po IP naslovih.

Moram poskusit vaše nasvete.
Lp
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

misek ::

Jakka je izjavil:

Meni je delovanje udpxy-a popolnoma razumljivo. .... Me zanima, kako na klientu pri njegovi uporabi zamenjaš kanal?
Jaz bi rekel da ti ni razumljivo. Zato se več ne bom spuščal v debato. Zadeva v glavnem deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6113521 (9189) Master_Yoda
»

problem innbox-router-udpxy?

Oddelek: Omrežja in internet
484726 (3928) Daniel
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710297 (3716) bimmer-mb
»

SiolTV - router

Oddelek: Omrežja in internet
204447 (3933) KTr1sk
»

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15642843 (19782) cevlj

Več podobnih tem