» »

NLB Klikin

NLB Klikin

«
1
2 3 4

d0rK ::

Živjo,

je med nami kakšen uporabnik te nove nlbjeve Klikin aplikacije? Android ali iOs. Gledam to čudo in razmišljam če je vredno dati 5 evrov za ta OTP generator. Trenutno uporabljam spletno verzijo klika a certifikatom kar precej. In vem da lahko certifikat tudi na tablico uvozim ampak potem je obvezna nastavitev gesla za tablico ki ga je potrebno vnesti vsakič ko jo hočeš uporabljati. Kar se mi zdi butasto in predvsem zamudno.

Ima kdo torej kakšne izkušnje s Klikin appom? Ali deluje stvar kakor mora?

slotech5 ::

Uporabljam iOS verzijo na telefonu. Aplikacija je uporabna (generiranje OTP, pregled stanja, plačila položnic...) in lepo deluje.

d0rK ::

Kdo vaju prosi da kam kaj nalagata? Niti ne vidim da bi kje vprašal če je dobra ideja. Vidim da je nepotrebno pametovanje še vedno stalnica na slotechu. Bom za varnost svojega certifikata oz spletnega bančništva sam poskrbel, ne potrebujem jebenih tujih predlogov.

Hvala za odgovor, slotech5. Če je kje še kak uporabnik naj deli izkušnje. Slotech5, si slučajno tudi uporabnik Klika s certifikatom? Ti je certifikat potem še ostal ali dobiš samo OTP?

gslo ::

men se zdi, da zna bit kak ios tablet z omejenim naborom aplikacij čist OK izbira za enga povprečnega Janeza, ki si doma sicer lasti naluknjan windoze box, poln pr0na in piratskih iger.

branc ::

Aplikacija dela super.

Tomas 33 ::

Mam na androidu in dela OK.

Za hitra plačil še gre, za kompleten vnos pa zna bit tečno.
Pa pofotkat položnico, mi tudi ni šlo v kompletu. Določene podatke je prepoznalo, vseh pa ne.

Ja pa primarno namenjeno spremljanju stanja in ne toliko kompletnemu e-bančništvu.

d0rK ::

Nekaterim vam more mama nazaj na štekerje dati tiste otroške zaščite, ne vem če ste pripravljeni na življenje v velikem okrutnem svetu. Na telefonu že uporabljam uvožen certifikat za Klik, že več let. Pa mi še nihče ni izpraznil računa. Mogoče imaš ti probleme s tem, jaz na srečo ne. Stvar pač ni za ljudi brez trohlice smisla za tehnologijo.

Tomas, pa si obdržal certifikat za uporabo na računalniku ali povsod uporabljaš samo OTP? Ne vem če pustijo da se uporablja oboje, saj za zadeve ki bi jih urejal na računalniku ne bi potem rad vsakič iskal tablico kjer bo OTP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

branc ::

Seminesanja: C'moon, človek je vprašal za izkušnjo z appom, nehej dramatizirat in bit užaljen.

Dork, če redno uporabljaš Klik je to must- have. Da se ne rabiš s certom/pametnim usb ključkom ukvarjat na drugih napravah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

LuGi ::

Lahko uporabljas oboje. @PCju imam cerf. na telefonu pa otp (klikin)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

d0rK ::

Hvala za info vsem ki ste razumeli kaj sem želel! Grem jutri po zadevo.

slotech5 ::

d0rK je izjavil:


Slotech5, si slučajno tudi uporabnik Klika s certifikatom? Ti je certifikat potem še ostal ali dobiš samo OTP?


Sem uporabnik Klika s certifikatom. Nato sem si aktiviral še OTP in sedaj uporabljam oboje.

branc ::

d0rK je izjavil:


Tomas, pa si obdržal certifikat za uporabo na računalniku ali povsod uporabljaš samo OTP? Ne vem če pustijo da se uporablja oboje, saj za zadeve ki bi jih urejal na računalniku ne bi potem rad vsakič iskal tablico kjer bo OTP.


Oboje lahko.

d0rK je izjavil:

Hvala za info vsem ki ste razumeli kaj sem želel! Grem jutri po zadevo.

Ne rabiš nikamor hodit, naroči preko Klika (naročila).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

Apple ::

Klikin dela super. Na iOSu bi lahko še poštimal, da se logiraš v aplikacijo s prstnim odtisom, tako kot imajo to mobilne aplikacije ostalih tujih bank.

Je pa za razmislit, al dati 5 EUR vsakih 5 let za obnovo Klikovega certa, al pa daš 5 EUR za OTP (enkratni strošek). Klikov cert se da uporabit še kje drugje, OTP je pa samo za NLBjevo banko.
LP, Apple

M.B. ::

@Apple: Za kje drugje se lahko vzame tudi digitalno potrdilo sigenca ki je brezplačna. (pa samo € za OTP) Res pa je da zgleda za NLB to potrdilo ni dovolj, ker je zastonj. :)

Je pa sigenca dovolj za FURS, pa e-vem pa ostale banke.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

telexdell ::

Klikin je za mobilne naprave zagotovo bolj varen, kot pa certifikat. Malo je problematičen le čas veljavnosti kode. Če si že malce v letih ali malce slabše vidiš, ali pa hitrost povezave ni najbolj hitra se lahko hitro zgodi, da koda prej poteče, kot pa se uspeš prijaviti v sistem.
Pride pa spletna banka na telefonu prav predvsem, če si daleč od računalnika s klikom in moraš na hitro opraviti kašno plačilo (npr. dosežen limit na mastercardu, pa bi še kaj kupil...).

PS- če pa ti kdo ukrade telefon bo pa veliko lažje zaslužil s kakšnimi klici na xy številke kot pa z poskusom vdora v klikin. Pa še tam ne bo mogel prenakazati denarja ne nek ZX račun, če ne bo vedel znakovne kode. Če pa bo namesto mene plačal račun npr. za RTV mu bom pa kvečjemu hvaležen.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

klemenSLO ::

Vidim da podpira 'slikaj in plačaj' To se sliši obetavno.
Kako pa deluje v praksi? Dela v prvo? pravilno vse zazna?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Apple ::

klemenSLO je izjavil:

Vidim da podpira 'slikaj in plačaj' To se sliši obetavno.
Kako pa deluje v praksi? Dela v prvo? pravilno vse zazna?


Dela OK. Mislim, da zajame znesek, sklic ter IBAN. Prejemnika moraš pa ročno vnesti.
LP, Apple

klemenSLO ::

Apple je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Vidim da podpira 'slikaj in plačaj' To se sliši obetavno.
Kako pa deluje v praksi? Dela v prvo? pravilno vse zazna?


Dela OK. Mislim, da zajame znesek, sklic ter IBAN. Prejemnika moraš pa ročno vnesti.


Ha, OCR zna samo številke brat :)... verjetno prebere sasmo tisto spodnjo zadnjo linijo na položnici:
 sepa obrazec

sepa obrazec

Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Apple ::

klemenSLO je izjavil:

Apple je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Vidim da podpira 'slikaj in plačaj' To se sliši obetavno.
Kako pa deluje v praksi? Dela v prvo? pravilno vse zazna?


Dela OK. Mislim, da zajame znesek, sklic ter IBAN. Prejemnika moraš pa ročno vnesti.


Ha, OCR zna samo številke brat :)... verjetno prebere sasmo tisto spodnjo zadnjo linijo na položnici:
 sepa obrazec

sepa obrazec



Negativ.

Pofotkaš odrezek (na levi strani).
LP, Apple

KraitPay ::

Ja aplikacija pri vseh ponudnikih prebere samo OCR vrstico. Logično potem izpolne samo tisto kar zna in ve.

Drugače za tiste ki niso pristaši bančništva na telefonu se lahko vse uredi. Sam sem lani izgubil 3 telefone in sem imel veliko dela z "blokiranjem" tistih aplikacij da mi nebi kdo kaj dol vzel. Na žalost tega ni bilo.

No letos sem izbral drugo banko in jim za aplikacijo povedal da pristopim k njim će mi zrihtajo, da imam na telefonu lahko samo vpogled v stanje. Ostale stvari me ne zanimajo. No ker imam samo vpogled ne morejo narediti ničesar.

Kar se pa tiče certifikata pa ga imam na PC-ju v firefoxu zaščitenega z mislim da 20 mestnim geslom, ki ga niti sam ne vem in ko mi na 5 let poteče dobim novega. Tako da vso srečo tistemu ki ga želi.

Aja uporabljam pa samo certifikat in osebno geslo za dostop do banke, tako da je treba biti malo pazljiv:)

Apple ::

Prek Klika si lahko onemogočiš plačevanje prek Klikin-a.

Prav tako lahko prek self service modula blokiraš OTP na trenutnem aparatu in omogočiš OTP na drugem.
LP, Apple

Saso_C ::

klemenSLO je izjavil:

Apple je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Vidim da podpira 'slikaj in plačaj' To se sliši obetavno.
Kako pa deluje v praksi? Dela v prvo? pravilno vse zazna?


Dela OK. Mislim, da zajame znesek, sklic ter IBAN. Prejemnika moraš pa ročno vnesti.


Ha, OCR zna samo številke brat :)... verjetno prebere sasmo tisto spodnjo zadnjo linijo na položnici:
 sepa obrazec

sepa obrazec



Narobe. NLBjeva aplikacija se "trudi" prebrati celo položnico. Rezultat je neuporaben za "resno" delo. Na S6 sem zadnjič porabil za plačilo šestih položnic cca. 5 min. Najprej sem poskusil položnico prebrati, kar je skoraj nemogoče, sploh če je položnica malo "upognjena", zmečkana ali kaj podobnega. Ko/če uspe prebrati moraš vsa polja še enkrat popraviti saj je npr. znesek 27,64 EUR prebran kot 2764853,00, ročno vpisati namen, koda namena GDSV, SUPP, ELEC in podobni sploh ne obstajajo. No prišel sem do tretje položnice, nakar mi je plačila zablokiralo zaradi prenizko postavljenega limita za dnevna plačila, zato sem moral v (pravi) Klik in sem kar tam plačal še ostale položnice.

Glede mobilne aplikacije se mi Sberbank-ova veliko bolje obnese. Tam se ti na zaslonu aparata prikaže rdeča črta, ki jo nastaviš na spodnji del polžnice (tja, kjer so oglate številke in znaki) in v nekaj sekundah je UPN pravilno prebran in izpolnjen. Pa še provizija je nižja, kot pri spletni banki, medtem ko je pri NLB enaka v mobilni in spletni banki.

klemenSLO ::

No upam da to temo berejo NLBjevi programerji....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

Nimam nobene neplačane položnice več ta mesec da bi stestiral ampak app zgleda OK. Veliko bolje kot zafrkavanje z vsakokratnim odklepanjem naprave ki je obvezno ob uvozu certifikata. Upam da te probleme pri slikanju položnic res odpravijo.

Apple ::

klemenSLO je izjavil:

No upam da to temo berejo NLBjevi programerji....


Jst tud upam :D.
LP, Apple

Maxl ::

Kje v Kliku si lahko omogočiš plačevanje preko Klikina? Nisem nikjer našel te možnosti. Njihov klicni center dobiti je pa tudi cel podvig.

d0rK ::

Vprašanje če se da. Jaz sem odkljukal opcijo pri naročanju storitve v Kliku.

Omeniti moram da manjka sistem sporočanja banki ki je na voljo v Kliku. Ne email ali telefon, nek drug sistem.

LuGi ::

Maxl je izjavil:

Kje v Kliku si lahko omogočiš plačevanje preko Klikina? Nisem nikjer našel te možnosti. Njihov klicni center dobiti je pa tudi cel podvig.


NAROČILA - Klikin - Nastavitve mobilne banke Klikin

krneki0001 ::

klemenSLO je izjavil:

No upam da to temo berejo NLBjevi programerji....


Nimajo nlb-jevi programerji nič s tem. Spet kupljena aplikacija.

Maxl ::

LuGi je izjavil:

Maxl je izjavil:

Kje v Kliku si lahko omogočiš plačevanje preko Klikina? Nisem nikjer našel te možnosti. Njihov klicni center dobiti je pa tudi cel podvig.


NAROČILA - Klikin - Nastavitve mobilne banke Klikin


Hvala!

branc ::

d0rK je izjavil:

Vprašanje če se da. Jaz sem odkljukal opcijo pri naročanju storitve v Kliku.

Omeniti moram da manjka sistem sporočanja banki ki je na voljo v Kliku. Ne email ali telefon, nek drug sistem.



Sicer nimaš posebej kanala, po katerem bi poslal sporočilo kot v NLB Kliku, ampak imaš rubriko Kontakt - zgoraj levo 'tri črtice'.

d0rK ::

To poznam, zato pravim ne email ali telefon. Bi raje imel še ta sistem spročanja iz Klika kar v Klikinu.

branc ::

d0rK je izjavil:

To poznam, zato pravim ne email ali telefon. Bi raje imel še ta sistem spročanja iz Klika kar v Klikinu.



Oprosti, površno prebral...sama aplikacija sicer nima tega, impro rešitev je, da zgeneriraš OTP in greš (na telefonu) na navaden Klik (ali pa mklik)...malce več korakov, pa vendarle...

BorutK-73 ::

d0rK je izjavil:

Živjo,

je med nami kakšen uporabnik te nove nlbjeve Klikin aplikacije? Android ali iOs. Gledam to čudo in razmišljam če je vredno dati 5 evrov za ta OTP generator. Trenutno uporabljam spletno verzijo klika a certifikatom kar precej. In vem da lahko certifikat tudi na tablico uvozim ampak potem je obvezna nastavitev gesla za tablico ki ga je potrebno vnesti vsakič ko jo hočeš uporabljati. Kar se mi zdi butasto in predvsem zamudno.

Ima kdo torej kakšne izkušnje s Klikin appom? Ali deluje stvar kakor mora?

Če je aplikacija podobna kot od Abanke, se definitvno splača tistih 5€ za aktivacijo. Je pa še potem mesečni strošek, pri abanki je 35 centov.

branc ::

BorutK-73 je izjavil:

d0rK je izjavil:

Živjo,

je med nami kakšen uporabnik te nove nlbjeve Klikin aplikacije? Android ali iOs. Gledam to čudo in razmišljam če je vredno dati 5 evrov za ta OTP generator. Trenutno uporabljam spletno verzijo klika a certifikatom kar precej. In vem da lahko certifikat tudi na tablico uvozim ampak potem je obvezna nastavitev gesla za tablico ki ga je potrebno vnesti vsakič ko jo hočeš uporabljati. Kar se mi zdi butasto in predvsem zamudno.

Ima kdo torej kakšne izkušnje s Klikin appom? Ali deluje stvar kakor mora?

Če je aplikacija podobna kot od Abanke, se definitvno splača tistih 5€ za aktivacijo. Je pa še potem mesečni strošek, pri abanki je 35 centov.


Uporabnina za NLB Klik je okol 0,70 €, Klikin je za obstoječe uporabnike brez dodatne uporabnine....

d0rK ::

branc je izjavil:

Oprosti, površno prebral...sama aplikacija sicer nima tega, impro rešitev je, da zgeneriraš OTP in greš (na telefonu) na navaden Klik (ali pa mklik)...malce več korakov, pa vendarle...

To je pa res, ni slaba metoda s tem OTPjem. Kot pravim, sovražil sem dejstvo da sem moral vsakič odklepat napravo kjer je bil uvožen certifikat. Kdo pa rabi zapravljat dodatne sekunde vsakič ko hočeš telefon uporabljati.

msjr ::

No takole, prvič plačal dve položnici s Klikinom na iPhone 5s, inštalacija enostavna in hitra.

Se pa app sesuva, predvsem ob prvi izbiri nekega menuja, občasno ko preverim promet kartic, pa danes prvič, ko je hotel skenirat račun s kartico.

Tole skeniranje je bolj bogo. Zneskov nima pojma (212.000€ za T2 a k sreči samo 0.9€ za mobitel :D), kode plačila ne prime, prav tako je treba vpisati prejemnika, naslov in kraj. Ne spozna pa če se še tako matraš. V bistvu je znal prav samo sklic in račun prebrat - v bistvu hitreje narediš, če imaš shranjeno plačilo, tam samo prepišeš sklic in vpišeš znesek in to je to.

Nikjer nisem zasledil tudi datuma plačila (avtomatično za danes), tako da je app zmerno neuporaben. Za kakšno stanje na hitro pogledat, ja za kaj več pa na žalost (zaenkrat) še ne.

Apple ::

Kot je meni znano, se je aplikacija, verzije < 3.* sesuvala na verziji iOSa 9.*, ko si želel pogledati stanje po karticah...

Prejemnika je potrebno vpisati, ker aplikacije ne ve, kaj vse je ime podjetja in kje se začne naslov, ker je vse vrinjeno v prostor: ime prejemnika.
LP, Apple

krneki0001 ::

Msjr kateri meniji se sesuvajo?

branc ::

krneki0001 je izjavil:

Msjr kateri meniji se sesuvajo?


Tudi mene to zanima. Razen pomanjkljivega 'slikaj in plačaj', app dela, kot mora.

msjr ::

Evo, iPhone 5s, iOs 9.0 (12A334), dostop preko WiFi

Prejšnja verzija (kot je napisal @apple je to popravljeno): login (pin) -> glavni menu -> kartice -> app nehala delat

3.0, updated 15. 10.: login (pin) -> plačila in prenosi -> slikaj in plačaj -> vklopilo kamero -> vprašalo "Do you want app to use your camera" -> Yes -> proba zoomirat -> app nehala delat

Tukaj imam občutek, da se je nekaj zafuzlala takoj na začetku, pri avtorizaciji dostopa do kamere, ker zdaj sem šel še enkrat vse skozi pa dela ok in se (zaenkrat) nič ni usulo.

krneki0001 ::

Bodo fantje pogledal.

predi ::

Mater so agresivni pri oglaševanju tega produkta. Mene so kar iz poslovalnice klicali naj si pridem tja zrihtat, čeprav dnevno že posiljujejo z reklamami in so me že pred tem obvestili, da si lahko zadevo preprosto uredim prek Klika. Čudno tole. Mogoče jim ne gre v promet.

KraitPay je izjavil:

Kar se pa tiče certifikata pa ga imam na PC-ju v firefoxu zaščitenega z mislim da 20 mestnim geslom, ki ga niti sam ne vem in ko mi na 5 let poteče dobim novega. Tako da vso srečo tistemu ki ga želi.

Aja uporabljam pa samo certifikat in osebno geslo za dostop do banke, tako da je treba biti malo pazljiv:)

Better late than never; če ne vpisuješ tistega 20 mestnega gesla ob vsaki prijavi (+osebno geslo za webpage), potem nekaj ne štima. V Firefoxu moraš imet nastavljen master password, drugače ti certifikat leži nekje na disku v tvojem Firefox profilu popolnoma nekriptiran, razen če se seveda zanašaš na kakšno drugo rešitev na nivoju OS.

Saso_C ::

Res me moti, da so v marketingu tako posiljivi s to aplikacijo. Na FB sem vpisal nekaj komentarjev na aplikacijo, pa so mi izbrisali komentar. Kot kaže imajo navodila, da je treba zadevo prodati za vsako ceno.

Tralala999 ::

Jaz sem kar banko menjal, ker nimajo podpore za wp.

branc ::

Tralala999 je izjavil:

Jaz sem kar banko menjal, ker nimajo podpore za wp.


Pa sej na WP lahko daš certifikat...Zaradi neke aplikacije si menjal banko? :)

krneki0001 ::

Klikin bo verjetno v prihodnjih mesecih tudi za WP.

Sicer bi rešitev bila že kot dodano v authenticator, aplikacijo, ki jo ima wp na storu in jo zastonj lahko preneseš na telefon. Ta aplikacija je prav narejena za one time passworde in samo dodaš v aplikacijo svoj ključ in zadeva deluje.

Apple ::

Tralala999 je izjavil:

Jaz sem kar banko menjal, ker nimajo podpore za wp.


Ko boš videl, koliko aplikacij ni za WP, boš zamenjal telefon in OS :)
LP, Apple

Tralala999 ::

aplikacija z wp na drugi banki je samo bila bonus, in ne nisem banke menjal samo zato. Jaz drugače ne pogrešam nekih aplikacij, več mi je vredno stabilno in odzivno delovanje OS. No če bi WP res začel propadati (kar dvomim),bi pa res pogledal mogoče še proti iOS, ker Anroid je tak kot star avto, skoz moraš neki popravljat....

luky ::

"ker Anroid je tak kot star avto, skoz moraš neki popravljat...."

To si pa lepo povedal, pa še res je ......:)
luky!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697121795 (28804) WizzardOfOZ
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310114 (7335) SVGA
»

Vprašanje NLB klik

Oddelek: Loža
476323 (2787) mat xxl
»

nlb klikin

Oddelek: Loža
75637 (5196) _Denny_
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814587 (5162) branc

Več podobnih tem