» »

NTLDR is missing

NTLDR is missing

GUFY ::

Na mašini imam dva operacijska sistema WIN 98 in WIN XP. Danes se mi je ob zagonu pojavil napis NTLDR is missing. Na drugem računalniku sem naredil BOOT disketo in sistem prenesel na moj računalnik. Sedaj pa imam problem, kako zagnati WIN XP, saj menija z možnostjo izbire ni več in se mi avtomatsko štartajo WIN 98, saj drugi računalnik nima dveh sistemov. Zdi se mi, da se te možnosti dodajajo v datoteke z končnico INI vandar ne vem kako in v katero.

Že vnaprej hvala za pomoč!:\

sash ::

boot.ini
--------------------
Think different...
TOROiD Group

mile ::

GUFY ::

mile: Jaz sem že našel na googlu pomoč kako se namesti in popravi v primeru da ti napiše NTLDR is missing. Moj računalnik se že lepo prižge in dela vendar nimam izbire in se zažene sistem WIN 98. Ne vem kako in kje bi nastavil računalnik, da bi mi le ta zopet omogočal na izbiro WIN 98 ali WIN XP.

sash: na mojem računaliku ne najdem datoteke z imenom boot.ini, sem pa malo gledal po prijateljevm računalniku, pa le ta normalno dela vendar pa je tudi tam ni. Ali ja prava datoteka mogoče system.ini?

mile ::

Sigurno je tam (c:\)

probaj to

http://support.microsoft.com/default.as...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

iration ::

Par let nazaj, še za časa Win2K RC3, sem na dolgo in široko preklinjal Windowse, ker mi je ob boot-up-u napisal NTLDR is missing. Samo sem se pomiril čez pol ure, ko sem vzel disketo ven. >:D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

ToniT ::

GUFY:
Ker si prenesel sistem na novo na računalnik (od win 98), je rešitev zagon s XP CD-jem in potem zaženeš setup -> repair instalation.
To je najbolj enostavna rešitev.
Na c: pa ne smeš več brisati datotek v root direktoriju (C:\), tam so datoteke, ki jih rabijo XP in sicer:
NTDETECT.COM
ntldr in
boot.ini

Mavrik ::

Kaj pa zagon z Win XP cdja, potem v recovery console in tam poženeš FIXMBR?
The truth is rarely pure and never simple.

CaqKa ::

ja .
pa fixboot še poženi za vsak slučaj.

sash ::

kot sem reko jaz datoteko boot.ini imam in v njej sem enkrat prd časom ko sem mel dvojni sitem in sem se želel enega znebit tud neke uspešno :D popravljal
--------------------
Think different...
TOROiD Group

CaqKa ::

fixboot pa fixmbr zaženi iz RCja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s kloniranjem - Boot D, Winsi na C

Oddelek: Pomoč in nasveti
7920 (777) Oldi
»

NTLDR-nisem dobil rešitve

Oddelek: Operacijski sistemi
121218 (956) andi5
»

NTLDR missing at startup pri Compaq DeskPro-ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
81250 (1160) gofra
»

Xp se nočejo zagnat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161265 (1028) Feniks
»

Norton Ghost & Win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
71095 (991) Sumo

Več podobnih tem