» »

Težava z branjem cd-jev

Težava z branjem cd-jev

soccergirl ::

Imam prenosnik Dell Inspiron 1520, v katerem je vgrajen Cd in dvd bralec/zapisovalec (TSST Corp DVD+-RW TS-L632H ATA Device). Ko vstavim original cd z neko programsko opremo, mi ga ne prebere. Sliši se, kako se "zaganja" a se ne zgodi nič. Če izberem D:DVD RW drive, se izpiše "Please insert a disc into drive D", če pa izberem E: Se izpiše "The application not found".

Pod driverji piše, da je nameščen najnovejši. V "Computer managareju" je med napravami pri cd-Rom enota oziroma pod TSST Corp DVD+-RW TS-L632H ATA Device izrisan vprašaj. Pod lastnostmi pa da naprava deluje pravilno.

Kaj lahko naredim, da bo predvajalnik cd zaznal, prebral? Še pred kratkim je delal ok, zadnjih nekaj dni pa ne več. Imam nameščen Windows 7 pro.

Prosim za nasvete. Hvala in LP.

solatko ::

Enota je odpovedala. Poizkusi z drugim, jih imaš na Bolhi za par €.
Delo krepa človeka

SimplTech ::

Kot ti je svetoval že solatko: rabiš drug delujoč DVD-RW pogon. Poišči po Bolhi/Ebayu za optično enoto za prenosnike za IDE (ATAPI) vmesnikom. To starejši vmesnik, ki izgleda tako:


Nato vzameš star pogon ven, preneseš na novega sprednjo ploščico in zmontiraš v prenosnik.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

k men odnes pc pa ti ga zrihtam ;)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

soccergirl ::

Ne strinjam se s tem, da cd ali dvd enota ne bi delala. Ker če vstavim dvd+rw me vpraša kaj želim nanj "speči". Je možno, da je kakšna napaka v registru?


@korenje
Kaj bi naredil s prenosnikom? Kako bi ga zrihtal? ;)

Furbo ::

No potem pa probaj speči kaj na prazen medij.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

r3dkv1c4 ::

soccergirl je izjavil:

Ne strinjam se s tem, da cd ali dvd enota ne bi delala. Ker če vstavim dvd+rw me vpraša kaj želim nanj "speči". Je možno, da je kakšna napaka v registru?


@korenje
Kaj bi naredil s prenosnikom? Kako bi ga zrihtal? ;)

Vrži enoto v kanto, so ti jasno povedali in ne trmoglavi.

5€ ni strošek.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

soccergirl ::

Trenutno vstavila noter dvd+r, ki ima na sebi zapečene 4 filme. Ga je prepoznal brez problema. Vse kaže na to, da je težava le, kadar vstavim cd-je in ne dvd-je.

Na cd-jih imam jezikovni tečaj, ki ga lahko uporabljam le, če je cd vstavljen v enoto, in jih ne prebere :O

Peče brez težav na dvd+rw, ravnokar preizkusila - Nero sporoči, da je datoteka uspešno zapačena. A ko vstavim ta dvd+rw znova v enoto, me Windows zopet sprašuje, kaj želim nanjo speči, vsebine ne prebere, zazna. Zgleda kot, da bi bil dvd+rw prazen.

Sumim na težavo v registru. Anyone?

wanderer ::

tole si že poskusila?

r3dkv1c4 ::

Na cd-jih imam jezikovni tečaj, ki ga lahko uporabljam le, če je cd vstavljen v enoto, in jih ne prebere :O

Ob prvi priliki skopiraj na disk, da v prihodnje ne bo težav.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Baja ::

soccergirl je izjavil:

Trenutno vstavila noter dvd+r, ki ima na sebi zapečene 4 filme. Ga je prepoznal brez problema. Vse kaže na to, da je težava le, kadar vstavim cd-je in ne dvd-je.

Na cd-jih imam jezikovni tečaj, ki ga lahko uporabljam le, če je cd vstavljen v enoto, in jih ne prebere :O

Peče brez težav na dvd+rw, ravnokar preizkusila - Nero sporoči, da je datoteka uspešno zapačena. A ko vstavim ta dvd+rw znova v enoto, me Windows zopet sprašuje, kaj želim nanjo speči, vsebine ne prebere, zazna. Zgleda kot, da bi bil dvd+rw prazen.

Sumim na težavo v registru. Anyone?


v pečico sem dala štrudl in ko je alarm oznanil konec pečenja je štrudl še vedno surov. Sumim na težavo pri elektro distributerju. resno?

zamenjaj dvd enoto. te crkujejo tudi če jih ne pogledaš, kak šele če jih uporabljaš.

edit: eventuelno bi znal pomagat kakšen čistilni cd. jaz se na to nebi zanašal če so ti podatki, ki jih pečeš vredni vsaj malo, upoštevaj zgornji nasvet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

r3dkv1c4 ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/opti...

tip prodaja novo, malo rabljeno enoto za 5€, je menjal zaradi vstavitve hdd-ja.

3 min dela za zamenjat.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

opeter ::

Jaz pa imam težave z dvema DVD-jema. Sem preizkusil na dveh bralnikih/pekačih (en v namiznem računalniku, drugi v prenosniku). Je kakšna možnost, da bi podatke nekako "prebral" oz. prekopiral?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

r3dkv1c4 ::

opeter je izjavil:

Jaz pa imam težave z dvema DVD-jema. Sem preizkusil na dveh bralnikih/pekačih (en v namiznem računalniku, drugi v prenosniku). Je kakšna možnost, da bi podatke nekako "prebral" oz. prekopiral?

Poišči tretjo enoto, ki dela in prekopiraj.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

solatko ::

opeter - Če sta bila DVD-ja kdaj sprobana in sta delovala, potem vzemi vato in čisti alkohol, ter ploščka temeljito očisti. V daljšem časovnem obdobju se nabere fina plast umazanije, skozi katero laser ne more prebrati vsebine.

V 90%-ih je to vzrok za probleme.
Delo krepa človeka

opeter ::

@solatko: OK, hvala bom poskusil.
@r3dkv1c4: hvala za nasvet, samo trenutno nimam drugih enot pri roki.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD+R DL ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
142544 (2353) solatko
»

spet noče pečt

Oddelek: Strojna oprema
101212 (808) DJ MartiNi
»

Problem z DVD/CD pekačem NEC DVD RW ND-3550A

Oddelek: Strojna oprema
81511 (1235) solatko
»

Katero DVD-+RW enoto naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
152097 (1661) novinec09
»

Problemi z NEC DVD-RW ND-2510A

Oddelek: Strojna oprema
323068 (1620) kurjač

Več podobnih tem