» »

Sumljiv prodajalec na bolhi

Sumljiv prodajalec na bolhi

«
1
2

špela113 ::

Živjo!


Malo sem čekirala bolho in naletela na prodajalca /globaltrading/. http://www.bolha.com/uporabnik/globaltr...

Ima slučaajno kdo kako izkušnje z njo/njem? Cene so sumljivo poceni. Mislite da so izdelki ponarejeni, oz. da gre za kakega nateguna?

LP

sandmat ::

met tak kup "novih" fotoaparatov je sumljivo. Opisi izdelkov so pa google translate :)

connel ::

Če je prelepo, da bi bilo res,... Pojdi proč od takih.

dolenc ::

Izogibaj se vseh, ki imajo današnje/včerajšne račune(oz splošno nove). Bolha ji sicer kolkertolk briše, ampak naredijo nov račun tako, da datumi ostajajo sveži.

Škoda, da moraš to sploh vprašat.

toplakd ::

Pa to je ziher isti kot smartbuy.gmbh@gmail al kaj je že

McLuzo ::

"Uporabnik že od 20.09.15"

Sem enkrat že poslal bolhi.com naj malo preverijo, ker to je pa pač preveč sumljivo.

Kot omenjeno, je že sam prevod pobran iz GT, tako da ne nasedat takšnim oglasom.

Unknown_001 ::

Pa še mojih 5c :)

Citiram Murphyja: Če je možno da bo šlo kaj narobe, bo narobe tudi šlo!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

toplakd ::

Saj bo jutri spet gor, z novim uporabniškim imenom.
Sedaj je samo mail zamenjal v oglasih.

Pa ukinil je tisti njegov "Amazon A to Z guarantee" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Compufreek ::

To je itak vseeno .... obstaja samo zato da dobiva mail naslove da jih potem prodaja spamerjem :)

špela113 ::

Oh,...

No dobro, se izogibamo takih :)

Insane123 ::

Ufff jaz pa sem mu že dal naslov pa ime ter priimek :D pa dobro saj to bi tak lahko v vsakem primeru dobil z malo mučenja. Prepričal pa me je predvsem z tem Amazon A to Z.

Maili pa so bli tak včasih vredu sestavljeni včasih pa napačno tvorjeni pa nisem vedel, če je to to ali ne :D

Rok27 ::

Pozdravljeni.
Js sm pol orng zasrau sceno. Narociu sm nouga iphona tut prek a z guarante in sm ze placu. Ampak mail sm dobu pa od amazona za placilo. Mogu bi ze u petek dobit pa nism n mislim da me je nategnu sam ne gre mi u glavo zakaj prek amazona... Razn ce je fejk se tist mail. Ali kdo ve kaj lah sploh se nardim kr tuk dnarja pa res ne bi enmu kr poklono...

opeter ::

Preko Amazona mogoče lahko narediš kakšno pritožbo. Žal pa se ne spoznam tako dobro na te zadeve.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DarwiN ::

Tip je najbrž zahteval plačilo preko Western Union ali običajno bančno nakazilo, nakar je denar takoj dvignil in zdaj boš samo še po čudežu dobil denar nazaj..

Kako točno si nakazal denar?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Rok27 ::

Največji štos je da je mail poslan od amazona. Al pa je se to ponarediu. Denar sem nakazal preko bancnega transferja se pravi po domace dau sem denar banka pa nakaze. Podobno kot bi poloznico placu. Slo pa je za alior bank. Nevem kok sem lahka nasedu ampak dokler se ne zamislis zgleda use uredu. Najbolj pa me je preprical mail od amazona saj sem mislil da potem je pa ze use uredu...

hojnikb ::

Vsaka šola neki stane...
#brezpodpisa

DarwiN ::

Pejt na banko jutri vprašat, če se da kaj uredit... Ampak ponavadi je tako, da lahko teoretično prekličejo nakazilo, v kolikor prejemnik še ni fizično dvignil denarja.. Ampak tip je to naredil že ob sedmih zjutraj naslednji dan, ko si ti nakazal.. Tko da.. 350-600€ šlo po gobe najbrž.

Preko policije pa tudi ne boš nikamor prišel.. Tile nateguni že vejo, kako in kak. Verjetno je kak Nigerijec z bančnim računom na Poljskem ali kakorkoli pač. Nekje se vedno najde luknja.

In po pravilu se ti scamerji izdajajo za ženske.. V tem primeru Anna Gersten.. Ker ljudje nekak bolj zaupamo nežnejšemu spolu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

NightHawk ::

Rok27 je izjavil:

Največji štos je da je mail poslan od amazona. Al pa je se to ponarediu. Denar sem nakazal preko bancnega transferja se pravi po domace dau sem denar banka pa nakaze. Podobno kot bi poloznico placu. Slo pa je za alior bank. Nevem kok sem lahka nasedu ampak dokler se ne zamislis zgleda use uredu. Najbolj pa me je preprical mail od amazona saj sem mislil da potem je pa ze use uredu...


Dej povej email naslov. Malo mi je čudno da gre za original mail od amazona...

Rok27 ::

Sj pac verjetno ni original. checkout@amazon-global-payments.com
Dejansko sm vrgo 650€ stran pa sem sparal dolg da si koncno kupim nov in dober telefon. Amazonu se bo tak jebal ce ni prek njih bankam tut. Policija pa tak nima smisla... Mam pa podatke kam je blo nakazano ne sj nekdo more met racun tam...

hojnikb ::

Za 650€ si šou kupovat preko shady kanalov ?

Svašta
#brezpodpisa

NLight ::

To ni Amazonov e-mail. Amazon ima vedno in samo xxxxxx@amazon.com

Rok27 ::

Ja kaj ces sem zgleda naiven. Nikol u zoulenju si nisem se nic narocal preko interneta evo prvic in takle... Ce bo kdo s kaksno pametno idejo ce se se da kj nardit naj prosim sporoci.

toplakd ::

Saj za 650€ bi si pri nas lahko kupil dober telefon. Zdaj pa za 650€ niti diplome o šolanju ne boš dobil.

mailer ::

Očitno z generacijami IQ pada. Za cca 450€ bi dobil recimo op2, ti se greš pa kvazi frajerja z statusnim simbolom ker kao pič** na to v šoli očitno po novem padajo. Al si trol al je pa draga šola, zdaj se pa sam odloči.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

#000000 ::

Dejmo nerast eno izboljšavo pri teh temah v zvezi z bolho, ker namreč oglasi potečejo ali se uporabnike bana ipd, nihče ne vidi druzga kot

Jejhata.

Zakaj ste pristali tu?
Najverjetneje zato, ker ste si želeli ogledati mali oglas, ki ne obstaja več.

tko da naj se naredi screenshot in uploada kamorkoli, recimo shrani.si ipd. da ostane zadeva vidna tudi kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Rok27 ::

No dj noben te ni proso da zj tule pridige delis. Verjem sm ze dost jezn in ob ziuce ze tak. In ne pis bedarij za sole pa take ce sploh ne ves kuk sm star. Al je mogoce tvoj IQ tak razvit da ves tut to mogoce? To sm objavu sm ce bi mi kdo lahk pomagal ne pa da mi bo pridigal pa me obsoju. Sj ni tvoj denar brigi se za sebe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

mailer ::

Tvoj IQ je primeren tvoji slovnici na tem forumu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Rok27 ::

Ne morem verjet ampak clovek mi je odpiso po tem ko sm mu poslau mail da vem da gre za prevaro in mu tut mal zagrozil. Zj mi je odpiso da naj mu poslem podatke od banke in mi bo poslau denar pa da bom kao vidu da ni kriminalec kod sem ga poimenoval. Zdj si pisema u anglescini da ne bo rabu u translate devat. Ka mislite o tem? Ka je zdj pametno nardit?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

švoh trolanje tole..
#brezpodpisa

#000000 ::

Verjetno boš mogu zdej še mal doplačat za stroške transferja denarja, tko ene 100 evrov pol boš pa dobil verjetno še en mail da se je mal zapletlo zaradi kake zakonodaje in da treba nakazat še kakih 100

DarwiN ::

Zdajle bo tisti scenarij.. Obljuba na obljubo na obljubo.. Denar čez 3 dni, nakar bodo neke težave, čez 1 teden pa res, nato bo zbolel za gripo in ne bo mogel do banke, itd... Toliko, da se boš vmes skuliral in se sprijaznil. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Stari maček ::

hojnikb je izjavil:

Za 650€ si šou kupovat preko shady kanalov ?

Svašta

Se čudiš? Si spregledal njegovo pismenost?

Rok27 ::

Ja ne clovek mi zdj pise ce hocem nazaj denar. Pravi pa da je paket pri DHL ju. Strah me je devat mu se kake podatke da se ne obesi se na moj racun... Res ne vem zdej ka naj nardim... Cudi me da je odpisu takoj ko sm mu zagrozil prej mi pa ni nic od petka odpisal...

Stari maček ::

Rok27 je izjavil:

Ne morem verjet ampak clovek mi je odpiso po tem ko sm mu poslau mail da vem da gre za prevaro in mu tut mal zagrozil. Zj mi je odpiso da naj mu poslem podatke od banke in mi bo poslau denar pa da bom kao vidu da ni kriminalec kod sem ga poimenoval. Zdj si pisema u anglescini da ne bo rabu u translate devat. Ka mislite o tem? Ka je zdj pametno nardit?

Tvojih polpismenih postov noben GT ne prevede...upam, da res trolaš, ker drugače imaš problem...

DarwiN ::

Kako ti lahko ponuja vračilo denarja, ko pa je paket kao v rokah DHL-a in na poti do tebe? 8-O
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

DarwiN je izjavil:

Zdajle bo tisti scenarij.. Obljuba na obljubo na obljubo.. Denar čez 3 dni, nakar bodo neke težave, čez 1 teden pa res, nato bo zbolel za gripo in ne bo mogel do banke, itd... Toliko, da se boš vmes skuliral in se sprijaznil. :D

heh, k agt ;)
#brezpodpisa

Rok27 ::

Pa zakaj bi trolal no mi m halo. Uredu saj lahko pisem v pravilni slovenscini ce vas tako moti. Na hitro pac pisem ker sem na sihtu pardon na delu in se ziucen sem zraven. Gre se mi za resitev problema ne zaizrazanje. Mislim pa da bi bilo tako grozno da se ne bi razumelo. Hvala tistim ko poskusate pomagat in se ne ukvarjat z gramatiko. Upam da je sedaj uredu.

čuhalev ::

Kakršna koli nadaljna debata sedaj, ko je denar nakazan, ne bo ničesar spremenila. Če boš dobil denar nazaj, si lahko vesel.

vargg24 ::

Rok27 je izjavil:

Pa zakaj bi trolal no mi m halo. Uredu saj lahko pisem v pravilni slovenscini ce vas tako moti. Na hitro pac pisem ker sem na sihtu pardon na delu in se ziucen sem zraven. Gre se mi za resitev problema ne zaizrazanje. Mislim pa da bi bilo tako grozno da se ne bi razumelo. Hvala tistim ko poskusate pomagat in se ne ukvarjat z gramatiko. Upam da je sedaj uredu.


Sploh ni povezano s tvojo težavo, vendar vseeno ... »pred ki, ko, ker, da, če vejica skače« Morda ti kdaj (recimo zdaj) pride prav.

Rok27 ::

Cudno mi je da se je clovek sploh javil. Lahko bi preprosto ignoriral mail nevem tole je use ze tako cudno da sploh ne vem kaj naj... Sedaj sem mu napisal naj mi poslje stevilko narocila pa da poklicem na dhl jutri in vidim kaj je sedaj.

Invictus ::

Pošlji mu račun, prej pa še blokiraj trajnike. Namreč manjša luknja SEPA sistema, ko imaš vse podatke o uporabniku računa. In seveda ponarejen podpis ...

Ampak denarja pa najbrž ne bo ... Povej če ti ga bo uspelo dobiti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

Invictus je izjavil:

Pošlji mu račun, prej pa še blokiraj trajnike. Namreč manjša luknja SEPA sistema, ko imaš vse podatke o uporabniku računa. In seveda ponarejen podpis ...

Ampak denarja pa najbrž ne bo ... Povej če ti ga bo uspelo dobiti ...


kaj misliš s tem manjša luknja v sepa sistemu ?

DarwiN ::

Cudno mi je da se je clovek sploh javil. Lahko bi preprosto ignoriral mail nevem tole je use ze tako cudno da sploh ne vem kaj naj... Sedaj sem mu napisal naj mi poslje stevilko narocila pa da poklicem na dhl jutri in vidim kaj je sedaj.


Piše ti zato, ker te bi rad za nos vlekel čim dlje... Če namreč takoj jutri letiš na banko in policijo, imaš mogoče še kakšnih 5% možnosti, da bo nateguna dejansko kdo šel preganjat in da dobiš denar nazaj (čeprav osebno ne vidim te možnosti.. ampak what do I know). Če boš pa čakal 3 tedne na njegove prazne obljube, pa se tvoji izgledi še dodatno poslabšajo.

Bo zanimivo videt, kaj ti bo odgovoril glede tracking številke.

edit: BTW, to številko za sledenje bi ti tako ali tako posredoval že v štartu.. Če bi dejansko kaj poslal.. Saj vendar gre za 650EUR vreden paket.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

N0t0ri0us ::

si naročil iz amazon strani ali si samo plačal preko "amazon" maila ? Kje si sploh našel prodajalca ?

Zgodovina sprememb…

mateii ::

Če prilepiš screene mailov ter screen DEJANSKEGA plačila ti verjamem...drugače je pa malo preveč WTF vse skupaj.

Če nekaj plačuješ v takih zneskih...ponavadi...če si zdrave pameti greš preko secure paymenta...sicer pa za nek klinčev iphone dat 650EUR ko pri nas pride borih 100eur več v redni prodaji, oprosti ampak kot je en zgoraj že omenil si ali res zelo zelo zelo retardiran ali pa je po moje to trollanje.

Sploh pa KAO "prvo naročilo prek neta oz tujine", daj prosim lepo no, mladina ima pomisleke da naročijo ovitek z ebaya za dolar (bo prišel ali nebo, dat ta euro al raje 10 pri nas v trgovini), moj stari ko ma 50+ "ne upa" naročit legit stvari prek trgovine iz tujine češ kaj pa če....a pol ti praviš da tak z lahkoto prvi nakup za tak dnar....mhm!

Če pa je to vse res...se pa začenjam resno bat kakšna je naša prihodnost če bo slonela na takšnih ljudeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mateii ()

Rok27 ::

Na bolhi je mel oglas gor sj tak sm tut najdu to temo na forumu. Global trading gbmh. Nevem zaka eni mislite da si zmislujem niti nevem zaka bi si kdo to zmislu sploh... Sm pac retardiran ce ne pa napisi svoj mail pa ti poslem use pa usem ki vas zanima ni problema. Zdej sm mu napisu naj dokaze da je paket na dhl pa spet ne odpise.

N0t0ri0us ::



10 sekund googlanja in vidiš vse.. Jutri pojdi takoj na banko in poizkusi kaj zrihati.. Če slučajno dobiš telefon in da ti uspe dobiti denar nazaj mu še vedno lahko 1x nakažeš denar :D

Rok27 ::

Hvala. Bom javil kak je šlo kej naprej.

[D]emon ::

Rok27 je izjavil:

Global trading gbmh.


LOL, znan nategun. Od denarja se lahko kar poslovis. Bo vsaj sola za drugic.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Relanium ::

VSI maili, ki jih ponavadi dobiš od ''Amazona, DHL, paypala'' ter ko pride do ustrahovanja tudi od ''FBI'' so ponarejeni brez izjeme. Že če ti pošta konča med neželeno ti lahk dvigne prvi alarm. Drugi alarm pa končnica maila iz katerega je poslan. Tretji alarm so grozne pravopisne napake. Aja četrti alarm bi pa lahko bil že to da ti nekdo preho neke male lokalne beznice kot je bolha sploh poskuša trgovat v angleščini. E in še peti alarm je pa to da se za tako vsoto uporabijo neke čisto tretje nepreverjene in nezavarovane metode plačila.

Enkrat sem se par dni dajal z enim nigerijcem ki je od mene hotel kupit.... pazi to.... BCS kosilnico!! :)
Ko sem ga kontaktiral niti ni vedel kaj točno kupuje, ampak rade volje je pristavil še 400€, na koncu je baje kupoval bicikel. Plačilo bi naj čakalo na paypalu ampak, da ga sprostim moram najprej plačat JAZ.
Tisti dan sem imel napolnjen mail z grožnjami od DHLa, od FBIja, baje da če ne plačam grem takoj v zapor, da so specialci že na poti k meni, da bo od prevaranta mož ki je vojak (se je imel za žensko) prišel k meni in me ubil in en kup drugih groženj in žaljivk. Od tega se seveda ni zgodilo nič, je pa zanimivo kako se obesijo na tvoje osebne podatke. Recimo sem jim že v štartu dal izmišljene, tako da sem se smejal ko je ''FBI' imel moj namišljen naslov :)

Skratka tist ki se gre posel na bolhi.... ehh brezveze...bolha je samo gnojišče za lokalne in globalne nategune, čisto nič drugega.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100542 (6276) predi
»

Nategnt nateguna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917744 (3898) Machete
»

Ali je tole legit?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183385 (2102) Jerry000

Več podobnih tem