» »

Prvi televizor z ločljivostjo 8K

1
2
»

m0LN4r ::

Opala F1 HD majo naši sosedi že par let, kdaj smo mi prešaltal?
- Bom dans na kabelski preveril kak signal prihaja...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Izi ::

Pa tudi če bi filmi v 8K obstajali, kdo bo pa vlekel dol ogromne količine podatkov za tisto malo razlike.

Če je spodoben film v FullHD okoli 4 GB, potem mora biti film enake kvalitete v 4K okoli 20 GB, tisti v 8K bo pa že okoli 80GB, razlike pa ne bo opazil nihče razen če boš imel več kot 5 metrski TV ekran.

FullHD je za ekrane velikosti okoli 1,5 metra. 4K je primeren za okoli 3 metrske ekrane, 8K pa ne bo imel smisla na manj kot 6 metrskih ekranih, kar pa ne gre več v naše dnevne sobe, ki so ponavadi manjše kot 5 metrov.

To velja seveda za TV, kjer 8K nikoli ne bomo potrebovali. Pri računalniških monitorjih in telefonih pa mislim, da bi 8K znalo priti prav.


m0LN4r je izjavil:

Opala F1 HD majo naši sosedi že par let, kdaj smo mi prešaltal?
- Bom dans na kabelski preveril kak signal prihaja...
Kje si pa bil do sedaj? Formula 1 je v HD pri nas še cela 3 leta. Sredi leta 2012 je naš RTV začel oddajati v HD z olimpijskimi igrami in Formule so bile od takrat naprej vedno v HD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Seljak ::

m0LN4r je izjavil:

Opala F1 HD majo naši sosedi že par let, kdaj smo mi prešaltal?
- Bom dans na kabelski preveril kak signal prihaja...


F1 na HDSLO2 jaz gledam že cca 2 leti(lahko,da celo 3,nisem ziher),če se ne motim. Prihaja pa signal v HD resoluciji 1080i,sem ravno kar preveril(imam pa Telemach kabel).

m0LN4r ::

Zato pa delajo na zadevah, kot je hevc, da prihraniš na prostoru. 1080p brez h.264/mpeg4 tut nebi takšen kot je.

Kje si pa bil do sedaj? Formula 1 je v HD pri nas še cela 3 leta. Sredi leta 2012 je naš RTV začel oddajati v HD z olimpijskimi igrami in Formule so bile od takrat naprej vedno v HD.

Ja ne gledam ravno SLO TV moram rečt oz. nasploh TV prinas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Seljak ::

m0LN4r je izjavil:

Zato pa delajo na zadevah, kot je hevc, da prihraniš na prostoru. 1080p brez h.264/mpeg4 tut nebi takšen kot je.

Kje si pa bil do sedaj? Formula 1 je v HD pri nas še cela 3 leta. Sredi leta 2012 je naš RTV začel oddajati v HD z olimpijskimi igrami in Formule so bile od takrat naprej vedno v HD.

Ja ne gledam ravno SLO TV moram rečt oz. nasploh TV prinas.


Hahaha nisi nič zamudil ;) Je pa 3 leta nazaj(ker to sedaj ni podobno F1) bilo kar užitek gledati F1 v HD,ker so detajli in jasnost slike res super,sploh pri teh hitrih avto športih,kjer koščki gume frčijo po zraku,...

miko22 ::

Če je sedaj F1 v HD sem jaz bicikel

m0LN4r ::

miko22 je izjavil:

Če je sedaj F1 v HD sem jaz bicikel

Jaz sem tut bicikel, ker piše 576i pa slika je grda razpacana, kot 480p na youtubu. Kabelska to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nikolahodin ::

miko22 je izjavil:

Če je sedaj F1 v HD sem jaz bicikel

Ni v hdju je pa slika mnogo boljša kot takrat ko so poslanci na sporedu

Seljak ::

Pa res ni v HD-ju ;( To pa so nafukatorji!! Ampak na njihovi strani pa piše,da bo v HD.

Dr_M ::

Tv (kot naprava sama) je dober samo se za filme gledat in to je to. Jest ce ze kdaj kaj gledam, si na compu zalaufam tvin. Na tvju pa mogoce F1 in motogp obcasno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Seljak ::

Odvisno,z sodobnimi TV lahko počneš še marsikaj drugega kot pa gledaš le filme. Recimo TV lahko gleda tebe in prav tako ti njega. Na TV-ju lahko igraš igre,brskaš po spletu in še mnogo tega.

Dr_M ::

Nevem zakaj bi se matral, pa browsal s tvjem. Ni ravno prakticno. Raje comp na TV, je mnogo lazje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Seljak ::

Samo omenil sem ;)

BorutK-73 ::

Seljak je izjavil:

Pa res ni v HD-ju ;( To pa so nafukatorji!! Ampak na njihovi strani pa piše,da bo v HD.

To pa zato ker so nesposobni in so samo prekopirali tekst.

Seljak ::

Ja,samo če pogledaš na njihov spored za SLO3 lahko vidiš,da imajo na tem kanalu kar nekaj oddaj,ki jih predvajajo tudi v HD,čeprav kanal ni označen kot HD,torej so menda pozabili predvajati v HD,druge variante ne vidim. Moram preveriti kako je z njihovimi oddajami,ki jih kao predvajajo na SLO 3 v HD. To je žal velik minus za RTV SLO in kot vemo ni edini minus ;(

miko22 ::

Pozabili? Pa daj no.

Seljak ::

:D

Glugy ::

Dr_M je izjavil:

Nevem zakaj bi se matral, pa browsal s tvjem. Ni ravno prakticno. Raje comp na TV, je mnogo lazje.


Sam to pa res. Še posebej ker so po navad noro počasni pa še nepraktični so z uporabniškim vmesnikom. nevem kak da je tak težko en TV naredit ki je praktičen za brskat. ampak ok sej ni prventveno temu namenjen. Boljš imet en star ampak spucan laptop ga prklopt na TV pa je super za brskat:)

Spc ::

miko22 je izjavil:

Torej, klje lahko gledam forumulo 1 v 1080?

UPLINK na satelitu je full hd 1080i50 v 38Mbit/s MPEG-4 4:2:2 z 7.1 24bitnim ne-kompresiranim prostorskim zvokom.
8-)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

tikitoki ::

bla, bla, bla,... k boste sposobni sklasljat 120.000 EUR, takrat si boste lahko spogali tudi nekaj vsebine dobiti. Sem tudi sam videl TV za 40.000 EUR. WOW. Fuck, 3D brez ocal in kar se mene tice bolsji, k v koloseju s tistimi bednimi ocali. Sam realno gledano, who cares. K bo to cenovno dosegljivo, vsebin pa dovolj, pol bom z veseljem se pridruzil. Jokal pa se ne bom za tisti TV, pa za ta kes grem raje 2x okoli sveta in vidim in dozim kej v realnosti.
Sem pa vesel, da skoraj nikoli vec ne vidim PAL formata:)

3p ::

0,4 cente na piksel. Saj to ni toliko. :D

Markoff ::

stegy je izjavil:

Wow 8k
A je kdo poskusil gledat to na 4 metre v dnevni? Najbrž, da se Zelo pozna.
Za statično sliko, ko imaš čas opazovat piksle, mogoče pa še to na 1 meter, za film pa zelo dvomim, da se kaj pozna.

Na 85" TVju verjetno se. Na do 60" se zagotovo ne. Tako kot danes ne poslušamo BluRay-Audio ploščkov v 128-bitni ločljivosti, 8 kanalih in 384 kHz vzorčenju. In se ne vozimo z 8.000 ccm V12 mašinami v 6m dolgih avtih. Because that would be ludicrous. Res pa dajemo po 700 EUR za male napravice z ogriženim jabolkom, ki imajo za prgišče več funkcionalnosti kot 1 EUR vredna Mobi Reglja, tako da...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

m0LN4r ::

Zanimivi pogledi, eni še ne uživajo HD vsebin (sloTV), drugi pravijo da jih ni...

Sočasno druge države imajo HD že od uvedbe mpeg2 signala z Dolby zvokom, nekatere že uporabljajo 4K, nekatere že testirajo 8K, youtube ima 1080p že od 2009, japonski travnik ima HD že od 2007 se mi zdi...

Kolko stane danes najcenejši FHD TV ? 250EUR
Kolko stane 4K TV ? Cirka 500EUR
Jaz se spomnim ljudi v BB, ki so kupoval FHD Ready TVje brez mpeg4 dekoderja za 600, 700, 1000EUR
Danes dobiš 4K TV za manj, kot se je par let nazaj kupovalo za več FHD Ready TVje + DVBT sprejemnike.

Prostor in bitrate sta rešljiva z HEVC, zelo kmalu. Oprema (4K TV) pa je praktično gledano ceneje, kot pred 7 leti FHD TV.

PS:
To da je pa prinas HD vsebin malo in tudi, ko se izprsih imaš le kopico plačljivih, je drug problem.
rtv prispevek + isptv naročnina + hd paket pa maš 20 sorazmerno gledljivih vsebin xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Markoff je izjavil:

Res pa dajemo po 700 EUR za male napravice z ogriženim jabolkom, ki imajo za prgišče več funkcionalnosti kot 1 EUR vredna Mobi Reglja, tako da...

Tudi za korejska sranja z bolj zanič softverom daje folk toliko denarja.

Nihče pa ne sili ljudi v nakup zadnje tehnologije. Saj ni pod mus ...

Sam sem na TV hišami preprosto razočaran zaradi nevpeljave FullHD signala, ker je danes tehnologija dovolj poceni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spock83 ::

Izi je izjavil:

Ja, Slovenija je ravno sredi prehoda na 1080p in kako so Kabelski ponudniki ponosni na to :))
HD programi so v Sloveniji trenutno še velika ekskluziva in je za njih treba dodatno in precej drago plačevati.
Nekje do 2025 bo Slovenija dokončno prešla na HD, nekje do 2050 pa lahko pričakujemo počasi prehod na 4K.
Kam Japonci norijo z 8K mi ni jasno, do takrat ko se bodo pri nas pojavili prvi programi v 8K bomo vsi ki trenutno tukaj komentiramo že davno pod rušo :P

Roko na srce je na Balkanu, iz kjer prihajajo tudi naši Kabelski ponudniki, še precej slabše in so ravno sredi prehoda na 16:9, za HD pa še slišali niso.


Čisto easy. Košta vse to.

miko22 ::

Jaz sem dobil 4K tv za 900€(58'), sedaj gledam malo te tv pa vidim, da kako dobro 4K tv ne dobiš pod 1500€.
res pa je da sem se zadovoljil z Philips, verjetno pa nikoli več ne bom kupil te znamke TV, čeprav je slika res fenomenalna. Vseeno samo ostale funkcije pri Philipsu so podn od podna. Kot je eden nekoč nekje zapisal. Philips je ok, če jo uporabljaš samo za gledanje tv programov. Kak pa hočeš kaj več, pa bejš stran. Tudi moja izkušnja je podobna. DLNA, sam menu,...vse napol narejeno.
Sem imel prej Sony in Samsung....naslednja tv bo tudi Sony, čeprav jo človek preplača. Toda se splača!

Spajky ::

Matr, kako je v zadnjem desetletju marketing opral folku možgane, me kar prime s*at >:D ... napihnjene velikosti, rezolucije, ultra sleek dizajn, tragedija stojala, tragedija zvok (brez vsaj dveh dodatnih malih aktivnih zvočnikov za par deset €) etc. Pa še program na miljavžent kanalov večinoma reprize in neumnosti. Sem si malo ogledoval tele LED TV-je kao "monitorje s TV tjunerjem" po trgovinah;

Če mi slučajno crkne moj 100Hz Flat 29˝ Grundig CRT star 7 let na kabelski analogni na slabe 3m, si bom nabavil 40 ali 42˝ Ok rabljeno plazmo za 200€ z bolhe ... vsaj za zvok ne bo treba vezat dodatnih zvočnikov ...just my2c ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Invictus ::

miko22 je izjavil:

Jaz sem dobil 4K tv za 900€(58'), sedaj gledam malo te tv pa vidim, da kako dobro 4K tv ne dobiš pod 1500€.
res pa je da sem se zadovoljil z Philips, verjetno pa nikoli več ne bom kupil te znamke TV, čeprav je slika res fenomenalna. Vseeno samo ostale funkcije pri Philipsu so podn od podna. Kot je eden nekoč nekje zapisal. Philips je ok, če jo uporabljaš samo za gledanje tv programov. Kak pa hočeš kaj več, pa bejš stran. Tudi moja izkušnja je podobna. DLNA, sam menu,...vse napol narejeno.
Sem imel prej Sony in Samsung....naslednja tv bo tudi Sony, čeprav jo človek preplača. Toda se splača!

Kupiš en HDMI stick, pa je mir ...

Ne vem zakaj sploh delajo pametne TV ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Netrunner ::

8k je samo 5760×3240 odvečnih pixlov za povprečno družino.

m0LN4r ::

Čisto easy. Košta vse to.

Ja zato pa majo posamezniki na youtube kanalih že par let večjo kakovost posnetkov, kot naša medijska hiša s prispevkom :)

Spajky je izjavil:

Matr, kako je v zadnjem desetletju marketing opral folku možgane, me kar prime s*at >:D ... napihnjene velikosti, rezolucije, ultra sleek dizajn, tragedija stojala, tragedija zvok (brez vsaj dveh dodatnih malih aktivnih zvočnikov za par deset EUR) etc. Pa še program na miljavžent kanalov večinoma reprize in neumnosti. Sem si malo ogledoval tele LED TV-je kao "monitorje s TV tjunerjem" po trgovinah;

Če mi slučajno crkne moj 100Hz Flat 29˝ Grundig CRT star 7 let na kabelski analogni na slabe 3m, si bom nabavil 40 ali 42˝ Ok rabljeno plazmo za 200EUR z bolhe ... vsaj za zvok ne bo treba vezat dodatnih zvočnikov ...just my2c ...

Ti maš že barvno TV ? Se to že dobi poceni?

Jaz sem dobil 4K tv za 900€(58'), sedaj gledam malo te tv pa vidim, da kako dobro 4K tv ne dobiš pod 1500€.

Definiraj dobro? Ker tist, k je dal jurja za FHD ready TV z mpeg2 only ni baš kupil high-tech.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

miko22 ::

Invictus je izjavil:

miko22 je izjavil:

Jaz sem dobil 4K tv za 900€(58'), sedaj gledam malo te tv pa vidim, da kako dobro 4K tv ne dobiš pod 1500€.
res pa je da sem se zadovoljil z Philips, verjetno pa nikoli več ne bom kupil te znamke TV, čeprav je slika res fenomenalna. Vseeno samo ostale funkcije pri Philipsu so podn od podna. Kot je eden nekoč nekje zapisal. Philips je ok, če jo uporabljaš samo za gledanje tv programov. Kak pa hočeš kaj več, pa bejš stran. Tudi moja izkušnja je podobna. DLNA, sam menu,...vse napol narejeno.
Sem imel prej Sony in Samsung....naslednja tv bo tudi Sony, čeprav jo človek preplača. Toda se splača!

Kupiš en HDMI stick, pa je mir ...

Ne vem zakaj sploh delajo pametne TV ...


Sem kupil tv box, ki je deloval na podlagi androida in ponujal vse možno. Tisti je blo šele jajce. Takoj prodal na bolhi.

hojnikb ::

si že kupo kaka jajca, da niso delala ok
#brezpodpisa

Invictus ::

miko22 je izjavil:


Sem kupil tv box, ki je deloval na podlagi androida in ponujal vse možno. Tisti je blo šele jajce. Takoj prodal na bolhi.

Moraš kupit najmočnejšega, ki ga lahko dobiš, ne najcenejšega.

Izkušnje kolegov ... Potem dela O.K.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

miko22 ::

poceni Philips TV + dober tv Box = Sony TV
:D

Spock83 ::

Jaz imam še vedno dobri stari Boxee Box. Še vedno prebavi vse. Sem pa se veselil, ko je Samsung kupil Boxee, se mrekel do bo ultimativni TV z dobrim enostavnim vmesnikom. Pa še vedno ne duha in sluha o tem :(

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

Slovenija HD programi so 1080i ali 1080p ?

1080i je večina.
Se pa najde 1080p na 25fps. (filmi in podobno)

PS: Eni omenjajo 720p, tega še nisem videl. Če pravijo da obstaja, pol že obstaja...

m0LN4r je izjavil:


Formula 1 v 1080p in 60fps izgleda božansko oz. bilokateri šport, kjer je veliko gibanja in hitrosti.

Kje to prenašajo v tem formatu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

slo81 ::

Pejte v naravo,ali poglejte skozi okno pa se lahko 4k,8k in podobne novotarije skeijejo.

Spock83 ::

Takoj bi letel v gozd gledat Hobbite. Samo ne gre.

m0LN4r ::

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Slovenija HD programi so 1080i ali 1080p ?

1080i je večina.
Se pa najde 1080p na 25fps. (filmi in podobno)

PS: Eni omenjajo 720p, tega še nisem videl. Če pravijo da obstaja, pol že obstaja...

m0LN4r je izjavil:


Formula 1 v 1080p in 60fps izgleda božansko oz. bilokateri šport, kjer je veliko gibanja in hitrosti.

Kje to prenašajo v tem formatu?

Youtube live streami online dirke, samo ne za Reallife F1 žal. Al pa poglej na travniku NBA 60fps ali test 60fps broadcast
Evo primer od zgoraj:


Evo tole bi blo z mal večjim bitratom božansko, posledično košarka, fuzbal, hokej, smučanje, formula, box, olimpijske....
Enostavno veliko več vidiš, ker 25-30fps ne pokrije vseh informacij gibanja okolice oz. osebka.

Zdaj pa upočasnjeni posnetki iz 60fps na 15-20-30 ane...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Kaj ::

Pop Tv še do HD ni prilezel, pa boš to gledal na 8K tvju. Namesto nevemkolikoK ločljivosti naj pa raje začnejo počasi snemati filme z vsaj 40fps. Bi se sploh pri akcijah zelo poznalo.
Navaden fotoaparat danes že omogoča 60fps snemanje, prav tako ekrani predvajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony predstavil televizor z ločljivostjo 16K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5010801 (8018) opeter
»

Prihajajo televizorji z ločljivostjo 8K (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
19948355 (41715) Okapi
»

Zaslon z ločljivostjo 8K in gostoto 510 točk na palec

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
228687 (6702) Invictus
»

Na YouTubu prvi posnetek v ločljivosti 8K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
8632281 (27603) PrimozR
»

LG-jev pogled v prihodnost: TV z 8k

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
217368 (5875) Invictus

Več podobnih tem