» »

Zakaj je nekdo navijač

Zakaj je nekdo navijač

Ikspe ::

Od nekdaj sem se spraševal zakaj nekdo navija npr. Za laško ali pa za olimpijo čeprav ni štajerc niti ljubljančan.
To da navijaš za neko svetovno prvenstvo razumem iz vidika nacionalizma da smo majhen narod in bi se radi pokazali da smo tu, obstajamo.

Ne razumem pa da gledaš teletekst kdo je včeraj zmagal med ekipami čeprav od tega nimaš nobenih koristi.

Mogoče tu dobim odgovor.
  • polepsal: Mavrik ()

Thuban ::

[Odstranjena referenca na izbrisano sporočilo - moderator]

Ikspe je izjavil:

Od nekdaj sem se spraševal zakaj nekdo navija npr. Za laško ali pa za olimpijo čeprav ni štajerc niti ljubljančan.
To da navijaš za neko svetovno prvenstvo razumem iz vidika nacionalizma da smo majhen narod in bi se radi pokazali da smo tu, obstajamo.

Ne razumem pa da gledaš teletekst kdo je včeraj zmagal med ekipami čeprav od tega nimaš nobenih koristi.

Mogoče tu dobim odgovor.


zato, ker tvoji prijatelji tudi navijajo za nekaj in hočeš bit "kul". Ali pa hočeš biti tekmovalen in navijat za nasprotno moštvo kot navija prijatelj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

eric_cartman ::

Osebno tega ne delam.. Ampak.. Recimo vsak dan preberem nek članek na temo tehnologije ali pa kakšno zadevo iz mojega področja.

Tisti, ki stalno spremljajo šport, pa jim je šport do te mere pri srcu, da se želijo izobrazit in bit na tekočem v tem. Skratka nič takega za filozofirat. Nekdo ima pač v sebi že od malega glasbo, šport etc. in to potem stalno spremlja.

[D]emon ::

eric_cartman je izjavil:

Nekdo ima pač v sebi že od malega glasbo, šport etc. in to potem stalno spremlja.


Nekateri pa iscejo nacin za sproscanje frustracij in kompenziranje zaradi velikosti kopulativnega organa. (*kreh* Viole *kreh* Green Dragons *kreh*)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

NonPlusUltra ::

S športom bi se moral ukvarjati vsak in nihče ne bi smel dopustiti, da to dejavnost namesto njega opravlja kdo drug. Tako kot bi bilo nespametno, če bi ljudje obiskovali verske obrede samo zato, da bi opazovali druge kako molijo, enako velja tudi za tiste, ki prihajajo na igrišča in štadione samo zato, da gledajo druge, ne pa zato, da bi tudi sami sodelovali.
Za šport velja podobno kot za molitev, hrano ter občutke hladnega in toplega. Nemogoče si je predstavljati, da bi ljudje hodili v restavracije samo zato, da gledajo druge kako se prehranjujejo.
......
Enako nelogično je torej tudi, če družba dopusti posamezniku ali skupini da monopolizira šport, sama pa mora plačevati stroške te prilastitve. Po istem principu ljudstvo tudi nikakor ne bi smelo dopustiti, da jim posamezniki ali skupine ljudi, pa najsi gre za stranko, razred, sekto, pleme ali skupščino, določajo njihovo usodo in diktirajo potrebe namesto njih samih.
......
Javni šport je namenjen množicam. Predstavlja njihovo pravico in preko športnega udejstvovanja so lahko deležne številnih pozitivnih učinkov na zdravje in telo. Čista neumnost se je odreči tem učinkom na račun določenih posameznikov in klubov, ki jih nato monopolizirajo, medtem ko mora ljudstvo zanje plačevati račune. Vsi, ki se zbirajo na štadionih, zato da gledajo, aplaudirajo in se zabavajo, so neumni ljudje, ki takšnih aktivnosti sami niso sposobni prakticirati. Kot mrtvaki stojijo v vrstah in ploskajo herojem; ti jemljejo iz njih vsakršno aktivnost, sami pa dominirajo na igrišču, nadzorujejo šport in izkoriščajo kapacitete, namenjene vsem.
.......
Tisti pa, ki sami usmerjajo potek svojega življenja, nimajo nikakršne potrebe po tem, da življenje opazujejo še preko igralcev na odru ali v kinodvoranah. Podobno kot jahač, ki drži v rokah uzdo svojega konja, seveda ne sedi na tribuni, medtem ko se odvija dirka.
.......
(odlomki, Zelena knjiga, Moamer Gadafi)
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

A120 ::

zakaj navijamo za neko ekipo? enako vprasanje kot zakaj ti postona neka oseba (partner) vsec s katero nimas na zaacetku nic skupnega. na klub se navezes, poistovetis se z njim in ti dobesedno zleze pod kozo. pac ne izberes si sam da navijas za neko ekipo ampak se to "zgodi". na teleteksti pa spremljamo novice ker nas sport pac zanima in v njem uzivamo. tako kot nekoga zanima tehnologija, nekoga umetnost tretjega pa vrtnarjenje

NotSpecial ::

A120 je izjavil:

zakaj navijamo za neko ekipo? enako vprasanje kot zakaj ti postona neka oseba (partner) vsec s katero nimas na zaacetku nic skupnega. na klub se navezes, poistovetis se z njim in ti dobesedno zleze pod kozo. pac ne izberes si sam da navijas za neko ekipo ampak se to "zgodi". na teleteksti pa spremljamo novice ker nas sport pac zanima in v njem uzivamo. tako kot nekoga zanima tehnologija, nekoga umetnost tretjega pa vrtnarjenje


Primerjava s partnerji je kar dobra ja. "Svojega" (svojo ekipo) obožuješ, druge pa še vedno opaziš (oz. bereš o ekipah, ki ti sicer niso ravno pri srcu). :))

SimplyMiha ::

Kako drugače pa naj bi opravičili vandalizem?!

šernk ::

treba je ločit med navijači in "navijači". ker drugi ponavadi vedno navijajo za najboljšega.

nekateri pač spremljamo šport in navijamo za isto ekipo od malega. Zakaj? večinoma ker nekdo ko imaš 10 let vpliva nate in da bi bilo spremljanje bolj zanimivo, začneš navijat za nasprotno ekipo. Ali pa istega dirkača, igralca itd.

za vsako ekipo/osebo ki navijam, navijam iz enega razloga in ker ne menjam navijam že za vsako ekipo 15 let +, pa če jim gre slabo ali dobro.

zakaj gledamo šport? malenkost iz dolgčasa, malenkost ker se vanj lahko vživiš (kdo bi gledal 4 ure kolesarjenja? ja nekateri gledamo z veseljem, večinoma tisti, ki tudi sami ogromno prekolesarimo in julija med 15 uro in 18 uro zunaj nimaš kaj početi).

lahko pa vprašam, zakaj nekateri cele dneve igrajo igrice, sem jih tudi sam včasih pa ne vem zakaj, danes jo zaženem res če zmanjka vsega ostalega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

martincek1 ::

Ko sem bil star 11 let sem zacel igrati nogomet v mojem kraju in od takrat naprej sem vzljubil nogomet. Zelo redki igralci so sposobni priti na nivo, ko lahko igrajo v najboljsih ligah. Na zacetku smo ob tekmah sanjali, nato se ucili in spremljali najboljse pri svojem delu, sedaj na podlagi tega spremljamo klube, ki so nam v tem procesu prirasli k srcu. Mediji so seveda naredili svoj del. V glavnem v izreden uzitek mi je spremljati tekme in tudi dogajanje v klubu, sem pa pripravljen vse skupaj postaviti v kot, ce pride do kaksne specificne situacije ko mi bo tedensko spremljanje tekem hodilo napoti.

Stari maček ::

Navijači so osebki brez lastne identitete. Uživajo v črednem nagonu.

PacificBlue ::

Vidiš na štadionu, en začne skakat ina navijat, drugi sledijo. Podobno kot begunci. Temu se reče proces avtosinhronizacije.

Netrunner ::

PacificBlue je izjavil:

Vidiš na štadionu, en začne skakat ina navijat, drugi sledijo. Podobno kot begunci. Temu se reče proces avtosinhronizacije.


Temu se lahko tudi reče "čredni nagon".

Furbo ::

Ikspe je izjavil:

Od nekdaj sem se spraševal zakaj nekdo navija npr. Za laško ali pa za olimpijo čeprav ni štajerc niti ljubljančan.
To da navijaš za neko svetovno prvenstvo razumem iz vidika nacionalizma da smo majhen narod in bi se radi pokazali da smo tu, obstajamo.

Ne razumem pa da gledaš teletekst kdo je včeraj zmagal med ekipami čeprav od tega nimaš nobenih koristi.

Mogoče tu dobim odgovor.


Folk navija tudi za barcelono, pa bayern pa druge tuje zadeve.. zakaj? Nimam pojma. Očitno si želijo biti del nečesa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

A120 ::

nekateri imajo tudi raje mehisko ali pa kitajsko hrano pa se ne pomeni da bi rad bil necesa tujega. verjamem da dokler ne obcutis tistega adrenalina pred in med tekmo nemores vedeti kako je navijati za nekaj pa cetudi samo s kavca

NonPlusUltra ::

Tisti, ki imajo radi mehiško hrano, ne hodijo v mehiško restavracijo gledati druge, kako jedo to mehiško hrano in orgazmirajo ob vsakem njihovem ugrizu v tacos. In za ta ogled še plačajo. In se za to predstavo pripeljejo iz vasi v mesto, 100 km daleč. In se potem še mesec dni, vsi napumpani, pogovarjajo s kolegi, navdušenci nad mehiško hrano, kak car je tip, ki je v deseti minuti pojedel celo polnjeno tortiljo s fižolom. In ga, junaka, prosili za avtogram.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

martincek1 ::

Anede. Kok se mi sele tisti smilijo, ki hodijo na koncerte. Namesto da bi sami igrali doma. Ovce.

šernk ::

martincek1 je izjavil:

Anede. Kok se mi sele tisti smilijo, ki hodijo na koncerte. Namesto da bi sami igrali doma. Ovce.


kaj to. Eni igrajo FIFA in se delajo, da so C.Ronaldo, namesto da bi šli vn trenirat nogomet in dejansko postali dobri.

ali pa COD namesto da bi šli v SLO vojsko in postali član posebne enote.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

HighBane ::

Zaradi občutka pripadnosti - del nekaj večjega. Občutek nagrade, ko tvoje moštvo zmaga s pomočjo tvojega navijanja (vložek -> večja zadostitev pri uspehu). Razlog, da posvetiš del svojega časa in slediš ekipi okoli, ker jim "moraš" pomagat. Vse to za malo tveganja.

[D]emon ::

Kaksen vlozek, prosim te. To je bullshit. Ekipa ni zmagala zato, ker si ti doma pred TV-jem skakal kot opica s pirom v roki, niti ne bi zgubila ce tega ne bi pocel. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

šernk ::

[D]emon je izjavil:

Kaksen vlozek, prosim te. To je bullshit. Ekipa ni zmagala zato, ker si ti doma pred TV-jem skakal kot opica s pirom v roki, niti ne bi zgubila ce tega ne bi pocel. :)


ekipa od tega ker ti gledaš tekmo tudi neposredno živi ;)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

[D]emon ::

Ne gledam. Ker je to za moje pojme idiotizem. OH LOOK A ROUND PIECE OF LEATHER!
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Uros!no ::

Saj nisi pričakoval, da boš dobil odgovor na tehničnem forumu.

Ker je fajn, ker si čustveno navezan na klub že od otroštva. Ker ti nikoli ne bo jasno, zato se niti ne poglabljaj.

To je nekako tako ko ob navijanju (tistem malo drugačnem) dobiš 1000 točk v 3DMarku.

Podobno 'cool' kot se [D]emon počuti ob klišejskem nerganju v angleščini. A ne ve da izpade smešen.

[D]emon ::

Izpadem smesen samo omejencem. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

detroit ::

Ojej spet smo pri malikovanju posameznikov...to bi moral z zakonom prepovedat isto kot vere...
namenoma sem izpustil primerjavo s primati...:D

Stari maček je izjavil:

Navijači so osebki brez lastne identitete. Uživajo v črednem nagonu.

Mal preveč posplošeno i guess;) But i like it
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

rognaj ::

Zato, ker se ob zmagi "tvojega" kluba tudi tebi izloča testosteron - kot da si sam igral in zmagal. In ta "občutek" verjetno "žene" ljudi v navijanje... Takšno in drugačno...

ahac ::

Največji navijači so ponavadi ljudje, ki so v mladosti sanjali, da bodo uspešni športniki in mogoče celo igrali v teh klubih. Če zdaj njihov klub, sodržavljan, itd. zmaguje v tem vidijo tudi tudi svojo zmago in s tem opravičujejo lasten neuspeh dosežt mladostne sanje.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ikspe ::

Po moji logiki se človek ukvarja s stvarmi ki mu koristijo, dajejo ugodje.
To da hodijo na koncerte verjetno uživajo v muziki, tisti ki spremljajo razvoj tehnologije pa imajo mogoče poklicno koristi ker s tem služijo, ali pa so samo firbčni in so jim novosti nekako zanimive.

Ne vidim pa kakšno korist ima navijač z navijanjem. Koristi pri športu vidim samo pri igralcih, športnih stavnicah, trenerjih, maserjih in podobnem.

V samem navijanju pa vidim tolk koristi kot če bi čez okno gledal oblake in navijal da bo največji oblak najbolj bel.
:)

No ja očitno navijačem že nekaj paše da navijajo. Jaz še vedno ne vem zakaj.

Mogoče mi manjka nek talent in sem kot tisti ki v muziki ne zna uživat in ne more razumet zakaj nekateri hodijo na koncerte.

Nikoli nisem navijal. Pri športu sem bil med boljšimi in so drugi navijali zame. Jaz sem samo zase navijal kot najbrš delajo igralci na igrišču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikspe ()

martincek1 ::

In zakaj hodiš na koncerte?

Ikspe ::

jaz ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odbojka in navijanje

Oddelek: Loža
364297 (2788) Cruz
»

Angleški nogometni klubi

Oddelek: Loža
304785 (4068) Ejsi_Disi
»

FC Barcelona VS. Real Madrid (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28767139 (56168) win95<3
»

Maribor - Dinamo

Oddelek: Loža
476275 (4917) RockyS

Več podobnih tem