» »

Angleški nogometni klubi

Angleški nogometni klubi

dec33 ::

Ali kdo spremlja Premier league? Ste navijači?
Kateri klubi so vam všeč: Arsenal, Chelsea, West Ham, Manchester Utd, City...?
  • spremenil: bluefish ()

aleksander10 ::

Liverpool all the way :)
"You'll never Walk Alone"
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

dec33 ::

Zakaj ravno Liverpool? Kaj pa West Ham, Arsenal, Man utd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dec33 ()

dec33 ::

2013 Rankings
Vrednost Prihodek
1 Real Madrid Spain Spain 3,300 76 650
2 Manchester United England England 3,165 42 502
3 Barcelona Spain Spain 2,600 99 613
4 Arsenal England England 1,326 3 368
5 Bayern Munich Germany Germany 1,309 6 468
6 Milan Italy Italy 945 -4 326
7 Chelsea England England 901 18 409
8 Juventus Italy Italy 694 17 248
9 Manchester City England England 689 35 362
10 Liverpool England England 651 5 296
11 Tottenham Hotspur England England 520 -8 226


Richest Football Clubs In The World 2014
1 Real Madrid value in DollarsREAL MADRID $3.30 Billions $650 M
2 Manchester United Value 2013MANCHESTER UNITED $3.16 Billions $502 M
3 Barcelona club value FC BARCELONA $2.60 Billions $613 M 3rd
4 Arsenal football club value ARSENAL $1.32 Billions $368 M 4th
5 Bayern Munich club value BAYERN MUNICH $1.30 Billions $468 M 5th
6 AC Milan Club value 2014 AC MILAN $0.94 Billions $326 M 7th
7 Chelsea club value 2014 CHELSEA FC $0.90 Billions $409 M 6th
8 Juventus club value JUVENUTS $0.69 Billions $248 M 9th
9 How much Manchester City valueMANCHESTER CITY $0.68 Billions $362 M 13th
10 liverpool value LIVERPOOL $0.65 Billions

thramos ::

Arsenal. Ker sem začel spremljati (angleški) nogomet v sezoni 2003/04.

dec33 ::

thramos
A si kdaj v živo gledal tekmo, bil na njihovem štadijonu?

dec33 ::

Nogometni klubi v Londonu:


-Arsenal Emirates Stadium, 60,361
1886 London's first professional club, originally based in Woolwich. First London team to become English League Champions, in 1931.

-Chelsea Stamford Bridge 42,449 1905
Won the last ever FA Cup final at the old Wembley in 2000 and first at the new stadium in 2007. First London club to win the UEFA Champions League in 2012.

-Tottenham HotspurWhite Hart Lane 36,230 1882
The first English club to win a European trophy.


-West Ham United 35,303 1895
Founded as Thames Ironworks.

-Crystal Palace Selhurst Park 26,309 1905
A Crystal Palace team established in 1861 were FA founder members.

-Fulham Craven Cottage 25,700 1879
Oldest London club in the Football League.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dec33 ()

jazbec ::

nism strasten navijač ampak, kar se anglije tiče sta mi top arsenal in liverpool

urosz ::

podrobno spremljam ligo. navijam pa za Tottenham Hotspur FC.

dec33 ::

Top 10 Football clubs with highest fan-base around the the world


Recent research shows the top ten most supported football club in the world.
1)Manchester United: Manchester United have the most fans around the world, with an astonishing 659 million Red Devils (nearly a tenth of the world's population). This fan-base put them 1st in the list of most popular football club (According to Bleacherreport.coms)
2)Barcelona: Barcelona might have won everything in recent five years, but they are only the second most popular football club, with approximately 260 million fans.
3)Real Madrid: Real Madrid are 3rd in list of most popular football clubs with an estimated 180 million fans.
4)Chelsea: Chelsea are another club to have a huge fan base at Asia which leads them to have 140 million supporters worldwide which puts them 4th in the list of most popular football clubs.
5)Arsenal : Arsenal have a strong fan base at Asia and Africa that has led them to have 115 million fans worldwide.
6)AC Milan : AC Milan are supported by 98 million fans around the world. AD: Sponsered Content from Google
7)Liverpool : Despite of failing to seize Champions League spot in recent years, Liverpool are estimated to have 70 million global fans.
8)Bayern Munich: Bayern Munich are estimated to have 50 million fans which makes them 8th in the list of most popular football clubs.
9)Inter Milan: Inter Milan: Inter Milan are expected to have 24 million fans world-wide.
10)Juventus: Juventus are currently placed at 10th in the list with 21 million fans across the world.

Blinkys ::

Za Manchester United že kakih 8 let, in morem rečt, da mi je letošnja sezona še posebaj zanimiva. Rekordni nakupi čez poletje ( nekje 700 mio € ) so pošteno izenačli ekipe na vrhu (Chelsea, Arsenal, Liverpool), United-a ni več v igri za naslov ... Največ možnosti za osvojitev PL pa bi dal Chelsea-ju, predvsem za to ker Pellegriniju ne bo uspelo v prvo osvojit PL, Arsenal bo proti koncu sezone popustil, Liverpool pa itak ni klub 8-). Tako je moje mnenje.

Glory Glory Man United!

P.S.: Mata bi naj v naslednjih dneh podpisal za United, če koga zanima.

dec33 ::

Ja Liverpool se verjetno ne more kosati z ultra bogatimi klubi kot so Chelsea, Man City in Utd., pa tudi Arsenalom.

trnvpeti ::

kako je lahko neklub liv pred klubom manu :)

Ejsi_Disi ::

@fantasycamp
Reci, da se hecaš.

@ariel12
Si pozabil kar nekaj londonskih klubov. Na pamet ene par: Wimbledon, Brentford, Queens Park, Millwall...
Rock n' roll ain't noise pollution!

Leprechaun ::

Jaz pa že od nekdaj navijam za Southampton in Arsenal. Simpatični so mi Portsmouth, Wolverhampton in AFC Wimbledon (nekdanji Wimbledon F.C.).
Man. United in Tottenhama pa ne prenesem, oziroma nikoli ne navijam zanju (razen v kolikor igrata proti Barceloni ali Realu ;))
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

dec33 ::

ejnita
zakaj ne preneseš Man. utd in Tottenhama? in zakaj so ti simpatični Portsmouth, Wolverhampton, AFC, Wimbledon?

Meni je bil top Arsenal, ko so igrali Thiery Henry, Ljunberg, Pires idr. Henry je res igral fantastično.

Ni mi pa danes preveč všeč Chelsea, Real in klubi, ki neracionalno zapravljajo. Všeč mi je filozofija Bayerna, ki od igralcev stisne maksimum.

...in racionalno kupuje kvalitetne igralce.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Leprechaun ()

nejodagreat ::

dec33 je izjavil:

Top 10 Football clubs with highest fan-base around the the world


Recent research shows the top ten most supported football club in the world.
1)Manchester United: Manchester United have the most fans around the world, with an astonishing 659 million Red Devils (nearly a tenth of the world's population). This fan-base put them 1st in the list of most popular football club (According to Bleacherreport.coms)
2)Barcelona: Barcelona might have won everything in recent five years, but they are only the second most popular football club, with approximately 260 million fans.
3)Real Madrid: Real Madrid are 3rd in list of most popular football clubs with an estimated 180 million fans.
4)Chelsea: Chelsea are another club to have a huge fan base at Asia which leads them to have 140 million supporters worldwide which puts them 4th in the list of most popular football clubs.
5)Arsenal : Arsenal have a strong fan base at Asia and Africa that has led them to have 115 million fans worldwide.
6)AC Milan : AC Milan are supported by 98 million fans around the world. AD: Sponsered Content from Google
7)Liverpool : Despite of failing to seize Champions League spot in recent years, Liverpool are estimated to have 70 million global fans.
8)Bayern Munich: Bayern Munich are estimated to have 50 million fans which makes them 8th in the list of most popular football clubs.
9)Inter Milan: Inter Milan: Inter Milan are expected to have 24 million fans world-wide.
10)Juventus: Juventus are currently placed at 10th in the list with 21 million fans across the world.


Ve kdo kako dobijo te podatke?

aleksander10 ::

Od kar vem zase sem za Liverpool. Tradicija.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

Leprechaun ::

dec33 je izjavil:

ejnita
zakaj ne preneseš Man. utd in Tottenhama? in zakaj so ti simpatični Portsmouth, Wolverhampton, AFC, Wimbledon?

Meni je bil top Arsenal, ko so igrali Thiery Henry, Ljunberg, Pires idr. Henry je res igral fantastično.

Ni mi pa danes preveč všeč Chelsea, Real in klubi, ki neracionalno zapravljajo. Všeč mi je filozofija Bayerna, ki od igralcev stisne maksimum.

...in racionalno kupuje kvalitetne igralce.


Ups po nesreči sem stisnil predlagaj izbris namesto citiraj..

Southampton mi je simpatičen že od nekdaj, sploh njihova igralska akademija je fenomenalna (Bale, AOC). Sem bil pred dobrim desetletjem na St Mary's Stadium - kmalu po tem ko so ga uradno odprli in so bili občutki fenomenalni, prav tako navijači. Med trenutnim kadrom najbolj občudujem predvsem Adama Lallano, Rickie Lamberta in Morgana Schneiderlina. Kot sem rekel imajo tudi izjemno akademijo z ogromno perspektivnimi igralci npr. Luke Shaw, Calum Chambers, James Ward-Prowse..., skratka če ekipo uspejo obdržati bodo čez 2-3 leta (potrebujejo samo kakšnega DC in MC) vsaj zame favoriti za TOP 3 mesta. Imajo tudi bogatega lastnika :).

Za Arsenal sem začel navijati v času "The Invincibles" - Henry, Pires, Bergkamp, Vieira, Lehmann - nepozabno - sploh v finalu, ko je Henry vrtel Puyola in je Campbell zadel z glavo (žal so na koncu izgubili).

Portsmouth je imel dobro ekipo v času Harrya Redknappa - so osvojili tudi FA pokal, zdaj pa so žal pristali na zgodovinskem dnu... Upam, da se počasi poberejo. V tem času so me navdušli, všečni so mi tudi njihovi dresi.

Wolverhampton je eden izmed tradicionalnih klubov, ki je večino časa preživel med Premier in Championship ligama. Všeč so mi predvsem zaradi njihovega kadrovanja v preteklosti (v ekipi imajo dosti doma narejenih igralcev + velika večina je angležev), trenutno klub životari v 3 ligi (še pred 2 letoma so igrali v Premieri).

Wimbledon - zaradi tradicije in neverjetne smole- krivice, ki so jo doživeli pred dobrim desetletjem (zgodba z norveškimi poslovneži). Navijači so pokazali neverjetno pripadnost in 2002 klub ponovno ustanovili, igrajo pa trenutno v 4 ligi.
Se bom še razpisal samo se mi trenutno ne da, kaj čmo pozna ura.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

GamerBoy ::

Kot otrok sem oboževal Arsenal, ampak otroške oči na to čisto drugače gledajo. Sedaj mi je namreč do daske ravno kateri preplačanci zmagajo, raje bi gledal popolne amaterje, ki trenirajo in igrajo popoldan po službi. Bi lažje "navijal", ker bi vedel da jim je to užitek igrat in so v temu z vsem srcem in ne samo zaradi denarja, jaz pa naivni sucker, ki misli kako pomagam svojemu klubu, ki moj trud močno ceni(sem naravnost alergičen na zablodele navijače, ki o klubu pišejo v 3. osebi množine). V profesionalnem športu enostavno ne vidim tistega pravega tekmovalnega čara in fairplaya. Je cel kup frustirancev, ki so vzgajani, da morajo biti najboljši, sicer pa grizejo nasprotnike, lomijo loparje ali pa twitajo bedarije ...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Ejsi_Disi ::

Jaz pa sem od angleških navijal edino za Wolverhampton pa še to zaradti tega, ker je prijatelj tam igral.
Rock n' roll ain't noise pollution!

cortez ::

Toon Army all the way .

VaeVictis ::

Od leta 1990 oz. igre Manchester United: The Official Computer Game navijač Manchester United-a.

ps: Manchester is red!

Blum ::

Gooner from 2002, gooner forever.

dec33 ::

A si je kdo v živo ogledal tekmo?

wanderer ::



Aston Villa - najboljši navijači, neverjetna zgodovina

AVFC Slovenija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wanderer ()

dec33 ::

Kaj pa navijači West Ham-a?

A120 ::

Liverpool v dobrem is slabem (na zalost je to vecino casa).
ariel12 : resno mislis da vsak 10 clovek na svetu navija za man utd? glede na to da je polovica zensk in jih skoraj nic ne spremlja nogometa mi moral vsak 5 moski navijati za united da bi imeli 700m navijacev

martincek1 ::

Za Liverpool, kaj pa drugega :)

dec33 ::

Kaj je tisto kar ima Liverpool, da ima toliko navijačev?

Ejsi_Disi ::

Dobro pivo, mogoče?
Saj koliko pa jih sploh ima Liverpool. Sploh ni med 5 v Evropi.
Rock n' roll ain't noise pollution!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Angleško prvenstvo v nogometu

Oddelek: Šport
232676 (1609) scipascapa
»

Nogomet-povejte svoje mnenje

Oddelek: Loža
202256 (1619) tommy boy
»

Champions league 2007/08

Oddelek: Loža
121711 (1539) El Nino
»

Liga prvakov v nogometu - sezona 2005/2006

Oddelek: Loža
314102 (3615) monster-x

Več podobnih tem