» »

Begunci so baje drugorazredna tema na slovenskem

Begunci so baje drugorazredna tema na slovenskem

Temo vidijo: vsi

#000000 ::

Zanima me zakaj noben portal v naši deželici ne dovoli niti enega komentarja na temo begunske krize in vala ki nas je že dosegel.

Mislm ne zdej pluvat po njih in bit sovražno nastrojen ipd. Mene zanima samo zakaj tega ne dovolijo, ker hrvatje niso zakleneili niti ene teme nikjer.

A je zadaj kak večji cilj ali kako?

Zanimajo me samo mnenja zakaj se to dogaja, kdo in kaj so ti ljudje ipd, me ne zanima, tako da se met izpadov na to temo. Lp
  • zaklenil: Mavrik ()

hamez66 ::

Pred kratkim so obravnavali nek zakon, ki naj bi sankcioniral lastnike spletnih portalov, kjer se širi sovražni govor in da so lastniki portalov dolžni vsebino moderirati in sovražni govor brisati. Ne vem pa, ali je bil zakon sprejet ali ne, in če je zapiranje komentarjev direktna posledica tega.

shadeX ::

24ur.com

Tudi zato so bili komentarji pod članki o begunski tematiki sprva odprti, vendar je bil delež komentarjev, ki so bili v nasprotju s pravili komentiranja med njimi izjemno visok. Zelo visok je bil tudi delež komentarjev, ki bi lahko ustrezali definiciji sovražnega govora. Kot odgovorni urednik imam zakonsko dolžnost, da s svojimi sodelavci vse primere sovražnega govora prijavimo pristojnim institucijam. In to smo v uredništvu tudi počeli. Kljub nenehnim pozivom bralcem, da so takšni komentarji nesprejemljivi, opozorila niso zalegla, število takšnih komentarjev pa je doseglo mejo, ko je začelo zelo resno vplivati na naš delovni proces. Število komentarjev, ki jih je bilo potrebno odstraniti in ovrednotiti ter posredovati pristojnim, je zahtevalo vedno več ljudi in vedno več časa. Da bi temu naredili konec smo komentiranje preprosto zaprli.

Zapiranje komentarjev pri določenih temah ni vprašanje omejevanja svobode govora.
Ne gre za preprečevanje svobode izražanja. Naši bralci imajo obilo drugih možnosti, da na spletu izrazijo svoje mnenje glede begunske problematike, glede na razmere pa je bilo zagotavljanje civilizirane razprave preprosto nemogoče. Zapiranje komentarjev pri določenih temah ni vprašanje omejevanja svobode govora. Naj vam pojasnim z analogijo. Svoboda govora posamezniku daje pravico, da izraža svoje mnenje. Težava pa se pojavi, ko je to njegovo mnenje žaljivo ali nezakonito in ga anonimno napiše na fasado vaše hiše. In ko to počne vedno več ljudi in je tehnično nemogoče fasado barvati dovolj hitro, je treba poiskati druge možnosti. Sploh ker ljudje zapisano na vaši fasadi pogosto enačijo z vami.

In da imamo prav dokazuje tudi praksa drugih slovenskih medijev, ki so sledili našemu zgledu in pozivu.

c3p0 ::

Ker naša oblast najboljše ve, kar je najboljše za nas, kritike niso potrebne. Dokazi sledijo v naslednjih dneh, v živo.

MasterTade ::

Na 24.ur se mi zdi je na začetku komentiranje bilo še omogočeno, a zaradi številnih izpadov sedaj niti ena novica povezana z begunci nima možnosti komentiranja. Se ne čudim, glede na to kaj vse so pisali..
Mors omnia aequat

opeter ::

No, na RTV-ju lahko komentiraš. Recimo trenutno pod prispevkom Cerar: Izjave o dogovarjanju so ne le nekorektne, ampak tudi nevarne
http://www.rtvslo.si/slovenija/cerar-iz...>

Eden izmed redkih velikih medijev, ki še dopušča komentarje.

Moram povedat, da je tam kar solidna debata (sproti se brišejo neki izpadi), skratka, splača se spremljat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pegasus ::

opeter ::

Recimo ravno tam (RTV) se je pred kratkim pojavil sledeči komentar:

NoriPlanet
# 18.09.2015 ob 15:24

Nisem si mislil, da bo tud MMC začel tako kot 24kur onemogočat komentiranje pod nekaterimi novicami. Ali se bojite slišati kakšno je rsnično mnenje prebivalstva?

Mnenja prebivalstva se boji Bruselj. Za to pa tudi takšna agresivna medijska blokada in objavljanje lažnih anket.
To bo prej ko slej eksplodiralo z upori in državljansko nepokorščino.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

#000000 ::

No sej to me moti, moderatorji naj prijavljajo sovražni govor ali ga pač brišejo, normalnim komentarjem pa bi lahko zadevo omogočili.

Mislm da bodo vsi te portali ob precejšen delež od oglasov ta mesec, in v naprej tudi.

Matako ::

Stvar dejansko postaja smešna. To niso neki obskurni dogodki ampak novice dneva.

Težava je, ker ima večina forumov in medijev moderatorska pravila uglašena na običajno robantenje maloštevilnih marginalcev na teme, ki se njim zdijo pomembne. Kao. Ok, trolanje se počasi začenja dopuščati, saj so kot selfie-palice: obup, samo kaj češ.

Samo tukaj imamo situacijo, kjer se ukinja komentiranje na top dnevne novice in to ob precej homogenem mnenju. Nakar izpade skoraj kot neke vrste teror manjšine nad večino ali nekaj.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

urli ::

Na www.cvek123.com pustijo vse teme :)) drugače je pa res po svoje žalostno, da je to na toliko straneh onemogočeno. Tematika je še kako pereča in aktualna. Oglašajo se tudi ljudje iz terena, da povejo kakšno je stanje pa je sedaj na 24ur, delo... vse to onemogočeno. Mislim, da vem zakaj ampak raje ne bi o razlogih, ker me bo kdo še obsodil nestrpnosti :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

NonPlusUltra ::

#000000 je izjavil:

zanima me zakaj noben portal v naši deželici ne dovoli niti enega komentarja na temo begunske krize in vala ki nas je že dosegel.
LP

Na MON portalu, v Starševskem čveku, se dovolijo vsakršni komentarji. Poleg tega, da so pripete tri teme o beguncih, je vsaka druga na to isto temo, dnevno se jih odpre vsaj 20-30. Tolerira (vsaj začasno) se trolanje, netrolanje, sovražni govor, kregarije, bedarije, itd.
Hvala bogu za ST.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

#000000 ::

a ne tud na slo tech se sme komentirat, dokler so komentarji normalni, ko se začne pljuvat se itak vsaka teme zaklene, pa naj bo to bitka na neretvi ali med win linux ipd.

upam de se bodo držali komentarotji nekega nivoja debate in bo ok.

Mavrik ::

Beri https://slo-tech.com/forum/t530830/p489... . V tej temi je trenutno že rdečih več sporočil kot pa belih. Od tega nobeno ni on-topic in je vse ali popolno trolanje ali pa sovražni govor.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Mavrik ::

Še enkrat - debata o poročanju ok. Debata o beguncih, ksenofobija, sovražni govor, "objektivni videi", "objektivni članki", pljuvanje po tujcih... karkoli kar ni debata o novinarstvu, ni ok. Zadnje opozorilo.
The truth is rarely pure and never simple.

#000000 ::

Jest imam občutek da naša vlada ima zadaj nek interes, vsaj videti je tako nekako.

Pač dobit v državo neko količnino beguncev, za katere bi potem dobivala od EU določena sredstva kar je tudi prav, gre mi na živce samo to da nas nekako hočejo držat v temi, al jih bo to 5-10 ali morda celo 30k.

opeter ::

Tudi na nekaterih avstrijskih straneh so začeli zaklepat oz. onemogočat komentiranje. Izgleda, da mediji usmerjajo javno mnenje (kot vedno).

Good luck!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MTB ::

hamez66 je izjavil:

Pred kratkim so obravnavali nek zakon, ki naj bi sankcioniral lastnike spletnih portalov, kjer se širi sovražni govor in da so lastniki portalov dolžni vsebino moderirati in sovražni govor brisati. Ne vem pa, ali je bil zakon sprejet ali ne, in če je zapiranje komentarjev direktna posledica tega.

Bi rekel, da so potem pozivi na linč Janše/Jankovića, komunistov/cerkve in ostale diametralno nasprotne druščine isti šmorn, pa to očitno ni tako.

Avenger ::

Mavrik je izjavil:

Še enkrat - debata o poročanju ok. Debata o beguncih, ksenofobija, sovražni govor, "objektivni videi", "objektivni članki", pljuvanje po tujcih... karkoli kar ni debata o novinarstvu, ni ok. Zadnje opozorilo.


Saj ne vem če sem prav prebral - Debata o beguncih... ni ok. -????? Torej izražanje kakršnih koli mnenj o tematiki vala beguncev, ki grozi, da bo poplavil Evropo, ni ok? S tem se vsekakor ne morem strinjat. Glede na to, da obstaja zelo velik in zelo realen potencial, da se nam, ki tu živimo, življenje lahko zelo hitro bistveno spremeni, bi rekel, da ne samo da smemo o tem debatirat, ampak smo to tudi dolžni!
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlaY0 ::

Kako je pa recimo z odpiranjem teme v slovenskem jeziku na kakšnem tujem forumu? Pa da debata poteka v lublanščini al pa štajerščini? Kako se na to gleda, čisto pravno formalni vidik me zanima?

opeter ::

Pazite, da ne boste fasali naziva, kot sem jaz.

Lahko se samo pogovarjamo o tem, da se v razonraznih medijih zaklepa možnost komentiranja. Pač, kar servisirajo mediji, mora narod to požreti.
Takšno je sporočilo na RTV-ju:
 RTV sporočilo

RTV sporočilo

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

urli ::

Ravnokar onemogočili komentiranje še na rtvslo :/

Mavrik ::

Avenger je izjavil:


Saj ne vem če sem prav prebral - Debata o beguncih... ni ok. -????? Torej izražanje kakršnih koli mnenj o tematiki vala beguncev, ki grozi, da bo poplavil Evropo, ni ok? S tem se vsekakor ne morem strinjat. Glede na to, da obstaja zelo velik in zelo realen potencial, da se nam, ki tu živimo, življenje lahko zelo hitro bistveno spremeni, bi rekel, da ne samo da smemo o tem debatirat, ampak smo to tudi dolžni!


Kot piše v polinkanem sporočilu: ni problema, samo ne na Slo-Techu.
The truth is rarely pure and never simple.

Mavrik ::

BlaY0 je izjavil:

Kako je pa recimo z odpiranjem teme v slovenskem jeziku na kakšnem tujem forumu? Pa da debata poteka v lublanščini al pa štajerščini? Kako se na to gleda, čisto pravno formalni vidik me zanima?


Šteje pomen, ne jezik.
The truth is rarely pure and never simple.

BlaY0 ::

Mavrik je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Kako je pa recimo z odpiranjem teme v slovenskem jeziku na kakšnem tujem forumu? Pa da debata poteka v lublanščini al pa štajerščini? Kako se na to gleda, čisto pravno formalni vidik me zanima?


Šteje pomen, ne jezik.

Razumem. Ampak kaj pa če se ti meniš v tujem jeziku na nekem forumu neke države, ki nima takšne zakonodaje kot mi? Kdo lahko v tem primeru ukrepa in kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Dr_M ::

Po eni strani pa je FB za nekaj uporaben. Tam se mnenje in "glas" ljudstva se vedno siri.
Ljudje bodo prej ali slej potegnili glavo iz riti in videli resnico.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BlaY0 ::

Ne verjamem. V Sloveniji ni dovolj velike kritične mase ljudi za kakršno koli civilno iniciativo na nivoju države. Poglej kaj se je zgodilo z vseslovensko vstajo... po forumih in FB-ju nabijanje do onemoglosti, vsi pametni, ko je bilo pa treba na cesto priti za več kot eno popolne, se je pa vse nehalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

Dr_M> Ljudje bodo prej ali slej potegnili glavo iz riti in videli resnico.

Nazadnje so glavo iz riti potegnili šele v jami.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BlaY0 ()

Odin ::

Horseshoe teorija pravi da je skrajna levica in skrajna desnica skoraj identicno sranje. Vec kot je cenzoriranja v druzbi bolj smo na eni skrajnosti. Ali je to skrajna levica ali desnica je pa cisto vseeno - rezultati so isti. 1984 opise skrajno totalitarno druzbo in kar nekaj napovedi se je ze uresnicilo.

Ta nova "politicna korektnost" je privlanca na prvi pogled a je gnila do svojega jedra. South Park je prisel z novo epizodo pred par dnevi na to temo.

Avenger ::

Meh, vsekakor bomo kmalu videli kam stvar pelje, skozi oči novinarjev in tudi "civilistov" ki uploadajo posnetke na youtube in fb. Upam, da se bo dobro končalo za begunce, Evropo in za nas.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlaY0 ::

Odin je izjavil:

Horseshoe teorija pravi da je skrajna levica in skrajna desnica skoraj identicno sranje...

Kakor koli se obrne, vedno bo obstajala skrajna levica in desnica, samo absolutna toleranca bo drugačna.

PaX_MaN ::

Dr_M je izjavil:

Po eni strani pa je FB za nekaj uporaben. Tam se mnenje in "glas" ljudstva se vedno siri.
Ljudje bodo prej ali slej potegnili glavo iz riti in videli resnico.

To vidimo že na 24ur, RTVslo, in S-T: ljudstvo je zagamana svojat.

bajsibajsi ::

Dr_M je izjavil:

Po eni strani pa je FB za nekaj uporaben. Tam se mnenje in "glas" ljudstva se vedno siri.
Ljudje bodo prej ali slej potegnili glavo iz riti in videli resnico.


...da 17% populacije kontrolira 80% vsega bogastva na svetu?

Izbeglica ::

Zato, ker tam baje surovo ravnajo z njimi. #jype

Znajo pa v prihodnosti zaradi aktivnosti raznih skrajnih levičarjev (cenzura, sanjanje o marjeticah sredi zime, ...) kaj kmalu priti na oblast po Evropi skrajni desničarji.

SeMiNeSanja ::

Jaz popolnoma razumem različne portale, da zaklepajo komentiranje na prispevke o begunskih tematikah. Ljudje preprosto niso zreli, situacijo izkoriščajo razni desničarski ekstremisti, ki na koncu hujskajo še zmerne desničarje (ne govorim o 'desni' strankarski pripadnosti, da ne bo pomote). Te stvari, če se jih ne zaustavi, hitro preidejo v ekscese, ki se lahko nadaljujejo tudi na ulicah.

Sploh pa, če smo si čisto iskreni - ali sploh lahko imaš o begunski problematiki eno samo jasno opredeljeno mnenje?

Jaz ga namreč nimam. Ko razmišljaš o tej temi, se meša vse: zaskrbljenosti, sočutje, jeza, občutek nemoči in nenazadnje morda tudi nekaj strahu in besa.

Problematika ima toliko zornih kotov, da preprosto na koncu ne veš več, kaj bi si naj mislil o vsej tej drami. Drami za begunce in drami za Evropo.

jype ::

SeMiNeSanja> Sploh pa, če smo si čisto iskreni - ali sploh lahko imaš o begunski problematiki eno samo jasno opredeljeno mnenje?

Komot ga imaš. Vprašaš se, kaj bi storil, če bi se znašel v situaciji, v kakršni so se znašli mnogi od teh ljudi (in kako bi si želel, da se do tebe obnašajo vsi tisti, ki jih po poti do svojega cilja srečaš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

AC_DC ::

SeMiNeSanja
Jaz popolnoma razumem različne portale, da zaklepajo komentiranje na prispevke o begunskih tematikah. Ljudje preprosto niso zreli, situacijo izkoriščajo razni desničarski ekstremisti, ki na koncu hujskajo še zmerne desničarje (ne govorim o 'desni' strankarski pripadnosti, da ne bo pomote). Te stvari, če se jih ne zaustavi, hitro preidejo v ekscese, ki se lahko nadaljujejo tudi na ulicah.

Potem, predlagaš da je ljudem odvzame opravilna sposobnost in da postanemo Nanny state @ Wikipedia ?

Baje smo v 2015, ko je ljudem jasna razlika med traktorjem in marjetico.
Ljudje niso butasti, imaš internet, tuje strani, s popolno cenzuro si Slo mediji pljuvajo v lastno skledo.
Mene bolj moti propaganda raznih levičarskih ekstremistov tipa Štefančič in Mesec na javni rtv, ki pravijo da tudi pozimi rastejo marjetice, drugega ne prikazujeo, pa smo baje demokracija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

jype ::

AC_DC> Potem, predlagaš da je ljudem odvzame opravilna sposobnost in da postanemo Nanny state @ Wikipedia ?

Ne. Vsak od teh ljudi, ki si želi širiti nestrpnost in sovraštvo zoper tujce, naj to počne na svojem portalu (in sam pojasnjuje policiji in sodiščem, kaj takšna vsebina počne na tisti strani).

AC_DC> Mene bolj moti propaganda raznih levičarskih ekstremistov tipa Štefančič in Mesec na javni rtv, ki pravijo da tudi pozimi rastejo marjetice, drugega ne prikazujeo, pa smo baje demokracija.

Če ne vsebuje spodbujanja k sovraštvu ali nestrpnosti, potem taka propaganda ni pretirano problematična, razen v smislu uredniške politike, kar ni stvar te debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

#000000 ::

jype je izjavil:

SeMiNeSanja> Sploh pa, če smo si čisto iskreni - ali sploh lahko imaš o begunski problematiki eno samo jasno opredeljeno mnenje?

Komot ga imaš. Vprašaš se, kaj bi storil, če bi se znašel v situaciji, v kakršni so se znašli mnogi od teh ljudi (in kako bi si želel, da se do tebe obnašajo vsi tisti, ki jih po poti do svojega cilja srečaš).



Jest sem se znašel v isti situaciji, a sem zagrabu puško in šel na barikade, za to da mi lahko nadebudni admini danes v slovenščini napisan post ali izbrišejo ali celo ignorirajo, a če ne bi bilo mene in ene 25k podobnih bi danes pisal v čirilici ČE.

to je odg na situacijo.

je pa res da ti reveži niti nimajo druge opcije, in jest sem za to da se jim POMAGA, ampak se pričakuje da nekdo ki si želi pomoči upošteva nek vsaj osnoven red, kot je stanje v vrsti za sendvič, sej ga bodo vsi dobili, če bo zmanjkalo bo pač mal za počakat, ampak dobili ga bodo vsi, ampak oni se medtem že med seboj stepejo, ipd. Uglavnem bi človek pričakoval da se malo spoštuje tudi hišo kamor si prišel.

Kot tretje pa me resnično živcira tale cenzura.

Alencica ::

Veliko bolj kot 10 000 beguncev me je strah enega urednika (ne leti nujno na st, rtvslo zadnji korak, 24ur itd itd), ki dobesedno diktira kaj in kako naj nekdo misli, natika nagobčnik, zatira in aktivno onemogoča mišljenje, komentiranje, debatiranje in deljenje mnenj.

mtosev ::

meni naj nekdo razloži v čem je fora, da se brišejo posti kateri niso proti beguncev oz mislijo, da bi jim EU/zahod rabil na nek način pomagati?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

AC_DC ::

jype
Če ne vsebuje spodbujanja k sovraštvu ali nestrpnosti, potem taka propaganda ni pretirano problematična, razen v smislu uredniške politike, kar ni stvar te debate.

Če taki osebki prodajajo bučke tipa banane pozimi na severnem polu, kar se tiče nacionalne varnosti (ko so Orbana pribili na križ in ga polivali z gnojnico, ko so Madžari naredili ograjo), gre še za kaj hujšega kot samo spodbujanja sovraštva.


mtosev
Logika: če nisi z nami si proti nam, torej si grd in te bomo pobrisali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Mavrik ::

Kot vidim niste sposobni se držati ne teme, ne debatirati na civiliziranem nivoju. Razmerje 4:1 za izbrisana sporočila je nesmiselno vzdrževati.

Nadaljujemo s prepovedjo vseh tem o beguncih.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24ur onemogoča nočno komentiranje, po novem sistemu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7718232 (14689) Kenpachi

Nenavaden odnos domačih medijev do migrantske krize v Sloveniji

Oddelek: Loža
365500 (4645) BigWhale

Moderiranje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15925486 (21728) šajtrga

Več podobnih tem