» »

RAM - upgrade

RAM - upgrade

MK99 ::

Pozdravljeni!

V mašini imam 16GB rama (2x8GB), ki bi ga rad nadgradil v 32GB. Plata to podpira, tako tu ni tezav.
Po analizi sem ugotovil, da imam Kingston PC3-10700 KHX1600C9D3/8G ram.. ker enakega zal nikjer ne najdem me zanima kateri ram (2x8GB) bi bil najbolj kompatibilen z mojim?


TIA,
Matic

shadeX ::

Povej najprej zakaj bi rad nadgradil na 32GB, ker je 16GB v današnjem času preko glave. Kaj skušaš.. pohitriti računalnik?

Dr_M ::

Nevem zakaj bi moral komurkoli kle pojasnjevat, zakaj rabi toliko rama?


OP
http://geizhals.eu/?cat=ramddr3&v=e&hlo...

Izberi nekaj iz tega seznama, tole je po specifikacijah enako kot tvoji obstojeci rami. 100% ti pa nihce ne more garantirat, da bo delalo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shadeX ::

Dr_M je izjavil:

Nevem zakaj bi moral komurkoli kle pojasnjevat, zakaj rabi toliko rama?



Zato ker je ta forum namenjen, da se ljudem pomaga. In dodaten RAM v primeru če želi samo "splošno" pohitriti računalnik ne bo pomagal, če ga že sedaj ne porablja celega kar je pa pri povprečnemu uporabniku nemogoče.

In "selfish" ljudje kot si ti, napišejo post po liniji najmanjšega odpora in popolnoma nestrokovno.

Vprašal sem ga pa zato, ker v primeru če je čist povprečen uporabnik, bo nakup SSD-ja magično rešil vse probleme. Seveda v primeru če ne laufa 5000 programov naenkrat ali pa kakega strežnika.

hojnikb ::

Sam tak btw, tudi če najdeš enak par ramov (tj z isto oznako) še ni nujno da bodo dejansko _isti_.
Rami gredo skozi ducate revizij...

As for OP, kupi rame z istimi specsi (latence, voltaža, frekvenca) in mirna bosna. Če ne dela, vrneš in ponoviš vajo.
#brezpodpisa

MK99 ::

Chill guys, chill.. :)

Na kratko bi lahko rekel - pac rabim, zato nisem pisal na dolgo in široko :)
Delam z foto (90%) in video (10%) materialom, tudi montaze 10+ 36Mpx fotk (.psb datoteke velike od 2-10GB) in mi photoshop piska in joka za ram.. Ram je (relativno) poceni, tako sem pac mislil nadgraditi ko ze imam moznost in videti ali je kaj izboljšave. Imam tudi dodatni namenski cache disk, samo ram je vseeno ram :)

Drugace pa hvala za vse info, zdaj vem kaj moram gledati :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup: Plata, Procesor, Rami

Oddelek: Kaj kupiti
402279 (1384) D3m
»

laptop - RAM - nadgradnja/menjava (predlogi)

Oddelek: Pomoč in nasveti
351956 (1123) seminal
»

Nadgradnja RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
413727 (2954) Hanzo
»

16 gb ali 32 gb RAM??

Oddelek: Kaj kupiti
495785 (4238) Venum
»

Photoshop racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
445760 (5190) MK99

Več podobnih tem