» »

Dostop do (varne) e-pošte v tujini

Dostop do (varne) e-pošte v tujini

rrejc ::

Zdravo,

imam probleme z najhujšo "stranko" - tastom. Skratka na hitrost.com imam (spletno in email) gostovanje in tast ima tam odprt e-poštni račun. Skratka vse lepo in delujoče, dokler tast ne gre v tujino.

Torej na telefonu (Android) sem mu v Gmail aplikaciji nastavil e-poštni račun, ki dostopa preko varne povezave pop3s (vrata 995) in SMTPS/TLS (vrata 465 oz. 587). V Sloveniji deluje.

Ko gre v tujino (npr. v Avstrijo) pa mu ne deluje. Niti ne pošilja, niti ne bere mailov. Dejstva, ki so mi znana:
- data roaming naj bi imel vklopljen (ima tudi tarifo EU neskončno)
- drugi e-pošni račun (gmail, tudi v gmail aplikaciji deluje normalno)
- tretji e-poštni račun (v aplikaciji "E-pošta", ki je povezan na Exchange) tudi NE deluje.

Ne dobi pa nobenih napak. Kje nej začnem gledati:
- Ali je možno, da so v data roamingu te porti/promet zaprti in, da gmail aplikacija/e-pošta ne izpišeta nobene napake?
- Da se v data roamingu sploh ne začne avtomatska sinhronizacija mailov in se zato nič ne zgodi (ko sem ga vprašal, če je ročno sinhroniziral je rekel, da ni).

Kaj tretjega?

Ko je prišel nazaj v Sloveniju (in je prešaltalo na slovensko omrežje) je vse začelo delovati... Ni pa vešč tehnike, zato je lahko tudi kaj zaj****.

Nasveti? Hvala :)

SeMiNeSanja ::

Google preverja morebitno zlorabo in zablokira pobiranje pošte, če se nekdo prijavi iz drugega omrežja, kot običajno.

Da zadevo razvozljaš, se moraš prijaviti v spletni Gmail in tam pogledati navodila za odklep, ki ti jih google pošlje na mail.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Poglej tudi nastavitve od ponudnika, ker vem da hitrost (privzeto) blokira dostop do FTP iz tujine tako da je čisto možno da tudi emaile.

knesz ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Google preverja morebitno zlorabo in zablokira pobiranje pošte, če se nekdo prijavi iz drugega omrežja, kot običajno.

Da zadevo razvozljaš, se moraš prijaviti v spletni Gmail in tam pogledati navodila za odklep, ki ti jih google pošlje na mail.

Če ima roaming, potem ima Telekomov (operaterjev) ip tudi če je v tujini, se pravi slovenskega. Če mu dela doma, bi mu moralo delati tudi v tujini.

rrejc je izjavil:

Zdravo,

imam probleme z najhujšo "stranko" - tastom. Skratka na hitrost.com imam (spletno in email) gostovanje in tast ima tam odprt e-poštni račun. Skratka vse lepo in delujoče, dokler tast ne gre v tujino.

Torej na telefonu (Android) sem mu v Gmail aplikaciji nastavil e-poštni račun, ki dostopa preko varne povezave pop3s (vrata 995) in SMTPS/TLS (vrata 465 oz. 587). V Sloveniji deluje.

Ko gre v tujino (npr. v Avstrijo) pa mu ne deluje. Niti ne pošilja, niti ne bere mailov. Dejstva, ki so mi znana:
- data roaming naj bi imel vklopljen (ima tudi tarifo EU neskončno)
- drugi e-pošni račun (gmail, tudi v gmail aplikaciji deluje normalno)
- tretji e-poštni račun (v aplikaciji "E-pošta", ki je povezan na Exchange) tudi NE deluje.

Ne dobi pa nobenih napak. Kje nej začnem gledati:
- Ali je možno, da so v data roamingu te porti/promet zaprti in, da gmail aplikacija/e-pošta ne izpišeta nobene napake?
- Da se v data roamingu sploh ne začne avtomatska sinhronizacija mailov in se zato nič ne zgodi (ko sem ga vprašal, če je ročno sinhroniziral je rekel, da ni).

Kaj tretjega?

Ko je prišel nazaj v Sloveniju (in je prešaltalo na slovensko omrežje) je vse začelo delovati... Ni pa vešč tehnike, zato je lahko tudi kaj zaj****.

Nasveti? Hvala :)

Verjetno so kje nastavitve v Android, kjer je onemogočeno sinhroniziranje če je telefon v roaming načinu. Mogoče nekje v nastavitvah omrežja, nastavitvah aplikacije ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

Invictus ::

knesz je izjavil:


Če ima roaming, potem ima Telekomov (operaterjev) ip tudi če je v tujini, se pravi slovenskega. Če mu dela doma, bi mu moralo delati tudi v tujini.


Ne vem če bo to držalo ... Bi bil routing malo preveč zafrknjen ...

Roaming je namenjen predvsem temu, da lokalni operater ve, koliko in komu zaračunati storitev.

Najbrž hitrost.com blokira tuje IPje za dostop do teh storitev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

knesz ::

Invictus je izjavil:

knesz je izjavil:


Če ima roaming, potem ima Telekomov (operaterjev) ip tudi če je v tujini, se pravi slovenskega. Če mu dela doma, bi mu moralo delati tudi v tujini.


Ne vem če bo to držalo ... Bi bil routing malo preveč zafrknjen ...

Roaming je namenjen predvsem temu, da lokalni operater ve, koliko in komu zaračunati storitev.

Najbrž hitrost.com blokira tuje IPje za dostop do teh storitev.

Bo držalo. Sam veliko uporabljam roaming in imam vedno Telekomov IP, kar mi v hotelih pride prav ko dostopam do raznih TVin in ostalih storitev ki so zaklenjene na slovenske IP-je.

crniangeo ::

Invictus je izjavil:

knesz je izjavil:


Če ima roaming, potem ima Telekomov (operaterjev) ip tudi če je v tujini, se pravi slovenskega. Če mu dela doma, bi mu moralo delati tudi v tujini.


Ne vem če bo to držalo ... Bi bil routing malo preveč zafrknjen ...

Roaming je namenjen predvsem temu, da lokalni operater ve, koliko in komu zaračunati storitev.

Najbrž hitrost.com blokira tuje IPje za dostop do teh storitev.


Potrjeno, da v tujini dobiš slovenski ip :) sem tudi sam bil v tujini ter uporabljal roaming.
Je pa res, da ko imaš roaming vklopjen, moraš pri določenih accountih ročno sinhronizirati maile :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

fosil ::

A mu sploh data roaming v tujini dela?
Tako je!

SeMiNeSanja ::

Čisto možno je tudi to, da uporablja brezplačni hotelski (ali kakšen drug) WiFi, namesto dragega data roaming-a.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 ali Telekom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6918585 (10587) PunkDude
»

telemach - reklamacija računa

Oddelek: Mobilne tehnologije
4313185 (12177) Mare2
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250911 (41667) MrStein
»

tušmobil - nov paket najbližji 1500 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6319779 (13494) Filipko
»

Android fon me je suvereno obral za 75€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10727849 (22650) Marat

Več podobnih tem