» »

Se mi splača kupiti grafično?

Se mi splača kupiti grafično?

tretre22 ::

Pozdravljeni!

Kupujem nov računalnik. Uporabljam ga le za internet, excel, filme in programiranje (Windows Phone,C#). Ker ne igram iger in ne urejam videov sem premišljeval, da bi raje namesto diskretne grafične, nabavil boljši procesor/več RAM-a/večji SSD,... Ali bi pridobil kakšno koli prednost, če bi uporabljal diskreten GPU, glede na stvari, ki jih delam na računalniku?

LP
  • spremenilo: tretre22 ()

gddr85 ::

ne, ne bi

DarwiN ::

Hec je, da tudi z dodatnim ramom in hitrejšim procesorjem ne boš nič kaj profitiral.. In tudi s SSDjem bržčas ne, saj vendar SSD ni za filme, za omenjeno ti je pa 256Gb verjetno dovolj?

Mogoče raje denar vložiš v tišino, majhnost, boljši monitor, mehansko tipkovnico (ko si pa programer, a ne), ipd.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Seljak ::

Edino kar bo profitiral z več rama(nad 8GB ni opaziti razlike) in SSD diskom je bliskovite odzivne čase pri odpiranju datotek,hitrejše odpiranje brskalnika,krajši nalagalni časi OS-a. Jaz bi raje vložil denar v SSD disk. Če bo imel PC že vgrajenih 4GB Ram-a bo to za 1x dovolj,sploh kar se tiče programiranja in z tem,da ne igraš iger bo to polna kapa. Za gledanje filmov v HD resoluciji pa je itak že vsak proc opremljen z grafiko,ki ti bo lepo gnala filme v HD resoluciji.

SloBiscuit ::

Sploh ne rabiš "desktop" PC-ja za to. Mislm da ti je brezveze metat dnar, če ne misliš delat nič drugega kot si navedel.

Priporočam kakšno stvarco na tole foro:

https://www.mimovrste.com/racunalniki-i...

ali pa

http://www.minipc.de/

ali pa kakšen rasberry pi (glede na to a si "programer" :D https://www.raspberrypi.org/blog/raspbe.... vse pod 200€ (v rasberry pi 2 mislm da se lahko da SSD, se pravi mSata...)
neznanec555

cen1 ::

SloBiscuit je izjavil:

Sploh ne rabiš "desktop" PC-ja za to. Mislm da ti je brezveze metat dnar, če ne misliš delat nič drugega kot si navedel.

Priporočam kakšno stvarco na tole foro:

https://www.mimovrste.com/racunalniki-i...

ali pa

http://www.minipc.de/

ali pa kakšen rasberry pi (glede na to a si "programer" :D https://www.raspberrypi.org/blog/raspbe.... vse pod 200€ (v rasberry pi 2 mislm da se lahko da SSD, se pravi mSata...)

Če kolikor toliko resno programira mu en low end celeron ne bo dovolj.. rabi čim močnejši proc in čim več RAma.

SloBiscuit ::

Če kolikor toliko resno programira mu en low end celeron ne bo dovolj.. rabi čim močnejši proc in čim več RAma.


Odvisno kaj programira. Sploh pa za programiranje ne rabiš nevem kaj...bo dual core pa ene 2-4gb RAM-a čist uredu.
neznanec555

Invictus ::

SSD vedno pride prav. A bomo v letu 2050 še vedno prepričevali kako računalničarje kako dobro je to ... ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SloBiscuit ::

Invictus je izjavil:

SSD vedno pride prav. A bomo v letu 2050 še vedno prepričevali kako računalničarje kako dobro je to ... ?


No ja... tle zdej govort da so mus je pa čista laž. Vsaj dokler niso večjih kapacitet se jih ne splača kupovat, samo dodaten strošek ( no ja za tiste ki si lohka privoščijo več, nej kupjo če čjo). Če pa delaš budget build, pa sploh ni vprašanje če bi ga vzel ali ne, Odgovor je ne.
neznanec555

hojnikb ::

ker vsak budget build rabi 1tb placa...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

FX6300B ::

SloBiscuit je izjavil:

Invictus je izjavil:

SSD vedno pride prav. A bomo v letu 2050 še vedno prepričevali kako računalničarje kako dobro je to ... ?


No ja... tle zdej govort da so mus je pa čista laž. Vsaj dokler niso večjih kapacitet se jih ne splača kupovat, samo dodaten strošek ( no ja za tiste ki si lohka privoščijo več, nej kupjo če čjo). Če pa delaš budget build, pa sploh ni vprašanje če bi ga vzel ali ne, Odgovor je ne.

mal počak bo ssd cenejši kot hdd, zelo kmalu ne mislim 2 meseca ampak par let
May the force be with you!

hojnikb ::

danes je za vecino ljudi 120-240g preko glave....
#brezpodpisa

FX6300B ::

+1 mam 120GB pa homemade nas 1tb z bananpijem pa nimam niti za 50GB podatkov skupej
May the force be with you!

SloBiscuit ::

hojnikb je izjavil:

danes je za vecino ljudi 120-240g preko glave....


Pravim zato, ker sem delal dosti v servisu za računalnike, pa sem SSD-je samo videl v "gaming" mašinah. Ostalo so pa vedno bli 1TB+ HDD-ji ponavadi zafilani 70-80%.

Bi pa pomagal, če bi bli SSD-ji cenejši ^^
neznanec555

FX6300B ::

sej bo samo pač če hočeš odziven PC je ssd must če ti je vseeno je pač lahko hdd
May the force be with you!

hojnikb ::

danes ko lahko streamas prakticno vse in backapiras v cloud, ni razloga za veliko diskovje v kompu.
nekaj je pa tut to, ker folk nezna organizirat svojih podatkov
#brezpodpisa

win64 ::

Seljak je izjavil:

Če bo imel PC že vgrajenih 4GB Ram-a bo to za 1x dovolj,sploh kar se tiče programiranja


Visual studio porabi do 1GB prostora, dobro je tudi nastaviti, da ti prevaja v RAMdisk (recimo 1GB).
Če zaženeš še virtualko za Windows Phone si že zapolnil ta pomnilnik, brez da maš karkoli drugega odprtega.

8GB je minimum za programiranje v C# mobilne aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

Sami ::

SSD je danes ze prakticno nuja, ne samo v gaming masinah, meni odzivnost dosti pomeni, imam SSD Samsung 840pro 256GB in WD blue 1TB. Ko dobim na servis kaksno masino s samo HDDjem se formati in instalacije neprimerno dolgo vlecejo, ko se navadis SSDja. Je pa 120GB SSD dandanes ze res poceni 50EUR, za povprecnega uporabnika vec kot dovolj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

jap, pri instalacijah je ssd prava milina
#brezpodpisa

SloBiscuit ::

danes ko lahko streamas prakticno vse in backapiras v cloud, ni razloga za veliko diskovje v kompu.
nekaj je pa tut to, ker folk nezna organizirat svojih podatkov


Ja no daj ti uploadi 500GB ali več, pa potem še dol... bi rekel da imaš prav, samo večina ljudi še 20/20mpbs interneta nima... Je dost lažje met 3TB za 120€ kukr pa še plačat nevem kok da ma ta tvoj cloud 500GB ali več... potem pa to še mesečno kupovat. Tako, da JA je velik razlog da maš hdd-je v kompu.
kar se pa tiče da ne znajo organizirat je pa tako ali tako ponavadi povsod. nimaš kaj dosti za naredit.

jap, pri instalacijah je ssd prava milina


ja kar je tud enkratna stvar za navadnega uporabnika. ali je pa že nameščen wins. to "imo" sploh ni noben razlog da bi si kupil SSD.

Je pa 120GB SSD dandanes ze res poceni 50EUR


Kvaliteta je pa tudi 50€/zanič.

Sam imam 250GB SSD, pa še zdaj mislim da ga imam za brezveze.
Komp itak zutri pržgem pol si grem pa zobe umit in ko pridem nazaj že lepo use laufa.
Aplikacije pa tud če se sekundo al pa dve kasnej pržgejo pa res tud ni noben problem.
Sej je super ko se ti špil hitrej na louda, sam pa se tud disk prav hitro zafila, tko da ne gre kaj dosti špilov gor.
Jaz osebno bi še počakal 2 leti ali 3 preden bi začel govoriti da je "mus" kupit to :)
neznanec555

hojnikb ::

>Ja no daj ti uploadi 500GB ali več, pa potem še dol...

In koliko ljudi ima za 500GB svojih podatkov (pustimo igre, filme in musko, katero lahko dol potegneš) ?

>potem pa to še mesečno kupovat.

So tut zastonj cloudi

>Tako, da JA je velik razlog da maš hdd-je v kompu.

Edini razlog da maš hdd _v_ kompu je ta, da delaš z veliko podatki naenkrat (kar ne spraviš na ssd). Za vse ostale je pa dovolj dober cloud ali externi disk.

>to "imo" sploh ni noben razlog da bi si kupil SSD.

Pa ravno tu blestijo ssdji. Hitra inštalacija in zagon.

>Kvaliteta je pa tudi 50€/zanič.

Tukaj pač bluziš. Žal.


>Sam imam 250GB SSD, pa še zdaj mislim da ga imam za brezveze.

Odklopi in pejt nazaj na hdd. Poročaj.

>Jaz osebno bi še počakal 2 leti ali 3 preden bi začel govoriti da je "mus" kupit to :)

In potem si spet v začaranem krogu, "hej dejmo počakat, da se stvar še x2 poceni"...

pametni so šli na ssdje že leta nazaj
#brezpodpisa

Sami ::

Cloudi zame niso izbira, imam raje vse potrebno pri sebi na 3TB zunanjem disku, sem se bolj staromoden kar se tega tice.

Na sihtu imam i5 2400, 4GB ram in HDD. Ze samo zagon racunalnika traja, da se nalozijo vsi potrebni startup itemsi, SSD bi mi olajsal delo in prihranil cas...ze pri vsakournem odpiranju vecjih appov.

Kolega ima stari prenosnik i3 370m, 4GB RAM, ima ga le za pisarniska opravila, filme...itd. Hotel je kupiti novega, ker je obstojeci ratal prepocasen. Vgradil sem mu SSD...sploh ni mogel verjeti kaksna razlika je...pri tem mu nebi pomagal noben i7 4xxxqm in 16GB RAMa :D

Za moje pojme je SSD nuja tudi za sama pisarniska opravila...res ni nek strosek.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Jap, ssd maš že za 51€ na domu

Pa prosim brez komentarjov o slabi kvaliteti, ker isti krmilnik (če je verjet forumu) uporablja tudi crucial bx100

>Cloudi zame niso izbira, imam raje vse potrebno pri sebi na 3TB zunanjem disku, sem se bolj staromoden kar se tega tice.

Jaz kombiniram oboje. Lepo sync v google drive in potem še vsake tolko na externi hdd, ki sicer ždi v predalu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SloBiscuit ::

Crucial so kar za en drek po domače povedan. Sam dost pocen so, to je pa tud edin plus za njih.

> In koliko ljudi ima za 500GB svojih podatkov (pustimo igre, filme in musko, katero lahko dol potegneš) ?
ja super, dejmo stran še programe pa vidmo kaj ostane... mislm kakšno vprašanje je pa to, haloo?
sej za to pa so diski, da mi zdej rečeš dej stran to kar ima vsak uporabnik pa pol rečeš "no vidš, sej ne rabjo" je neumno. tlele si čisto mimo usekal.

- Kaj ti bo grafična v kompu (pustimo igre izven tega)?
tok glupo je tole zvenel...

> So tut zastonj cloudi
uff ej tistih 50GB...

> Edini razlog da maš hdd _v_ kompu je ta, da delaš z veliko podatki naenkrat (kar ne spraviš na ssd). Za vse ostale je pa dovolj dober cloud ali externi disk.
Kot sem že rekel, večina uporabnikov (splošni/domači uporabnik) ima tam okol 500GB+. Definitivno ne bo zakupoval clouda storage za to. Da ne omenjam da vseeno lohka pride do kakršnih koli izpadov, pa že zaradi same varnosti in pa hitrosti interneta, ki ga imajo

> Pa ravno tu blestijo ssdji. Hitra inštalacija in zagon.
Pravim, da je brezveze kupovat SSD z razlogom da se ti windows hitr inštalera gor. Da pač to ni noben razlog. Ker itak inštaleraš 1x na 2-3 leta.

> Tukaj pač bluziš. Žal.

Ja sevede. Tud bluzim, kok hitrej pogine SSD v tem price rangeu ane. Pa tud bluzim, da so dosti slabše hitrosti, pa da hitrost prej upade. daj no...

> Odklopi in pejt nazaj na hdd. Poročaj.
Ja kaj ti nej povem kar že neveš? Pač mal počasnej bo delal, velike bistvene razlike ne bo, sploh pa ne med igranjem igric.

> In potem si spet v začaranem krogu, "hej dejmo počakat, da se stvar še x2 poceni"...
Ja ne, pač nevem če si vidu ampak so fucking SSD dragi u tri pizde. kakšen krog če je 3TB HDD 120€ a fucking SSD 250GB je tud 120€.

Za hranjenje podatkov bodo pa itak HHD top še doug doug cajta.
neznanec555

hojnikb ::

>Crucial so kar za en drek po domače povedan. Sam dost pocen so, to je pa tud edin plus za njih.

In to ti praviš ker ? A ti je en odletel in zdaj je cela firma črna ?
*smeh*

>ja super, dejmo stran še programe pa vidmo kaj ostane... mislm kakšno vprašanje je pa to, haloo?
sej za to pa so diski, da mi zdej rečeš dej stran to kar ima vsak uporabnik pa pol rečeš "no vidš, sej ne rabjo" je neumno. tlele si čisto mimo usekal.

Programje je še najmanjši problem, ker ta res ne zavzame dosti. Pač, če odbiješ nepotrebno navlako, prideš do tega, da je za večino običajnih uporabnikov 120-240g disk preko glave.
Pač ne delaš 10 letnih arhivov filmov z partisa. Pa tudi nimaš vseh iger, ki si jih kdajkoli preigral. Se da furat, sam organizacija je potrebna.

Osebno furam na net only mašini 32GB eMMC in je dovolj. Main prenosnik ima 120GB in je tut preko glave. Junk pa leti v NAS.

>uff ej tistih 50GB...

Tistih 50GB je glih dovolj da zbekapiraš vso slikovje, filmčke in musko, ki si jo sproduciro zadnjih 10 let.


>Pravim, da je brezveze kupovat SSD z razlogom da se ti windows hitr inštalera gor. Da pač to ni noben razlog. Ker itak inštaleraš 1x na 2-3 leta.

To je pač en izmed razlogov. Je še cel kup drugih.

>Ja sevede. Tud bluzim, kok hitrej pogine SSD v tem price rangeu ane. Pa tud bluzim, da so dosti slabše hitrosti, pa da hitrost prej upade. daj no...

Tako je. Bluziš. Sekvenčne hitrosti pa padajo z nižanjem kapacitete. To je pač inherenten problem, ki prizadane tako drage kot poceni ssdje.

>Ja kaj ti nej povem kar že neveš? Pač mal počasnej bo delal, velike bistvene razlike ne bo, sploh pa ne med igranjem igric.

Zakaj si potem kupo ssd in the first place ? :)

>Ja ne, pač nevem če si vidu ampak so fucking SSD dragi u tri pizde. kakšen krog če je 3TB HDD 120€ a fucking SSD 250GB je tud 120€.

V resnici so ssdji dokaj poceni. Sam če primerjaš hruške in krajnske salame pa jasno zadeva zgleda hudo draga.

>Za hranjenje podatkov bodo pa itak HHD top še doug doug cajta.

Koncept "hranjenja" podatkov doma vedno bolj zginja. In hddji bodo slej ko prej zginal iz povprečnega doma in bojo kvečjemo butična oprema za strežnike in nekoga, ki potrebuje ogromno prostora za dolgo časa (retencija pa to).
#brezpodpisa

SloBiscuit ::

> In to ti praviš ker ? A ti je en odletel in zdaj je cela firma črna ?
*smeh*
> Tako je. Bluziš. Sekvenčne hitrosti pa padajo z nižanjem kapacitete. To je pač inherenten problem, ki prizadane tako drage kot poceni ssdje.

Ne, pač če gledaš benchmarke ipd. so ponavadi vedno čisto na dnu. Crucial je imel eden hujših failure rate-ov od vseh (kaj šele vertex xD)
Če se že kupuje SSD, se kupi Samsung ali pa Intel.

> Programje je še najmanjši problem, ker ta res ne zavzame dosti. Pač, če odbiješ nepotrebno navlako, prideš do tega, da je za večino običajnih uporabnikov 120-240g disk preko glave.

Že že, samo pač ta "navlaka" bo če češ ali ne. Pač večina ljudi to pusti gor.

Osebno mam doma 10TB. Mogoče še kakšnih 3TB zraven za kakšne nujne kopije stvari, drugače se mi pa tukaj ustavi. Vse mam lepo varno na disku in lahko dostopam brez interneta če je potreba ali pa če kaj downloadam in mi "hoga" ves internet (filmi pač niso samo 1GB ali 2GB ane 8-))

> Tistih 50GB je glih dovolj da zbekapiraš vso slikovje, filmčke in musko, ki si jo sproduciro zadnjih 10 let.

no ja, NO ja...50GB 10 let :)) (dobr veš da je kr 10x več...)

> V resnici so ssdji dokaj poceni.

1TB je okol 900€, 250GB je pa občutno premalo imo (sploh pa za špile) pa je 120€. Spust ceno na 50€ pa se bomo pogovarjal :D

> Koncept "hranjenja" podatkov doma vedno bolj zginja. In hddji bodo slej ko prej zginal iz povprečnega doma in bojo kvečjemo butična oprema za strežnike in nekoga, ki potrebuje ogromno prostora za dolgo časa (retencija pa to).

Glede na to da je average internet speed po celem svetu okoli 5/5mbps, pomen, da bo tale "koncept" še kar dolgo obstajal. Dokler ne bo average okol 1Gbps, tud ne bojo cloud storage dost kej bl popularni (sploh pa dokler bodo ISP-ji po svetu še vedno mel data cap-e)
neznanec555

hojnikb ::

>Ne, pač če gledaš benchmarke ipd. so ponavadi vedno čisto na dnu.
Kje si te buče potegno

>Crucial je imel eden hujših failure rate-ov od vseh (kaj šele vertex xD)

Tudi buče

>Če se že kupuje SSD, se kupi Samsung ali pa Intel.

Tudi te dve firme majo črne ovce... Intel 33x in 52x je sandforce, 320 je mel 8M bug. Samsung pa cel fiasko z brickanjem pro pogonov, trim bug v linuxu, staranje podatke na evotih...


>Že že, samo pač ta "navlaka" bo če češ ali ne. Pač večina ljudi to pusti gor.

Večina ljudi mora spremenit miselnost. Pa bo potem to dovolj.

>Osebno mam doma 10TB. Mogoče še kakšnih 3TB zraven za kakšne nujne kopije stvari, drugače se mi pa tukaj ustavi. Vse mam lepo varno na disku in lahko dostopam brez interneta če je potreba ali pa če kaj downloadam in mi "hoga" ves internet (filmi pač niso samo 1GB ali 2GB ane 8-))

Si pač eden izmed redkih. Osebno tudi gledam top quality robo, pa za njo ne porabim skoraj nič prostora. All hail streamanje. Zakaj bi delal zaloge filmov, če imaš to dostopno na internetih, is beyond me.

>no ja, NO ja...50GB 10 let :)) (dobr veš da je kr 10x več...)

Gledam svojo zbirko slik, filmčkov... Pa nwm če je tolk.

>1TB je okol 900€, 250GB je pa občutno premalo imo (sploh pa za špile) pa je 120€. Spust ceno na 50€ pa se bomo pogovarjal :D

Spet bluziš. 1TB maš že za 272e

>Glede na to da je average internet speed po celem svetu okoli 5/5mbps, pomen, da bo tale "koncept" še kar dolgo obstajal. Dokler ne bo average okol 1Gbps, tud ne bojo cloud storage dost kej bl popularni (sploh pa dokler bodo ISP-ji po svetu še vedno mel data cap-e)

Avarage je pač hecna številka, ki sama po seb ne pomeni nič.

Glej iz te smeri. Folk gleda netflix, share-a slikce na facebooke. Evo, že maš dva servisa, ki sta streaming in ne potrebujeta nič prostora na disku.
Cloud storage uporablja tudi dosti ljudi.

Zadnji korak je samo še streamanje iger.


Kot rečeno, koncept hordanja podatkov _doma_ bo vedno manj prisoten.Žal.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SloBiscuit ::

bom odpisal na ZS, da ne bova preveč zaspamala (ker ne pomagava več OP-ju xD)

drugače pa top 1tb ssd ni tok pocen
neznanec555

Zgodovina sprememb…

FX6300B ::

drugače btw lahko se disk še vedno pusti v pc za podatke ssd se pa uporablja za sistem in programe itd. lool
May the force be with you!

hojnikb ::

Seveda. Ampak razn če je huda potreba po veliko placa, se da prednost SSDju...

Še vseeno bolje hitrega 120GB placa kot počasnega 1T, ki itk nebo poln več kot 10%
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene SSD-jev še vedno strmo padajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
9625744 (20093) darkolord
»

Po 2 PB zapisanih podatkov tretjina SSD-jev še deluje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6526284 (20158) Laybach
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15433995 (26134) krneki0001
»

OCZ predstavil nove Vertexe

Oddelek: Novice / Procesorji
398978 (7898) clix

Več podobnih tem