» »

Sestavljen PC, ne deluje

Sestavljen PC, ne deluje

tkonko ::

Poskušam usposobiti PC po ravnokar kupljenih komponentah. Mislim, da sem povezal vse komponente pravilno skupaj, vendar se računalnik ne zažene, oziroma se zažene samo za nekaj sekund, potem pa se vedno znova resetira.

Kje bi lahko bil problem? Samo kak stik, rami? Ker mislim, da so med seboj komponente kompatibilne.

Komponente so naslednje:
- Gigabyte GA-H97-HD3 LGA1150 matična plošča
- Intel Core i7-4790K 4GHz BOX procesor
- Procesorski hladilnik LC-power Cosmo Cool LC-CC-120-X3
- Grafična kartica Gigabyte GV-N970WF3OC-4GD 4GB
- 2x Kingston (HX318C10F/8) HyperX Fury 8GB 1866MHz DDR3 pomnilniški modul
- Trdi disk Western Digital WD20PURX Purple 2TB
- Samsung EVO 850 Basic SSD 250GB SATA3 MZ-75E250B/EU (850 Series, SATA3)
- Zalman Z9 Plus Midi črno računalniško ohišje
- Napajalnik Enermax Revolution X't 730W
- TITAN Nano Grease termalna pasta 3g

Xserces ::

Slikaj kako imaš vse priklopljeno.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

hojnikb ::

defektni rami ali matična, če je vse prav priklopleno
#brezpodpisa

4ever ::

Na spletni strani piše, da plata podpira samo 1333 in 1600mhz, ti pa imaš 1866mhz.

tor2 ::

Za tvoj cpu mor biti bios verzije F4 vsaj.
http://www.gigabyte.us/support-download...

h plata in K cpu ? Zajeb ali namerno ?

Ni noctua nekako referenca v svetu hladilnikov ? Ker tvoj je v tem high-end rangu (~80eur).

matej2212
Saj rami imajo xmp profile, dvomim da privzeto delajo na 1866.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

dominuspro ::

Si priklopil oba konektorja na ploščo(tudi 8pin)?
Je hladilnik pravilno nameščen na procesorju?
So žičke za power/reset/hdd led... pravilno priklopljene?
Je pcie napajanje grafe priklopljeno?
So rami v pravih slotih?

tkonko ::

tor2 je izjavil:

Za tvoj cpu mor biti bios verzije F4 vsaj.
http://www.gigabyte.us/support-download...

h plata in K cpu ? Zajeb ali namerno ?

Ni noctua nekako referenca v svetu hladilnikov ? Ker tvoj je v tem high-end rangu (~80eur).

matej2212
Saj rami imajo xmp profile, dvomim da privzeto delajo na 1866.


Ni bil moj nakup... probam rešiti zadevo... Torej "h plata in K cpu" težava? rešljiva?
Glede hladilnika... kaj to pomeni?
Rami so torej zdaj ok al ne?

FX6300B ::

h in k pomoje nej nebi smel biti problem
glede hladilnika to je mišljeno če je fiksiran na CPU in pravilno priključen na matično na konektor zraven katerega piše nekaj v smislu CPU_FAN ali kaj podobnega

glede ramov ni problem višja frekvenca jo bios automatično zniža res pa da je možnost nekompaktilinosti itd.
moj predlog poizkusi vsak ram posebej in vsak slot/reža posebej

tor2 je rekel da mora biti bios vsaj F4 . mogoče veš kateri bios je prednaložen ? dobr nemoreš pogledat ker ne deluje mogoče kje na škatli itd piše ?
May the force be with you!

tkonko ::

FX6300B je izjavil:

h in k pomoje nej nebi smel biti problem
glede hladilnika to je mišljeno če je fiksiran na CPU in pravilno priključen na matično na konektor zraven katerega piše nekaj v smislu CPU_FAN ali kaj podobnega

glede ramov ni problem višja frekvenca jo bios automatično zniža res pa da je možnost nekompaktilinosti itd.
moj predlog poizkusi vsak ram posebej in vsak slot/reža posebej

tor2 je rekel da mora biti bios vsaj F4 . mogoče veš kateri bios je prednaložen ? dobr nemoreš pogledat ker ne deluje mogoče kje na škatli itd piše ?


Hladilnik mi zgleda ok priključen. Za BIOS trenutno ne morem pogledat... lahko pridem za vikend do računalnika komaj. mogoče pomaga link do matične: http://www.edigital.si/intel/gigabyte-g...

solatko ::

Ni priklopljen konektor za napajanje procesorja 4+4; grafika ni priklopljena z dodatnim napajanjem; nekompatabilni RAM-i;

Izklopi vse komponente in priključi samo - procesor s hladilnikom, 1 RAM, monitor priključi na MB. Zaženi in ti mora prit v bios.
Če bo delovalo, priklopiš po vrsti, vsako posebej in vmes mašino ugasneš - drugi RAM, grafično in preklopiš monitor, SSD in poizkusiš naložiti sistem.
Če bo do tu delovalo, priključiš še HDD in to je to.

Če bo vmes kak problem, boš vsaj približno vedel, kaj te muči in bomo potem reševali naprej.
Delo krepa človeka

FX6300B ::

kaj pa če nima F4 biosa prednaloženega ? potem bo isto ker ga "ne podpira" v tisti verziji biosa
May the force be with you!

tkonko ::

Sem zdaj sprobal računalnik... zadeva je takšna, da se tudi samo s priklopljenim CPUjem in hladilnikom ne zažene oz. se znova zaganja brez piskov (ki bi kazali na RAM). Potem sem odstranil hladilnik in ugotovim, da je procesor čisto hladen... ko odstranim še tega, ugotovim da so pri sestavljanju pomendrali ene 3-4 nožice!!! vem...noro.

Sem z zobotrebcem probal nazaj postavit nožice, ki sedaj stojijo za silo... amapk vemo da to ni ravno rešitev. To lahko pomeni da je šau CPU k vragu? al ni nujno?

Ker tudi če bi bila težava v verziji BIOSa (F2), bi se CPU moral vsaj segravat ne?

Thuban ::

kaj ko bi zadevo nesli v profesionalni servis.

pomendrane nožice...nikoli nisem razumel kako ljudem to uspe.

Nožice ne smejo stat "za silo" ampak morajo stat pravilno, da je pravilen stik s procesorjem. Nič 1 mm levo, 1mm desno.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

dj_uro ::

Nožice so najbrž pini?

Hja, tole bodo zavrnili...žal..
vw-klub.si

masterx120 ::

Tedi clovek ni dal procesorja not pravilno?

FX6300B ::

čakej sj ti imaš intel glede na to so nogice na matični plošči ki pa so vse malo zakrivljene glej sliko sm najdu nek na netu

May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518196 (6942) solatko
»

Ob zagonu PCja ni slike na ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111021 (880) Mitch
»

Nov procesor/sistem se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
141458 (1268) Seljak
»

Je šla matična plošča ali procesor?

Oddelek: Strojna oprema
131926 (1541) chucki
»

Vse po malem

Oddelek: Kaj kupiti
7961 (822) -THX-

Več podobnih tem