» »

Iron Maiden - The Book of Souls

Iron Maiden - The Book of Souls

Nikec3 ::

Sem kar novo temo odprl. Imamo tukaj kaj Iron Maiden fanov, ki so že slišali nov album? :) Meni je izjemen, nekje na nivoju A Matter of Life and Death, ki mi je eden izmed njihovih najboljši albumov. If Eternity Should Fail in Empire of the Clouds sta mi izjemni pesmi, pa The Red and the Black, pa tudi krajše pesmi so zelo močne, z zelo dobrimi Dickinsonovimi vokalnimi linijami. Jaz sem resnično navdušen. :D
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

MasterTade ::

Seveda, Iron Maiden-Legende, ampak nisem vedel da je album že zunaj? Se da že kupit?
Mors omnia aequat

Nikec3 ::

MasterTade je izjavil:

Seveda, Iron Maiden-Legende, ampak nisem vedel da je album že zunaj? Se da že kupit?

Kupit se ga bo dalo od petka naprej, zunaj pa se ga že najde ;)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

ttommy ::



Itak da smo fani. Imam namen tudi iti na koncert, najbrž v Budimpešto. Album bom pa tudi kupil, nič ga ne bom na travniku pobiral.
Gamer

Nikec3 ::

Jaz sem album že preorderal na iTunesu, ampak se nekako nisem mogel upreti, da ga be bi že prej poslušal. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

stalker ::

Meni se Speed Of Light ne zdi nič posebnega. Je tipičen primer IM komada ampak razen melodije me ne potegne. Upam, da me bo album kot celota pozitivno presenetil.
Videospot je pa super, všeč mi je ideja razvoja iger skozi čas.

Nikec3 ::

Mimogrede, Speed of Light je verjetno najslabša pesem na albumu. Samo toliko. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

ttommy ::

Koliko bo pa cena CD-ja pri nas? Jaz bi naročil preko Amazon Delux CD verzijo, če ne bi bilo poštnine zraven.
Gamer

Nissan_GTR ::

Sem fan od Maidnov, vendar ta novi album se mi ne zdi nek presežek. Je minilo pet let od zadnjega albuma, pa so pač naredili novega. Zadnji res dober komad od Maidnov mi je Wicker man, ki je že 15 let star. Z Maidni je tako kot z glasbo na splošno. Tako kvalitetnih albumov kot so jih naredili v 80-ih, ne bodo nikoli več naredili. Na nove turneje jih bomo pa šli gledat zaradi starih komadov in ne zaradi novega albuma.

Zgodovina sprememb…

Nikec3 ::

Meni so pa novi albumi bolj všeč od večine starih. Recimo pesmi kot so Run to the Hills, Aces High in Trooper mi nikoli niso bile nek presežek (vem da hodim po tankem ledu :)) ). Meni je recimo njihova najboljša singel pesem Different World iz albuma A Matter of Life and Death (2006). Med daljšimi pa dam takoj roko v ogenj, da so Dance of Death, Paschendale, When the Wild Wind Blows in sedaj Empire of Clouds povsem primerljive, če ne celo boljše od Seventh Son of a Seventh Son, Rime of the Ancient Mariner in Alexander the Great. Enostavno se mi Maidni danes zdijo instrumentalno bolj zanimivi in tudi lirično bolj zreli kot 30 let nazaj. Ampak načeloma so mi všeč Maidni v 80-ih in od leta 2000 dalje. Albumov v devetdesetih pa nikoli nisem maral.

Vsakemu svoje, jaz se turneje veselim predvsem zaradi novih pesmi.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

ttommy ::

Ampak starih komadov na koncertih ne bodo več igrali. Sam si najbolj želim v živo slišati Rime of the ancient mariner....
Gamer

vostok_1 ::

Speed of light me ne prepriča. Je sicer zelo maidenish, sam sem precej izven scene pa še totalno razvajen od solo kariere, ki je resnično top notch.
Drugače pa itak nikol mi niso všeč komadi, ki so izbrani za single.
Ampak up the irons anyway!

Nikec3 ::

ttommy je izjavil:

Ampak starih komadov na koncertih ne bodo več igrali. Sam si najbolj želim v živo slišati Rime of the ancient mariner....

Na turneji Flight 666 (2006) so igrali Rime of the Ancient Mariner, na zadnji turneji Maiden England, kjer sem tudi sam bil na koncertu v Zagrebu, pa so igrali Seventh Son of a Seventh Son. Bilo je genialno! :D
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Machete ::

Jst sm od Nikota zapestno brisačko ujel v Izoli :D
7th son of 7th son se pa ne spomnim da bi igrali nazadnje v ZG haha, v bistvu sem pozabil da sem bil, če me ne bi zdej spomnil. Ampak in general je blo zlo vred. Tud zvok je bil ok.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Nikec3 ::

Machete je izjavil:

Jst sm od Nikota zapestno brisačko ujel v Izoli :D
7th son of 7th son se pa ne spomnim da bi igrali nazadnje v ZG haha, v bistvu sem pozabil da sem bil, če me ne bi zdej spomnil. Ampak in general je blo zlo vred. Tud zvok je bil ok.

Možno da nisva bila na istem koncertu. Jaz sem bil v fan pitu in je bil zvok obupen.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

stalker ::

Na vseh koncertih, na katerih sem bil, je bil zvok obupen, pa naj bo pri ograji, mešalki ali na tribuni. Pri takem bendu pričakuješ vsaj malo spodobno ozvočenje, ne pa, da ne slišiš enega solota razločno.
Sem poslušal ta novi album. Po prvem poslušanju sem imel mešane občutke. Pesmi imajo nekaj atraktivnih vložkov, kateri so me pritegnili ampak gledano na celoto... :|

Machete ::

Nikec3 je izjavil:

Machete je izjavil:

Jst sm od Nikota zapestno brisačko ujel v Izoli :D
7th son of 7th son se pa ne spomnim da bi igrali nazadnje v ZG haha, v bistvu sem pozabil da sem bil, če me ne bi zdej spomnil. Ampak in general je blo zlo vred. Tud zvok je bil ok.

Možno da nisva bila na istem koncertu. Jaz sem bil v fan pitu in je bil zvok obupen.


Direkten šus ni najboljši. Malce mesa vmes je ponavadi bolš :)
Možno pa da nisva bila na istem, ker nevem kdaj sem bil v zgju. Mislim, da ni bil noben album support, greatest hits in general.
Pa premal si spil mrbit 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ttommy ::

Kako je možno, da bi Iron Maiden imeli slab zvok, saj so vrhunski band?
Gamer

Machete ::

Men je blo ok obakrat, ko sem jih poslušal. Ni bla špica, ampak sem slišal že neprimerljivo slabše zadeve.
Najbolj vrhunski zvok ever pa so imeli Propagandhi na predlanskem PRHju. Čista perfekcija, tako odigranega, kot zvoka :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Nikec3 ::

ttommy je izjavil:

Kako je možno, da bi Iron Maiden imeli slab zvok, saj so vrhunski band?

Ne vem. Sem pa bil na Rammsteinih v Zagrebu in je bil zvok izjemen. Enako letos v Zeltwegu na ACDC (sicer na prostem) in v Stadthalle na Muse-ih.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Me pa skoraj na nobenem koncertu mi zvok ni bil všeč. Mešalec totalno nabije preglasno pa ne ločiš več glasbe od šuma. Poslušat glasbo na večjih koncertih, je prav tečno. Tam uživaš lahko samo pjan, ali da si daleč od zvočnikov, ko se wall of sound mal razbline. Moje izkušnje anyawy.

galu ::

Empire of the Clouds je fenomenalna, ostale pa so mi kr povprečne. Pa produkcija mi ni kaj prida všeč - malo pretopla... ampak to je čist personal preference. Kar se pa live kvalitete tiče pa ja, se strinjam, da bi lahko bilo boljše. Verjamem pa, da ni lahko tunat prepletavanje 3 kitar + bas, v primerjavi s kakim tehnično bolj povprečnim bandom.
Tako to gre.

MasterTade ::

Blood Brothers bo meni vedno njihov top komad :)
Mors omnia aequat

innerspace ::

Ob novici o izidu albuma sem najprej pomislil, da gre za neko kompilacijo ali remake...
Iskreno si ne bi nikoli mislil, da bo band tako dolgo aktiven, se manj da bom leta 2015 videl njihov nov album. Kaksen absurd, da toliko let prodajas prakticno isto robo istim ljudem, zalost.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

vostok_1 ::

innerspace je izjavil:

Ob novici o izidu albuma sem najprej pomislil, da gre za neko kompilacijo ali remake...
Iskreno si ne bi nikoli mislil, da bo band tako dolgo aktiven, se manj da bom leta 2015 videl njihov nov album. Kaksen absurd, da toliko let prodajas prakticno isto robo istim ljudem, zalost.


Nič narobe s tem.

Nikec3 ::

Brez skrbi, obstaja veliko ljudi, ki menijo, da so se Maidni od osemdesetih let preveč spremenili.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Netrunner ::

Saj novi albumi niso slabi, vendar pogrešam stari IRON MAIDEN stil :( ... pa zadnji koncert me je precej razočaral ... pa ne zaradi nastopa ampak katastrofalnega ozvočenja in debilnih tonskih "mojstrov"

stalker ::

AC/DC prodajajo še bolj isto robo še večim ljudem enih 10 let več. Taki bendi pač delajo muziko za njihove poslušalce, ne pa za kritike ;)
Se še komu zdi Shados of the Valley kopija Wasted Years? The Great Unknown je pa čisti ripoff Isle of Avalon.
Po večkratnem poslušanju se mi dopadejo If Eternity Should Fail, Death or Glory in prva polovica Empire of the Clouds.

Nikec3 ::

Težko bi rekli, da Maidni prodajajo isto stvar. Vsaj jaz, ki jih veliko poslušam se bolj osredotočim na razlike. In ja, začetek Shadows of Valley je zelo inspiriran na začetku Wasted Years, ostalih podobnosti pa ne opazim.

Meni sta tudi najljubši If Eternity Should Fail, kjer blesti predvsem Dickinson in pa Empire of the Clouds. Od kratkih sta mi zelo všeč tudi Death or Glory in pa Tears of Clown.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hard rock / metal / heavy metal bendi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10240297 (33780) Nissan_GTR
»

Iron Maiden - A Matter of Life and Death

Oddelek: Sedem umetnosti
182409 (1637) jazbec
»

Vaš najboljši komad (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26622030 (16040) AnWar
»

Metal (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5611281 (10404) icek
»

Metallica - St. Anger (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
535188 (4364) hatch

Več podobnih tem