» »

Prenosnik Lenovo G700 nima napajanja

Prenosnik Lenovo G700 nima napajanja

semematej ::

Omenjeni prenosnik se je polnil na postelji in seveda padel na tla direktno na priključek, kjer je napajanje bilo vključeno. Posledično ga je seveda tudi zvilo, ampak je še vedno uporaben(malo zvit). Računalnik je bil nato spet vžgan in rabil je baterijo. Napajal se od takrat ni več. Pisalo je kabel vključen, brez napajanja(nekaj podobnega). Odkar je baterija prazna, se ne prižge ali polni več ne. Do sedaj je bilo poskušeno:

1.) Nov napajalnik
2.) Testiranje napetosti oz. priključka, da ga ni zlomilo. Prenosnik sem odprl, sčistil in potem preveril, če napajanje pride do matične plošče in do pinov za baterijo. Povsod sem napajanje našel brez problemov
3.) Dal ven baterijo, vzel ven BIOS baterijo, nazaj vstavil čez 3 min, priklučil samo kabel in poskusil zagnati.. brez uspeha. Dodal baterijo in lučka za napajanje se ni vklopila.

Je še kakšna ideja kaj bi lahko sprobal? Ni mi jasno kaj bi še lahko bilo krivo.

frke ::

Kako si pa preveril napajanje? Ali imaš shemo? Si šel od elementa do elemeneta in pomeril, če napetost ustreza?
Varianta: Sposodi si enak računalnik in menjaj kos po kos.

Lahko je vzrok tudi kakšen slab stik pri elementu na plošči ali kje drugje, zaradi udarca.

semematej ::

Ok hvala za ogovor. Bom sprobal izmerit element po elementu pa bom vidu kam pridem. Sporočim rezultate :)

semematej ::

Stestiral sem celotno napajanje. Povsod je vse ok, razen pri bateriji in bios bateriji. Za BIOS baterijo se matična zelo segreva(drugod je hladna, napajanje je pa vredu). To nevem če je normalno. Pri glavni bateriji pa je 2,6V. Moralo bi pa bit preko 11V, da se napaja(baterija je prazna). Vsepovsod drugod je stanje normalno. Višina padca je bila cca 30-40 cm in kot sem rekel, računalnik je deloval dokler ni porabil baterije brez nobenih problemov. Zato mi ni jasno kaj bi lohk še blo. Zavijem matično ploščo v alu foljo in v pečico za 10 min? še kakšna ideja? :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (stuck on logo screen)

Oddelek: Pomoč in nasveti
281710 (1518) akulp
»

Popravilo matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
314388 (3326) solatko
»

Prenosnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
5842 (759) @nny
»

Baterija prenosnika se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
148481 (6990) Steinkauz
»

Zaostajanje sistemske ure na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
51136 (1006) balocom

Več podobnih tem