» »

Zaostajanje sistemske ure na prenosniku

Zaostajanje sistemske ure na prenosniku

Liker ::

Na enem od mojih starejsih prenosnikov, ki sem ga ponovno obudil z namenom neke mobilne prezentacije tocno dolocenega projekta se dogaja nekaj ZELO cudnega s sistemsko uro.
Le-ta namrec zelo suvereno zaostaja tudi ko je prenosnik prizgan!
Razumem da zaradi slabe baterije na plosci sistemska ura zaostaja ko je racunalnik ugasnjen, kako pa je to mozno ko je prizgan?
Kakor jaz vem je sistemska ura vezana direktno na clock generator (v elektronskem smislu), ki btw sluzi tudi kot osnova vsem ostalim vodilom na plati.
Ima kdo kaksno idejo, kaj (poleg BIOS baterije) je se lahko narobe?
Me pa stvar kar precej moti, ker je napake cca 9 min v eni uri.

Drugace sistem brezhibno poganja vsakrsen OS in SW.

Azrael ::

Za začetek menjaj baterijo ali vsaj pomei njeno napetost, če je pod 2.5V, menjaj obvezno.

V prenosniku je mogoče vgrajen nek majhen Ni-Cd ali Ni-Mh akumulator, ki služi za napajanje RAMa v nekaterih stanjih hibernacije. Lahko je tudi ta zanič, vendar moraš za menjavo odpreti prenosnik
Nekoč je bil Slo-tech.

Liker ::

Baterijo bom vsekakor zamenjal, a ker je za ta podvig potrebno podreti celoten prenosnik (ne vem kater genij se je spomnil dati baterijo na spodnjo stran plosce tako, da je potrebno le-to povsem odstraniti iz ohisja) bi rad predhodno pridobil se kaksne informacije kaj bi se lahko bilo narobe.
Drugace mi podiranje le-tega prenosnika ni problem, saj se mi je ze odlomil konektor za napajanje (po nekoliko nesrecnem padcu na tla iz mize), in sem ga potem prilotal nazaj.
Pozabil napisati: tistega mini akumulatorcka nisem nikjer nasel, pa tudi service manual ga ne predvideva, tako da tisto odpade...
So any further ideas?
Drugace se bom popoldan pac lotil baterije :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

Modri dirkač ::

Če si priklopljen na net, potem si nastavi "SpecialPoll" interval na manj časa v registru.
WinXP
(HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CURRENTCONTROLSET/SERVICES/Win32TIME/TIMEPROVIDERS/NTPCLIENT)


Drugače imam pa jaz isti problem na nforce2 plati. V 1-2 urah za 3-4 minute zaostaja.
Se pa tega očitno ne da rešit z novo baterijo, računalnik je pa itak skoz 24/7/365.
Everybody lies!

Liker ::

Menjal baterijo, ki je bila povsem kaput 0:), a se pojav nadaljuje.
Hvala Modri_Dirkac za zelo koristen nasvet, sedaj ura vsaj sluzi svojemu namenu :)

balocom ::

V BIOS-u nastavi sistemski uri IRQ (prekinitev) na 1 ali pa 0 (kar je nižje), sicer ti bo vsekakor zaostajala;)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija na matični plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
121031 (745) car100
»

Kakšni so simptomi prazne baterije BIOSa

Oddelek: Strojna oprema
10884 (833) čuhalev
»

Sistemska ura močno prehiteva

Oddelek: Pomoč in nasveti
63494 (3319) Azrael
»

Ura v winsih prehiteva ali zaostaja za cca 30 min dnevno.

Oddelek: Programska oprema
81203 (1032) BlackHole
»

sistemska ura zaostaja

Oddelek: Programska oprema
101399 (1252) Lith

Več podobnih tem