» »

Dve različni omrežni 'aplikaciji' prek enega kabla?

Dve različni omrežni 'aplikaciji' prek enega kabla?

NLight ::

V spodnjem nadstropju imam dva kabla en za TV (VLC) in en za internet, ki bi ju rad speljal v zgornje nadstropje po enem kablu. Narisal sem eno shemo kako naj bi to vse zgledalo pa me zanima če grejo lahko podatki dveh omrežnih aplikacij (TV programi in internet) po enem kablu? Problem je RDEČA črta. Ali lahko podatki obeh aplikacij potujejo skozi en kabel do drugega switcha, kjer se ponovno razdelijo vsak v svojo mrežno?

Načeloma bi srednji switch lahko umaknil ven ampak še vedno mora vse iti preko rdečega.

  • spremenilo: NLight ()

dukedl ::

razdeli obstoječ rdeč utp na dva kabla al pa kupi že narejeno rešitev


boš mel pa pol "samo" 100mbit prenosa

edit: aha. je problem če blo šel tv signal normalno tkole čez switch..najbrž bo šlo...me bo kdo drug popravil, če ne :)
lp dukedl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dukedl ()

Joze_K ::

ja gre - če imaš 1Gb ethernet kabel / kjer se uporabljajo vsi pari... z drugo vezavo lahko uporabiš 2 x 4 žičke vendar dobiš dve vezavi po 100Mb / poguglaj vezavo ethernet kabla za 100Mb kjer vidiš da potrebuje le 4 žičke....

Invictus ::

@OP

To ne bo delalo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Brez grdega improviziranja, bi za to rabil dva pametna switch-a in Vlan trunk med njima.
Za povprečnega home userja definitivno predrago.

Vse druge variante pa so grde improvizacije. Ampak tudi varianta z dvema mrežnima karticama je že sama po sebi grda improvizacija.

'Zloraba' UTP kable, da preko njega pelješ 1x 100mbps je izven vseh standardov. Lahko dela, lahko ne dela. Nobene garancije nimaš, niti glede tega, na kakšno razdaljo to še deluje brez hujših motenj, ki bi ubijale še tistih 100mbps.

Razmisli o proxiju, preko katerega bi vsi računalniki dostopali do tv, brez da podvajaš kablažo, vgrajuješ dodatne kartice in tuhtaš, kako bi tlačil dva utp kabla v enega.

Ali pa napelji še en kabel in nehaj komplicirat.

dukedl ::

SeMiNeSanja je izjavil:

'Zloraba' UTP kable, da preko njega pelješ 1x 100mbps je izven vseh standardov. Lahko dela, lahko ne dela. Nobene garancije nimaš, niti glede tega, na kakšno razdaljo to še deluje brez hujših motenj, ki bi ubijale še tistih 100mbps.


2x 100mbit. in stvar dela. preizkušeno. ne na samo na eni lokaciji. pri meni ne, ampak drugje, kjer ni bilo možno napeljati dodatnega kabla.

SeMiNeSanja je izjavil:

Ali pa napelji še en kabel in nehaj komplicirat.

al pa tole ja.
lp dukedl

SeMiNeSanja ::

Saj nisem rekel, da ne dela - rekel sem da LAHKO dela. Ali pa tudi ne.
Ker ni po standardu, ni garancije, da bo delalo.

Invictus ::

100Mbit zahteva 4 žice. Dela če kablaš ve kaj mora narediti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

dukedl je izjavil:

razdeli obstoječ rdeč utp na dva kabla al pa kupi že narejeno rešitev


boš mel pa pol "samo" 100mbit prenosa

edit: aha. je problem če blo šel tv signal normalno tkole čez switch..najbrž bo šlo...me bo kdo drug popravil, če ne :)


Enkrat sem že iskal, pa nisem našel... Skratka iščem tole, te razdelilce, vendar ne za tako ceno (http://www.cablesonline.com/rjnespadca...., recimo navadni so po par deset centov na ebayu in aliexpressu, kaj pa te, namenjeni delitvi kabla na dva dela? Je kdo našel ugodno in kvalitetno izvedbo (cat 5e in cat 6)?
Tomi

dukedl ::

kupi navadni utp jack(e)
pa si sam naredi kombinacijo, ki jo rabiš...
lp dukedl

...:TOMI:... ::

To delam sedaj...

Ok, saj to ne delam vsak dan, samo bi pa bilo kul, če bi dal tiste par usd in dobil 10 komadov že narejenih... Prihranjeno delo in bolj estetsko je.

Kolikor sem gledal, tega za nek mali denar ni.
Tomi

NLight ::

Evo sem zrihtal. Vse sem vezal na en swtitch LAN4 (signal za TV), televizijo, router, prenosnik in kabel ki gre v zgornje nadstropje v PC (priklopil en UTP na eno mrežno). TV dela na obeh računalnikih, internet tudi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Daniel ::

Dela že, se pa ponavadi pozna na WiFi-ju, saj se IPTV pošilja po celem omrežju in ne zgolj tja, kjer ga rabiš. Se pa da tudi to urediti z stikalom, ki podpira IGMP snooping.

MrStein ::

Nima T-2 ločen DHCP server na TV in internet liniji?
Ali je pameten in opazi, da je prišlo navzkriž?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NLight ::

MrStein je izjavil:

Nima T-2 ločen DHCP server na TV in internet liniji?
Ali je pameten in opazi, da je prišlo navzkriž?


Prek internetne linije na mojem modemu ne morem gledat, lahko smo prek TV porta. V prihodnjih dneh mi bo T-2 prinesel modem ki naj bi omogočal TV in internet (oba) skozi en port.

Ne vem kaj bi T-2 tu lahko opazil? Jaz TV in internet povežem v switch kjer T-2 izgubi vsakršno sled o uporabni (vsaj zdi se mi da je tako). Iz switcha gre potem v en TV in računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

MrStein ::

Vprašanje je namenjeno tistim, ki vedo kaj je DHCP server in tudi, kako ima T-2 to urejeno. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

Predvidevam, da različne porte povežejo z različnimi vlan-i, zato tudi lahko uporabljajo različne dhcp strežnike na posameznih vlan-ih.

Kako bodo spentljali stvar, da bo tako internet, kot tv na istem portu, pa ne vem.
Mogoče bodo v samih tv settop box-ih nastavili vlan, na katerem naj komunicirajo, preostali, untagged promet pa uporabili za internet. To bi pa potem kompliciralo stvar za VLC uporabnike na osebnih računalnikih, ki pogosto nimajo možnosti dodajanja virtualnih network interface-ov, da bi poleg untagged prometa lahko prišli še do tagged prometa iz določenega vlan-a.

Skratka ugibam....

Invictus ::

DHCP strežnik se vedno uporabi samo eden, tudi če je več VLANov.

Ne rabiš za vsak VLAN svoj DHCP. Obstaja protokol, ki pove iz katerega routerja/switcha je prišel zahtevek, in potem leti odgovor nazaj. Glej ip-helper pri Ciscotu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SeMiNeSanja ::

Invictus je izjavil:

DHCP strežnik se vedno uporabi samo eden, tudi če je več VLANov.

Ne rabiš za vsak VLAN svoj DHCP. Obstaja protokol, ki pove iz katerega routerja/switcha je prišel zahtevek, in potem leti odgovor nazaj. Glej ip-helper pri Ciscotu ...

Tudi če ena 'škatla' odgovarja na vse dhcp zahtevke iz vseh vlan-ov, je za laika še vedno najlažje razumeti, da je na vsakem vlanu svoj dhcp strežnik, čeprav to v praksi potem dejansko opravlja en sam dhcp deamon na eni in isti mašini.

Kako je to potem v praksi realizirano, pa zavisi od proizvajalca do proizvajalca. Jaz napr. pri sebi definiram vlan in istočasno še dhcp nastavitve zanj.
Kdo drug mora v konfiguracijo dhcp parametrov in tam linka vlan, za katerega nastavljeni parametri veljajo.

NLight ::

Dobil nov modem. Internet in TV iz enega porta istočasno laufata na računalniku

SeMiNeSanja ::

NLight je izjavil:

Dobil nov modem. Internet in TV iz enega porta istočasno laufata na računalniku

Lahko kaj poveš o nastavitvah, ki si jih moral narest na računalniku, da ti oboje dela 'po enem kablu'/na istem portu?

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Tudi če ena 'škatla' odgovarja na vse dhcp zahtevke iz vseh vlan-ov, je za laika še vedno najlažje razumeti, da je na vsakem vlanu svoj dhcp strežnik, čeprav to v praksi potem dejansko opravlja en sam dhcp deamon na eni in isti mašini.

Laik se nima kaj ukvarjati z DHCP strežnikom ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

SeMiNeSanja je izjavil:

NLight je izjavil:

Dobil nov modem. Internet in TV iz enega porta istočasno laufata na računalniku

Lahko kaj poveš o nastavitvah, ki si jih moral narest na računalniku, da ti oboje dela 'po enem kablu'/na istem portu?

Jaz nisem rabil nobene. Kabel vtakneš in dela. Tako, kot mora biti. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

user-pass ::

Invictus je izjavil:

DHCP strežnik se vedno uporabi samo eden, tudi če je več VLANov.

Ne rabiš za vsak VLAN svoj DHCP. Obstaja protokol, ki pove iz katerega routerja/switcha je prišel zahtevek, in potem leti odgovor nazaj. Glej ip-helper pri Ciscotu ...

Tako je. Encapsulation v trunk mode-u tagga vse frame-e in ve, iz katerega vlan-a prihajajo, poleg tega se DHCP konfigurira tako, da ima vsak vlan svoj pool ip-jev.

MrStein ::

Kar nas vrne na vprašanje:
- kje pristane(jo) DHCP zahtevki PC-ja? (oziroma po kateri poti pridejo)
- če pride dvakrat po obeh poteh, a server odgovori enkrat? Ali dvakrat?
- če enkrat, s katero konfiguracijo parametrov, za internet segment ali TV segment? (razen, če sta enaka)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Kar nas vrne na vprašanje:
- kje pristane(jo) DHCP zahtevki PC-ja? (oziroma po kateri poti pridejo)

Pristanejo na DHCPO serverju. V osnovi gre za broadcaste, ampak router ve kje se nahaja DHCP strežnik. In vodi tabelo DHCP zahtevkov da ve kam mora poslati odgovor.

- če pride dvakrat po obeh poteh, a server odgovori enkrat? Ali dvakrat?

Kdor prej pride, prej melje ...

- če enkrat, s katero konfiguracijo parametrov, za internet segment ali TV segment? (razen, če sta enaka)

Sam da pogledam v kristalno kroglo ... Hmmmm, internet imamo ponavadi speljan preko NATa, TV ima pa javni IP.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Če je prej rabil dva kabla, da je lahko prišel do multicast vsebin (eden mimo routerja), se poraja vprašanje, kaj je zdaj drugače na novem routerju.

Ponavadi so ljudje nameščali neke proxije na svoje routerje, samo se mi zdi, da tole ne bo ravno proxi zadeva?

NLight ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Lahko kaj poveš o nastavitvah, ki si jih moral narest na računalniku, da ti oboje dela 'po enem kablu'/na istem portu?


Nobenih nastavitev ni treba nastavljat. Na T-2 modemu imam internet port povezan na router in iz routerja v PC. Naložil sem VLC in T-2 seznam kanalov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

SeMiNeSanja ::

NLight je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Lahko kaj poveš o nastavitvah, ki si jih moral narest na računalniku, da ti oboje dela 'po enem kablu'/na istem portu?


Nobenih nastavitev ni treba nastavljat. Na T-2 modemu imam internet port povezan na router in iz routerja v PC. Naložil sem VLC in T-2 seznam kanalov

Za tebe sem razumel, da zate vse laufa 'straight forward'.

Mislil sem na to, kaj so zdaj poštrikali na t-2 oz. kaj imajo na tem modemu gor, ki so ti ga postavili, da stvar deluje transparentno.

NLight ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Mislil sem na to, kaj so zdaj poštrikali na t-2 oz. kaj imajo na tem modemu gor, ki so ti ga postavili, da stvar deluje transparentno.


Menda naj bi prejšnji delal prek VDSL1 novi pa prek VDSL2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Za tebe sem razumel, da zate vse laufa 'straight forward'.

Mislil sem na to, kaj so zdaj poštrikali na t-2 oz. kaj imajo na tem modemu gor, ki so ti ga postavili, da stvar deluje transparentno.

Najbrž so mu tudi na PC dali javni IP.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725791 (6657) fpopla87
»

Siol TV na Siol Box preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
317643 (6294) damirj79
»

VLAN za telebane

Oddelek: Omrežja in internet
408182 (6310) SeMiNeSanja
»

Več Ip segmentov in 1 DHCP (Win 2012 R2 server)

Oddelek: Omrežja in internet
81129 (1052) SeMiNeSanja
»

Kako deliti IP TV s sosedom?

Oddelek: Omrežja in internet
102350 (1930) ...:TOMI:...

Več podobnih tem