» »

Kako zvezati elektromotor ?

Kako zvezati elektromotor ?

GiGaBaJt ::

Zanima me kako naj zvežem elektromotor na slikah, motor je od gorenje pralnega stroja. Zvezal bi ga da se vrti čisto počasi. Ali pa samo da se vrti, samo ne znam in bi rabil malo nasvetov za vezavo. Hvala.



M.S Gigabyte 280x

zrataj4201 ::

Kaj pomeni čisto počasi? Uporabiti moraš jermenice, da pretvoriš v čistp počasi.Ta motor se bo vrtel čisto počasi le, če ga boš fiksno vpel in ga priklopil.Ko se be začelo rahlo kaditi iz njega, potem je pripravljen, na čisto počasi a ne za prav dolgo.Pa še smrdel in kadil se bo neprestano.
Pozabi, da se bo ta motor vrtel čisto počasi in predvidevaj na prenos z jermenico, kjer boš dosegel željeni hitrost.
Druga možnost je frekvenčni regulator, ki pa ni poceni.Pa verjetno drug motor-3 fazni.Pri tako majhni moči dobiš frekvenčni regulator, ki deluje na 230V- pa žene 3 fazni motor.
Vendar glede na to, da se odločal za tale DIy poceni projekt je edina možnost prenos z jermenico.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Po slikah sodeč ne gre za trofazni motor, temveč za univerzalnega kolektorskega. To sklepam po tem, da ima statorsko navitje dve veliki "glavi", torej tvori dva magnetna pola, pa rotor je tudi navit (pri asinhroncih te velikosti je običajno vlita kratkostična kletka). Torej bi se vrtljaji morali dati regulirati s spreminjanjem napetosti.

Eh, sem prvo sliko pogledal, je definitivno kolektorski univerzalc. Da pa ima toliko kablov za priklop, je pa zaradi tega, ker ima prigrajen tahograf ali dajalnik pulzov, to je tista zadeva skrajno desno na prvi sliki.

LP

GiGaBaJt ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Po slikah sodeč ne gre za trofazni motor, temveč za univerzalnega kolektorskega. To sklepam po tem, da ima statorsko navitje dve veliki "glavi", torej tvori dva magnetna pola, pa rotor je tudi navit (pri asinhroncih te velikosti je običajno vlita kratkostična kletka). Torej bi se vrtljaji morali dati regulirati s spreminjanjem napetosti.

Eh, sem prvo sliko pogledal, je definitivno kolektorski univerzalc. Da pa ima toliko kablov za priklop, je pa zaradi tega, ker ima prigrajen tahograf ali dajalnik pulzov, to je tista zadeva skrajno desno na prvi sliki.

LP

Ja seveda da ni trofazni, saj se vidi na sliki. Mene samo zanima kako ga naj zvežem za na izmenično napetost, kako pa na enosmerno ?? Ozemljitev, +,-, ka naj dam to ?
M.S Gigabyte 280x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

asinhronski elektromotor kot generator (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8123735 (9201) A. Smith
»

Diesel Agregat 5kW na vikendu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
178279 (5969) xyd1
»

Elektromotor (rabim pomoč)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
165923 (5547) gumby
»

Elektro motor in mehanski prenos energije z zobniki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
89828 (9676) Azrael
»

Upocasnjevanje elektromotorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
144200 (4008) Azrael

Več podobnih tem