» »

Teac w540e problem

Teac w540e problem

Klemenn ::

torej, prešaltal sem iz win xp na win 2k pro..sp3 + vsi updati..pa mi nagaja teac w540e (40x) ; namestil sem si najnovejši firmware ki pa ne pomaga

problem je pa ta ; enoto mi prepozna, ko pa v cdrom vstavim kaki cd pa cdja ne zazna, probal sem že več vrst cdjev pa vedno isti, isto je pri praznih cdjih, sploh ne prepozna nobenega cdja ; kaj narediti? :\

Han ::

Uporabi iskanje... V PIO načinu bi moral brati vse, a pri tem žal obremenjuje procesor.

Klemenn ::

saj to je to; ne dela ne v enem ne v drugem, sem mal iskal ka bi bil problem, pa sem opazu da deluje na pio, pa sem preklopu na udma pa ni nic boljš :\

Han ::

Hmm, če je pred zamenjavo firmwara pogon deloval v redu, je možno, da si ga "narobe" flešnil oziroma je prišlo med postopkom do napake. Flash Updater namreč ni pisan za Windows XP, poleg tega bi moral pred zamenjavo nastaviti PIO način.

Poskusi ga še enkrat flešniti v PIO načinu...

Še to: po vsaki zamenjavi firmwara je dobro pogon in IDE kanal odstraniti iz Upravitelja naprav (Device Manager) ter Windows ponovno zagnati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Klemenn ::

stvar ni delovala že prej, sej ravno zato sem flashal, ok bom probal še to (odstarnit namreč) :\

Han ::

Potem ti preostane samo še čiščenje leče. Predno se lotiš odpiranja, preizkusi Teaca še v drugem računalniku...

Klemenn ::

weird problem res ; mal sem šel, pa pregeldal kable, očitno je bil tale k je teac priključen 0prav nemarno zvit (shame on me ;) )..sem že urihtu zdej :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj 50% obremenjenost CPU med snemanjem?

Oddelek: Strojna oprema
141548 (1255) AvtoFun
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281608 (1361) fictionel
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81501 (1344) q:-p
»

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111241 (1054) Maxtor
»

Win 2000 mi ne zaznajo cd-roma.

Oddelek: Pomoč in nasveti
11976 (884) Han

Več podobnih tem