» »

AP + Repeater/Extender

AP + Repeater/Extender

MIHAc27 ::

Zdravo...

Jaz bi v eni sobi rad ojačal signal. Ker vem da razni Repeaterji in Extenderji včasih ne opravijo naloge zadovoljivo, vleki kabla pa bi se rad izognil, če se le da, me zanima če veste, kateri router ali access point ima opcijo da deluje tudi samo kot repeater.

Vem tudi, da to omogoča DD-WRT firmware, ampak če lahko dobim napravo, ki to že v osnovi omogoča, bom še najbolj vesel.
Budget pa tam 50-70€.

destroyer2k ::

Ce ni ping pomemben je asus n10 vec kot dovolj.

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Ce pa je pomemben ping potem pa rabis sprejem signala na 2.4 ghz in oddajo na 5ghz ali kontra, kar pa ni tako poceni.

nUUb ::

V hoferju imas repeater, sekcijski za 50eur, 3 leta garancije, vracilo, ipd.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

destroyer2k ::

Aja ta asus ki sem ti ga dal ima repetitor opcijo brez kakšnega dd-wrt

MIHAc27 ::

Asusov N10 sem opazil, da to zna, ja. Tegale sem še gledal, ampak me malce skrbi ker je bolj majhen:

TL-WR802N N300

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

destroyer2k ::

tp-link ki si ga dal mi ni poznan tako da ti ne morem povedati iz osebnih izkušenj. Sem pa imel v rokoah veliko repetitorjev in ta asus je najbolje opravil svoje delo glede na ceno. Recimo oni stenski repetitorji pa niso vredni elektrike, ki odžirajo.

Drugače pa za katero vsebino rabiš povečati? Ali imaš namen samo internet brskati iz te točke ali tudi igranje igre preko spleta?

MIHAc27 ::

Verjetno bo cel spekter uporabe, se pravi brskanje, youtube, tudi igrice.

Tam kjer bi bil repetitor je nekje -70db signala. Miza kjer je računalnik pa je še dlje od AP in ima že slabši signal.

Gledal sem še nekatere druge Asuse, veliko jih ima opcijo repetitorja, ampak so imeli nekateri dražji slabše reviewe... tako da bom verjetno kar na omenjenega N10 šel.

Mavrik ::

Joj, spet ti repetitorji. Lej, vedno ko dodaš repetitor, dodaš tudi kup šuma v eter, ker mora repetitor ponavljati vse pakete po istem drekavem signalu kot ga imaš zdaj.

Kaj če bi raje uporabil powerline adapterje in pripeljal mrežo do druge sobe po električnih kablih? Načeloma niso dražji od dobrih routerjev in so bistveno bolj zanesljivi in stabilni če je elektrika na isti fazi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GSM Repetitor

Oddelek: Mobilne tehnologije
299932 (2852) Cervantes
»

Ojačanje WIFI signala z dodatnim routerjem?

Oddelek: Omrežja in internet
134342 (4151) amacar
»

Slab signal wifi - povečanje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
225549 (4987) 2f4u
»

Problem s Hoferjevim repitorjem

Oddelek: Omrežja in internet
343700 (2548) Go-ahead
»

Razširiti wireless

Oddelek: Omrežja in internet
61364 (815) NeMeTko

Več podobnih tem