» »

Coinspace.eu in S-coin - nova ponzijeva shema?

Coinspace.eu in S-coin - nova ponzijeva shema?

Marat ::

Nedavno me je nekaj ljudi prepričevalo, kako super je tale novi "altcoin", S-coin: http://coinspace.eu/

Ker sem že tako in tako načeloma skeptičen do altcoinov, sem malo guglal in zadeva mi je zelo zelo sumljiva (milo rečeno). Poleg tega je med ljudmi, ki so mi o tem govorili, tudi en tak, ki je v preteklosti sodeloval v ponzijevih shemah (a.k.a. piramidni sistemi, "mrežni marketing" itd).

Torej, moj nasvet je, stay away from this :) En prijatelj je žal že nasedel in še vedno verjame, navkljub temu da sem mu razložil svoje pomisleke. Očitno vsaka šola nekaj stane.

Je še kdo naletel na tole? Kakšne informacije kdo stoji za tem?
  • zaklenil: Tilen ()

GasilniLonc ::

Tudi v našem kraju se to razvija. Tipična ponzijeva shema oz piramidni sistem.
Veliko ljudi je že dalo 300€ za "nakup računalnika na skrivni lokaciji, ki izdeluje SCOINE", ki bodo nekega dne prišli na borzo in poskočili iz 0.50€ na 1000€ :)

Res žalostno, da še zmeraj obstajajo naivni, ki verjamejo v take oslarije in kupujejo kvazi kripto kovance, ki sploh niso na uradnih borzah. En podobni nateg je tudi MCOIN.

Če že nimaš kam z 300€ je bolje, da kupiš 1 bitcoin in čakaš, mogoče spet zraste na 1000€ :)

Marat ::

Jaz sem prepričan, da je tu celo tako, da ta S-coin niti ne bo obstajal, ampak jim bodo samo na dashboardu prikazovali fake podatke, kako zadeva kao raste v vrednosti (podobno kot pred leti, ko so ljudi nategovali s fake forexom).

freesty ::

En znanec je pred kratkim objavil sliko njega na barki in zraven napisal: sponsored by coinspace. Tako, da vete kam gre vas denar, ce se odlocite za nakup:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

MIHAc27 ::

Če moreš investirati da začneš (razen v LASTNI PC da rudariš ) potem ja, samo roke stran.

[D]emon ::

Sam sem ze ob zacetku bitcoina govoril, da je to vse skupaj bullshit, pa mi je nekaj pametnjakovicev s tega foruma zatrjevalo da nimam pojma. :))

Vsi te derp coini, ki nimajo jamcene osnove, so navaden bullshit, ki se ne razlikuje od ponzi shem in spekulacij na trgu vrednostnih papirjev.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MIHAc27 ::

Jaz se čist strinjam. In dokler jih lahko dobim na 'lepe oči' ni problema. Če postanejo ničvredni ni velike izgube. Če pa bom moral plačat 1000€ za licenco, da lahko začnem trgovati z njimi... pa potem iskat še podložnike, ki bodo plačali, da bodo oni lahko trgovali... he, he, kar pozabi.

bagerist ::

[D]emon je izjavil:

Sam sem ze ob zacetku bitcoina govoril, da je to vse skupaj bullshit, pa mi je nekaj pametnjakovicev s tega foruma zatrjevalo da nimam pojma. :))

s tem da bitcoin ni scam, mozno je, da je slaba naložba, ni pa scam

[D]emon ::

Potem mi pa prosim obrazlozi, zakaj je toliko dreka okrog bitcoina lately ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bagerist ::

ti ne ločiš scama in slabe investicije?

[D]emon ::

Scam v vsakem primeru *je* slaba investicija. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Siddh ::

Slaba investicija pa ni vedno scam.


Hammer123 ::

freesty je izjavil:

En znanec je pred kratkim objavil sliko njega na barki in zraven napisal: sponsored by coinspace. Tako, da vete kam gre vas denar, ce se odlocite za nakup:)


hint:
Tale tip, je trenutno v Ljubljani. Če ga kdo išče za povračilo financ, ga bo našel tule :)

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

[D]emon je izjavil:

Scam v vsakem primeru *je* slaba investicija. ;)


No, ni čisto res. Odvisno na kateri strani mize stojiš.

Marat ::

Ustanovitelj Coinspace Ponzi sheme: https://www.facebook.com/alaneferl

Tukaj razloži uporabo Coinspace kartice: https://www.facebook.com/alaneferl/vide...

Izgleda zelo kredibilno. Le kdo mu ne bi zaupal svojega denarja >:D

Matoz ::

Na tem posnetku zgleda zadeva glede dviga gotovine realna. Razen če fantje obvladajo tudi montiranje posnetkov ..

Jaz pa menim da je lastnik kakšen "dečko" iz ozadja ki se ne izpostavlja preveč.

Any idea who ? >:D

c3p0 ::

Dvignil je pač 1000 EUR gotovine, z neko kartico. Zakaj bi bila potrebna montaža?

shepc ::

Prijatelj je vložil sprva 300€ in naročil mastercard pri tej banki. Vse narudarjene kovance (S-coine) je sproti prodajal in ko je dobil mastercard je dejansko preizkusil mastercard in res je delovala, tako da lahko iz druge roke povem, da stvar deluje, kot je napisano na njihovi strani. Projekt je še v pre-launch fazi, z oktobrom naj bi prišel na trg. Kar pa se bo zgodilo tam, je težko napovedati...

Vsekakor pa podpiram slovensko idejo.

sandmodnigga ::

Dokler jih ne bo začela davčna loviti širom celotne Evrope. Potem pa gre po klasičnem postopku.
Nadaljnih neumnostih pa prosim ne širi, ker se bo kaj hitro našel nekdo, ki teh 300EUR ne bo videl več nikoli.

Zgodovina sprememb…

shepc ::

Ideja kriptovalute je, da ni pod nadzorom centralnih bank in davčna ne ve, da imaš tudi ta račun (seveda ga lahko tudi prijaviš) in če si ne nakažeš na svoj račun velikih vsot je to čist ok (seveda je možen dvig na bankomatu). Lahko pa npr. plačaš ko tankaš, plačaš kosilo ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shepc ()

Roadkill ::

In ti si danes kreiral account tule, da nas poučiš o koristnih straneh kripto valut?

Če je tale tvoj prijatelj tako zadovoljen s tem, ti predlagam, da vložiš ves svoj denar notri in uživaš v svojih bajnih zaslužkih.

Od kje ideja, da je tale scam slovenskega izvora?
Ü

Pac-Man ::

Roadkill je izjavil:

Če je tale tvoj prijatelj tako zadovoljen s tem, ti predlagam, da vložiš ves svoj denar notri in uživaš v svojih bajnih zaslužkih.


Ga verjetno je, in potrebuje nekaj "shepc"-ov kak LVL nižje, sicer ne bo nič z zaslužki.

sandmodnigga ::

shepc je izjavil:

Ideja kriptovalute je, da ni pod nadzorom centralnih bank in davčna ne ve, da imaš tudi ta račun (seveda ga lahko tudi prijaviš) in če si ne nakažeš na svoj račun velikih vsot je to čist ok (seveda je možen dvig na bankomatu). Lahko pa npr. plačaš ko tankaš, plačaš kosilo ipd.

Glej, eno se bova zmenila newbie ...
Ti meni ne boš govoril kakšna je ideja v ozadju kriptovalute, ker:
-sem nazadnje šel na eno takšno tebi podobno strokovno predavanje, kjer sem tipa jaz učil o tem
-je nazadnje ta tip v mene vložil več denarja kot pa jaz v njegovo sranje.

In nenazadnje, vemo kdo ima v lasti to kvazi mazi banana firmo. Vemo kdo je ta kvazimazi nategator. Če vemo mi, ve tudi davčna. In če ta bedak nateguje okrog svoje prijatlje in njih prijatlje, potem nateguje tudi davčno.

Konec zgodbe.

borisk ::

biznis zgleda laufa ;) je pa zgleda invalid.

;-) ::

Stara tema pa da jo obudimo malo :)

Vidim da ste omenjali mojega bivsega sodelavca alana. On je bil podjetnik ze prej, zdajsnega stanja nevem...a je vedno bil zraven pri mlm ker je vedno pravil da kak ekstra $$ ne skodi. Ko je sel v scoin se je nasa pot razsla kolega je ostal z njim in od takrat ze celo leto samo potuje in objavlja slike na fb...zanimivo ampak ko je sel v to je bil brez prebite pare, torej ce je vse tak crno_belo in vsi pravite da to negre wrf kako?

Sedaj je nekaj vode ze preteklo kaj pa zdaj mislite o teh ki so vam to ponujali, so se noter ali so sli ven?

Superboyy ::

mlm = neomejeno nabijanje marže gimmick izdelkom, kjer se dejansko prodajajo sanje in upanje

Ena večjih bedarij kapitalizma.

Kenpachi ::

Ja, seveda gre, ce prides noter zadost visoko vrhu piramide.
Zaraki Kenpachi.

buttplugs ::

;-) je izjavil:

Stara tema pa da jo obudimo malo :)

Vidim da ste omenjali mojega bivsega sodelavca alana. On je bil podjetnik ze prej, zdajsnega stanja nevem...a je vedno bil zraven pri mlm ker je vedno pravil da kak ekstra $$ ne skodi. Ko je sel v scoin se je nasa pot razsla kolega je ostal z njim in od takrat ze celo leto samo potuje in objavlja slike na fb...zanimivo ampak ko je sel v to je bil brez prebite pare, torej ce je vse tak crno_belo in vsi pravite da to negre wrf kako?

Sedaj je nekaj vode ze preteklo kaj pa zdaj mislite o teh ki so vam to ponujali, so se noter ali so sli ven?

Mene bi bilo malce sram hoditi po svetu vedoč, da sem stare bakice naplahtal za 3x cene. Človek brez hrbtenice? Morda. Človek, na katerega bo morda kdo naslonil pištolino cev? Morda. Človek, ki ga bo nekdo nekje pretepel? Definitivno.

Ales ::

Kenpachi je izjavil:

Ja, seveda gre, ce prides noter zadost visoko vrhu piramide.

Izjave v tem stilu so klasičen nateg, da privabijo lahkoverne. Edini, ki so zadosti visoko v piramidah, so jebeni ustanovitelji. Dno človeške rase, mimogrede...

(@Kenpachi, nič od tega ne leti osebno nate)

;-) je izjavil:

... ko je sel v to je bil brez prebite pare, torej ce je vse tak crno_belo in vsi pravite da to negre wrf kako? ...

A tebi je čisto vseeno, na kak način "gre"? Če sploh gre, ker razne fotografije in zgodbice z ne vem faking čem so tako ali tako nateg ala leasing, najem, pozerstvo, fotošop, itd. za privabljanje žrtev.

Sicer pa marsikaj "gre", dokler ne končaš v zaporu ali v kakem zapuščenem kamnolomu kje. Malo južno od nas imajo dober pregovor na to temo: "Možeš kako 'oćeš, ali ne možeš dokle 'oćeš."

Hammer123 ::

Avtomobili so najeti pri Avantcarju. Zanimivo je tudi, da hotelske sobe fotkajo samo po Aziji, kjer so tarife mnogo nižje... :)

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Mah to je kr neki, oz, tipična goljufija, a folk naseda zgleda kr dobr, same super slikce avti, hotelčki poležavanje in vse nališpano, ko sem pa vidu tole slikco pa koj vem da če si tip ki tako bajno služi in potuje ne more prvoščit urco na mesec al pa dva da si nohte poštima, ima verjetno še kako hibo skrito pod površjem, ne vem posrane gate recimo :) ampak to naj vas ne skrbi, od tega ne boš ob keš :)

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1000€+ investicija v kriptovalute (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
10036025 (24423) Vazelin
»

kriptovalute - ponzi, scam, fud, fomo, ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
17732109 (19035) dronyx
»

Kaj bo prinesla regulacija kriptovalut? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
6715465 (13316) dope1337
»

25 milijard dolarjev v 30 dneh. Je na trgu kripovalut balon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9531595 (25363) sniff

Onecoin

Oddelek: Loža
136069 (4985) Tilen

Več podobnih tem